Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Cejny

Pokračování už nebylo ono, ale pořád jsem se u toho celkem průměrně a nenáročně zabavil, takže o hvězdičku méně, než v případě Mumie. ()

Maynard.

No, tak dvojka potvrdila starou pravdu, že ve většině případů se s přibívajícími pokračováními vstoupá kvalita směrem dolů :o)). Tohle je více než klasický případ. Jednička - parádní akční a dobrodružná podívaná. Dvojka? Přeplácanej, poslepovanej šit, do kterýho tvůrci vnesli zbytečně moc nových postav, zbytečně moc krkolomných rozhohovorů a tím toto pokračování odsoudili k přízvisku : naprosto zbytečný. Imhotepa měli nechat spát, z něj už zdaleka nejde hrůza a děs jak ov jedničkce. No a závěrečný příběh dvou dvojic, to byl kýč jako kráva. Těch záporáků bylo na jeden film otřesně moc. Jo a taky mi přijde, že když se neví jak do filmu dostat vtip, tak tam dejte dítě a vono to třeba nějak půjde. Sice mě tenhle klučina nesál krev jako třeba Kraťas ze Indiana Jonese, ale jeho přítomnost zde je zbytečná. Kdo se mi naopak zamlouval, tak Rachel, který to prostě jako potrhlý archeologošce sekne snad ještě víc než v jedničce. Celkově né uplně hroznej popkorňák, ale pocity z toho, že je to zprznění vynikající jedničky ve mně převládají. ()

Sdoom

Více akce ve druhém dílu Mumie není na škodu, ba naopak. Děj má větší spád a člověk si tak tolik nestihne všímat neduhů, které jsou v podstatě stejné jako u prvního dílu. Přenesení části děje do Londýna je příjemné zpestření. Synek není moc otravný, je tu naprosto parádní scéna s Anubisovým vojskem. Král Škorpion je opravdu tragický special effect, ale vem to čert. Bavil jsem se více než u jedničky a hlavou kroutil méně, takže tu jednu hvězdičku přidám. (HD, orig.) ()

Melios

Oproti prvej Múmie je to neskutočne sklamanie. Všetko, čo robilo prvý remake Múmie dobrým je tu ako je u dvojek známe omnoho horšie, slabšie a tie efekty sú na svoj rozpočet nevyhovujúce (hlavne scéna s kráľom škorpiónom). Všetko je vlastne jedno veľké bizarné béčko. No je to lepšie ako originálne pokračovania Múmie z 50. rokov. 63% Známka: C+ ...Bolo zbytočné znovu zobúdzať Imotepa ,aby ho rázom zvona zabili... ()

kenkaku

O dost debilnější scénár oplácaný hodně levnymy efekty. Snaha naroubovat do děje nový pohled na věc (no kdopak je najednou reinkarnivaná Anubisova dcera!!!???) je spíše otravná než zábavná. Navic výskyt “A-nach-su-na-můn” stylem kde se vzala, tu se vzala byl dost přes čáru. ()

Bobek15

Niečo podobné, ako som napísal do komentáru k Múmii, by somkľudne mohol napísať aj sem. O podobné stupidity čo sa týka Múmii, kostier, škorpiónov, chrobákov v tele či Kráľa Škorpióna ani tu nebola núdza, práve naopak, boli nám podané v ešte intenzívnejších dávkach. A celý čas ma nútili zamýšlať sa nad tým prečo to vlastne pozerám a strácam s tým čas. Odpoveď nakoniec prišla akurát v podobe slušného výpravného dobrodružstva a miernej zábavy a opäť vynikajúcej hudby (tentokrát Alan Silvestri). ()

uzzi

Kýčovitá blbost, plná barevných obrázků, nevyvážených triku. Navíc to má konec, který musel vymyslet snad jen člověk závislý na hodně tvrdé droze. ()

masr odpad!

Už u první mumie mám pravidelně pocit, že se asi lidé dívají na jiný film než tu brutální sračku s efekty a stupidní akcí, kterou vidím já.. Ale druhý díl, to už je opravdu terno. Výžblitky debilního humoru pro "diváky" od dvou do stopadesáti let okořeněné dementními figurkami, vypatlaným dějem stylu "za týden zachráním svět náramkem, zaklínadlem a kulometem", vlezlost kterékoli scény až do divákovy multiplexovým sedátkem zhýčkané prdele, zabíjení třetího tisíciletí v podobě vysmátého dementního geroje s nezbytným milujicícím koťátkem, partou vypatlanců a pokud možno taky s uslintaným nevtipným parchantem určitého typu americké fakanské "roztomilosti"... Ne, ne, ne! Radši se nechat sežrat mumií než čumět na tuhle vlezlou kokotinu o pár minut dýl! ()

Mr.Floyd

Až na tú scénu s Kráľom Škorpiónom, ktorí bol otrasne počítačovo animovaný a viac som sa mu smial než sa ho bál to je podarené pokračovanie, ktoré sa oplatí pozrieť každému kto videl prvý diel. ()

bruceman7

Mnohem slabší kousek než jednička. Místy až příliš nápadné PC efekty, to by se ale dalo překousnout. Dabing taky zaperlí. Nejhorší na tom celém jsou však asi ty vtípky. V jedničce byly šité na míru, ve dvojce jich je na můj vkus (k typu filmu) přehršel a taky jsou dosti trapné ( samozřejmě - našly se výjimky). Sečteno podtrženo 50% ()

see_sawandrew

Scéna s vycházejícím sluncem je pro mě jeden z největších průšvihů ve filmových dějinách, a to Sommersovi neodpustím, ani kdyby na mě poštval třeba celou starověkou mytologii. Je to strašná škoda, protože zhruba do poloviny (únos Alexe) je film dokonalá jízda. 50% PS: Silvestri kradl motivy ze Sindibáda a tygřích očí. ()

martinez.

Stále hodně zábavné a nadprůměrné dobrodružství. Zvýšil se rozpočet a zajímavý příběh vystřídala nálož akce a efektů, nadhled a střídmé vtípky nahradil rovnou epizodový humor, ale není to nutné zlo, bavil jsem se výborně. Vyloženě mě zklamal jen otravný černoch se vzducholodí a hodně špatně provedený Škorpion, jinak to ale znova obstojně táhne ústřední dvojka a zajímavé postavy okolo [Ardeth, Mumie, Anck Su Namun, Škorpion (odlédnu-li od špatných efektů)], atmosféra a akce (bitka u O'Connellových doma a jízda po Londýně, vtipní a hloupí, ale zákeřní skřítci v džungli, bitka v závěru v pyramidě a velká bitva v poušti a další). Malý O'Connell mi překvapivě až tolik nevadil, určitě ne jako ten pošahaný černoch, kterého jsem už zmiňoval. ()

KoRner

Sommers stále vo forme. V pokračovaní skúša na divákoch ako veľa zábavy si môže dovoliť v dobrodružných filmoch. Na mňa to stále funguje... ()

Ragdoll

Důstojné pokračování mé oblíbené akční pohádky, které trochu postrádá to pravé kouzlo okouzlujícího Egypta, jelikož je poněkud kočovní. První díl hodně těžil na stejnorodém prostředí, působivé ruiny Hamunapatry byly po celou dobu příjemně mysteriózní, tady to stálé cestování mezi plusy nepatří. Zobrazení minulosti, zvláště ty obsahující Rachel Weisz alias Nefertit se moc nepovedly, úvodní flashback s králem Škorpiónem hodně zachraňuje. Na škodu je i absence postavy podobné Bennymu z jedničky, jež dodávala vtipnost, jelikož John Hannah už je svou debilitou spíše otravný. Vcelku mě však potěšil návrat skarabeů, scény s nimi jsou stejně hrozivé, naopak se nepovedla grafika samotného Škorpióna, pygmejů, a dalších těchto stvoření, opravdu jako by vypadly z nějaké pradávné počítačové hry. Stále však mohu zatleskat vynikající hudbě, kterou si doma často pouštím. Ne tak dobré jako originál, ale oproti trojce je to přímo oskarový trhák. 70%. ()

ElizabethBay

Film trpí tradiční nemocí pokračování. Uděláme všechno jinak, líp, bude to bombastičtější, akčnější, víc sexy a já nevím co ještě (teda ještě platí více Odeda Fehra, ale to je trochu jiný příběh). Bohužel se jedničce vzdálili příliš mnoho. Navíc ani ta výprava a triky zrovna nevyrážejí dech. Kdyby se Sommers držel duchu jedničky, tak to pro mě mohl být opět pětihvězdičkový snímek, takhle si ode mě vysloužil pouhé čtyři :-). ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo