Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

schizmo

Vyjímečnej remake, kterej v podstatě odstartoval mánii Japonsko vs. USA, kterej ale zároveň přináší jakousi přidanou hodnotu oproti zbytku podobně pojatých filmů a ve výsledku je lepší než originál. Vyjímečné zpracování, obsazení, výprava, kamera, hudba. Viděl jsem asi 7x, ale pokaždé tleskám! V dnešní době je těžké vymyslet něco nového, ale přesto se to tvůrcům filmu THE RING povedlo na výbornou! Přestože se najde pár styčných bodů s jinými filmy, je originalita více než vysoká. Především vyniká velmi komplikovaná struktura a nečekaný vývoj příběhu, který nezapomíná na fatální konec. Sledování filmu vyžaduje naprostou soustředěnost, aby vám neunikly žádná návaznosti, ale i když budete děj velmi bedlivě sledovat, doporučuji vícenásobné shlédnutí, při kterém si uvědomíte souvislosti, které vám před tím unikly. Snímek má též velkou sílu v samotných záběrech, jak melancholicky tak především surrealisticky laděných scénách. Děj dokáže držet v napětí, vykouzlí pocit sevřenosti, strachu, lítosti, smutku. Vyrazí dech děsivými scénami i krutostí příběhu. THE RING je přesně ten typ filmu, kam by se hodila hudba mistrů ULVER, STAR OF ASH, ANTIMATER či SVARSINN nebo ORDEAL. Musím však podotknout, že i hudba Hanse Zimmera zaslouží nebývalý obdiv, sběratelé soundtracků budou mít ve sbírce zase jednou něco pořádně temného!!! THE RING je film, který mě opravdu překvapil. Vynikající dílo!!! ()

bublajsa

V zásadě povrchní horor, ale účel splnil. Skvělá atmosféra a hudba filmu ještě dodávají větší jiskru. A ta slečna z televize mi pěkně zrychlila tep. Mírnej nadprůměr v hororový branži. ()

fannah

Mrazivý thriller / horor, který mě opravdu nadchl. Gore Verbinski opět ukázal jaký má talent a vytvořil výborný film, na který se dlouho vzpomíná. ()

nirvana91

I think before you die, you see the ring... Po toľkých rečiach, ktorými je tento film opradený som si so sestrou naň konečne našla čas (ako inak po Scary Movie 3 sme len komentovali, aké je to fest podobné). Čakali sme nejaké poriadne BUBUBU, preto sme si pozeranie nechali na denné svetlo. Nakoniec tam nič také strašné nebolo aj keď nás to tie necelé 2 hodky držalo poriadne v napätí. Samozrejme príbeh zaujal. ()

Adman

Já jsem jeden z mála těch, kteří četli nejdříve knihu a teprve po té shlédli samotný film (kniha s názvem: "Kruh" od japonského autora: Kodži Suzuki). Jak už to bývá tak děj, pojetí a vůbec celkový vzhled (knížky a filmu) je zcela odlišný. Kniha vypráví o tom, jak Reportér tokijského tisku Asakawa narazí na případ čtyř mladých lidí, kteří z nepochopitelných důvodů zamřeli v tutéž vteřinu na různých místech. Podaří se mu zjistit, ža se znali a týden před smrtí spolu tajně flámovali ve venkovském rekreačním středisku v horách. Asakawase tam tedy vydá a v horském srubu objeví neoznačenou videokazetu, na kterouse čtveřice prokazatelně dívala. Když si ji pustí, zhlédne velice znepokojivé poselství. Brzy se totiži on sám má ocitnout v blízkosti náruče smrti... Už jen hlavní postavy těchto děl jsou rozdílné (žena ve filmu a muž v knize). Musím rozhodně říct, že kniha je na 100% lepší kousek. Ale tak už to bývá. Každopádně tento film neodsuzuji a nehaním...! Je to vynikající film. ()

Alqarin

Verbinski je rutinér, ale mám slabost pro jeho Weather Mana a Kruhem si taky rozhodně žádnou ostudu neutrh. Měl štěstí, že z vlny remaků japonských hororů byl mezi prvníma, ale to by mu bez zručný režie stejně nevyšlo a proto mu vzdejme poctu aspoň a to, že pro našince neatraktivní kulisy Japonska převed do stravitelnejch americkejch a Kruh se k nám asiofobům dostal ve velmi slušně natočené podobě. Je to rozhodně jeden z hororů, co mě dostaly nejvíc. ()

FromHell

Ľudia o tomto filme rozprávali aký to je geniálny horror..Táto mysteriózna/detektívka ma teda vôbec nepresvedčila!Áno Kruh je fakt dobrý nápad ale to je asi tak všetko.Vzhľadom na to v akých superlatívoch sa o tom rozpráva som po jeho vzhliadnutí ostal dosť sklamaný. ()

Z0oMb3E

Už aj vám lezú na nervy tie vtieravé reklamy na avony a merykeje, ktoré vyliezajú z bilbordov či reklám medzi šitnou a šitnejšou reláciou na tv hnoj? V tom prípade nečumte na túto sračku. Všetko je to len prasprostá reklama na dermat... kurva, dokončím, keď vytriezviem ()

havLord

Zajímavý, ale nedokázalo mě to překvapit a vyděsit. Lekací scény jsou předvídatelný minimálně šest sekund dopředu, páč nikoho nenapadlo občas ty smyčce před lekačkou vypustit. ()

Praxis

Opravdu Horor s velkým H. Bál jsem se tak, že jsem v noci pak málem nedošel na záchod a dodnes se mi ježí chlupy na pr...li když mám pustit televizi:) ()

ivishka

Spolu s druhým dílem snad nejfamóznější a opravdu nejděsivější horor všech dob.. Já jsem se potom bála asi půl roku...Potvrdila se stará pravda, že spíš místo nějákých mysteriózních sci-fi filmů je lepší točit něco co si člověk dokáže v reálném životě více představit ...a oceňuji skvělý výkon Naomi Watts. ()

UncleG

Se znalostí Japonské předlohy dávám jen tři. Žlutí ďáblové totiž natočili něco tak syrového a děsivého, že je proti tomu Verbinsého remake strašidelný asi jako chobotnička z druhého patra vedle Cthulhu. Nemá cenu rozpitvávat smysl amerických "rýmejků", stajně jako by nemělo cenu rozpitvávat plastelínovou chobotničku...v obou případech bych se stejně ničeho nedobral. Prostě a stručně...Chcete se fakt bát? Koukněte na originál. ()

MikO_NR_1909

Nebolo to pre mňa top...pretože sú horory, v ktorých mi nevadia nadprirodzené veci a podobne. Lenže tu som to "nezožral" ani náhodou. Niektoré scény v druhej polovici boli ale kvalitne natočené. Nebyť vychádzania z televízora, páčilo by sa mi to podstatne viacej. A perfektne sfilmované dielo ešte neznamená skvelý film. Rovnako ako geniálny študent, ktorý postráda malú násobilku. ()

PKD

Perfektní atmosféra. Jako vždy, bezchybná Naomi Watts a dodnes jediný ryze hororový Zimmer, i když jeho např. Batmani jsou přinejmenším stejně temné.;-) Tenkráte pro mne velké tv překvápko a trochu schizofrenní pocit, páč jsem viděl napřed Scream 3 a pak toto. Heh. Jen ten divný chlapeček (kterého jsem si osobně překřtil...pěkná držka a o rok později nás oblažil svým brutál předkusem v geniálním remaku Texas Chainsaw Massacre) byl poněkud děsivější než chudinka Samara a na kterém mě neskutečně vytáčí, jak své matce stále tyká, jako nějaký milenec, nebo co. Holt americká výchova. :-/ V miniroli Adrien Brody z mnou kdysi zbožňovaného O.C. ()

numi

Netuctové exteriéry, netuctová Naomi Watts a netuctový thriller, který diváka neděsí, ale celkově jej uzavře do ponuré atmosféry. Takhle by měl vypadat dokonale natočený a dokonale zahraný film. Nikdo neexceluje, nic nevystupuje příliš do popředí - všechno je namícháno tak akorát. K tomu adekvátně zajímavý příběh, který by mohl být terčem mé jediné výtky. Proč byly vystřiženy scény, které výborně prohlubují příběh mladé Samary nechápu. V nesestříhané verzi navíc Samara nebyla adoptována, což na mne působilo mnohem sofistikovaněji, neboť se lépe dají vysvětlit její vazby na matku. Pokud tedy shlédnete na DVD, nezapomeňte na vystřižené scény, které film výborně doplňují. [červenec 2005] ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006