Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

ConanVJ

Stejná pecka jako první film. Hlavní dvojice si to dává jak hláškami, tak i skvělou souhrou. Synáček je taky v poho a není otravný. Návrat ostatních postav z prvního filmu potěšil. Příběh je opět parádní a je zde spousta humorných situací. Efekty sice v dnešní době trochu ztrácí na kráse, ale na svou dobu slušná práce. Soundtrack je opět luxusní a rád si ho poslechnu i mimo film. Za mě jasných 100% :) ()

pivo

Čakal som od toho kvalitné pokračovanie jednotky a dostal som akčnú jazdu a paródiu na pôvodný film. Napriek tomu to však bola sranda a myslel som, že keď to tak ostane až do konca bude dobré. Čo sa však nestalo. Posledná polhodina totálne zabila všetko čo predtým bolo a úplne to *******. Keby niet jej, je to za štyri, takto len za tri. ()

draggo

Hodnocení druhé Mumie zde na čsfd by mohlo navozovat dojem, že je to další případ, kdy na základě úspěšné a dobré jedničky vznikne nepovedený sequel, který má akorát vydělat peníze a jinak za moc nestojí. Zde to ale podle mě naštěstí nenastalo. To, co jsme měli na první Mumii všichni tak rádi totiž zůstalo zachováno - sympatické obsazení, dobrý příběh (v rámci dobrodružného žánru), vtipný humor a i atmosféra prostředí starého i současného Egypta. Opět se povedly i akční scény, kterým tentokrát sekunduje neskutečně našlapaný soundtrack Alan Silvestriho, který podle mě v Mumii se vrací přišel s jedním ze svých nejlepších děl. Pokud bych měl něco zkritizovat, tak je to akorát úroveň digitálních efektů, na kterých se zejména v závěru (král Škorpion, "konec" oázy) už hodně podepsal zub času. Nicméně mám jako celek tenhle film vážně rád a už samotný fakt, že jsem to viděl tak 10x a pořád mě to baví svědčí o tom, že i přes drobné chyby je pětihvězda na místě. /90% a 5*/ ()

mis-ko

V žargóne počítačovch hier by to znelo asi takto: The Mummy v.1.5 - London and Ancient Egypt Expansion Pack. Prečo? Lebo!! Lebo všetko okrem Londýna a starovekého Egypta sme videli už v jednotke. A tak znovu sledujeme scénu padajúcich políc/stĺpov, nahánačku na aute/autobuse, hrdinov v lietadle/balóne prenasledovaných tvárou z piesku/vody atď... Nič nové, nič zaujímavé, zábavu aby jeden hľadal lupou. A to som ešte v kine stratil peňaženku. Bolo mi to treba? ()

Paxxx.cz

Druhý díl trochu zklamal, jak už tomu většinou u pokračování bývá - především závěrečná část s králem Škorpionem (vypadal tu jako nějaká postava z PS2) alias the Rockem, pro kterého to byl start jeho dnes již velmi úspěšné herecké kariéry. Ovšem vtipných scén tu bylo docela dost, ale oproti jedničce tu bylo i několik hluchých míst. Celkově ale neberu návrat Imothepa a především krásné Evelyn a pístolníka Ricka jako propadák - slabší čtyři...70% ()

ivishka

Přijde mi jako totální paradox, že se mi tento druhý díl líbil mnohem víc než ten první což se ale nedá říct o třetím díle z kterého se stal naprostý propadák - dle mého soudu. Jeden z mála skvělých historických akčních filmů jak by to asi mohlo být.Skvělé. ()

