Král Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

• bassator

40%(5.3.2009)

Tenhle film se tak nejak přes vás převalí jak písek v poušti .(6.6.2006)

tohle jako měl být nějaký doplnek k Mumii? no nevím, akční scény byly asi to jediné, co bylo těsně nad průměrem, jinak vše ostatní kolísa někde mezi snahou být cool a snahou nepokazit to úplně.. A takto se to různě převrací. Děj nic moc, výkony nic moc, Dwayne Johnson není určitě ten typ sympatického válečníka, na jeho místě bych mnohem raději viděl nějakou jinou ikonu nebo někoho úplně nového. Nějaká věštice, objevivší se zloduch, s kterým se do ted náš hlavní hrdina nikdy nesetkal, ale jelikož mu zkřížili cestu, musí nastat čas pomsty. Bum, Bum.. hura konec..(26.4.2010)

Opäť jedna čistá jednohubka bez dlhého trvania a na jedno zhiadnutie. Aj keď už hory svalov nezaberajú tak ako kedysi, ešte stále je tu pre nich priestor. Ale podľa mňa by aj zabrali, keby mali filmy také spády ako v 80-tych rokoch. Tu to poste nestačí. Akčné scény dosť dobré, dialógy a scenár priehľadný až na zaplakanie. Konečne však Michael Clarke Duncan v jednej z hlavných rolí a užil som si jeho nádherný hlas naplno. Jedno je však do takejto role dosadiť hlas, druhé je mierumilovná tvár, ktorá sa proste na typ bojovníka jednoducho nehodí, nech má svalovú hmotu akúkoľvek. 75%.(30.11.2006)

No, ještě že jsem na to nešel do kina, to bych těch peněz docela zalitoval:) Scorpion King není sice špatný, ale za prvé - čekal jsem od něj víc a za druhé - tenhle Král Škorpión nemá s tím, který se objevil v Mumii II vůbec nic společného. Kromě představitele samozřejmě;) Rádobyvelkým stylem natočené béčko, jehož jediným zajímavým zpestřením je boj Rocka s Memnonovou gardou v podzemním chrámu...škoda.(17.10.2003)

• - Z historického hlediska král Škorpion nebo také král Štír, který byl jedním z králů Egypta z období nulté dynastie, opravdu existoval. (hodna)

• - Potom, čo sa film zostrihal, prišli producenti na to, že majú približne 70 minút materiálu a tak sa niektoré scény museli dotočiť. (beso74)

• - Titulná skladba "I Stand Alone" od hard rockovej skupiny Godsmack bola neskôr použitá v PC hre "Prince of Persia: Warrior Within" (2004). (beso74)