Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

dubinak

Když se řekne horor, vybaví se mi Kruh. Asi tak první pořádný horor, co jsem v životě viděla. Zase americký remake, že? Ano, ale na japonskou verzi se dívat nehodlám. Kruh jsem viděla v době, kdy jsem ještě tento účet zdaleka neměla, a tak asi po sedmém zhlédnutí nevím, jak teď hodnotit. Jaký jsem z něho měla pocit, když jsem ho viděla poprvé? Vzpomínky říkají, že hrozný. Samara byla prostě jistota. Samaru zná téměř každý. Po prvním zhlédnutí 5*. ()

Stallone

Kruh je mizerný horor.CITUJI Z WIKIPEDIEA: Horor (z angl. horror – hrůza, zděšení) je umělecký žánr, jehož cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu. U Kruhu se nemohl bát nikdo. Kruh je bez strachu, bez ničeho. KRUH je v Československu pouze uměle vyvolaná vlna strachu. Člověk si ho jde pustit a bojí se, protože je vše vyhoněné reklamou na něj. Takže člověk si ho jde pustit s pocitem strachu. Přirovnám vám to: Pustím vám film, ve kterém bude osamocený baráček na kraji lesa, bude se stmívat a všude budou výt vlci a jezevci. Řeknu vám, že se jedna o horor. V tu chvíli zvážníte a uvědomíte si, že v tom domě nechcete nikdy bydlet, že je strašidelný. V druhé verzi pustím stejnou scénu, jen řeknu, že se jedná o super romantickou komedii. Najednou vám baráček připadá útulný, jako místo stvořené pro s*x. Najednou si uvědomíte, že to stmívání je jen krásný západ slunce. Vytí vlků a jezevců je z nedaleké zologické zahrady a celé je to obklopené beze strachu. To, co ve vás při první informaci drsného hororu vyvolalo strach nebyla strašidelná scéna, ale pouze uměle vytvořená iluze o tom, že to musí být strašidelné. Stejně jako Kruh je uměle vytvořený strach půjčit si videokazetu, zapnout si to a dívat se. Je to uměle vytvořená iluze, že je to jeden z nejlepších hororů a ty scény musí být strašidelné, já se přeci nejlepšího hororu musím bát. Nikdy bych kritiku nenapsal, kdybych nečetl komentáře diváků, kteří psali, že nemohli týden spát, že do teď se bojí pustit televizi, že jsou na prášky, že to nemohou strachem vydržet. Ti lidé, by se neměli k hororům vůbec vyjadřovat. Nikdo z kultu Kruhovců nemá tzv. koule na pořádný horor. ()

C0r0ner

Samara je dost brutální bubák a od doby Kruhu kolem studen vždy chodím menším obloukem. Když se tak člověk dívá na horory, tak si vždycky říká: "Tam nechoď! Utíkej! Neotáčej se! Nech ho tam přece!"... Pak si ale uvědomím to, že být v jejich situaci, tak se asi na místě poseru a rozbrečím, takže občasné nelogické chování postav v hororech je aspoň důstojné. Dost drsná záležitost. 85% ()

darm

Potom, co jsem viděl japonský originál, ze kterého jsem zrovna dvakrát odvázaný nebyl, jsem přistupoval k remaku dost opatrně, ale předčil má veškerá očekávání. Na začátku jsem pochyboval, ale od doby, kdy začaly ubíhat dny se z filmu stal výborný thriller s hororovými prvky a s parádně hutnou atmosférou a vygradovaným napětím až do úplného konce! A když už si myslíte, že je po všem, přijde rychlé vystřízlivění a nádherný tajemný konec! A nesmím zapomenout na kouzelnou Naomi Watts! Už se těším na druhý díl! ()

Flynn

Film, po kterém jsem dostal strach i z telefonu. Skvěle natočený thriller. Nejen kopa mrtvol a potoky krve můžou vytvořit film, u kterého se bojíte jak malé děti čerta. Skvělá atmosféra, tajemno a postupné odhalovaní tajemství.Když už si člověk myslí, že je vše vyřešeno a bude klid a ticho po bouří tak se ona TV postava ukáže v plné kráse. Napětí, které by se dalo krájet, tenhle film je jeden z nejpovedenějších kousku tohodle žánru za posledních pár let. ()

Alfréda

Je mi líto ale tohle na mě dojem nedělá. Netušila jsem že se z japonsko-americké produkce stane takový hit a že podobných filmů bude přibývat. Už aby vás to zase přešlo!!! Jediná scéna, kdy jsem trochu ztuhla, byla paradoxně pouze smrt splašeného koně, který spadl přes palubua motor lodi ho rozmetal na kaši...jinak NUDA. NUDA, NUDA A ZASE NUDA. ()

zette

Ani japonsky original, ani tento remake me nijak nepresvedcil. Ve svem zanru urcite dobry pocin a slusny film obecne. Neprijde mi ale nicim vyjimecny, natoz kultovni. Potesi Naomi Watts. ()