Jillen

Oproti jedničce nuda...a velká. Bohužel ani ty efekty nejsou důvěryhodné čímž mě v tomto filmu ILM celkem zklamala, ale všichni víme, že umějí mnohem víc! Dávám 15% ()

zipper111

"Můmyje" se vrátila! Nebudu tu provolavát slávu ale zklamání.Doopravdy se mi jednička líbila a byl jsem celej natěšenej na "dvojku" ale toto jsem nečekal.Pravda, není to zas taková hrůza...Jen ty efekty.V celém filmu se mi docela líbili, ale pak přišel jistý týpek jménem Škorpión a já nevěřil svým očím. Jak si někdo mohl dovolit udělat něco takového! Rázem film ztratil 1 *, k tomu se přidala občas zmatená kamera a výkony některých herců a jsou to ale i tak 4*, protože jsem se bavil :)__ Edit: No...kdybych to neměl z nostalgie rád, dal bych tak 2-3*, už to pro mě nemá takovou atmosféru, a je tam spousta pitomostí... ()

Orlau32

Taková reklama a kde nic tu nic. Opět se potvrzuje, že nikoliv z každého filmu se dá vytřískat DOBRÉ POKRAČOVÁNÍ. ()

gogos

Nedosahuje kvalit jednicky, presto je to stale hodne solidni podivana. Opet vtip a akce nechybi, dobre tempo a technicke zpracovani... povedene pokracovani ()

blackrain

Naši přátelé z prvního dílu, Rick a sladká Evelyn, jsou již manželé. Mají spolu osmiletého synka, který svým rodičům připraví horké chvilky. Synáček byl zvědavý a hrál si čím neměl. Nezmar Imhotep už zase získal lidskou podobu. Ten plešatý chlápek je vážně nezničitelný. Bojové scény jsou opět hodně svižné a povedené. Nesmí chybět samozřejmě nějaký ten vtípek. Takže, příjemnou zábavu. ()

Bat55

Už nie tak úžasná zábava ako jednotka, na druhú stranu tu máme ďalšie úžasné súboje, napr. scéna v autobuse, či úvodná scéna, záverečná bitka s kráľom škorpiónom, či sekvencia v lese, medzi pidimumiami, to všetko ma zakaždým dostane. Oveľa vydarenejšie ako špatná trojka. Sommers aspoň vie ako nakrútiť mumiu. /80%/ ()

kaylin

Co si budeme povídat, je to celkem ptákovina, ale něco ve mně zůstalo, něco, čemu se tahle dvojice filmů, jen první a druhý díl, pořád ještě líbí. Je to přetažené, je to místy hodně kopie jedničky, ale stejně je to pořád zábavné a dobrodružné a jsou zde celkem dobré postavy, kdy ani synátor moc nevadí. ()

Tony.cs

Král Škorpion se měl vrátit jako válečník v lidské formě. Ta příšerná animace škorpióna byla zbytečná. Jinak mám ten film rád. ()

Damiel

Ve druhé Mumii je to opět akčně-dobrodružná jízda, možná ještě bláznivější než ta první. Děj tady navíc obohacuje linka rivality mezi hlavními ženskými hrdinkami Evelyn a Meelou, u nichž se ukáže, že jsou reinkarnovanými soupeřkami ze starodávných časů: princezna Nefertiri a naše stará známá faraónova a Imhotepova milenka Anck Su Namun. To se mi líbilo, jako oddechová popcornovka ideální. Na to, že ale film stál skoro 100 miliónů dolarů, silně pokulhávají digitální efekty. Například takový král Škorpión vypadá jako z hodně nepovedené počítačové hry. ()

stration

Mohlo to dopadnout daleko hůř. Fraser nezklamal, triky na úrovni. Jenom ta lehkost a nadhled z prvního dílu se někam vytratil. ()

FilmFan24

Více akce, více digitálních potvor a méně romantiky a "toho" čím byla první Sommersova Mumie. Slabý scénář zakrývají bombasticá výprava a triky. No ale hlavně stále tady máme ústřední dvojici a hláškujícího Jonathana. ()

Falconica odpad!

Nesnášim fekálně milionkrát znásilněný vtipy, který už vůbec nesou vtipný. A ještě víc mi vadí, když je pronáší oduševnělej osmiletej spratek nebo černoch, kterého obsadili kvůli udržení rasové nezávadnosti...strrrrrrrrašná nuda. Můj intelekt byl přímo udušen množstvím chyb, nelogičností a absurdit. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo