V první půli jsem byla nadšená - nečekané ostré vykreslení soudních poměrů, manipulace a chytré zneužití systému. Ale pak to začalo být příliš nevěrohodné. Dvojice amatérů předvídající snad každý krok dlouholetých profesionálů? Pohádka! Ale pořád je to solidní, byť nijak převratný film. Nicméně, jestli takhle opravdu funguje soudní systém, tak můžem být jen rádi, že je Spravedlnost slepá. Protože jinak by si ty oči vypíchla schválně!(1.11.2012)

„Súdne pojednávania sú príliš dôležité na to, aby v nich rozhodovala porota.“ John Grisham nie je môj najobľúbenejší spisovateľ, ale jeho „Porota“ (vyšla aj v slovenskom preklade) ma celkom bavila. Ale už ona doplácala na množstvo vedľajších postáv, z ktorých ani skúsený autor nedokázal urobiť postavy zaujímavé. Filmová adaptácia bohužiaľ dopadla priemerne, chcelo by sa povedať až spotrebiteľsky nudne. Bombastické herecké obsadenie i najnepodstatnejšej postavy je miestami až na škodu veci, scenár sa totálne drzo zbavil knižných cigariet a nahradil ich trápne zjednodušujúcimi strelnými zbraňami (!!!) a kombinácia starosvetskej súdnej drámy s moderným hi-tech trilerom, kde nudný Gene Hackman čumí na počítačové monitory, ma takmer vôbec neoslovila. Fajn rozuzlenie a dobrý nápad pozrieť sa na americké súdy aj z inej strany, než len zo strany obhajcov či žalobcov (teda zo strany poroty, ktorá v USA o všetkom rozhoduje), sa ale postarajú o pocit, že to mohlo dopadnúť aj horšie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162548/Porota-60.html(1.4.2006)

Tenhle film by měl být komornější víc, nebo by se na to měl úplně vykašlat. Konspirace, pletichaření, politikaření. Nakonec to ale sotva drží pohromadě. Těch výborných nebo alespoň příjemných herců je na to škoda. 50%(7.6.2010)

Čtyři jsou asi moc, ale tři jsou málo. Já před týdnem dočetl stejnojmennou knihu, tak jsem se asi líp orientoval (mimochodem kniha je skvělá a film se jí drží jen velmi VELMI volně)... Hackman jako vždy výborný, Cusack pořád sympaťák, jen Hoffman (můj oblíbenec) mi připadl dost nevýrazný.... Mohla to být určitě lepší adaptace (škoda že filmu chyběla pointa z knihy), ale já se docela slušně pobavil.(20.6.2004)

• mandes

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $80,154,140(27.5.2008)