Juto

Tento film vás prinúti uvedomiť si, prečo toľko iných filmov nedokáže byť strašidelných ...  8/10 ()

Davosh

Film, u kterého jsem se bál méně než jsem čekal, ale o to více mě tenhle film přesvědčil o svých kvalitách. Velkou zásluhu na tom mají některé nezapomenutelné momenty (kůň na trajektu atd.) a herecký výkon Naomi Wattsové. ()

BoXBe

Tak tuhle hororovou lahůdku jsem viděl dřív než její japonskou předchůdkyni a to v půl jedenácté večer na Febiofestu. Přísáhám, že jsem pak v našem paneláku slyšel nějaké kroky a sípavé zvuky. Navíc jsem měl tehdy ve svém pokoji starou barevnou televizi po babičce. Kdo viděl Kruh a nechal se vtáhnout do děje asi tuší, jak krásnou paranoiu dokázal tenhle film vyvolat při pohledu na prázdnou obrazovku i ve dvaceti letech věku. Verbinskemu se prostě podařilo udělat kvalitní zářez do historie hororu. Inteligentní horor s atmosférou Šestého smyslu nemusel krvácet a přesto děsil. Japonská magická atmosféra se sice zcela přenést nepovedla, ale jsem tomu nakonec rád, mně ta původní verze nějak moc neuhranula. Naomi Watts to nepřehrála a děj udržel naraci v logických souvislostech. Kruh je dobrý film a má dost hustou atmosféru... ()

messiah

Nepatří k mím vůbec nejoblíbenějším hororům, přesto jde o špičku. Už kvůli originalitě. Hudba skvěle dokresluje temnou a hlavně vypjatou atmosféru. Není z těch po kterých bych z kina odcházel se zaťatou pr****, ale který horor ano? Hodnotím jako kvalitní dílko. ()

WolfR

Hororový žánr ještě nezanikl. Je tady totiž horor s názvem Kruh! V tomto filmu neuvidíte litry krve a vnitřností jako v ostatních, rádoby hororech, ale zaručeně se budete bát, díky hutné atmosféře a napětí. Velice originální příběh, i když převzatý z Japonského originálu, je dosti komplikovaný, vypráví o zlověstné videokazetě na, které jsou nahrány mystické, zlé výjevy. Tomu, kdo si kazetu přehraje, zazvoní telefon a neznámý hlas mu oznámí, že za sedm dní zemře. A opravdu se tak stane každému. Reportérce Rachel se tato kazeta také dostane do rukou a přehraje si ji. Má tedy sedm dní na to, aby celé věci přišla na kloub. Kdo, nebo co stojí za vznikem kazety a jak se dá zabránit tomuto zlému osudu, této strašlivé smrti. V tomto pátrání však není sama. Pomáhá jí její přítel Noah a její syn. Oba tu kazetu totiž viděli taky. Během tohoto příběhu se také začnou odkrývat postupně důležitá fakta a pěkně, i když občas trochu zmateně to do sebe zapadá. Je to prostě skvělý film, naplněný hrůznými záběry. Morbidní atmosféra je přímo beznadějná a pochmurná a těží z lidského psychického utrpení, takže i toto, je o důvod více se bát. Všechno to, je ještě zvýrazněno skvělou temnou hudbou. Navíc zdroj všech těchto událostí není jen tak obyčejný, ale přichází přímo ze záhrobí. Filmu dodávají šťávu i skvělé herecké výkony a naprosto dokonalá kamera. Celé tohle hororové představení, zakončuje zcela neočekávaný a krutý závěr filmu! Skvělé, 5 hvězd. ()

forsythia

"Jsou děti, který křičej, pláčou... jiný malujou..." A některé věci by se rozhodně neměly podceňovat. Perfektní atmosférická lahůdka. Ještě se klepu. ()

animaxis

Ani jsem to nebral jako horor,ale jako mystery thriller.Ale tím pádem je to jediný thriller u kterého jsem se bál.Má to temnou atmosféru a vše co k napětí patří.Jinak k tomu asi nemám co říct. ()

laik_60

dobrá hudba (Zimmer), tri štvrtiny filmu som zvládol v pohode, sklamalo ma vyvrcholenie (záver filmu). Hold, "horory jednoducho nemusím". :( ()

KajusaK

Jeden z nejlepších hororů co jsem viděla. Konečně něco, co má hlavu patu. Super prostředí na ostrově, skvělá Naomi. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006