Král Škorpión

The Scorpion King

Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

No, ještě že jsem na to nešel do kina, to bych těch peněz docela zalitoval:) Scorpion King není sice špatný, ale za prvé - čekal jsem od něj víc a za druhé - tenhle Král Škorpión nemá s tím, který se objevil v Mumii II vůbec nic společného. Kromě představitele samozřejmě;) Rádobyvelkým stylem natočené béčko, jehož jediným zajímavým zpestřením je boj Rocka s Memnonovou gardou v podzemním chrámu...škoda.(17.10.2003)

Výprava, kostými, akcie a Dwayne Johnson ako Kráľ Škorpión sa fakt podarili. Stephen Sommers (Múmia), ktorý mal na starosti scenár a produkciu ma opäť dokázal zaujať, škoda len toho jednoduchého príbehu. Ako odľahčená akčná rezba to funguje fajn a stopáž taká krátka, že sa pri tom moc nudiť nedá. 70% - 3*(4.5.2010)

Tupé, ale minimálně stejně zábavné, jako Mumie (z jejíhož druhého dílu titulní hrdina tak nějak vzešel).(28.7.2009)

Ve směs volné pokračování Mumie, která s původním příběhem má společnou akorát tak postavu Krále Škorpiona v podání "The Rocka", který se s ničím a s nikým nemazlí a zde to předvádí v té největší kráse jak jen předávádět může. Jemu totiž vychází všechno na výbornou, nikdy se nezmílí a vše je tak nereálné až je to chvílemi směšné. Ale to ani tak nevadí. Král Škorpion je o dost více fantasy než by se dalo čekat, o dost více akčnější, ale také s chvílemi dost nepovedenými dialogy a vytříbeným vkusem pro akci, které je docela dost, ale celé to vyzní spíše takovou vychcanou formou. Asi takovou jako je celý tento film, vychcaně akční slátaninou, která dokáže zabavit, protože v ní hraje The Rock a neskutečně v tom příběhu pasuje do toho dobře vypadajícího okolí. --- Zabiju prvního, ty druhého. Tak jo...zabiju je sám. - A co kdybychom je obešli a nikoho nezabíjeli?(30.9.2007)

• Gilmour93

Uauu! Nabušený The Rock se jako akkádský brácha Bobbyho Sixkillera mečuje s dvojníkem Maxima z Gladiátora, pomáhají mu přitom velbloud, polonahá věštkyně, či John Coffey (jako káva) a celé to ke všemu kameruje kameraman! Samým vzrušením jsem si v kině polil colou pytlík s přezůvkami.. Je nesmyslem porovnávat popcornového Krále Škorpióna s mytologickým Barbarem Conanem, nicméně co se charismatu týče, Dwayne Johnson strká svalnatého Rakušana do kapsy mezi druhou a třetí břišní destičkou na levé straně..(27.7.2009)