Mumie

The Mummy

Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Líbilo se mi to, a nejen kvůli Rachel Weisz. Brendan Fraser není jako parodie na Indyho vůbec špatný, efekty byly skvělé, výprava působivá, akce napínavá, skarabové odporní a Arnold Vosloo charismatický až na půdu (teda pokud zrovna měl lidskou podobu :)). Motiv tragické lásky má vždycky úspěch, vezměte si třeba příšerný Titanic;) Bez špetky úmyslu hanobit či shazovat říkám "žůžo dobrodrůžo" a dávám tomuhle akorát dlouhému zábavnému spektáklu 80%.(26.1.2003)

Stephen Sommers timhle filmem dava vzpomenout na dobrodruzny filmy typu Indiana Jonese a dari se mu to dost dobre. Hlavni vyhoda filmu je, ze se nebere az tak moc vazne, takze se tu najdou nejaky vtipny komentare k deni a nebo docela slusny hlasky. Navic Brendan Fraser a Rachel Weisz jsou jako dvojka vyborna a skvele se doplnujou. A zaporak Arnolda Voslooa je taky vybornej, nedokazu si pro Imhotepa predstavit nikoho jinyho. I kdyz se jedna o popkorn, tak presto ma celkem slusnej pribeh, kterej dokaze zaujmout a hlavne hodne pobavit. Je to takova 2 hodinova jizda se skvelejma trikama a peknou hudbou, ve ktery neni zadnej prostor pro nudu.(6.8.2006)

Jako akční bezduchá oddychovka dobré, ale přišlo mi to jako dost vykradený Indiana Jones, bohužel méně nápadité a originální (což už plyne z předchozí věty). Ale na sobotní večer je to dobré.(29.3.2004)

Na hlavního záporáka díky jeho charismatu nestačí ani jedna z hlavních kladných postav filmu.(2.12.2006)

Mumie je fantastický film. Má všechno - starověké prokletí, scaraby, velkolepé obsazení, fantastické speciální efekty a úžasné kostýmy a výpravu. Do pár scén s temnou atmosférou autoři dokázali vložit vtip a já se smál, až jsem se za břicho popadal (dobrá, zas tak srandovní to nebylo, ale smál jsem se). Rick O'Connell, výborný akční hrdina zná pozici města mrtvých, kde Faraoni pohřbili jednoho nezbedu. Evelyn, hrozná knihovnice a Egyptoložka a její bratr Jonathan zde chtějí najít artefakty a poklad. Jejich soupeři najdou knihu a O'Connell s přáteli se rozhodnou ji ukrást. Evelyn otevírá knihu a začíná číst, čímž oživila dlouho mrtvého Imhotepa. Imhotep chce oživit svou dlouho mtvou lásku tím, že obětuje Evelyn a nakonec převzít vládu nad světem. To je impuls pro Ricka O'Connella a jeho přátele pro záchranu dívky, zabití nezbedy a spasení světa! Rick O'Connell (Brendan Fraser) je cool, Rachel Weisz zase oslnivá a se závojem vypadala opravdu hezky. Je to velkolepý film. Udělejte si radost a podívejte se na to.(17.9.2005)

• - Vizuální efekty pro film vytvořila společnost Industrial Light & Magic. Postava Imhotepa byla první digitální postavou mající vytvořenou plně lidskou anatomii, díky čemuž vypadají všechny pohyby mumie velice realisticky. (imagoo)

• - Omid Djalili v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Keď Imhotep unesie Evelyn, tak tá spolu s Benim potom vyletí z Imhotepovho "prenášadla". V skutočnosti však Kevin a Rachel vyleteli z hojdačky. (jandomi10)