Kruh

ザ・リング

Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

jsou věci, které můžete prožít pouze ve filmu. a to je dobře. moc dobře. nebo vlastníte strašidelnou fotografii? máte u domu strašidelný strom? nevím co je strašidelnější, jestli děj, nebo příběh uvnitř. ale zato vím, jak dlouho můžu přežít, když uvidím KRUH. jsou věci, které doufám zažiju pouze ve filmu. a to je dobře. moc dobře. ale proč zase ten telefon...(1.10.2005)

Je tu pár znamenitých scén, pár kompozičně vychytaných záběrů. Jenže na konci jsem si řekl "To už je všechno?". Nevím co tu nefungovalo, ale prostě jsem se nebál, což je u hororu docela závažný problém. The Ring mi jen tak prošuměl hlavou a - nic. S remaky japonských hororů mám docela problém.....(2.3.2003)

Kruh je lahůdková záležistost. Útočí na Vaše smysly, na Vaši psychiku. Máte sedm dní, než si pro Vás přijde roztomilá holčička. Osobně bych film zakončila v části kdy odpovídají na otázku: " Jak dlouho se dá přežit ve studni?" To by ale ubralo na mysterióznosti. Jinak si myslím, že se kruh řadí mezi 10 nejlepších hororů za poslední dobu.(2.4.2009)

Veľmi banujem, že som zaváhal s návštevou kina. Verbinski sa vyznamenal, a keď dokázal nabudiť takú skvelú atmosféru z tak obyčajného námetu, určite s ňou nebude mať problém už pri žiadnom inom filme, kde bude hrať napätie aspoň vedľajšiu úlohu. 85%.(12.11.2007)

Když jsem tento film viděl poprvé, byl jsem z něho úplně unešen. Se spolužákama jsme ho probírali tenkrát na škole několik týdnů a udělali jsme si z něho takový menší kult :) Bohužel dnes, po pár těch letech, co už jsem starší, jsem film viděl a ta ejakulace jako tentkrát se prostě nedostavila. Škoda. Každopádně se jedná o nadprůměrné dílo, které si zaslouží svůj obdiv. Mezi horory špička ledovce.(23.11.2007)

• - Spoiler: V závěru filmu, kdy Samara (Daveigh Chase) vyleze z televize, umírá Noah (Martin Henderson) na zemi. Rachel (Naomi Watts) ho ale objeví mrtvého na křesle. (Kroup4)

• - Videopáska s nápisem "COPY" pochází z filmu Kruh (1998). (hot_spot)

• - Spoiler: Ve scéně u studny, kdy jde Anna (Shannon Cochran) udusit Samaru (Daveigh Chase) pomocí pytle, žádný pytel si sebou nepřináší. (Kroup4)