Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

FunThomas

Nastavovaná kaše. Sice výborná výprava, ale jinak se veškeré "střelivo" vystřílelo na jedničko, což je určitě škoda. Prolínání snu a reality je dobré... ()

rsimonyi

Mumie se vrací je vcelku dobré pokračování, které se nese v duchu jedničky a vrací se i postavy z původní Mumie. Druhý díl je sice už trochu přeplácaný a překombinovaný, ale pořád je to skvělá zábava. ()

Emzet

Kde se jedničce dařilo, tam dvojka drasticky selhává. Napětí nikde, zábava nikde (v druhé polovině jsem málem usnul), triky nic moc (Scorpion King je dost hrozný), nechápu, proč se film jmenuje Mumie se vrací, když titulní mumie už dávno není středem dění a na plátně moc není, všetečný synek měl sice i dobré hlody (vlak), ale jindy mě vážně štval, Arnoldova tvář ve vodě valící se kaňonem je bezostyšná vykrádačka písečné bouře z jedničky atakdáleatakdále. ()

thunnus

Slabší než první díl, ale dívat se na to pořád dá a má to takové tempo, že si alespoň na poprvé řady chyb nevšimnete. ()

(Z)denny

Je to jenom natahování Mumie z devětadevadesátého. Pád nových fórků, dobrá a barevná pastva pro oči. Toť vše ()

Brejlil

Jestli jsem dal jedničce celých pět hvězdiček za prázdninovou zábavnost, dvojka už je mnohem slabší. Příběh se rozvíjí stylem "nějak nám to drhne, dáme tam další překvapení", a tak se objeví synátor (v osmi letech zběhlý ve čtení hieroglyfů), král Škorpion, převtělená egyptská princezna, podezřele vyhlížející týpek s balónem a všehožraví pygmejové (ne nutně v tomhle pořadí). Výsledek je jako ten krásný dort za výlohou cukrárny, který je ovšem sražený, šlehačka kyselá a ovoce poněkud seschlé. Dá se i jíst, ale následky nejsou příjemné. ()

IsaacNewton

Nemůžu si pomoci, mně se to opravdu hodně líbilo. Mnoho lidí to srovnává s Indiana Jonesem, to nelze, protože možná je to stejný žánr, ale smysl a atmosféra je úplně jiná, Jestli si něco zaslouží dokonce i 5 hvězd, pak je to hudba, která je prostě tak dobrodružná a akční! Herci jsou opět parádní, vtipy jsou také dost dobré a ta nadsázka... Pohybuje se to prostě okolo hranice trapnosti, ale rozhodně to do ní nespadá (tedy krom černocha se vzducholodí). Indymu to ale nesahá ani po paty, ale vzhledem, že Indyho paty znamenají 4 hvězdičky, přimhouřím oko... Na sobotní večery ideální (stylem hodně připomíná Piráty z Karibiku, ano, k těm bych to přirovnala spíš). ()

jacksax

Když se pyramida potápí do deště marihuany, konečně jsem se dozvěděl, na čem tvůrci frčí. Tento film je sice možná akční, fantasy a dobrodružný, ale především RODINNÝ, kde cílová skupina je 10-12 let - proč mi to sakra nikdo neřekl?. Obrovské zklamání. Alespoň solidní záporňáci a Alan Silvestri. ()

Lilloos

Druhá mumie je příkladem klasického pokračování, kdy tvůrci tolik přidávají, až to snímku na kvalitě jedině ubere. Asi je dneska moderní, že si ústřední dvojice do druhého dílu pořídí prcka, co celou dobu jen více či méně (vtipně) překáží. Jenže rodinný dobrodružný film, to je většinou pořádný zlo! Efekty jsem neřešila do chvíle, kdy se objevil škorpioňák Rock a já nedokázala uvěřit, že to myslí vážně. ()

Pfff

Ten konec mě naštval! Proč občas nemůže i záporák dojít klidu se svou milovanou? Hm...byli mi teda sympatičtější než ústřední dvojice! ()

Monisek

Druhý díl se prvnímu ani zdaleka nevyrovná, natož aby ho předčil. Všechno je takové křečovité, vtipné scény se snaží být vtipné za každou cenu, až občas bolí uši, smutné scény mi naopak k smíchu občas přišly. Ty tři hvězdičky dávám nejspíš jen proto, že první díl mám opravdu hrozně ráda a druhému tedy asi nadržuji :-) 50% ()

KOZEL84

Tak tady někde se Sommers začal trhat ze řetězu,ale tu je to ještě ''sranda''.Mě se to asi líbí i víc než jednička a těch pět je jasných.A hlavně tady jako nikde jinde mám pocit,že hodnocení mohlo být i vyšší,kdyby někteří hodnotili tak jak se jim (!!!!) film ve skutečnosti líbil a nepapouškovali ''vyvolené'' (kteří mají body stejně jen ze zvyku,povyměnovali si je anebo vyžvatlali na diskuzi).Tak mám takový návrh:Pojd'me se na chvíli nechovat jako čuráci! ()

jasanka

Druhé pokračování Mumie se mi překvapivě líbilo víc, než první díl. Dozvídáme se více detailů ze života hlavních hrdinů, děj je takový akčnější, ale zároveň víc lidský. ()

Vilg

Sommersova legrácka, která se nesmí brát nijak vážně. Jednička byla mystičtější a osobitejší, zde se bohužel sklouzlo pouze k honičkám a přibylo otravné dítě. Přesto, vzpomínám si, že jsem jej kdysi viděl v kině a byl jsem spokojen. ()

Wardan

Klasický sequel. Větší, dražší, výpravnější, nařachanější. Pořád je to super zábava. Nové postavy jsou fajn, staré pořád fungují výborně, akce parádní, ale ten scénář je o dost horší a atmosféra pokulhává. Spousta věcí nedává smysl a navíc Sommers tam narval dost telecí nápady. Například vzhledem k tomu, že Mumie je pokračovatel Jonesovské tradice, působí v ději epická finální bitva dost nepatřičně, a taky Imhotepovo vzkříšení působí trochu blbě. Alespoň humor zůstal pořád stejný. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo