Král Škorpión

The Scorpion King

Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

Celých 94 minut jsem si říkala, že je to příšerná blbost, a svůj názor jsem od té doby nezměnila. Neplatila bych za něj v multikině, ale jako film na sobotní večer na Nově se to dá skouknout.(3.3.2003)

• akisha

Nepochopila jsem, proč se to jmenuje Král Škorpion, když ho otráví škorpionovým jedem, za pět minut vyléčí a nijak jinak už to příběh neutváří. Johnson se nebere moc vážně, to je dobře, jeho sidekick nevzbuzuje okamžitý odpor a partnerku má skutečně krásnou, navíc po většinu času nahou nebo téměř nahou. Kvalit žádné mumie to sice nedosahuje, ale jinak to není až zas takový průšvih. Až na ty nalíčené sexy baby, co vypadají, jako by si odskočily od tyče, ale to k těmhle filmům asi patří. 40% Jo, a hraje tam Bernadr-Theoden-Hill!(21.12.2010)

Takový klasický akční film typu Conana. Já teda takovýhle filmy moc nemusim, takže se to ode mě asi lepšího hodnocení nedočká, ale i přesto se na to dalo koukat (když pominu to, že jsem si po měsíci nepamatovala, o čem to bylo).(23.2.2005)

• Matty

Zapomeňte na Mumii, Indianu Jonese i Barbara Conana a zapomeňte na fakt, že většina filmů má smysluplný příběh a není postavená jenom na akčních scénách a drsných hláškách. Anebo ještě lépe - zapomeňte, že existuje nějaký Král Škorpion. 50% Zajímavé komentáře: Cervenak, Turiec(28.2.2006)

• AngelAngie

Sem tam vtipné, sem tam nějaká ta povedená akce, celkově ale zbytečné.(30.5.2008)

• - Dwayne Johnson vo filme zabije 39 ľudí. (m.a.t.o.)

• - Dwayne Johnson se jako král Škorpion objevil už ve filmu Mumie se vrací, kde zaujal natolik, že se rozhodlo natočit o něm samostatný film. (HappySmile)

• - Pôvodne sa pri písaní scénara uvažovalo o Chow Yun-Fatovi ako o ústredným záporákovi. Jeho manažér Terence Chang túto úlohu odmietol kvôli tomu, že Chow ešte nikdy žiadnu zápornú úlohu nehral. Ak by to vraj spravil, sklamal by svojich fanúšikov. (beso74)