poster

Mumie

 • USA

  The Mummy

 • Slovensko

  Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  *****

  Jeden z nejlepších dobrodružných filmů posledních let. Děj je pěkně vyvážený, takže neni nani příliš akce ani příliš komediálních prvků a během těch dvou hodin který film má si na nudu ani nevzpomenete. I herecký zastoupeníí v podobě Brendana Frasera a Rachel Weisz je příjemný a celkem pěkně zahraný, stejnětak i hlavní záporák je vybranej výborně, nikdo jinej než Arnold Vosloo by se na to líp nehodil, takže nevidim důvod proč nedat 5*, i když se ve filmu chybičky najdou(4.6.2006)

 • Gemini
  ****

  Líbilo se mi to, a nejen kvůli Rachel Weisz. Brendan Fraser není jako parodie na Indyho vůbec špatný, efekty byly skvělé, výprava působivá, akce napínavá, skarabové odporní a Arnold Vosloo charismatický až na půdu (teda pokud zrovna měl lidskou podobu :)). Motiv tragické lásky má vždycky úspěch, vezměte si třeba příšerný Titanic;) Bez špetky úmyslu hanobit či shazovat říkám "žůžo dobrodrůžo" a dávám tomuhle akorát dlouhému zábavnému spektáklu 80%.(26.1.2003)

 • Rob Roy
  ****

  Nadprůměrný popcornový příběh. Nechybí tomu vtip a určitý nadhled. S Brendanem Fraserem a Johnem Hannahem je sranda, no a pak taky dobrá Goldsmithova hudba.(29.5.2003)

 • BadoXXII
  ****

  Beni:Hej, O'Connelle! Vypadá to, že všechny vaše koně mám já! Rick O'Connell: Hej, Beni! Ale vypadá to, že stojíš na špatný straně řeky! ..... Najkvalitnejšia dobrodružná jazda od Indyho Poslednej krížovej výpravy a tým je povedané všetko podstatné. Ako 12 ročný som na tom bol v kine a bavil som sa náramne dobre. Humor, akcia, efekty, napätie - všetko funguje ako má a neprestáva ma to baviť ani pri x-tom pozretí.(2.10.2011)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Zvuk(21.3.2004)

 • - Postava Evelyn Carnahan bola pomenovaná podľa dcéry jedného zo spoluobjaviteľov hrobky Tutanchamóna, Lady Evelyn Carnavorn. (jandomi10)

 • - Z filmu bola vystrihnutá scéna, v ktorej bolo vysvetlenie, prečo je Rick vo francúzskej légii, aj keď je vlastne Američan. Režisér si proste pre hlavného hrdinu predstavoval úvod inak, než vysvetľovaním. (jandomi10)

 • - Ve scéně, kdy chce Evelyn (Rachel Weisz) uklidit knihu na protější polici, ji upustí. V následujícím celkovém záběru ale na podlaze žádná kniha neleží. (obelixx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace