Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

kajas

Přišlo mi to více méně jako kopírování prvního dílu, jen s tím rozdílem, že Rick a Evelyn se vzali a mají syna. Pro Brandona Frasera ale mám slabost, takže spokojenost byla na místě. Těším se na třetí díl. ()

Aleee89

Dvojka je taky dobrá, pořád se tu objevují stejní skvělí herci, zápletku taky vymysleli pěkně. Samozřejmě nechybí i humor a pár vtipných scén a postav, díky novější době je použita lepší technika, která umožňuje lepší triky, prostě opět pěkný film, kterému nechybí akce, napětí... ()

marleyy

60% Kino. Pamatuji si, jak mě to v kině, kdysi dávno bavilo, já to vážně žral. Je to takové moje guilty pleasure. Fandil jsem hlavnímu hereckému páru, mumie mě bavily, do toho všeho velmi stylový a nařachaný král Škorpion v podání mega macha Dwaynea Johnsona. ()

fmash

Vyjma fanoušků žánru trikových fantasy příběhů o výzkumnících a „tomb riderech“ a diváků, kteří se právě nudí (což byl i můj případ a moc to nepomohlo) nemohu doporučit nikomu. Já sám se tímto komentářem zabývám jen proto, že mám slabost pro jinak nenápadnou Patricii Velasquez, již jsem si z nějakého důvodu zamiloval v Jaguárovi. ()

balba

Docela slušné pokračování.Je pravda , že na tomto pokračování šetřili s triky , ale i přesto to filmu neublížilo.Ano , děj filmu je dosti urychlený někdy až zmatený , ale to nevadí , protože je pořád na co se koukat. ()

Martin741

Po kultovej Mumii 1 sa roku 2001 prihrnula aj dvojka a to od toho isteho rezisera Sommersa. Scenar je uz o trochu slabsi, a film je viac bombasticky, akcny a obsahuje oproti jednicke viac logickych nezmyslov, ktore som v Mumii 1 laskavo prehliadal. Vosloo ako Imhotep tu stale je, aj krasna Rachel Weisz spolu s Patriciou Velasquez, no a zaporak Adewale Akinnuoye - Agbaje /Nykwana Wombosi vo filme Agent bez Minulosti/ bol patricne slizky a odporny. Tu uz moc biju do oci. Imhotep v podani Arnolda Vosloo bol na urovni 69 % ()

rakovnik

Velkolepé, akční, trikově bohaté...nic. Nebo abych úplně tvůrce nehaněl, tak nic moc. Pod triky a velkolepými scénami se krčí téměř nicotný příběh. Prostě klasická dvojka. Rachel je sice okouzlující, ale Brendan nemá charisma, navíc prostě nemusím dobrodružné filmy s malými dětmi v hlavních rolích. ()

Elyssea

Naprosté béčko, ale neuvěřitelně zábavné a v některých pasážích s natolik slabými triky, vám to přijde ještě vtipnější. Rachel Weisz je snad ještě hezčí, Brendan je ještě Rickovější. Jejich malý synáček tvoří skvělou dvojku se strejdou Johnatanem a malá vsuvka a Amenophusem pobaví. Onen minulý život Evelyn se mi moc líbí a celkově mám Mumii dvojku ještě raději než jedničku, ale jen o málo. ()

cariada

Pro tyhle filmy mám slabost. Ano je pravda o proti jednotce je to hodně nabubřelé a velkolepé,samé triky. Možná až moc tlačí na pilu a snaží se za každou cenu být vtipný. To je asi to co lidem tak vadí. Mě to nevadilo já se dobře bavil. Jediný co mě štvalo byl ten jejich kluk (byl na ránu).Na to ,že mu bylo 8 let byl až moc přechytralej. ()

Petoss1

Pokračovanie šliape dobre no nieje to už klasika ako jednotka ale stále dobre zabaví a ukáže aj dosť vymakané scény. 75% ()

bourec

Ani pokračování není průser. A hrajou tam všichni. Bohužel i Fraser. Ale už sem si za ty roky zvyknul. 80%. ()

DruidKarel

Tak už to bývá, že na úspěch a kvalitu prvního dílu díl druhý nenaváže. A stejně je tomu i v tomhle případě. Už se ale moc těším na trojku, snad to bude dobrá podívaná. Přesto vše hodnotím 3*. ()

Amroth666

Film příliš ze svého skvělého prvního dílu neztratil. Spíše přibral hlavně díky malému synovi Ricka a Evelyn, ikdyž jeho vtípky mně úplně neoslovily. Všichni staří známí, jak hodní, tak ti zlí se až na vyjímku Benyho, který je stejně v tomto díle nahrazen všichni sešli. Pro mně je Mumie druhá nejlepší a nejoblíbenější dobroudružná sága hned za Indianou Jonesem. Když píšu teď komentář, říkám si, proč tomu dávají POMO a spol. tři hvězdy. Určitě se jim to líbilo, ale když si někdo hraje na kritika a znalce filmů, tak to je pak jiná. Pro mně to je stejně jako první díl velká zábava, sice né úplně dokonalé triky, ale kouzlo to neztratilo. Vše o fous, vše do poslední vteřiny nejasné, vtipy v nesprávnou dobu a šťastný happyend k Mumii se vrací bezesporu patří. Když se ještě ve filmu objevuje krásná a sexy Rachel Weisz, není už tuplem co řešit. Tahle mumie mně hodně překvapila v tom, že jsem to hodně sázel na typ filmu, kterému se první díl povedl, ale ostatní půjdou rapidně dolů. A s herci to taky nešlo dolů, standartní, uklidňující a nevycházející z míry. ()

C0r0ner

Slabší odvar jedničky, který čerpá ze stejného vzorce, ale už není schopný předvést nic nového, nebo zajímavého. Plusem je Král Škorpion a malý Alex, ale celkově je to taková nesourodá a často na sílu hnaná patlanice. Pořád se na to ale dá ty dvě hodiny koukat, takže 3 * odpovídající. 60% ()

carly

pán barman Stephen Sommers umí. a najlepší bol tentokrát jednoznačne malý O´Connel. a s Johnom Hannah by si zaslúžili aspoň nomináciu za najlepšie on-screen duo. keď už nie ten zlatý popcorn ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo