Vítejte do světa Animatrixu, vizionářské fúze počítačové animace a japonské školy animace, od světově nejuznávanějších tvůrců animovanch filmů. Vychutnejte si snímek, který vznikl před filmem Matrix a dozvíte se o posledních městech lidské rasy, válce mezi stroji a lidmi a o závěrečném úpadku lidstva. Staňte se svědky posledního letu Osirise, který připravil půdu pro film Matrix Reloaded a videohru Enter The Matrix. Doplňte si své povědomí o Matrixu a získejte informace, které jinde nenajdete. Je čas zapojit se... (oficiální text distributora)

Lilloos

Takhle silnou atmosféru, kdy mi celou dobu běhal mráz po zádech, by mohl Matrix (a i ostatní filmy) svému krátkometrážnímu doplňujícímu bratříčkovi jen závidět. Mnoho otázek bylo zodpovězeno, spousta dalších vyvstala. Vizuální zpracování se pochopitelně liší s každým příběhem/autorem, ale nedá se říct, že by některé byl vyloženě nepovedené (nejslabší byly asi Světový rekord a Program, ale tam si to zas kompenzuju podobností s bojovou scénou v mé oblíbené Mononoke). Co se děje týče, druhá renesance je nezbytná k pochopení podstaty Matrixu, ostatní příběhy už přináší "jen" více či méně hádankovité zhmotnění myšlenek. Musím ale přiznat že poslední čtyři (hlavně Světový rekord a Přijímací zkouška) byly nad mé chápání. A je to škoda, protože motiv Neznámého území, by si rozhodně zasloužill větší (delší) pozornost. Poslední let Osirise si nehraje na žádné alegorie a podává nám sice celkem předvídatelný děj, ale především kvůli nezapomenutelné úvodní scéně ho považuju za nejlepší. ()

Jaroslaf

Pamatuji jak jsem to měl ještě na DVD a dodnes to považuji za dokonalé rozšíření matrixového universa. Animačně a příběhově téměř stejně revoluční jako první Matrix. Nejzajímavější příběhy: Renesance 1&2, Kid Story (únikem z Matrixu lze docílit sebevraždou .))), WORLD RECORD(Ukazuje nám, že osvobodit se lze sáhnutím si až na dno vlastních fyzických sil), Beyond (duchové jsou chyba v matrixu) a Matrikulace (kterou jsem byl schopen plně docenit až nyní a která je nádherně psychedelická.) ()

DaeGurth

Anime podle amerického zadání, bohužel, právě to a fakt, že je omezená světem matrixu ji dělá poněkud předvídatelnou. Také překlad je poněkud divný (občas postavy v americkém překladu mluví a v originále mlčí, či naopak - a český překlad je z angličtiny). ()

joker2

Naprosto úžasná záležitost. Spojení světa Matrixu s japonskou anime technologií na naprosto dokonalé úrovni. Každý příběh má jiný styl animace i vyprávění, ale žádný z nich nejde pod vysoký standard. Pro milovníky světa Matrixu naprostá nutnost (je zde například vysvětleno, jak došlo ke vzpouře strojů). Můj oblíbený díl je svlékací souboj v 3D a z hlediska animace i běžecký závod. Animačně hezký je i kouzelný dům, z hlediska příběhu pak historie vzpory strojů. Moc se mi nelíbil díl o polidšťování robotů (i když snové animace byly super), možná z toho důvodu, že mi to jde nějak proti základním principům Matrixovského světa - ten je sice schématický, ale je to o tom, že lidi nadužívali stroje a ty se jim pomstili - ovšem happy end ve formě nového zotročení strojů mi přijde přitažený za vlasy :(. ()

May_tee

Několik příběhů složených do jednoho naprosto fenomenálního snímku. Já jako velký fanoušek Matrixu a japonské animace jsem byla po celou dobu na samém vrcholu blaha! Tam kde byla slabšíí animace, to táhl příběh a naopak. ()

PaSup

Animatrix doplňuje celou trilogii Matrixu...neobyčejné příběhy obyčejných lidí nám skutečně chyběly...každý je originální a každý z nich je nepostradatelný! Je to jen Animatrix, zkuste se mu vyhnout! :-) ()

Luk Skywalker

Na plný počet tento celý soubor nemá. Na jednu stranu je dobré, že každý minipříběh dělal někdo jiný, ale někdy naopak to má rušivý charakter zvlášť přechod mezi jednotlivými díly, hlavně než si zvyknete na různé styly kresby/animace. Ale na ČSFD je pro každý příběh vlastní hodnocení, tak zde hodnotím jako celek. Je celkem zajímavé, jakými různými směry se jednotlivé epizody ubírají a jsou pořád o Matrixu, jeho myšlence, chybách. ()

John8

Krásné vyplnění mezer a plné využití potenciálu světu matrixu. Detailnější hodnocení u jednotlivých epizod. celkově ***** ()

Hapretor

Zajímavý dodatek. Ovšem ne všechny historky sou tak záživné. Souboj na začátku je nápaditý. Pak už to není ono. ()

Quipido

Soubor osmi povídek ze světa Matrixu, který se naštěstí opírá zejména o první díl takzvané trilogie (Matrix je jen jeden). Najdou se zde slabší kousky, ale ty jsou vyváženy několika strhujícími skvosty. Celkově se tak jedná o velmi kvalitní kolekci, kterou nelze než doporučit. ()

RedDuck

Je to na pomezí tří a čtyř hvězdiček díky odlišné kvality jednotlivých dílů. Ale dalo by se shrnout že každý díl obsahuje nějakou myšlenku a jiný styl animace. Po přetrpění první epizody už jde kvalita slušně nahoru díky silnějším námětům a originálnějšímu zpracování. ()

char_t

Pro fanoušky Matrixu naprosté must-see. Kvalita jednotlivých dílů ale hodně kolísá - zatímco některé jsou špičkové a pro lepší pochopení Matrixu nezbytné (Osiris, Druhá renesance), jiné jsou aspoň zajímavé (Detektivní příběh) a další vypadají spíš jako animátorské zajímavosti než plnohodnotné části příběhu. Při shlédnutí v celku zamrzí hlavně nekonzistentní techniky animace, některé díly jsou určené asi jen největším anime fanouškům... Potěší zaštítění projektu samotnými bratry Wachovskými, a díky tomu i dabingová camea Keanu Reevese a Carrie-Anne Moss. ()

massdonfel

Animatrix: Detektivní příběh (2003) ----- 6/10 / Animatrix: Dětský příběh (2003) ---- 7/10 / Animatrix: Neznámé území (2003) ---- 6/10 / Animatrix: Přijímací zkouška (2003)---- 6/10 / Animatrix: Světový rekord (2003) ---- 5/10 / Animatrix: Poslední let Osirise (2003)---- 8/10 / Animatrix: Druhá renesance 1. část (2003) ---- 10/10 / Animatrix: Druhá renesance 2. část (2003) ---- 9/10 / Animatrix: Program (2003) ---- 6/10 celkově 7/10 ()

Ydrosten

Příběhy u kterých se najdou slabé a silné příběhy. Po takové dlouhé době je animace dost zastaralá a asi bych tomu mohl tyhle neduhy odpustit ale moje 3 hvězdy jsou za celek jako takový. ()

JimiH

Velmi pozoruhodná série několika anime filmů na téma matrix. Každý má v sobě něco kvůli čemu stojí za to ho vidět. Můj favorit je Detective Story, jemně noirově pojatý kousek. ()

plagjoklas

Taka komercna hracicka ku matrixu, ktora v niektorych ohladoch prevysuje druhy a treti diel. Medzi najlepsie pribehy ratam Detsky pribeh a detektivny pribeh. Tie mali perfektnu atmosferu, noir a tu kde v prvom diely neo utekal zo svojho pracoviska. ostatne uz neboli nic viac a nic menej nez priemerne anime v matrixovskom kabáte ()