Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chain Saw Massacre (více)

Sally se dozví, že vandalové údajně znesvětili hrob jejího dědečka. Spolu se svým ochrnutým bratrem Franklinem a přáteli se pouští do vyšetřování. Po návštěvě staré rodinné farmy zjistí, že v jejím sousedství žije skupina šílených, vraždících psanců. (Cinemax)

HorrFi

Myslim že Tobe Hooper je bud perfektní režisér nebo trochu ujetej bastard. Ne dělam si legraci ale tenhle film je prostě legenda. Remake z roku 2003 je taky super ale tahle stará verze je mnohem lepší. ()

Deyw

Ty vole tohle je strasny...ten tlustoch na kresle by mel dostat oskara za nejstrasnejsi vykon v historii..ty jeho vyrazy ty vole ja chciju..a ta krava co jecela celej film taky..nejlepsi scena jak ji mlati smetakem a ona u toho rve jak u mnohonasobnych orgasmu...a nebo kdyz utika aby se schovala a celej utek rve jak sirena aby borec vedel kde je :D vsude ctu jak se dneska chovaj postavy ve slasherech debilne a podobny kokotiny..a tady chodej borci porad ke dverim a vzdy je lupne prez hlavu :D na borce jede kamion a on stoji a da si ruce pred drzku nez aby uskocil.. je to strasnej brak ty vole..dneska nekoukatelny strasny..vubec nechapu to hodnoceni vole mozna na tu dobu to bylo neco unikatniho a dobryho ale na to ja seru..celisti sou taky stary jak moje mama a sou nekde jinde..tohle je strasnej vykal..ted docenuji verzi z roku 2003.. nebudu to hodnoti musel bych dat odpad a to neudelam jen kvuli kultovniho statusu filmu.. ()

Doudis19

Jistě, po vizuální a technické stránce žádný zázrak. Krev růžová, co se týče brutality masakr se nekoná a od roku 1974 se i nároky na vzbuzení strachu výrazně zvýšily. Ovšem tenhle dědeček všech "vybíjených" ani po tolika letech neztrácí na své působivosti. Co se týká autentičnosti některých scén a zděšení v očích hlavní oběti, nemá konkurenci ani v dnešní době. Navíc senzačně vygradované finále s nezapomenutelnou scénou máchání motorové pily uprostřed silnice v pozadí se zapadajícím sluncem nad Texaským horizontem je opravdovým vrcholem, této po zásluze hororové klasiky. ()

LeoH

I když mi pořád uniká důvod, proč má lidstvo potřebu navozovat si pohyblivými obrázky stavy zde ani ne tak děsu, jako spíš nevěřícného odporu a nevolnosti, Hooperovi musím přiznat, že to pochybné řemeslo dělá dobře, ba chytře, víceméně bez krve a explicitních nechutností v obraze (když pominu četný výskyt, ehm, primitivních artefaktů z organického materiálu) i zvuku (ano, „mráz nahání již samotná zvuková stopa“, ale mnohem méně přímočarými metodami, než by jeden čekal) a zároveň bez okaté hry na umění nebo závažné společenskokritické výpovědi (i když mu tam ledacos z paranoidní post-hippie atmosféry poloviny 70. let stejně prolezlo, možná právě díky té nehledané přímočarosti). Já si to snad nakonec budu někdy chtít dát znovu. ()

Khumbac

Úsměvné pohledy otce u stolu. Dědeček s kladivem. Taneční kreace s pilou. Histerický řev blondýny. To jsou scény, které se vám vryjí po kůži. ()

filmmovier

Geniální. Naprosto neskutečná atmosféra, přenese se na vás i to dusno a horko. A v tom dusnu a horku vám bude krásně běhat mráz po zádech, protože původní Texaský masakr vším možným a nakonec i motorovou pilou je skutečně děsivý. Nádherně děsivý. Rozumím svým důvodům, proč jsem se mu vyhýbal (průměrné remaky a originy), ale byla by fakt škoda, kdybych se téhle totální klasice vyhýbal i nadále. Skutečný klenot žánru a nesmírně působivý film. Hudební doprovod je vyloženě geniální. Děsivé, děsivé, děsivé. Strhující a působivé. Top. 95%. ()

Motinski

Film vie zamávať s pocitmi aj po toľkých rokoch. (hlavne posledných 20 minút) Ukážka nafalšovanej hrôzy, filmárskeho umu a toho ako sa dá za malý rozpočet natočiť jeden z najatmosferickejších slasherov vôbec. (ajked si niesom istý či toto môžeme označiť za typický slasher) Neviem ako to Tobe Hooper dokázal ale vybudovať napätie, nespoliehať sa len na krv, nechať diváka domyslieť si a pritom väčšina záberov vyzerá ako z amatérskeho filmu, to všetko spolu nejakým zvláštnym spôsobom zladil dokopy. Úprimne som nečakal takýto zážitok. Pár momentov zostarlo, scenár neponúka nič obratné, no ešte aj tá jednoduchosť mi na prekvapenie prišla fajn. Keď chcete vidieť horor kde sa násilie spája s umením a nepôsobí to sílene, Texasky masaker je správna voľba. ()

Sfinkter

Další perlička mezi horory. Mnoho originálních detailů, výborná sugestivní podívaná, u monitoru jsem cítil smrad z motorovky. Na druhou stranu hodně slabý rozjezd a zbytečně protrahované scény. Škoda, že přirozené krásky zdobí pouze první polovinu filmu. ()

karlik4801

Jsem tak zklamanej. Já se těšil na "starou" dobrou podívanou ze sedmdesátek. Sakra zažil jsem celkem nudu. Postavy pro mě byly otravné a nezajímavé. Já čekal úplně úžasný starý horor, na který nezapomenu. Co ale cením je originalita na tu dobu a je to celkem krvák. Nic víc. ()

