Mitch McDeere, mladý právník, vstupuje do firmy kde ho má čekat slibná kariéra. Jenže brzy jsou jeho dva společníci zavražděni. Případ začne vyšetřovat FBI a Mitchův dosavadní hladký život se rázem změní. Může si vybrat:  buď bude pracovat pro FBI, nebo zůstane ve firmě. Ať si však zvolí kteroukoli z těchto možností, jeho život už nikdy nebude takový, jaký býval – a on to ví. A také ví, že jediným řešením bude vymyslet si třetí možnost, vlastní plán… (TV Prima)

bouncer

Kvalitní thriller, který vyniká jak slušnou režií, tak hereckými výkony (Tom Cruise, Gene Hackman). Knihu jsem bihužel nečetl, ale atmosféra filmu mě příjemně potěšila. Možná by neškodilo trochu zkrátit, ala na to je už trochu pozdě :) ()

Marek1991

Jedinečný príbeh, ktorý je varovným znamením aj pre súčasnosť. Tom Cruise nie je zrovna môj obľúbený herec, ale tu sa svojej roly chopil vynikajúco. Téma a scenár sú proste silné veci. Veľmi kvalitný thriller. ()

corpsy

V dnešnej dobe by sa takýto snímok nedočkal podobného komerčného úspechu, ak by sa v ňom neobjavila aspoň jedna veľká explózia. Hviezdne herecké obsadenie už dnes nieje tou najlepšou zárukou víťazstva a podobne na tom nieje ani príbeh, ktorý je ,,iba,, dva aj pol hodinovou prehliadkou lokácií. Ťažká 90tková atmosféra, napätie a hlavne odraz doby, ktorá by si dnes opäť zaslúžila dostať sa do popredia. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Líbilo se mi to. Námět, napětí i herecké výkony. Téma "právnická firma pod záštitou mafie" mě bavilo. 75% ()

fannah

Typický Sydney Polack... 154 minut, pomalý děj a zvláštní vizuální zpracování. Jinak samozřejmě výborný thriller s pro mě nepochopitelnou kombinací akčních scén s klavírní hudbou. ()

selfesteem

Jediné, co mi na tomto filmu vadilo, byla příšerná hudba pana Davea Grusina. Klavír zbožňuju, ovšem v trochu jiné formě, stejně mě tento hudební nástroj otrávil i v Eyes Wide Shut. S jinou by to mělo celé určitě lepší grády. Ostatnímu však nemůžu vůbec nic vytknout. Určitě se na "Firmu" zase brzy podívám a s velkou chutí si přečtu i knihu. ()

-Ravee-

Podle Pollacka je unikání ze spárů chicagské mafie a FBI zároveň vlastně velmi zábavné (a zdlouhavé) dobrodružství za doprovodu veselých tónů piana.. ()

MartinezZ

Celkem ucházející thriller, pomalé vyprávění, rád bych dal tři. Ale nemůžu. Celý film mě neuvěřitelně s**ala úděsná hudba, která mi drásala nervy a do filmu se absolutně nehodila. To snad nahráli večer před finální úpravou v hospodě, když si vzpomněli, že nemají žádnou hudbu. Jedna * dolů a už nikdy víc. ()

agentmiky

Výborný film z díly Sydneyho Pollacka.Pro Toma Cruise byly tyto roky pořád jeho začátkem filmové kariéry,ale jako by se s hereckým talentem už narodil.Film má skvělou atmosféru.Ze začátku si říkáte,že film možná bude nuda,ale postupně se zvyšují obrátky a vás už film pohltí.Myslím si,že nejlepší roli zde měl Gene Hackman,který na mě působil jako člověk,který zatajuje hodně podstatných věcí.Ed Harris zde zahrál dobrou roli detektiva FBI.Film skončil překvapeně,čekal jsem lepší rozuzlení.I přesto filmu dávám 80% ()

Laxik

Špionážní thriller bez skutečných špionů, další důkaz režijní brilantnosti Sydneyho Pollacka i hereckého umu Toma Cruise. Elvis žije! A jezdí kamionem. ()

blackrain

Mladý a hodně ambiciózní právník Tom Cruise se zaplete do nebezpečné hry. Píchat do vosího hnízda se nevyplácí. Nejen, že vám to může způsobit šok, ale můžete také zemřít. Před rozzuřenými vosami se těžko hledá bezpečný úkryt. ()

Maq

Aby nedošlo k mýlce - nemám nic proti čtení Grishama. Nicméně je dobré vědět, že byste se zesměšnili, pokud byste jeho knihy vychválili ve společnosti lidí v literatuře orientovaných. Grisham není velký spisovatel, nepíše uměleckou prózu, nýbrž pracuje podle šablony dobře spočítané na vysoké prodeje. Nikdy nenapíše nic co by čtenáře namáhalo či zpochybňovalo jejich představy. --- Proč to říkám? Protože ani v nejmenším nepochybuji, že Pollack toto dobře ví. Jestliže si zvolí takovou předlohu, rozhodně nejde o nějakou uměleckou inspiraci. Je to čistě obchodní počin. Nenazývejme to uměním. ()

swed

Řemeslně zručně natočená nuda. Rozvleklé vyprávění nemá šanci diváka vtáhnout do sebe, a to i díky klasicky matnému výkonu Toma Cruise. Základní myšlenka je zajímavá - firma pohlcující své zaměstnance jako žralok oběti - bohužel se jí nepodařilo nějak zvýraznit a celý film se tím pádem topí ve vodách průměru. Před tímhle nezáživným snímkem sáhnu raději po Wall Street. 5/10 ()

Thomassi

Konspirační thriller o firmě, která se tváří jako seriózní, ale obchoduje tak trochu nelegálně. Celá plejáda hvězd v čele s Tomem Cruisem, Gene Hackmanem a Edem Harrisem. Pravda, rozjezd to mělo pomalý, ale od doby, kdy Tom začal něco tušit, to byla jízda napětí. Pořád se něco dělo. A od této chvíle jsem si to opravdu užíval. A Tobin Bell, známý jako Jigsaw s výrazem nekompromisního zabijáka byl výtečný. ()

MATADOR

Grisham je s podobnými náměty proslulý. Firma ovšem nedokáže tak zaujmout, jak bych si přál. Vyvolávač deště mi přišel o kapku lepší. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino