Král Škorpión

Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

• swamp

Já si pamatuju, že to prezentovali nějak v návaznosti k filmu The Mummy. Ale jeho dobrodružných kvalit to zdaleka nedosahuje..(27.9.2012)

• mat.ilda

Echt béčko se slušnou výpravou, líbivými barvami a Dwaynem Johnsonem jako animovaným - s úhledně vytrhaným obočím a šamponem pro hedvábný lesk, věrohodný fantasy vzhled zbylého osazenstva kazil zjevem céčkového gaunera z předměstí samozvaný král Memnon, jinak jsem viděla i horší výtvory.(25.7.2010)

• Morien

Dvě věci mě naplňují bezmeznou zvědavostí, množství písku na Sahaře a zakotvení tohoto filmu v modrých číslech. Béčko je béčko a jako takový se s ním musí jednat, ale tohle je teda třeskutě blbý béčko.(25.7.2009)

Priblblé? Samozrejme. Historicky nepresné? Nehorázne. Zábavné? DOKONALE!!! Pre niekoho je rozkošou sledovať The Rockovo Vitajte v džungli, pre mňa je jeho najlepším kúskom a zároveň najtučnejšou osobnou guilty pleasure práve Škorpík. Skromných, ale zároveň veľmi rozumných 80 minút je natlačených akciou a hláškami ako babkina štrimfľa stokorunáčkami. To šialené tempo ma zakaždým dostane, aj keď sa na to dívam hoci aj desiaty krát (a že som ten film minimálne desaťkrát naozaj videl). V okamihu, keď od toho prestanete chcieť historický film (prekvapilo ma zistenie, že kráľ Škorpión bol skutočne prvý písomne dokladovaný panovník Egypta, v podstate zakladateľ ríše) či dôstojný spin-off Múmie, dostanete porciu skvelej heroic fantasy zábavy v tom najlepšom conanovskom štýle. „Á, Gomora! Čo môže byť po celom dni zabíjania a rabovania lepšie ako Gomora? No, možno ešte Sodoma...“(23.3.2007)

Tenhle film se tak nejak přes vás převalí jak písek v poušti .(6.6.2006)