Insidious: Poslední klíč

• USA Insidious: The Last Key (více)

Čtvrtá část kultovní série Insidious odhalí záhadnou minulost vyhledávané parapsycholožky Elise. Ta v mládí žila v malém městě v Novém Mexiku, její domov však byl zároveň domovem temných sil, a tak netrvalo dlouho a její život se obrátil naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí. (Falcon)

david141474

Tenhle díl je považován za nejhorší a já s tím moc nesouhlasím, za mě je to teda lepší než 3 díl, hlavně díky rodinným událostem. Fakt, že Elise neměla zrovna pohodový dětství mě nijak nepřekvapilo, právě naopak, docela jsem to čekal, právě kvůli tomu co dokáže. Děj byl o něco lepší než ve třetím díle, hlavně zajímavější. Úryvky z Elisina dětství nebyli špatný, právě naopak, byli docela zajímavý a do toho jsme ještě sledovali Elisin útěk. Potom co se tam v tomhle filmu vrátila se jí samozřejmě vrátili vzpomínky a aby toho nebylo málo potká 2 holky, který jsou ve skutečnosti dcery Elisina bratra. No tady tyhle rodinný voloviny zde nebyly vůbec špatný, právě naopak. No a soundtrack taky ušel. No a finále opět mezi světy bylo velice kvalitní, snad lepší než v předchozím díle. 8/10 Rozhodně je to lepší jak třetí díl! ()

mirodevil

Ještě sem v kině NIKDY neslyšel tolik výkřiků hrůzy... Já se posral asi 5x a na půl cesty sem měl hovno celou dobu... 90% ()

Hejkal_03

Pokud jste, tak jako já, byli nadšení z prvních dvou dílů, tak vás tenhle spíše zklame. Po slabším dílu jsem čekal pořádnou hororovou pecku... houbeles. Tucker některé duchařské scény kazí svými technickými udělátky a se Specrem dokonce přinášení humorné scény a ty tu vidět nepotřebuji... Šel jsem na horor, né na komedii. Navíc, proč do filmu nepřidat pár krásných slečen? Hezky se na to kouká, to zase jo :) ale už z toho vyprchává ta reálnost a provázanost s všedním životem obyčejných lidí. Ale budiž. Hlavní zápletka se málo rozvíjí a moc nového nepřináší. Navíc mi přijde, že to nebylo tak úplně vysvětleno a hlavně dotaženo. Spousta scén bylo dějem připraveno a dalo se dokonce předpovídat. To že otevřela dveře k Daltonovi bylo ale zajímavé. Konec byl ovšem už zbytečně matoucí, protože šlo patrně o další scénu z minulosti, ale v příběhu to vypadalo jako by se jelo dál... Bohužel jsem se i chvilkami nudil a já nemohu dát víc než jednu * (1. a 2. díl zůstanou navždy TOP) ()

romcau

Tak sem se rozhodl zajít na to do kina a to byla chyba všude samé děti co furt do toho filmu žvanily a když nežvanily tak radši nekoukaly protože se bály ... jinak film celkově zajimavý hlavně ten návrat do rodiště hlavní postavy byl dobrý ovšem co se mi nelíbilo byla ona ‘’komická’’ dvojice pomocníků jejich humor mě do tohohle děje vůbec neseděl a tem konec byl takový pro mě rychlý až divný jedna rána od matky a bubák byl pryč, další díl už doufám nebude. ()

DarkViper

Tím koncem to hrozně zkurvili, ukazovat loutkový démony ježiši kde jsme ? Za celej film, vlastně víte jen, že někdo někoho někde věznil, ale není tam vidět co mu prováděl, nebo proč to bylo špatně..... celý je to divný a nelíbí se mi to oproti ostatním dílům. ()

psychokiller

Bohužel, po prvních dílech, které mne zaujali, musím říct, že u The Last Key sem moc nadšený nebyl. Začátek vypadal slibně, ale pak to nabralo honem rychlý spád. Již po třiceti minutách jsem začal zívat. Chyběli mi tam lekačky, které se v předchozích dílech alespoň vyskytovali. Osvětlení na nic, chápu že chtěli navodit atmošku, ale místy to bylo až moc tmavé, že tam bylo sotva něco vidět. Ke konci se to zase trochu zlepšilo. Není to nic extra, musím říct, že sem od tohoto dílu čekal víc. Nebyl to však takový propadák, jako jiné "horory" co sem viděl, tohle mělo aspoň ten nádech. Přijde mi to jako spíše takový dojezd celkové série Insidious. Za mě 60%... ()

Snow

Áno, toto je presne ten druh filmu, ktorý môžem. Je pravda, že predchádzajúce diely boli premyslenejšie a o kvapku desivejšie, no aj tak som si ho užil. Ale pekne poporiadku. Prvá polovica na mňa dokonale fungovala. Temné prostredie, postavy, príbeh. Súhra hudby a ľakačiek ma držala v napätí prakticky od prvej minúty. Nehovoriac o momente, kedy prišiel na scénu hlavný démon s jeho desivou vizualizáciou a veľkým filmovým potenciálom. Druhá polovica bola žiaľ o niečom inom. S postupne vrcholiacim dejom, sa napätie (paradoxne) nepriamo úmerne vytrácalo. Je škoda, že démon takýchto rozmerov bol zahnaný v podstate bez akéhokoľvek boja, a to jediným lampášom. Mohli sa mu v závere dôkladnejšie povenovať, prepracovať jeho “príbeh” a dať divákovi viac odpovedí :) 60% ()

gatuso

To byla bida! V urcitych momentech az parodie. A ten konec s tou lampou tomu dal korunu! Jednicku jen za tu mladou micku Caitlin. ()

Mark1983

No co si budeme povídat, že jo? O hvězdičku působivější než trojka a o hvězdičku slabší než první dva díly. Jinak, když se to bůhvíjak neanalyzuje, dokáže to zaujmout. ()

Lukkyn

4 díl Isnidious se zcela zaměřil na Elis a její těžké dětství s darem o který nestála. No mohlo to dopadnout i hůř a asi to mírně překonalo třetí díl. Scénář u čtvrtého dílu se dá ještě zkousnout. Pár poměrně solidních lekaček a jeden hlavní originální démon. Víc se od toho asi čekat nedá. Pořád v porovnání s ostatními "horory" mírný nadprůměr!!! ()

draxxi

Mam rad horory ruznych typu a podžánrů, ale tahle serie na me opravdu funguje. Lekacky a husi kuze funguji dokonale. 22/2/2020 79% ()

Bogrant

Celá táto séria je od začiatku iba čistý priemer, trojka dokonca podpriemer a štvorka je niekde medzi. Proste, je to trapošina, ktorá pre tentokrát viac úsilia vynaložila skôr na príbeh, ktorý to vyťahuje z dvojhviezdičkovej, na slabú trojhviezdičkovú biedu. Postavy totiž už nie sú nijak zaujímavé, všetko je zbytočne prekombinované a zbytočne dlho v tme a navyše trápny humor predčil ako-takú serióznosť. Peniaze to ale opäť zarobilo pekné, takže bohužiaľ, toto isto nebude posledný kľúč... ()

kubyczech

Velmi zkráceně: Lepší než třetí, o drobet horší než první dva. Ze všech ale rozhodně nejtemnější Insidious. Byla by škoda, kdyby celkové hodnocení padlo pod 70, jelikož si to určitě zaslouží býti v červeném poli. ()

serbero

Dosť pomalý rozbeh a dá sa povedať, že sa to ani poriadne nerozbehlo. Človek čakal, že už to bude ale nakoniec ostal sklamaný. Tento film bol poňatý ako nejaká prelínacia časť medzi prvými 3 dielmi a ďalšími, ktoré budú pokračovať. Tvorcovia chceli diváka zoznámiť z hrdinami, ktorý budú pokračovať v sérii Insidious. Dosť veľa času sa venuje Elie a jej životu v detstvu. Tu sa mohli tvorcovia pekne vybúriť a urobiť z toho mrazivý horor, no nestalo sa. Potom rýchle ukončenie zápletky ( ešte aj tu bol priestor, no neskorý rozbeh ) a zoznámenie sa s vnučkou Elie , ktorá má tie isté schopnosti + prečo démoni vyšli ( Elie nezavrela dvere, ktoré otvorila a pustila ich do nášho sveta.) Celkovo sklamanie, ale aspoň dobrá príprava na ďalšie pokračovanie, dúfam že tvorcovia ďalších dielov nebudú rozpitvávať kto je kto ale budú sa venovať príbehu. ()

gfrusvk

Nestrašidelná prekombinovaná pitchovina. Väčšiu hrôzu mi naháňali tie 15r diskotékové pipky v kine, ktoré keď práve nešuchotali sáčkami s popcornom, tak mi išli vypáliť displejom oči keď si odpisovali na messengeri lebo si teľce hlúpe nevedia znížiť jas. Film ako taký by mal nábeh na super dej, keby tam nedávali tie nové postavy (dve netere) = ide mi na nervy ako v dnešných filmoch vykreslia hlavného hrdinu ako úplného neschopáka, ktorého musia zachraňovať béčkové postavy. Však ako raz niekto na čsfd napísal, taký Schwarzenegger dokázal vyvraždiť celú vojenskú základňu len holými rukami a tupou kudlou. Ak by sa podobné filmy točili dnes, tak by ho zajali v prvých 5 minútach a zachránil by ho náhodný číňan a černoch (sorry za rasistický offtopic). Nápad s návratom do Elisinho detstva bol super, čo nebolo super, bol absolútne nevyužitý potenciál strašidelného domu s očividne krvavou minulosťou a väznicou s elektrickým kreslom v susedstve. Hlavná zápletka aj s hlavným záporákom (a teda "dôvodom strašenia") mi prišli akoby ušité horkou jehlou a celkovo dosť hlúpe na to, aby figurovali v príbehu s takou jedinečnou témou ako mátožný rodičovský dom hlavnej hrdinky, tam by som tú pointu čakal viac "na úrovni", takto mi ten nápad s Elisinou minulosťou príde len ako pútač do traileru aby nalákali ľudí na inak priemerný film. Pre mňa skôr sklamanie, ak sa už nevedeli s takým nápadom lepšie pohrať ani navodiť nejakú silnejšiu atmosféru (aspoň sentimentálnu), tak tam mohli naplácať aspoň lacné ľakačky nech by som mal aspoň trochu pocit že som si zaplatil za horor.. Ale dve hviezdy nedám, hoci ma to najprv napadlo = sklamanie to bolo opäť len vzhľadom k vysokým očakávaniam.. ()

cica

Celkom slušné štvrté pokračovanie série, určite lepšie ako trojka. Príbeh celkom fajn, otec - tyran ma chytil za srdce. Hlavný bubák, jeho ruky, výborný nápad. K tomu pár milých ľakačiek. Pomáhači Elise s primitívnym humorom kazili celkový dojem. ()

PF 2017

PF 2017