Policejní inspektor Trachta je známý nezvyklými vyšetřovacími metodami. Se svým mladým praktikantem Hlaváčkem se chystá rozlousknout záhadu zmizelého továrníka Bierhanzla. Avšak jeho nadřízený svěří případ čerstvě povýšenému vrchnímu inspektorovi Klečkovi. Ten je hned na začátku vyšetřování v Bierhanzlově vile přepaden. Vyjde najevo, že onoho osudného dne se pan továrník vrátil domů s ovázanou tváří a zamkl se v koupelně. Tam pak byl, jak se policisté záhy přesvědčí, ve vaně rozpuštěný a vypuštěný. U vany stojí prázdný demižon kyseliny sírové a na jejím dně uspořádaně leží nerozpustné součásti Bierhanzlova oděvu… Komediální detektivní příběh Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka vychází z jejich starší cimrmanovské divadelní hry Vražda v salónním coupé, tentokrát však bez účasti „génia“. Ladislav Smoljak, který se chopil režie, si pro hlavní role vybral Jiřího Zahajského a Marka Brodského, kteří si s nepředstíranou chutí zahráli v této parodii zašlých detektivních příběhů, plné nečekaných zvratů, přemetů a neuvěřitelných rozuzlení. (Česká televize)

Holly_Molly

Na to že Svěrák-Smoljak měli vždycky talent předevšim komediální, je tohle překvapivě dobrá detektivka...komediální samozřejmě, jak jinak. :-D ()

Kivis

Klasická cimrmanovská záležitost. Nadsázka, slovní humor, hlášky, co zlidověly, no a hlavně ty kachny, že jo? Ale přece jen to není tak vypiplané jako další kousky z pera dvojice Svěrák-Smoljak. Za mě v rámci jejich tvorby spíše průměr, což ale pořád znamená nestárnoucí zábavnou podívanou, kterou si jednou za čas vždy pustím rád znovu. ()

Mjunďa

Excelentní film, jistě dle skutečné události ze života klasika. Viděl jsem ho asi třistakrát a stále objevuji nové geniality jak vizuální, tak zvukové. Vůbec nechápu, jak mohl někdo něco tak skvělého napsat. To se prostě musí prožít... ()

Ludva

2021-04-05*[2009-05-12] * Cimrmanovský humor zasazený do příběhu vždycky oproti divadlu trochu ztrácí. Navíc Trachta v podání Jiřího Zahajského je až příliš velký suchar. I přes tyto výtky jde díky autorům a hercům o vysoký nadprůměr. ()

JAzzeURo

Trochu mne zklamalo, že jediné vtipné co ve filmu bylo byli recyklované vtipy z Vraždy v salonním kupé. Jsem velkým fanouškem DJC, ale Smoljakovým filmům nějak nemohu přijít na chuť. Asi tomu také přispěly otřené herecké výkony (Marek Brodský a Jiří Zahajský), v jejichž kontrastu i Josef Abrhám vypadá jako výborný herec. ()

johael odpad!

Odpad? Ten řešívám citlivě, i když zásadně nejsem greenpeace ani zelený. A nazvat tímto hanlivým podstatným jménem jemný art kořeněný laskavým humorem? Ovšem! Při shlížení této absurdně intelektuální nadsázkodetektivky mně nejzábavnější připadly moje hrubé výrazy na adresu rázem všudypřítomné nudy a neroztomilého neherectví nehlavního nehrdiny. Po létech, s doufáním ve vlastní zmoudření, jsem se ke sledování přiměl znovu: snad pochopím, snad s nadhledem ocením ty svižné humoruplné dialogy! Však opět padala z mých útrob ta peprná slova! Takže potřetí, zmoudření nezmoudření, již nikdy Rozpuštěného a vypuštěného nechci viděti více ni omylem. ()

LEOM

Bohužel v mém případě, kdy znám všechny cimrmanovy hry nazpaměť, mi právě tahle skutečnost nedovolí dát hvězd. Jak si neskonale vážím Smoljaka, tak si myslím že z toho šlo vytřískat mnohem víc třeba angažováním členů divadla do hlavních rolí apod. ()

Indio

Jestli vůbec jde takovou hanebnost vyslovit, tak podle nejslabší hry Mistra Cimrmana (můj dojem nejspíš ovlivnil slabý výkon souboru režizéra Smoljaka :-) ) vznikl zábavný film. Jo a Marek Brodský hrál dobře svoji roli začátečníka v kriminalistice. ()

jan152

Dobře si chlapec vybral. - Hledej, šmudlo! - Zapište si zásadu číslo 5: - hláška stíhá hlášku, takže trochu ustřelený děj se dá odpustit. Skvělý Hrušínský, třeba když chce něco doříci Trachtovi, skládanému do bedny. ()

nikolajevic

trochu absurdne, trochu viac trapne. najslabsi herci v celom filme boli prave v dvoch hlavnych ulohach. nebyt asi troch-styroch dobrych scenok (hledej šmudlo) tak to nedostane ani tu jednu hviezdocku. ()

annifrith

Tenhle film je pro mne kultovní. Poprvé a myslím i naposled se tam sešli Bróďa a jeho syn Marek. Jiří Zahajský a Petr Čepek , Rudolf Hrušínský. Není třeba jmenovat další. ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel