poster

Král Škorpión

 • USA

  The Scorpion King

 • Německo

  The Scorpion King

 • Slovensko

  Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

 • CheGuevara
  **

  Koneckonců, proč ne.(20.3.2007)

 • Cervenak
  *****

  Priblblé? Samozrejme. Historicky nepresné? Nehorázne. Zábavné? DOKONALE!!! Pre niekoho je rozkošou sledovať The Rockovo Vitajte v džungli, pre mňa je jeho najlepším kúskom a zároveň najtučnejšou osobnou guilty pleasure práve Škorpík. Skromných, ale zároveň veľmi rozumných 80 minút je natlačených akciou a hláškami ako babkina štrimfľa stokorunáčkami. To šialené tempo ma zakaždým dostane, aj keď sa na to dívam hoci aj desiaty krát (a že som ten film minimálne desaťkrát naozaj videl). V okamihu, keď od toho prestanete chcieť historický film (prekvapilo ma zistenie, že kráľ Škorpión bol skutočne prvý písomne dokladovaný panovník Egypta, v podstate zakladateľ ríše) či dôstojný spin-off Múmie, dostanete porciu skvelej heroic fantasy zábavy v tom najlepšom conanovskom štýle. „Á, Gomora! Čo môže byť po celom dni zabíjania a rabovania lepšie ako Gomora? No, možno ešte Sodoma...“(23.3.2007)

 • Radyo
  ***

  Čekal jsem asi něco jiného, nakonec z toho byla taková lehce uvolněnější napodobenina Conana. Nebyla to tedy úplná kravina, ale právě zmíněný Conan byl pro mě osobně víc koukatelnější a měl jsem chvílemi pocit, že tvůrci Škorpiona se sem tam inspirovali asi víc, než by bylo záhodno. Herečku Kelly Hu jsem dodnes nijak významně nezaznamenal (prý hrála i ve Zvláštních dnech...), zato teď jsem ji během dvou dní viděl ve dvou filmech. :-)(13.2.2007)

 • HoneyBunny
  ***

  Celých 94 minut jsem si říkala, že je to příšerná blbost, a svůj názor jsem od té doby nezměnila. Neplatila bych za něj v multikině, ale jako film na sobotní večer na Nově se to dá skouknout.(3.3.2003)

 • Shit
  ****

  První rubárna pro The Rocka a rozhodně ne špatná, i když takový o něco víc přiblbý než se sem hodí, ale i tak dobrá zábava a tu a tam to nabídne oživení vzpomínek na Barbara Conan, ale samozřejmě jen tak zlehka a ještě v humorným hábitu. Nicméně M. C. Duncan tam něměl co dělat(25.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace