Animatrix

Animatrix, The

Animatrix

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 101 min

Krasna prehlidka japosnkeho anime umeni, ovsem podle me tomu chybel propracovanejsi scenar. Presto kvuli te nadherne animaci nelze dat nizsi hodnoceni.(21.9.2003)

Parádní doplnění světa Matrixu. Nejvíce povedené mi přišly oba díly Druhé renesance a hodně zajímavá byla také Detektivní story. Jedná se o velice dobrý způsob jak si doplnit Matrixovské vzdělání.(9.4.2003)

Série přiběhů ze světa matrixu, která musí svou rozmanitostí nadchnout každého normálního člověka. Nejméně se mi paradoxně líbil Poslední let Osirise, oproti ostatním kraťasům je to slabota, animace není vše.(8.1.2008)

• monolog

Celkem hezky nakreslený povídky (ale to většinou japský anime jsou), ale nevidím v nich žádnou velkou hodnotu, kromě vztažnosti jak k filmům, tak k sobě samým. Přišlo mi to jako hrozně prvoplánový a taky opakování určitých scén z filmů, žádná inovace. Z tohohle vybočuje snad jen ta povídka o detektivovi a jak se propadají hranice matrixu a děti tam můžou lítat. Ale kromě ždímání dalších peněz to podle mě nemá žádnej smysl.(2.1.2006)

Velice zajímavá směsice žánrů, originální doplnění mytologie "Matrixu", skvělé výtvarné pojetí a výborné scénáře dělají ze série "Animatrix" vyjimečně povedené dílo...Zaslouží si vaši plnou pozornost.(21.3.2006)

• - Tvorba filmu začala, keď boli bratia Wachowski na turné v Japonsku, kde predstavovali film Matrix. (Mihail123)