LUKICKK

Čistej blázinec, ranč v Texasu s šílenou rodinkou, která zde vlastní jatka, a vše to nějakým způsobem funguje. Fajn film, i když občas tak trošku nechápete co se děje. Swag Motorovka. ()

BROKEN_

Týden před novým Texaským masakrem, který naváže na originál, jsem si zopakoval po delší době tento kultovní snímek od Tobe Hoopera. A musím dodat, že se film vůbec nevleče. Uteče to jako voda a nemá to hluchá místa. Postavy se překvapivě nechovají jako idioti, spíš naopak. Ano máme tady situaci, kdy mladí lezou do cizího baráku, ale to už je taková ta klasika na kterou jsme v tomto žánru zvyklí. Co mě ale překvapilo po té delší době, kdy jsem se na film podíval, že vlastně tady není žádný gore, kde bychom viděli vnitřnosti a nějaké nechutnosti. Spíše je tady sázka na krev, které také není tolik kolik bych čekal. Tu brutalitu spíše nastolily nové snímky od Remaku ( dle traileru na noví snímek to vypadá na pořádně krvavou jízdu ). Film je ale i přesto špinavý, hnusný a nepříjemný v pár pasážích na sledování. Leatherface je ikonický díky motorovce a svému vzhledu. Jinak je vedle Michaela Myerse, Jasona Voorheese a Freddyho Kruegera mnohem slabší a nikdy jsem ho nezařazoval tak vysoko. Za mojí nejoblíbenější scénu považují honičku mezi Sally a Leatherfacem a samotné finále, které je TO pravé hororové šílenství. Je to kultovní snímek, který mám rád a respektuji ho. Ale na pěti kvalt to není za mě. Příští týden nový Texaský masakr snad důstojně naváže na tento originál od Hoopera. :-) 7,5/10 ()

gjjm

Klasika béčkových hororů, nemůžu nedat plné hodnocení. Sice na tom dohromady nic zajímavého není, ale ještě nikdy mi 83 minut neuteklo tak rychle. ()

Yoshimitsu

Na tu dobu určitě slušnej horor, ale já prvně viděl remake, které se mi líbilo více.Když už do někoho zajel motorovou pilou, tak by tam měla cákat krev a lis od motorové pily mohl být aspoň od krve.Což jsem postrádal.Společná večeře byla opravdu děsivá než chaotické nahánění oběti po lese s motorovkou.Kladivo mělo větší úspěch. ()

Dreaker.24

Tak Leatherface bude snad ještě větší magor než Mike Meyers, když k tomu připočtete ještě ostatní členy jeho milé rodiny, tak byste v Texasu prožili opravdu vysněný výlet, tahle rodinka vás velice mile přivítá, až na to že VŮBEC. ()

KimmyJ

Tyto staré horory já prostě žeru. V dobách, kdy ještě nebyla normální jatka v přímém přenosu (Hostel, atd.), zaměřili se filmaři na atmosféru, strach, napětí a to je pro mě nepoměrně lepší než horory dnešní (teda s výjimkou těch duchařských). Nejinak je tomu i v původním snímku Texaský masakr. Je mi celkem jedno, že je scénář tak jednoduchý, že bych ho snad vymyslel i já. V hororech o žádné promáklé děje nejde. Jde o to, aby byl člověk napjatý, aby se sem tam lekl a to mi tento film poskytl. ()

Tereza666

Absolutní psycho mezi horory. Po prvním schlédnutí jsem tak trochu váhala co si o tom mám myslet. Je to vážně síla. Takovejhle masakr jsem ani v nejmenším nečekala. Rodinka s malinko ujetým synáčkem byla vážně odporná. Jestli jsem někdy měla možnost vidět vážně kvalitní a mrazivý horor, tak je to právě tento! 100% překvapení ve všech směrech. Jednoduše, NEJLEPŠÍ! ()

Danny F.

Trochu jiný film než jeho remaky. Věřím že v té době to byl šokujíci thriller. Brutalita zde není v tak velkém měřítku. 65% ()

Mishqo

Na druhé pozretie tomu musím priznať trochu viac kreditu. Aj keď to na mňa celé pôsobilo amatérsky, predsa len treba brať do úvahy že je to béčko, a ako béčko veľmi slušné. Napätia kopec, šialenci vychytaní do poslednej bodky a nepríjemná hudba, to všetko dopomáha k zaujímavému hororovému zážitku. ()

Terzeus

Masaker, ktorý okrem vizuálu ani po takmer 40 rokoch nestratil nič zo svojej sily. Tobe Hooper zrežíroval vynikajúci obraz násilia, strachu a dramatickej podlosti bez toho aby sa vyžíval v krvi alebo sa snažil používať lacné naratívne klišé. Zmysel tu dáva jednoducho všetko, vyústenie bez pointy paradoxne najviac, ako čerešnička na torte. Historicky nadčasový horor. 100% ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

James Wan chystá Prokletí Salemu

James Wan chystá Prokletí Salemu

24.04.2019

Éra filmových adaptací hororů od Stephena Kinga pokračuje. Producent a režisér James Wan (V zajetí démonů, Insidious) teď čerstvě oznámil novou verzi Prokletí Salemu, které bylo v minulosti… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky