Mumie

Mummy, The

Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Výborný mix akce, hororu a komedie. Vyvážený film, na který se znovu rád podívám, především mě těší, že je zde spoustu vtipných scének. Skvělé obsazené duo Fraser - Weisz. Jinak se nemůžu odepřít poznámku, že tak jako většina jsem si u tohoto filmu zavzpomínal na Indianu Jonese.(29.10.2007)

Sračková splácanina kterou jsem už viděl mockrát a furt se nenudim. :-)(5.2.2005)

Tohle byl po dlouhé době první film, který ve mně evokoval vzpomínky na Indiana Jonese. Ne že by snad Mumie dosahovala Jonesových kvalit, ale velmi se jim blíží (I.J. a chrám zkázy možná i převyšuje), ale je to skutečně popcornová dobrodružná podívaná s nápaditým dějem, osobitým vtipem a kvalitními herci. Nejvíce mě zaujal záporný hrdina Imhotep v podání Arnolda Vosloo. Byl charismatický, ale zároveň z toho jeho charismatu čišelo i skryté nebezpečí. Do své role se hodil Vosloo naprosto přesně.(24.9.2002)

Film jsem viděla už tolikrát, že jsem ho svým způsobem snad možná i začala mít ráda.(30.5.2008)

• Amarcord_1

13% - Já jsem se od začátku do konce nemohl zbavit dojmu, že je to nejhloupější dobrodružný film, co jsem kdy viděl. A možná nejen dobrodružný.(27.11.2005)