Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

geek.ondra

Stále to má dostatek akce aby to udrželo pozornost. Škoda jen že si to ubližuje chabým přiběhem a nepochopitelnými vizuálními faily. Stále v poho. 5/10 ()

Hever

Tenhle popcorn si na nic nehraje. Na akční filmy, kde nechybí napětí, akce, možná humor a samozřejmě pěkné herečky (Rachel Weisz, Patricia Velasquez) se stále ještě dokážu dívat. ()

Gardenboy

Slabšie ako jednotka, ale stále solídne....a veľmi sa mi na tom páči fakt, že ďalší dieľ už nie je natočený. A ten chalan je celkom cool. ()

Sosak

To už bylo takový dost hodně přehnaný. Všeho kopec a nic z toho - speciální efekty a digitální triky v neúnosném a dusivém množství, příběh s velkým B (jakože Béčko...) a ohraný vtipy. Historicky přesnou podívanou taky nečekejte, pokud nevěříte, že v Egyptě na sobě nosili zlatý spodní prádlo a na ksichtech roční dávku make-upu. Navíc ty všudypřítomný digitální triky nedosahujou nijak skvělých kvalit a působí místy až směšně uměle. Příběh je taky přemrštěle spletenej, skoro telenoveloidní a herci hrajou velký prd. No hrozný pokračování - takhle to dopadá, když se někdo utrhne ze řetězu. ()

cyright

Více všeho, jen ne soudnosti. Tvůrci se utrhli ze řetězu a stvořili typickou přeplácanou dvojku, která setrvačností těží z úspěchu jedničky, ale její kvality rozmělňuje do kvantity. Nuž, co už, i přesto se na to poměrně dobře kouká. Místy až příliš uhozené, místy stará známá lehkost jedničky. Prostě takový průměr. Navíc mám slabost pro Egypt a 30. léta, takže za 3*. ()

E lan

Velmi průměrné pokračování prvního dílu se nese ve znamené stejných fórků, pár nových herců, průměrného scénáře a vcelku nepovedených triků. Jinak se na to ale dá dívat, to né že né...:-) ()

waska

I když je to dvojka, stále má co nabídnout. Všichni staří známí jsou opět v superformě. Stále obdivuji herectví Brendana Frasera. Jeho výrazy překvapení, údivu, bolesti, strachu jsou nenapodobitelné :) Jednu hvězdičku strhávám za trochu divný konec, scénaristy si ho mohli odpustit a nahradit ho jiným. Nabízelo se tolik možností... ()

Acrobat

Slabsie to nie je ani zdaleka. Atmosferu, akciu, pribeh a aj postavy precerpali pevnym dzbanom aj do dvojky a ta nestraca na dynamike, jednoduchosti pribehu, sile hlavnych postav a aj humoru. Vsetko co Sommersovi vyslo v jendotke, sa snazil zurocit aj v dvojke. Nemozno to nespozorovat. Interiery, exteriery, vypozicanie postav z jendotky (cierny arab - uz neviem meno, mumia z prvej Mumie), drzanie ducha a rychlosti pribehu. Je to kvalitne mainstremaove dobrodruzstvo, ktore kazdy z nas chce, najma ked je opradene komercnym mysticnom. Bal som sa postavy maleho chlapca - syna F a W - kedze detske postavy moc nemusim. Je vsak vhodnym doplnkom, je v optimalnej stopazi, reci nema blbe a ciny uchvatne. Je to jedna z vydarenych detskych postav v dobrodruzstve pre dospelych. Azda jedine co by sme mohli vytknut je zaverecny boj s Kralom skorpionom, ktore nie je dotiahnute to technicky kvalitneho digitalu. Efekty Scorpiona posobia dost viditelne lacno. Ide vsak o cisto subjektivny nazor, mohlo sa to vsak podla mna dopracovat. Napatie, dynamika, cistokrvne dobrodruzstvo, humor, svizny pribeh, prvok egyptskych mumii ako nepriatel. To vsetko su kvalitne prisady do vysledneho skveleho mixu, ktory vzdy bude chutit. ()

Rudyamon

Pokračování Mumie je na CSFD hodnoceno poněkud níž než jednička a myslím, že neprávem. Je to hodně povedené pokračování, které není nijak křečovité, děj navazuje plynule a v mnoha detailech příběh rozšiřuje. Jistěže se tvůrci nevyhli určitému schématismu a opakování (například v jedničce domino v knihovně, ve dvojce v chrámu) a taky snad přidali něco navíc, co až tak moc nemuselo být, přesto si ale neudělali ostudu. Opět krásné scenérie a hromada úžasných detailů ze staroegyptské éry, opět vtipný, svěží a vrámci žánru logický děj a opět perfektní výkony herců. Tvrdím, že je to jedno z povedených pokračování a kdo mi řekně, že ne, tak ten ať na perutích Hora letí třeba do ... no, vždyť víte ... :-) Já dávám 5 hvězdiček - a téměř 100%, a jelikož mumifikovanou nohu už máme z krku (viz. komentář k Mumii), tak přidám zbytek mumifikovaného těla a pár šutrů z Hamunaptry k tomu ... :-) ()

danny_21

Mumie se vrací je typickým zástupcem pokračovatelů úspěšných předchůců, i když musím uznat, dopadlo to ještě poměrně docela bez průseru. Ubylo zábavy, přibylo triků a krále Škorpióna, svalouše Dwaynea, který to táhne, takže suma sumárum 55 %. ()

bono22vox

U mě jde pořád o skvělou zábavu ve stylu jedničky, jen trošku rozmáchlejší a pro mnoho lidí tak možná ničící kouzlo jedničky... ale pořád se jedná o super zábavu... ()

Wyrdas

Pokračování perfektního prvního dílu, který sice nepředčí, ale ani mu neudělá ostudu. Charismatický Imhotep (Arnold Vosloo), medjaiští bojovníci, král škorpión (Dwayne Johnson), půvabná Anck Su Namun (Patricia Velasquez) a to nejlepší na konec - Evelyn (Rachel Weisz), která byla jako vždy perlou celého filmu. Neskutečně mi ale kazil divácký zážitek protivný spratek Alex. Jeho vyloženě trapné hlášky boleli až fyzicky a já se jen modlil, aby byl co nejvíce zticha. Nebudu ale odsuzovat film pro jednu chybu a proto jsem se rozhodl udělit tomuto snímku nejvyšší počet hvězd. Prvně je druhý díl Mumie nesmyslně podhodnocený (opravdu si zaslouží červenou), za druhé kromě toho malého spratka to mělo šmrnc, nápad, pěknou hudbu i vtip a za třetí... Imhotep několikrát nádherně imituje mistra temné strany, samotného Dartha Vadera! ()

LordMysti

Nášláplejší a akčnější pokračování které si drží stále vysoké standardy. Chybí tomu ale už to kouzlo jedničky. ()

rublik05

Příběhově pořád stejně poutavý díl, v němž se vrátili naši staří známí, aby ve skvělé formě znovu nakopali do zadku všechny lotry a mizery. Dějově je film o trochu více napojen do starověkého Egypta a příběh nám osvětlí některé momenty z dílu předchozího. Opět se jedná o velkolepé akční dobrodružství, které vyvrcholí epickým soubojem s Anubisovou armádou a nesmíme zapomenout na Krále Škorpiona v podání tehdy začínající hvězdy The Rocka. O zábavu se nám zde kromě starých osvědčených tváří postará také nováček, malý Alex, kterému jde role otravného malého chytrolína bravurně. Na filmu mě upoutala výborná hudba, která je daleko epičtější, než v předešlém dílu. Dále je zde více různých soubojů a přestřelek, mnohem více různých triků a také na mě díl působí daleko uvolněněji a humorněji. Děj má opět výborný spád, napětí a dokáže i překvapit. Mně osobně se druhý díl Mumie líbí o trochu víc. 8/10. ()

Nix

Pořád se jedná o úctyhodné pokračování, i když teda na konci dostaneme upraveného Rocka v podobě škorpiona, patří to mezi nejděsivější úpravy, které jsem viděl, ale bohužel ne v dobrém slova smyslu, tohle by udělal líp kdokoliv jiný, to se hodně nepovedlo, ale naštěstí to celkový dojem nekazí. Film si drží své kouzlo z předchozího dílu a dokáže pobavit, pokud u toho nebudete moc přemýšlet. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré bolo skoro rovnako vydarené až na ten hrozný koniec. Hlavne čo sa týka vizuálu škorpióna. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo