Kruh

ザ・リング

Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

Soundtrack Hans Zimmer: 1. The Well ,2. Before You Die You See The Ring ,3. This Is Going To Hurt ,4. Burning Tree ,5. Not Your Mommy ,6. Shelter Mountain ,7. The Ferry ,8. I'll Follow Your Voice ,9. She Never Sleeps ,10. Let The Dead Get In ,11. Seven Days ,12. Television,(19.5.2011)

No v podstatě jsem se bál už jenom si tenhle film půjčit :) Ale ono není čeho se bát dopředu. Je to hlavně skvěle natočený thriller s výbornou hudbou a pečlivě budouvanou atmosférou. Po některých scénách jsem se probral v křesle celý "zaťatý v pěst" (kůň na trajektu, ...). Originál jsem neviděl a asi už neuvidím, protože "tohle" mi stačilo (v kině bych měl asi problémy s pumpou :). Dal bych tak 9, ale k vytknutí je jen velmi málo.(17.10.2003)

Síce to v rámci klišé neprichádza s ničím novým a scenár je trošku deravý, filmársky je to tak perfektne zvládnuté, že nejde ináč než priasť. Ostré ako žiletka, so zadaždenou a ponurou kamerou, hrozivou hudbou, ideálne obsadeným malým chlapcom a hlavne s krásnou, prirodzenou a spontánnou Naomi Watts. Tá holka bude minimálne novou Nicole Kidman!(6.4.2003)

Je tu pár znamenitých scén, pár kompozičně vychytaných záběrů. Jenže na konci jsem si řekl "To už je všechno?". Nevím co tu nefungovalo, ale prostě jsem se nebál, což je u hororu docela závažný problém. The Ring mi jen tak prošuměl hlavou a - nic. S remaky japonských hororů mám docela problém.....(2.3.2003)

Opravdu promakaný thriller, který mne po druhém zhlédnutí přiměl k tomu, abych své hodnocení navýšil na maximum. Je to jeden z mála kvalitních filmů, u kterého by se atmosféra dala krájet, a který člověka nenechá na chvíli vydechnout. Naomi Watts výtečná, ale to píšu vždycky :-)(9.5.2009)