Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

Mort09

Tak tohle je slušná nuda. Film je naprosto předvídatelný. Postavy přesně zapadají do archetypálních schémat: zlý, hodný, napravený ožrala atd.. Posledním hřebíčkem do rakve pak je délka filmu, 2 hodiny je dost i pro nápaditější dílka, než je Ohnivý oceán. 35% ()

LadyK

hmmm...začnem asi "od podlahy"...kone, kone, KONE! Človek, ktorý kone miluje (a ja patrím k nim), si tento film vychutná už len kvôli mustangovi...ehm, pardon, Mustangovi. Áno áno, mustang je kôň, ktorého neradno podceňovať. Zrodený v divočine, neskrotný i keď skrotiteľný, krásny, ušľachtilý, blablabla :-D Pokračujme - Viggo alias Aragorn je chlap, na ktorého do kina pôjde určite každá len preto, lebo tam je on a bude im srdečne jedno, o čom ten film je, pokiaľ bude Viggo dostatočne často v detailnom zábere... Nie, k týmto teda nepatrím, aj keď samozrejme zapierať nebudem, že ten pohľad stojí za to. Omar Sharif je legenda, kvôli ktorej si pozriem hádam čokoľvek. Vlastne nie, ale každopádne zajasám, keď ho niekde uvidím. Téma pevného priateľstva medzi kovbojom a jeho koňom je vskutku potešenie pre každého milovníka koní... Hmmmm...hodilo by sa pokračovať... len už asi mierne niet čím... téma boja Davida s Goliášom, kde Davida každý vysmeje a nakoniec im predsa len všetkým ukáže, že z neho si teda srandu len tak mirnix dirnix nikto robiť nebude, lebo im všetkým doradu zamrznú úsmevy, je stará ako Matuzalem a obohraná. Tu je však celkom pekne stvárnená práve na pozadí koní. "Podradné" plemeno amerického mustanga proti "Goliášovi" - arabskému žrebcovi, "najlepšiemu plemenu koní na svete". Rozhodne stojí za pozretie, aj keby ste sa k nemu už nemali nikdy vrátiť. ()

Primus tesla

Přátelé, přátelé. Tohle je poctivá Mayovka. Je mi jedno, že to má pomalý rozjezd, je mi jedno e Mortensen není dokonalý, je mi jedno, že je od začátku jasné kdo vyhraje. Protože tady nejde o závod, ale o poctivou dobrodružnou romantiku klasického střihu. Mě to přišlo dobré, moc dobré. ()

Agnostik

Velice příjemná dobrodružná výpravná pohádka z Orientu v hollywoodské produkci,která nijak neurazí a naopak strávíte s ní příjemné sychravé odpoledne. ()

Pythonator

Vynikající žánrovka věrná žánrovým kořenům. Mohlo tam být jen trochu víc akce a celkové tempo filmu mohlo být svižnější. Taky mě tam srali ti digitální levharti, kteří totálně zabili prožitek z klasiky. ()

GCorsini

Nuda, není to špatné, ale není to ani dobré. Prostě nuda, ale do pozadí, když vařím ok. Kdyby to šlo, tak dám dvě a půl hvězdy. Na tři je to moc ucourané. ()

Molerat

Mám slabost ke kovbojkám, Viggo Mortensena mám jako herce rád, sice to nebylaa kovbojka, sice to bylo poněkud nudné dalo by se říci, bylo to krapet ohrané, ale mně se to celkem líbilo.65 % ()

Honzyg

Je to film, na který musí mít člověk náladu a pro umocněný zážitek musí milovat koně. Hlavní je ale řekl bych ta nálada. Pokud jí máte, zdá se vám příběh působivý, exteriéry nádherné, hudba vynikající, Viggo perfektní. Pokud jí nemáte, pak vám nic nepomůže a film vás bavit nebude. ()

Gazzellka

ehm. viggo je fakt asexualny odpudivy chlap. ehm. ale ten jeho ponik!!!! ten sa teda vyhecoval v pustnych pieskovych dunach.... pripominal mi mna a moje stadocko gaziel, ked brazdime plane nasej krasnej savany. ku koncu aj slzicku uronit (pretoze v tristvrtine som jaksi nepochopila, ze hidalgo umrel a vstal z mrtvych, nastastie vsak nie az na treti den).... ňuňu. PS: gýč sa pise gÝč, akoze dlhe Ý :) a ocean ohna... hidalgo...? wtf? ()

Honey007

Přesně o takových lidech jako byl Frank T. Hopkins se mají točit filmy! :) Výpravná podívaná s krásným Viggo Mortensenem, která přináší zajímavé úvahy například o podobnosti osudů Indiánů a Beduínů. Nemyslím si, že film je patetický, spíše filozofický (velmi mi obrazově připomínal vlastní představy při četbě Alchymisty :)). Pravdou nicméně je, že scénář se příliš nezdařil a občas nutí hlavního hrdinu i celý příběh skouzávat ke zbytečným klišé a to nejen slovním, ale bohužel i vizuálním. ale i přesto je Hidalgo příjemným snímkem, který zaslouží 75%. ()

liborzel

Moc hezký a poetický film.Další z řady filmů o vzájemném přátelství a úctě člověka a nejušlechtilejšího tvora-koně.Úplně mě dostal ten závěr s vypuštěním stovek a stovek nádherných mustangů zpátky do přírody.To obrovské stádo bylo fakt působivé. ()

Tsabo

Dvě hvězdy za obrázky přírody, jedna hvězda za hrdinství a statečnost...mínus jedna hvězda za absurdnost a kýčovitost... ()

JerryPilsen

Velký závod prošpikovaný v zájmu zachování nudy rádoby akčními zápletky.Některé jsou spíše vtipné a pro znalce urážející.Škoda,docela jsem se těšil. ()

huhuhu783

Nechal sem se tím filmem požrat ,semlet,rozdrtit a po skončení zase vyflusnout,prostě "byl sem tam". Má to hloubku a pokud se člověk uvolní a film bude trochu prožívat jak z pohledu člověka tak i z pohledu toho koně tak semnou bude muset souhlasit.Neříkám,že je to filmový veledílo,ale je to hodně realistycký a má to silnej děj a to nejsem žádnej "koňák" ()

Aichel

Za příběh bych dala i pět hvězd. Celou naši historii nám stáli po boku, nikdy nikdo neviděl počet padlých koní, jen vojáků, po vítězných válkách, které by bez nich vítězné nebyly a tenhle snímek to úspěšně demonstruje. Žádné další zvíře pro nás neznamená tolik, co kůň. Skvělý film pro všechny koňáky. :) ()

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy