Král Škorpión

The Scorpion King

Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

Výprava, kostými, akcie a Dwayne Johnson ako Kráľ Škorpión sa fakt podarili. Stephen Sommers (Múmia), ktorý mal na starosti scenár a produkciu ma opäť dokázal zaujať, škoda len toho jednoduchého príbehu. Ako odľahčená akčná rezba to funguje fajn a stopáž taká krátka, že sa pri tom moc nudiť nedá. 70% - 3*(4.5.2010)

• xxmartinxx

Celkem to šlo. Na dva mumií filmy to sice zdaleka nemá, ale rozhodně jsem se u toho nenudil (film je docela krátký, takže bych to ani nestihnul).(10.12.2009)

Tupé, ale minimálně stejně zábavné, jako Mumie (z jejíhož druhého dílu titulní hrdina tak nějak vzešel).(28.7.2009)

Oddechovka, kde se můj oblíbený The Rock ohání mečem, no není to super?(5.2.2005)

Celých 94 minut jsem si říkala, že je to příšerná blbost, a svůj názor jsem od té doby nezměnila. Neplatila bych za něj v multikině, ale jako film na sobotní večer na Nově se to dá skouknout.(3.3.2003)

• - Z historického hlediska král Škorpion nebo také král Štír, který byl jedním z králů Egypta z období nulté dynastie, opravdu existoval. (hodna)

• - Dwayne Johnson se jako král Škorpion objevil už ve filmu Mumie se vrací, kde zaujal natolik, že se rozhodlo natočit o něm samostatný film. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy Mathayus (Dwayne Johnson) unese čarodějku (Kelly Hu) a poté se s ní na útěku potápí, můžeme vidět, jak má ihned po výstupu z kašny suché vlasy. (Mr.Hudson)