Animatrix

Animatrix, The

Animatrix

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 101 min

Animovaný sběr útržkovitých poznatků, ale i doplnění základních znalostí o místě zvaném Matrix. Divák si může užít důsledky namyšlené nadřazenosti lidské rasy nad opovrhovanými stroji, trochu boje mezi znepřátelenými stranami a spoustu úžasné animace, jejíž exhibiční úlety však občas trochu brzdí příběh. Pro můj pokřivený úhel pohledu byly nejlepší povídky - Detektivní příběh a Světový rekord.(22.3.2010)

Tyhle povídky pro mě znamenaly tak-zvaně střípky toho co se do filmového Matrixu a pokračování nevešlo a byla jsem velice spokojená s opravdu velice zdatně a řemeslně odvedenou prací,která místy doopravdy brala dech. Z celých 9 povídek mě nejvíce zklamal SVĚTOVÝ REKORD,který mi nesedl jak dějem tak samotným zpracováním (za ***).Poté PŘIJIMACÍ ZKOUŠKU a PROGRAM bych hodnotila do dokonalosti nedotaženými takže za ****.U zbývajících 6 povídek převažuje plný počet,a víc než pět hvězd (kdyby to tak šlo) bych dala DRUHÉ RENESANCI 1. ČÁSTI a 2.ČÁSTI a DETEKTIVNÍMU PŘÍBĚHU u kterých mi ohromením padala čelist.(4.10.2009)

Skvěle povedený komentář k Matrixu. Na rozdíl od dvou pokračování si dovolím tvrdit, že i jeho součást. A navíc s exkurzem do anime tvorby. Škoda, že film nevyhnutelně funguje jen spolu s Matrixem.(15.4.2005)

Perfektné krátke snímky s fantastickou animáciou a s dejom súvisiacim s Matrixom (viac, či menej )(18.7.2008)

Série přiběhů ze světa matrixu, která musí svou rozmanitostí nadchnout každého normálního člověka. Nejméně se mi paradoxně líbil Poslední let Osirise, oproti ostatním kraťasům je to slabota, animace není vše.(8.1.2008)

• - Tvorba filmu začala, keď boli bratia Wachowski na turné v Japonsku, kde predstavovali film Matrix. (Mihail123)