Mumie

Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

• Radek99

Takový ten typický americký film, kdy bohatá produkční společnost má hodně (myslím tím OPRAVDU hodně) peněz, vsadí tedy všechno na nákup a výrobu počítačových efektů a už se nějak nedostane na nápad, scénář, originalitu, herecké kvality, neotřelost, charisma...(25.5.2007)

Skvělá dobrodružná smršť, do které občas bafne nějaká ta hnijící potvora, popřípadě probleskne cynický vtípek. Jediný film, který Stephen totálně nezvoral. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, Spectre, Jiří K., bear(11.1.2006)

"U všech faraonů. Dívenko, snesu žáby, kobylky, brouky, cokoliv kromě vás." Tak to já bych na egyptoložku Evelyn určitě nebyl tak zlý. Ona je sice trošku nemehlo, ale poměrně sympatické. Přesto by mě k návštěvě faraonovy hrobky nepřesvědčila. Není to proto, že bych měl nějaký nepřekonatelný odpor k bohatství, ale nemám zájem o setkání se zafačovaným nájemníkem. Ono to setkání sice nebylo vyloženě špatné, přednosti ani zadnosti Anuk-Su Namun nejevily žádnou známku chyby, dokonce i nějaký ten vtípek jsem při něm zaslechl, ale z nějakého mimořádně záhadného důvodu jsem se při tom zběsilém pobíhání nijak zvlášť nebavil.(14.8.2016)

Srdcovka mého věku kolem 8mi let :)(18.5.2009)

Horor a komedie je vždycky dobrá kombinace. Navíc s Brendanem Fraserem v hlavní roli to ani jinak nejde (po Králi džungle se už nedá brát vážně). Egyptská témata mají své kouzlo, vždyť kdo si v dětství nepřál být archeologem? :-) Scénář se skvěle oprostil od typicky amerického konce s přehnaně zvyšovaným napětím. Je až s podivem, že se dá dívat (a nenudit se při tom) na tak dlouhý film, který má jen svoji základní dějovou linii a žádné vedlejší zápletky. Pořád jsem čekala, co se ještě zamotá a ono nic...(13.10.2003)

• - Z celkového rozpočtu 80 milionů amerických dolarů bylo 15 milionů utraceno za zvláštní efekty. (franciscze)

• - V roce 2004 otevřelo Universal Studios ve svých zábavních parcích v Hollywoodu a Orlandu atrakce založené na tomto filmu a jeho pokračování. Byly tak oblíbené, že návštěvníci museli čekat často i hodiny v dlouhých frontách. Aby si tento čas ukrátili, tak vždy, když se fronta pohnula, začali pomalu skandovat "Im-ho-tep. Im-ho-tep. Im-ho-tep.", jako to dělají hypnotizovaní Imhotepovi služebníci v tomto filmu. (Morien)

• - Než se role Ricka O'Connela zhostil Brendan Fraser, byla nabídnuta Sylvestru Stallonovi. (Zdroj: ČSFD.cz)