Texaský masakr motorovou pilou 2

(festivalový název)
  • USA The Texas Chainsaw Massacre 2 (více)

Dva kluci se vydávají na největší pařbu svého života, když jim cestu zkříží neznámá postava s motorovou pilou. Stretch, které zavolají do rádia vyslechne jejich vraždu v přímém přenosu. Netuší tím, že se dostala sama na seznam mrtvých a zdá se že texaský masakr ani po 13ti letech neskončil... Po útoku v rádiu (kde přežije) se sama na vlastní pěst rozhodne vypátrat vrahy, ale končí v zajetí. Na pomoc přichází "Levák" (Dennis Hopper). (Rodriguez)

domirovec

Texaský masakr motorovou pilou 2 funguje velmi dobře jako hororovo-komediálně založená sranda, která se bere vážně jen čas od času a zároveň funguje dobře i jako výsměch fanouškům prvního dílu. O tom filmu si prostě udělá obrázek každý sám a rozhodně věřím, že se najdou i ti, kteří si ho oblíbí i více než jedničku, i přesto, že takových lidí bude očividně zřejmě docela málo. Podle mě to však rozhodně není úplně odpad a 49% zde na ČSFD mi příjde až moc málo. No nic, názory jsou spekulativní a velice odlišné, nicméně mně se to upřímně líbilo, párkrát jsem se od srdce zasmál i vyděsil a jako pokračování to nefunguje vůbec špatně. 4/5 ()

panvasik

Neskutečná sračka a opravdu nepochopím, jak tohle může být bráno z části jako komedie, já jsem se teda fakt nesmál, spíš jsem byl znechucen... Tohle je totální trefa vedle a z docela povedené jedničky ten stejný režisér udělal směšnou šaškárnu, která nemá absolutně co nabídnout.. ()

foundation

Áno, tá komédia v popise filmu je naozaj zaslúžene. Hooper sa zrejme zľakol že po vynikajúcej jednotke sám seba prekonať nemôže ani náhodou a radšej neriskoval fiasko ale natočil ho rovno zámerne. Brutálna hovadina ale na niektorých veciach som sa fest bavil. Takto to dopadlo asi oveľa lepšie ako keby sa zbytočne pitval originálny klenot. ()

Alexandre

Velmi nezdařené pokračování vynikajícího a děsivého prvního dílu. Ale na druhou stranu, když se to nebere tak vážně, tak je z toho hezky ujeté béčko. První polovina filmu mě poměrně bavila, druhá nesmírně nudila. S prvními minutami filmu jsem byl opravdu spokojený a zpočátku jsem to viděl alespoň na lepší průměr, ale od jisté chvíle to začalo nudit a atmosféra se začala vytrácet. Ve druhém dílu má velký prostor především kanibalská rodinka, kdežto hlavní postavy jdou trochu stranou. O nějakém napětí se mluvit nedá, děj je místy ukrutně zdlouhavý, zachraňují to jen hlášky, které mě donutily se zasmát a gore efekty - místy je to vážně (ne)hezky nechutné. Škoda, začátek sliboval hodně. I tak se na to dalo koukat, takže u mě za lepší 2*. ()

Likan7 odpad!

Myslíte, že už tehdy věděli, že to je naprostá sra*ka? Nedivím se, že o týhle slátanině Dennis Hopper prohlásil, že to je nejhorší film, ve kterém kdy hrál. Caroline Williams je možná krásná a má dostatečně krátký kraťasy, ale od poloviny filmu jsem doufal, že jí už zabijí a mě čeká 40 minut titulků. Nestalo se.. ()

Knor

Od jedničky je to hluboký pokles....ale dá se na to v pohodě dívat. Už to bohužel tolik nevyděsí, protože tohle je už béčko jako hrom, ale všechno vynahrazuje řádná porce morbidního černýho humoru . Záporáci jsou celkem dobbrý a dědeček je ještě pořád ve formě + Dennis Hopper jako Rambo s motorovkou nemá chybu. ()

G04T

Je to sice hrozná pičovina, ale je to vtipný, do 70. minuty zábavný, gore neskutečně skvělý, a dokonce jsem se i párkrát leknul. UPDATE: Teď se na to koukám po 3. a je to výborný!!! Po každým zhlédnutí je to lepší a lepší, miluju tenhle film možná ještě víc než originál a klidně se poserte! Z 3 hvězd měním na 5 okamžitě. ()

habertek

Tak to byl propadák! Texaský masakr je prostě horor a né horor/komedie! Navíc jde poznat, že to opět točil Tobe Hooper, protože hlavní dívčí postava se prokřičela od třičtvrtiny filmu až do konce...Scéna s dědou a padajícím kladivem byla už dost trapná, dalo by se použít pořekadlo: Opakovaný ,,vtip" už není ,,vtipem"! Taky plno věcí nesedělo...no bylo by to na dlouhé lokty...35% ()

Patches1984

První půlhodinu se to tváří jako skutečné pokračování jedničky, ale pak postupně začnou být dialogy pořád podivnější, až si nakonec uvědomíte, že divnej je ten film celej. A v tu chvíli se láme chleba. Buď tu změnu nepřijmete a celej snímek šmahem odsoudíte jako nedůstojný pokus o sequel, nebo se jí poddáte. A jedině potom vás všechny ty absurdní situace a černý humor můžou opravdu bavit. Protože zábava je to jediné, o co tady jde. Už žádná reflexe násilí, snaha o pseudodokumentární vyznění nebo pečlivé budování atmosféry strachu. Tohle je prostě jen brutální krvavá taškařice o jedné ujeté rodince, kterou pronásleduje skoro stejně ujetý mstitel. Právě Dennis Hopper je zde naprosto geniální. Kromě něj mě pak velmi pobavily také sondy do Leatherfacovy sexuality. A závěrečný záběr je jen takovou chutnou třešničkou pro kohokoliv, kdo miluje jedničku a přitom je schopen oprostit se od srovnávání a přijmout dvojku s nadhledem. 8/10 ()

Pokryvac

Ťažko hodnotiť takúto bláznovinu. Na jednu stranu sa človek nenudí, na tú druhú je to jasné béčko a ako nástupca pôvodného Texaského masakru u fanúšikov pochopiteľne neobstál, keďže nejde o žiadny nervydrásajúci príbeh, ale skôr o prehliadku rôznych bizarností. Okrem Leatherfacea vyniká Bill Moseley ako Chop-Top, ktorý pre mňa predstavuje jedného z najväčších magorov na filmovom plátne a evidentne táto úloha odštartovala jeho kariéru filmového psychopata. Ideálny film pre polnočné "trash" predstavenie, no pre bežného nepripraveného diváka asi príliš šialené... ()

Pitryx

No, tady jsem s hodnocením dost na vážkách. Chvíli je to na hodně vysoké a chvíli na nulu. Pár dobrých scén ve filmu rozhodně je. Pár hlášek taky. Ale jsou chvíle, kdy jsem se i dost nudil. Něco musím dát za závěrečný souboj s pilami, něco za sem tam dobrý trik. Mělo to i spád, ačkoli se to někdy celé zaseklo a stálo na místě. Zatím hodnotímdvě z pěti, možná mrknu někdy znovu. ()

Anteia

Cítila jsem se jako v Minecraftu z těch neustále odlétajících kusů všeho přeříznutého, raději jsem v polovině šla na tanečkový program filmovky. ()

horor2

Přiznám se, že když jsem viděl toto pokračování byl jsem hodně naštvaný, protože jsem byl namlsaný prvního dílu, který měl svou atmosféru a místy vypadal jako dokument hrůzy a zkrátka věřil jsem mu. Toto bylo trochu i parodie sama sebe a co ta romantika? Nějak mi to nešlo k sobě. Po letech jsem dostal chuť podívat se znova a po těch všech novodobých uchylárnách mi tohle nějak sedlo. A líbilo se mi to. Určitě to není kvalita bezchybného prvního dílu, ale jako uchylárna je to hodně povedené a taky hlavně člověk musí vidět prodlouženou verzi :-) ()

adamix

Stupidná hovadina, silne urážajúca vynikajúcu prvú časť, ktorá je paradoxne určitým spôsobom aj kultová. Predsalen, práve TOTO umožnilo vytvoriť hororové komédie, z ktorých aj tak väčšina dopadla takmer podobne. Pre mňa osobne z nepochopiteľného dôvodu pozerateľné, ale pravdepodobne to bude preto, lebo som práve tento shit v časoch puberty strašne obľuboval. Z peknej nostalgie dám s prižmúrenými očami 3*. ()

Blazkowicz odpad!

To snad nemohl natočit ten samý člověk. Parodie možná, ale komedie? Kde? Bylo to nevkusné a trapné. Ani tu jednu hvězdu si to nezaslouží a to už je co říct. ()

V4nd4l

Díky dobré hudbě jsou napínavé momenty fakt napínavé a pošahaná rodinka kanibalských řezníků je zábavnější než v jedničce. ()