Kruh

The Ring

Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

Originál má výrazné tendence unudit mě k smrti. Remake je vyšlechtěnější po všech stránkách, stále však nejde o žádné veledílo. Až na jednu věc! Tou je obsah oné slavné videokazety. Jde o malý klenot : krátký, surrealistický a pořádně děsivý film ve filmu. Už jen kvůli němu (a možná právě kvůli němu) stojí The Ring za zhlédnutí. O japonské předloze bych se to samé tvrdit neodvážil. Jsem si však dobře vědom faktu, že spousta fanoušků je poněkud jiného názoru. Význam originálního Ringu spočívá zejména v tom, že víceméně odstartoval celé to vítězné tažení asijských horrorů a příbuzných bizarností, jež bylo pro žánr jistě nemalým přínosem. Naproti tomu na Verbinského Kruhu bude už navždy lpět hořká pachuť vědomí, že jeho úspěch (společně s následným úspěchem Snyderova Dawn of the Dead) způsobil ničivou vlnu horrorových remaků, jež pod záplavou zbytečného svinstva pohřbila všechny naděje fanoušků, čekajících (po peckách jako Ti druzí, Session 9 nebo Dead End) něco jako druhá 80.léta.(1.9.2007)

Jeden z mála posledních hororů, u kterého se člověk bojí a nechce ho přestat sledovat. Těším se na dvojku, která by mohla být ještě lepší. Opět skvělá Naomi Watts. A dobrá režie. Vyjímečný horor co stojí za shlédnutí.(19.6.2004)

Veľmi banujem, že som zaváhal s návštevou kina. Verbinski sa vyznamenal, a keď dokázal nabudiť takú skvelú atmosféru z tak obyčajného námetu, určite s ňou nebude mať problém už pri žiadnom inom filme, kde bude hrať napätie aspoň vedľajšiu úlohu. 85%.(12.11.2007)

V posledních letech kdy hororový žánr dostával na frak od ostatních žánrů je tohle milá transfuze do žil fanouška hororů. Pravda k naprosté dokonalosti pár kroků schází, ale celková osa příběhu jest velmi kvalitní.(29.1.2004)

Neuvěřitelně chytlavá a strašidelná záležitost. Zažíval jsem velice zvláštní pocity - tak moc jsem chtěl odejít a přitom jsem tak moc chtěl vědět jak to celé dopadne. Zvědavost pochopitelně zvítězila a já můžu s klidným svědomím prohlásit, že The Ring je určitě jeden ze tří nejlepších hororů, které jsem ve svém životě viděl. Brilantní scénář, atmosféra, že by se dala krájet a navíc velice nekonvenční audiovizuální stylizace v čele se skřeky z pera Hanse Zimmera. Nejvíc však oceňuji úplný závěr - v okamžiku, kdy film končí happyendovou americkou scénou s udýchanou hlavní dvojicí a policejními auty všude kolem, teprve nastává pořádné peklo...(29.1.2003)