poster

Mumie

 • USA

  The Mummy

 • Slovensko

  Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  ****

  Na hlavního záporáka díky jeho charismatu nestačí ani jedna z hlavních kladných postav filmu.(2.12.2006)

 • Gemini
  ****

  Líbilo se mi to, a nejen kvůli Rachel Weisz. Brendan Fraser není jako parodie na Indyho vůbec špatný, efekty byly skvělé, výprava působivá, akce napínavá, skarabové odporní a Arnold Vosloo charismatický až na půdu (teda pokud zrovna měl lidskou podobu :)). Motiv tragické lásky má vždycky úspěch, vezměte si třeba příšerný Titanic;) Bez špetky úmyslu hanobit či shazovat říkám "žůžo dobrodrůžo" a dávám tomuhle akorát dlouhému zábavnému spektáklu 80%.(26.1.2003)

 • Tosim
  *****

  Mumie v žádných žánrových vodách neplave. Navazuje na staré hollywoodské horory a oproti nim nabízí sebereflexi a to, co těm předchozím chybělo: humor. A toho je tam skutečně hodně a také v okamžicích, kdy by to nikdo nečekal (ZAMĚSTNEJ HO!) Je to spektákl a to pořádný, nicméně mě Stephen Sommers překvapil několika docela zdařilými režijními nápady. Já narozdíl od jiných si v tomhle dílku vždycky najdu něco, co mě potěší znovu. No a nesmíme zapomenout na Rachel Weisz, která je jak to turecký kafčo, když si ho jednou za rok dám ;-) Sladká. A to hooodně.(17.5.2003)

 • Gilmour93
  ***

  Park mumií a oddechu, kde popcorn schroupete i se zrnky písku a s úsměvem na tváři za něj ještě zaplatíte.. Sommers se nebývale vybičoval a pak sklouzl po Imhotepově pleši zpátky do šedivého průměru.(21.1.2009)

 • Djoker
  **

  Každý má seznam neoblíbených herců. Na tom mém je Brendan Fraser hodně vysoko. Film mě příliš nebavil, byl předvídatelný a většina vtípků se nepovedla. Vizuálně však vypadá dobře. Vše zachraňuje až závěrečný únik ve stylu Indyho, ale srovnávat Mumii s legendárním archeologem je podle mě směšné.(13.2.2010)

 • - Ve filmu se objeví zbraň Mauser Karabiner 98k ráže 7.92x57mm Maser. Ta byla ale vyrobena až v roce 1935, tedy o dekádu později, než je děj filmu situován. (dc125)

 • - Ve scéně, kdy se otevře rakev s Imothepem, jsou na víku stopy od nehtů a vzkaz, že smrt je teprve začátek. Ale Imothep něco takové nemohl napsat, protože když jej pohřbívali, měl ruce svázané k sobě. (Mr.Hudson)

 • - Vizuální efekty pro film vytvořila společnost Industrial Light & Magic. Postava Imhotepa byla první digitální postavou mající vytvořenou plně lidskou anatomii, díky čemuž vypadají všechny pohyby mumie velice realisticky. (imagoo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace