Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

cutugno

Celá plejáda skvelých českých hercou na čele s pánom Sovákom a Kemrom, zaujímavé a humorné príbehy. Bezpochybne jeden z najúspešnejších televíznych seriálov československej televízie ktorý som sledoval ešte ako malý chlapec. Zaujímavé na tomto seriály je , že v roku 1994 ho dokonca odkúpila aj jedna austrálska televízia a bol veľmi úspešný / zdroj: ČT / ()

Hepy13

Hlavní herecká dvojice Jiří Sovák a Josef Kemr ve svých životních rolích. Spousta vedlejších herců podává také skvělé výkony. Např. Josef Hlinomaz (neustálý kibic), Jiřina Bohdalová, Josef Větrovec, především pak Vladimír Menšík jako řidič autobusu. V nejlepším českém seriálu, z kterého sálá letní pohoda na všechny strany. Teď si nevybavuji ani jeden slabej díl. ()

arcticsky

Kombinace bodrého Pražáka s bodrými vesničany funguje většinou dobře. Díky vynikajícím hercům je výsledkem bodrá zábava pro nejširší a bodré publikum. ()

Murphy722

Geniální soubor postaviček venkova, kterým vévodí Sovák, jako přistěhovalec z Prahy. Epizody jedna lepší, než druhá! Už jen výlet do Prahy musí rozsekat každého! ()

petikacka

Líbilo se mi to tenkrát, i potom a dokonce i teď...U tohoto seriálu je vidět, že když se sejde výborný scénář, režie i herci, tak může vzniknout zcela nezapomenutelné dílo, které se tím pádem změní na klasické dílo...Pořád je to vtipné a nadčasové...Za mě 100% ()

Berry

Takový ten normální a dokonce i vtipný český seriál, na který se sice ráda podívám, ale mezi moje "nej" asi nikdy patřit nebude. Ale Sovák, coby Pan domácí, nemá chybu. ()

Jeremiah

Seriál z období, kdy vesnice ještě žila a nebyla pouze odpočinkovým místem pro uhoněné zaměstnance, kteří si sem jezdí fyzicky zamakat a odpočinout si tak od permanentního teroru na pracovištích. Jak malicherné se dnes zdají problémy s kterými se museli hrdinové vypořádat ... . Oddychový seriál, který Vám umožní se alespoň chvíli cítit zase jako člověk. ()

Hyger

Chalupáři jsou důkazem toho, že i za dob normalizace mohlo vzniknout něco slušného. Sešla se zde celá plejáda těch nejlepších herců, aby ukázali, co v nich je. ()

Brusíček

Chalupáři patří mezi mé nejoblíbenější seriály někdejší doby, všichni herci v hlavnějších rolích byli v té době ve formě a proto je to asi taková zábava, nechápu že po takovém množství repríz se mě tento skvost ještě neokoukal... asi snad že seriál samotný navodil atmosféru takového zvláštního klidu a přirozeného nenuceného humoru, je to prostě paráda, a proto nemohu hodnotit jinak než 95%. ()

Blackhawks

Pro mě jednoznačně nejlepší český seriál. To nejlepší co česká kinematografie v té době mohla nabídnout.. Sovák a Kemr jsou dvojce, kterou v naších končinách nemůže nikdo nahradit. Vladimír Menšík také nemá chybu :D Znám všechny díly z paměti, ale tohle se nikdy neomrzí :D ()

Bozvav

nesmrtelný seriál, kde nic není špatně. herecké výkony extraligové, muzika skvělá a ani ty pasáže co jsou v meritu doby nevadí. za mne95% ()

pipapa

Skvělě napsané, skvěle zrežírované a hlavně skvěle zahrané. Nádherný seriál o nádherné době, o které se pan Filip v bonusovém rozhovoru vyjádřil jako o době "velmi stísněné", ale zapomněl dodat, že kdyby ta doba nebyla tak "stísněná" (jak pro koho!!!), tak by tenhle/takovýhle seriál neměl vůbec šanci vzniknout. A další spousta anti-rudých d´áblů a mládeže s konzum-demagogií vypláchnutými mozky a papouškující nesmysly a lži ani tady samozřejmě nenechá na pokoji "propagandu", "normalizaci" apod. Pravděpodobně jim až do skonání světa bude ležet v žaludku fakt, že ta tehdejší KRÁSNÁ TOTALITA byla mnohem zábavnější a životnější než ta jejich současná dekadentní a depresivní PRAVÁ (SKUTEČNÁ) TOTALITA! ()

zdeny99

V při sledování prvního a ještě i druhého dílu na mě dýchlo hodně velké retro. Ta stará auta, šedivá sídliště, staré vybavení domácností, to oblečení a ta liduprázdná Praha bez turistů, především ten Václavák... tak to je fakt těžký výlet do minulosti. Z Prahy se děj přesouvá na vesnici, kde to retro tak už na mě nepůsobilo v takové míře. I když jak se to vezme skrz celý seriál, tak ty staré věci tam stále jsou. Ono je tam vlastně vše, co patřilo k té době a k vesnici. Napadají mě tak jedině žně, které mi tam chybí z vesnice. Přece se jen seriál odehrává v létě, a tak to tam mohli vrazit. Asi neměli smlouvu s místním JZD a nemohli si pronajmout kombajny. Zřejmě i proto vznikl později seriál PLECHOVÁ KALVÁRIE. Podle mě tím, že se do toho seriálu vlezlo vše, co patří ke staročeské dědině, tak i proto se ten seriál tak stal oblíbeným. Je tam boj o ženskou, ples, rybaření, krádež, JZD nebo spíše drůběžárna, svatba... Každý si tam prostě najde něco svého, protože ten seriál byl natočený fakt lidově, a i proto se stal tak oblíbeným. Proč se také povedl je podle mě i tím, že se natočilo jen 11 dílů a neudělali z toho nekonečný seriál, na které jsme teď zvyklí. Těch seriálů se také netočilo moc, a tak se Chalupáři opakovali pořád furt dokola, navíc i kvůli malému množství seriálů si tu zahrála podle mě tak třetina těch nejlepších herců a scénáristé si na scénáři opravdu pohráli. Do toho zazpíval dneska již notoricky známou písničku "Když máš v chalupě orchestrion" Waldemar Matuška a z Chalupářů se stal seriálový kult na letní prázdniny. [29319. hodnocení, 555. komentář, 84%, 283. nejlepší seriál, 62. nejoblíbenější seriál] ()

Deleatur

Plusy: Chemie mezi Sovákem a Kemrem. Normalizační herecká elita. 2. polovina seriálu, zvláště epizody 7 (Romeo z autobusu) a 8 (Režisér), tedy emancipace Aničky. Navzdory cenzuře a žánru tepání do soudobých poměrů. Gusto, s jakým Schmitzer říkal svému skutečnému otci "dědo". Mínusy: Na "legendární seriál" dost slabý začátek. Sovák spíše jen nerudný dědek (navíc nejen ho válcoval civilnějším, přesto vtipným projevem Beyvl). Vyžraný a vychlastaní Češi. Hodnocení: 71%. ()

crha

Tuhle dobu sice nepamatuju, ale fascinuje mě Krbcovic pražský byt, kde musí Schmitzer do svého pokoje chodit z kuchyně přes hajzl a koupelnu. Sovák je super a na všech hercích je vidět, že si natáčení fakt užívali. Chalupu i hospodu ve Višňové byste už nepoznali. Hlinomaz rulezz! ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová