Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

eLeR

Voľakedy dávno sme so sestrou do kina chodili skoro stále, tak sme ani poriadne nevnímali na čo ideme. Lebo keby sme to vedeli, tak do kina nejdeme. To je asi jediný horor, ktorý som videla v kine. Výborná vec, Samara je u nás doma často spomínaná. ()

klerik

Nechcem sa dištancovať od všeobecne kladnej kritiky, ale myslým, že to nejsilnješie na Kruhu sú krátke zábery s nechutnosťami. Podla mna je to hlavne dobrá detektívka s chladnou (ale nie moc desivou) atmosférou, kde zapôsobia hlavne také veci ako čierny kôň na lodi, či mucha na obrazovke. Réžia je úplne rutinná a vynášanie Verbinského medzi bohov je prehnané. Herecké výkony a scenár(!) však dokážu film utiahnuť... ()

Chrustyn

Jeden z nejlepších "duchařských" hororů co jsem viděl. Skvěle natočené, perfektně zahrané a hlavně maximálně atmosférické. Jeden z mála filmů u kterého jsem se opravdu bál. Po všech stránkách vydařenější, hrůzostrašnější a propracovanější, než japonský originál. ()

SeBig

Všichni kolem mě, hej pust si to fakt jako nejstrašidelnější top horor prostě se posereš. Moc jsem se neposral. Ale jako dobrý to je. ()

LaciLC

No, teda neviem, neviem... Od Verbinskiho remaku japonského originálu som čakal viac. Film je síce o triedu lepší ako originál, ale to nič nemení na fakte, že mohol byť prvotriedny. V prvom rade, pri filme som sa nebál, aj keď to samozrejme malo istú atmosféru. V druhom rade, pri filme som sa nudil, aj keď samozrejme len občas. Áno, tu bude asi ten hlavný problém, film je značne nevyvážený a to tak, že napínavé pasáže sú ok, ale akonáhle film spomalí a nastúpia tie menej zaujímavé pasáže film začne veľmi nudiť. A presne vtedy sa vám môže stať, že zaspíte a tak vám újdu miesta, ktoré skutočne stoja za to. Film ich má hneď niekoľko, pri väčšine vás spoľahlivo zamrazí. Myslím, že Kruh stojí za pozornosť, ja osobne sa však ešte stále neviem zbaviť pocitu, že som pozeral film nemastný-neslaný... Bohužiaľ. ()

Crocuta

Tohle je jediný případ, kdy mne americká předělávka bavila víc než japonský originál. Hudba a kamera budují dokonalou atmosféru plnou tísně a permanentního ohrožení, která přetrvala (alespoň u mně) i přes zdánlivý happyend. ()

korbitch22

Průměrný scénář, ze kterého dokázal režisér Verbinski vytřískat absolutní maximum.Nejlepší na filmu je rychlý spád, jakmile začne Naomi vyšetřovat, děj se skoro nezastaví, atmosféra je maximální, navíc jí umocňuje výtečná Zimmerova hudba ( jako vždy ) Ovšem na plný počet nemůžu jít ani náhodou, film se až příliš zaobírá žánrem thriller a té hororové stránce se věnuje zoufale málo a to je velká škoda, protože na celém filmu je nejlepší hned začátek, kdy si Samara podá první obět, stejně tak bych přidal víc lekaček atd.Navíc ten scénář má opravdu hodně nedotažených věcí a jen díky Verbinského dobrému řemeslu to celé docela funguje.Velké plus je samozřejmě sexy Naomi a potěšil ten vykutálený konec.Díval sem se na to včera asi po deseti letech a stáhnul jsem 1*, pořád je to ale hodně mrazivý hororový thriller, který zaujme především dokonalou atmosférou, hodnocení je ale podle mě trochu přepálený a lidi by si měli určitě filmy víc po letech opakovat, procenta by zde byla potom aktuálnější a věrohodnější.72%. ()

classic

Máloktorý remake od amíkov sa vydarí ako tento desivý príklad Gora Verbinskeho,budúceho rejžu Pirátov Karibiku. The Ring som videl dávno počas mojich mladých liet,ale vymazať z hlavy skutočný desivý horror sa len tak nedá,ktorý sa im podaril pre výborné obsadenie,t.j Naomi Watts sa rok predtým ukázala v lynchovke Mulholland Drive,ale tu ju doslova žerem,je vynikajúca,talentovaná,sexy,húževnatá.Už nie je dnes lovely ako before,ale tu ostáva stále. Goreova réžia zaznamenáva dynamické tempo,ktoré nedáva vydýchnuť,čo je dobré,pretože do konca som bol takmer poblinkaný...Potom prišla noc,a ja som nemohol spať kvôli snímku,ktorý pochádza z Japonska,japonské Ringu som videl,ale yankees vedia tiež ako pekne vydesiť.Thanks. ()

Marze

Videopáska, která zabíjí lidi. je to plné nesourodosti a zápletkových děr. Poskytne to pár odpovědí a tunu otázek. ()

heyda

Nadprůměrná podívaná v žánru mysteriózních hororů s hutnou atmosférou, silným napětím, dobrými hereckými výkony i pár super lekačkami. Ale víc jak na 4 hvězdičky to rozhodně nemá. Přece jenom na mě nějaké dlouhovlasaté potvory neplatí. Z fleku bych vám vyjmenoval 20 mnohem lepších hororů. Přesto solidních 75% ()

VenDulin85

Kruh jsem teď zhlédla potřetí a musím přidat pátou hvězdu. Ono je u hororů těžké rozsoudit, co je víc děsivé, na každého působí hrůzyplně něco jiného a na mě platí tahle mysterióznost, lehce detektivní zjišťování, co se jak stalo v minulosti a proč to pokračuje doteď a jako bonus- krásný optimistický konec. Rozhodně na mě více zapůsobil tento americký remake než jeho japonský předchůdce, ve všech detailech se mi to zdálo propracovanější a účelnější. Díky Kruhu se mi snad už bude zdát nějaká můrka a ne, děkuji, teď mi nevolejte... ;-) ()

Nettrass

Horror jak má být. Člověk má chuť dát před televizi mříže, aby na něj nevylezla ta čvachtající, blbě koukající potvora. Také jsem vděčný za Pražské vodárny, že nemusím brát vodu ze studny - díky Béme - za to ti odpouštím Blanku. Teda pokud z ní taky něco nevyleze. ()

Oktavianus

Tak jako je Blair Witch Project nejpřeceňovanější horor 90. let, platí totéž o The Ring ve své dekádě. I když vím, že srovnávat Naomi Wattsovou s těmi třemi uřvanými mamlasy z lesa je na žalobu za nactiutrhání. Přitom The Ring začíná velmi nadějně - hutná atmosféra, psychosurrealistická kazeta, podivný úmrtí...všechno klape až do chvíle, než holka v blázinci ukáže Naomi Wattsové přesně na prstech, kolik zbývá. To mi šel mráz po zádech. Jenže od té chvíle pendolino odbočí na špatný výhybce, mění se v úzkokolejku a pekelně ztrácí šťávu. Dál je to jen směs předvídatelných scén, který nemůžou vystrašit, ani kdyby na to koukalo retardovaný dítě. A ten nejslavnější a nejznámější moment, jak Samara leze z televize - to jsem jen nevěřícně koukal a říkal si, to je jako vtip, ne? ale ne, dodnes se ta scéna s připomíná jako ta nej. Jenže je to jen degradace celýho filmu, alespoň příjemná záležitost se od té chvíle mění na kravinu. A tím zazvonil zvonec a pohádce o Kruhu jako hororu je konec. ()

Dr.film

Gore Verbinsky natočil zdařile moderní horor, kde neuvidíte snad ani kapku krve, zato atmosféra, (která je u hororu obzvlášť důležitá) by se dala krájet. Herecky zaujmou především Naomi Watts a malý David Dorfman. Ještě dodám, že Japonský originál jsem dosud neviděl, ale počítám, že USA to stejnak natočili po svém. ()

Jinny

Slušivý horor z šestosmyslovské vlny a (cituji Tomáše Baldýnského z Premiere) vizuálně balancující mezi Akty X a klipy Prodigy. Modrý filtr a scény, kdy skoro vždycky prší, vytvářejí atmosféru jako víno. ()

Nancy

Má to svoje chyby, ale to nejpodstatnější - tísnivou atmosféru a uvěřitelný příběh - si najde každý. Horory moc nemusím, ale když už bych měla jmenovat svůj nejoblíbenější z posledních let, tak jím bude právě Kruh. ()

Roman.Ticka

Nesnáším horory, ale tento přesahuje všecky dosud mnou náhodou viděné předtím i potom. Nic tak kombinačně zničujícího jsem dosud nezažila. Strach z fyzična i psychična, vygradovaný do nejvyšších obrátek, zapůsobil tak dokonale, že jsem skutečně celou noc nespala a prostor pod postelí jsem doslova zrentgenovala a to několikrát. Pro psychicky labilní naprosto nedoporučuji. Myslím si, že to není až tak můj případ, ale tuším rozměr této SÍLY. Dvojka pro mě tabu a celkově NIKDY VÍCE! Nejvyšší hodnocení pro pocit totální destrukce osobnosti. ()

anderson

Tento remake prekonal svojho predchodcu. Atmosférou, audiovizuálnym stvárnením, spracovaním onoho dead-videa aj záverom. Nebol som šokovaný, ani som sa nebál, cineastický zážitok a čas však neľutujem. Čo sa žánru týka, je to skôr popkultúrne pseudopodobenstvo než čistý horor. (25.10.2004) ()

eraserhead666

Na jednu stranu je to asi ten nejlepší americký remake japonského hororu co byl asi doposud natočen, na druhou stranu trošku nechápu, čím si tenhle film zasloužil to, že ho spousta lidí zařazuje mezi nejlepší a nejstrašidelnější horory. Kruh má výborný nápad (a ani snad nemá cenu řešit a pátrat, zda s ním ten japonský Kruh přišel jako první a ostatní ho pak už jen kopírovali) a dobré provedení. Viděl jsem i původní japonský, který se mi zdál lepší a takový syrovější, ale tady je pár dobrých scén (kůň na trajektu, samotné video - jen mě tak napadlo, viděla každá oběť na videokazetě jedno a totéž, nebo každá viděla trošku něco jiného?). Trošku mě sral ten malej kluk, Naomi je ale skvělá. Místy mi to připadá ale trošku rozvláčné (pátrání po Samaře) a nehororové. 3,5* ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006