Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

xaver

Nevím proč až 141. nejlepší seriál. Viděl jsem jich skutečně spousty, ale pochybuji, že jich je 140 lepších než Chalupáři. Češi jsou národ chalupářů a tak není divu, že se v tomto seriálu shlédli. Že by jim ale tak trochu té ironie a výsměchu vadilo, a proto až to 141. místo? Jiří Sovák s Josefem Kemrem excelují a skvěle je doplňuje herecký koncert dalších protagonistů. Kdyby to šlo, dal bych více než 5. ()

Devadesát Dva

23:03; 15.5.2012 ____ Právě jsem dokoukal Chalupáře, sedmatřicet let od jejich vzniku. Sedmatřicítka je rovněž mé oblíbené číslo. A jaksi na mě zavála nostalgie. Tenhle seriél je z roku '75, ale ono to tak nějak vydrželo na vesnicích až do devadesátých let, taková ta nálada, kdy se řeší jen to, jak postavíte barák, ale tady vlály ještě ideály komunismu a ty jdou v tomhle seriálu místy pěkně cítit. ____ Obyčejné epizodky z ospalé krásné české vesničky, herecký koncert nabručeného Sováka, jak ho mají všichni rádi a stejně tak pohodového a všeznalého a naprosto úchvatného Kemra. Je to krása, takové nenásilné, české, bezstarostné, klidné a v zásadě určitě i velmi lidsky vtipné. I dnešního člověka to má jak pobavit. Nezapomenutelné je loutkové divadlo a rovněž několik hlášek "Jak Honza usnul princezně na stole". Z toho komunismu tam asi něco s ohledem k situaci museli nacpat, ale aby to byla nějaká ostrá hnusná zavrženíhodná propaganda, nebo něco tak obdobně okatého, to určitě ne. Doufám, že se k Chalupářům stihnu někdy vrátit, protože s nimy byly fajnové chvíle. A těch teď moc nemám. Ledatak, když si povídám s plyšákem, nebo svým psem. ()

iXtr3m3

Neskutočne dobrý seriál. Česká herecká špička danej doby a v súčasnosti už osobnosti hereckého neba, niektoré navždy neprekonateľné na čele s pánom Sovákom a pánom Kemrom, ale to by som pohodlne mohol vymenovať všetky postavy... :) ()

Zagros

Jeden z mála českých seriálů z období komunismu, který je i přes občasnou propagandu a stranické kecy, většinou výborně přijímán. Je totiž skvěle obsazen a i přes slabší „příběh“ a dialogy skvěle zahrán. Hádky ústřední dvojice v podání pánů herců Sovák – Kemr se jen tak neomrzí. K tomu zdatně sekundují všechny vedlejší postavy. Navíc seriál neměl tolik dílů, aby začal nudit. Je ale pravda, že jednu dobu jich už bylo docela dost a vidět jsem je nemusel, ale teď bych si je rád zopakoval. ()

Davej

No takhle navečer s chlebíčky to není vůbec špatné. Rozsáhleji hodnotit tento seriál je však pro mne velice obtížné. Viděl jsem ho v průběhu dvou desítek let svého života už několikrát a stal se proto téměř mou nedílnou součástí. Racionálně na něm nic úchvatného samozřejmě nevidím, ale když si vzpomenu na s ním uplynulá léta, rozum se mi nějak zatemní. Ony tři hvězdičky jsou pouze výrazem mého krátkodobého prozření. Naštěstí však již zřejmě patřím do poslední generace, ve které se tato nostalgie mohla alespoň částečně uchytit. ()

wosho

ODSTŘELIT TENTO KLENOT JAKO PROPAGANDISTICKOU SRAČKU JE HLOUPOST.JAK JSEM UŽ JINDE NAPSAL,BYLA TO DOBA KDY SE DO VŠEHO RVALA PROPAGANDA,NĚKDO SE S TÍM SMÍŘÍ A NĚKDO HOLD NE!!!!A STAVĚT CHALUPÁŘE NA ÚROVĚŇ ZEMANŮ,ŽEN ZA PULTEM ČI NEJVĚTČÍ PIČOVINOU VŠECH PIČOVIN GOTTWALDEM JE ANTIKOMUNISTICKÁ ZASLEPENOST.DŘÍV SE KRITIZOVALO VŠECHNO ZE ZÁPADU,DNES VŠE Z DOB RUDÉ VLÁDY-A TO NENÍ SPRÁVNÉ. ()

Kovaja

Pro mě je tohle naprostá špička ledovce mezi staršíma seriálama.Co herec to zasloužilý umělec a jejich herecké výkony sou prostě uchvatnéé.Tohle je seriál který právem patří do zlatého fondu české kinematografie.Herecké výkony pánů-Sovák,Kemr,Větrovec,Vinklář ,Hlinomaz,Menšík, atd sou prostě nezapomenutelnéééé.Takové věci se prostě už nenatočí protože tak charizmatičtí herci prostě nebudou. ()

Paity

Mistrovské představení pánů Sováka a Kemra v jejich nejlepších hereckých letech. Když budou dávat Chalupáře stokrát, pořád to bude zábava, kterou si zapnu stokrát radši, než nějaké přiblblé reality show typu Hlas Česko-Slovensko-Polska. ()

Kanca

Podle mě jeden z nejlepších českých seriálů vůbec!!! Můžou ho dávat každé léto a já se na něj budu každé léto s chutí dívat!!! Asi nedosahuje nějakých převratných uměleckých kvalit, ale ne všechno dobré jich musí dosahovat! V jednoduchosti je někdy krása!!! ()

Arach.No

Lidová záíbava, nudné dialogy. Ani jednou jsem se nezasmál. Ty 2* jsou jenom ze to, že se z toho stala klasika, ale líbit se to snad může jenom těm, kteří v té době žily. Nevím so ce na tom ostatním lidem líbí. Nikdy mě to nezaujalo, nikdy mě to nepobavilo. Tehdejší herecká elita to rozhodně nevytrhne. Scénář je nudný, jako skoro u každé klasické vesnické lidové komedie. ()

Wishkah

Jeden z nejlepších, nejen českých, seriálů. Vynikající ústřední dvojice Josef Kemr a Jiří Sovák ve svých snad životních rolích a spousta figurek z Třešňové, výborně ztvárněných hereckou elitou té doby. Každý má svůj charakter a každý má svůj výraz. naprostá špička. A plusem je i naprosté minimum propagandy. Já si jí teda skoro vůbec nevšiml. ()

ClimbVibe

Zejména první díly a střety Sováka s Kemrem (a vlastně celým světem) jsou bezmála geniální. Legendární scény s obrazem (srnky, vlak), zkoušení Hubičky v chalupě, Sovák s Menšíkem zápolí ve vaně atd atd.. Prostě čistá zábava aniž byste museli odkládat mozek. A Chalupářům vděčím ještě za jeden poznatek: tvrdé máslo se maže na celý chleba a až pak se má krájet. ()

Blackhead

Vyníkající Jíří Sovák v roli cholerického důchodce a celá plejáda skvělých herců, vytvořila jeden z nejlepších českých seriálů. ()

Macik

Naprosto nejlepší český seriál, vyrovnat se mu můžou maximálně Písaři...Je to herecký koncert všech dotyčných herců a propaganda?Pane bože, kdyby tam z ní něco nedali tak to nemohli ani natočit a to by byla velká škoda.... ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová