Téma jak se dá ovlnivit soudní rozhodnutí poroty, mě velmi zaujalo, velmi zájímvý námět , byl proměněn v dorbou napínavou jízdu. John Cusack v ní jede na první místě a v těsným závěsu Gene Hackman až pak jsou také dobří Dustin Hoffman a Rachel Weisz / ta je také hezká/. Jsem "rád" že nejen české soudy mají problém s důvěryhodností.(7.7.2006)

Súdne drámy už potrebovali zmenu a práve táto sa o to postarala. Verdikty a súdne prešmyčky podané s tej druhej, zákernejšej strany zohrali hlavnú úlohu s koncom nepredvídateľným do posledného okamihu a to je dôležité. Samozrejme aj herecké nebo sa do toho obulo na plné obrátky a ani scenár im nezostal o nič pozadu. Ešte trošku poskracovať a úvod trošku namazať a je to pecka. 85%.(11.4.2007)

Tenhle film by měl být komornější víc, nebo by se na to měl úplně vykašlat. Konspirace, pletichaření, politikaření. Nakonec to ale sotva drží pohromadě. Těch výborných nebo alespoň příjemných herců je na to škoda. 50%(7.6.2010)

Svižný thriller, kterému hodně ubližuje malá sevřenost diváka s postavami.(1.4.2009)

Scénář je klasickou ukázkou na téma jak nedělat adaptace. Použijí sice silnou scénu se slepcem, který se zastává svého práva stát se porotcem, ale narozdíl od Grishama pak už postavu ani její handikep k ničemu nevyužijí – dotyčný herec si to doslova odsedí. Podobných příkladů by se dalo najít víc. Naštěstí situaci zachraňují skvělí herci, ale kdyby se autoři opravdu trochu více zaměřili na samotné porotce, mohl to být daleko zajímavější film.(17.4.2004)

• - O roli Marlee se ucházeli i takové herečky jako Bridget Monahan nebo Amanda Peet. (viperblade)

• - Scéna na pánských toaletách, kde se spolu dohadují Gene Hackman a Dustin Hoffman, byla přidána až po dotočení všech ostatních scén. Původně nebyla ve scénáři a byla připsána poté, co si někdo ze štábu uvědomil, že oba herci, i když se znají už od roku 1956, spolu dosud nebyli na filmovém plátně. (Bounded)

• - V roce 1997 se do hlavní role počítalo s Edwardem Nortonem. Po jeho boku měli stanout i Sean Connery coby Fitch a Gwyneth Paltrow jako Marlee. Režírovat měl Joel Schumacher. Jenže Schumacher od filmu odstoupil a kvůli jiným rolím odstoupili i herci. Později (2001) se přemýšlelo i o tom, že hlavní postavy budou hrát Will Smith s Jennifer Connelly coby Marlee a režie by se ujal Mike Newell. Jenže Smith odmítl a tak se projekt opět odložil. (viperblade)