Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

Marek1991

Stará známa fantasy divoká jazda za dobrodružstvom v minulosti v Egypte za záhadami. Občas to doslova berie dych svojou akčnosťou aj keď je to dosť "pripečené". Efektné, nadupaná hudba, ale koniec koncov to len vyplnilo akúsi dieru v kinematografii. Celý film som nemohol oči spustiť z herečky Rachel Weisz. Som rád aj za občasnú srandu. Ak sa jedná o múmie možno som čakal viac, ale efekty boli ozaj výborné, film dosť priemer. ()

Torision

Když jsem byl výrazně menší, tak to byl megahit a kdo to neviděl, jako by nežil. Teď po letech jsem už zaregistroval trošku omšelejší triky a taky stupidnější příběh, ale i tak jsem se bavil v podstatě jako dřív. Nenudící, oddechový a nadupaný hláškama ()

sidzej

Stephen Sommers natočil akciou a digitálnymi trikmi nadupanú jazdu na horskej dráhe. Hlavné postavy si okamžite zamilujete a vďaka dobrému humoru sa aj zasmejete. Ale pozor. Neberte film príliš vážne. Je síce dobrodružný, ale narozdiel od Indiana Jonesa netkvie jeho sila v scenári, ale v úlohe pobaviť a miestami aj vystrašiť. Rozhodne stojí aj za opätovné zhliadnutie. Prvý skutočne dobrý archeologický dobrodružný film od čias Indyho. ()

F.man

Mumie, blockbuster roku 1999, aneb když to vyšlo Jonesovi, proč to nezkusit znova. Hlavního hrdinu nahradíme rebelem Richardem O'Connellem (Brendan Fraser), děj přesuneme do Egypta a hlavně vytvoříme digitální mumii, ze které budou oči přecházet. A výsledek? Žádná extra pecka, ale taky žádný propadák. K mému překvapení Fraser zahrál poměrně dobře, hlášky mu fungují... Proč ne. Trošku zmatený jsem z výkonu Rachel Weisz, která velmi okatě přehrává a já stále nepřišel na to jestli, jestli to byl záměr či ne. Faktem je, že role knihovnice Evelyn není tak úplně vážná (ostatně jako všechny postavy), ale těžko říct. Protože Mumie je dobrodružný film, scénář je to na čem film stojí. Naštěstí ten je docela povedený, zábavný a také poměrně umně natočený (Sommerse moc nemusím, překvapil) Resumé? Mumie je vykrádačka, která však přišla ve vhodnou dobu, nabízí zábavný a oddechový děj a to na pobavení stačí. Pro mě 3,5 hvězdy - za několik povedených scén a řadu dobrých fórků tentokrát zaokrouhluji nahoru. ()

Astaroth12

Po vizuálnej stránke veľmi dobre odvedená práca, Egyptské kulisy vždy potešia, nasraná múmia a veľmi dobre hrajúca Rachel Weisz, k tomu prirátam veľmi dobre bežiaceho Brendana Frasera a par vtipných momentov dava tomuto filmu nadpriemerný filmový zážitok. Tento film sa moc neberie vážne a určite to nie je na škodu. ()

ConanVJ

Tento skvělý filmek plný akce a parádních hlášek jsem viděl už když byl v kinech a od té doby se na něj vždy rád podívám. Je zde spousta pěkných nestárnoucích efektů, skvělé herecké obsazení a spousta vtipných scén. Příběh je pěkný a pořád se něco děje, takže filmek ani na okamžik nenudí. Jasných 100% :) ()

draggo

Vynikající! Svižné, vtipné a s vynikajícími efekty - taková je Mumie. Jakožto milovníkovi Egypta a celé egyptské kultury se mi tohle prostě zákonitě muselo líbit (archeologové a historici ať se dou zahrabat). Herecké výkony jsou výborné, těch pár lekaček je také slušných, a celý film má takovou velmi příjemnou atmosféru, ještě umocněnou vynikající hudbou. Mumie mě baví a bavit bude, tohle já prostě můžu. 90% a 5*. ()

schizmo

Na první pohled velmi zábavná oddechovka plná humoru a odkazů Indiana Jonese, ale při podrobnějším prostudování zjístíte, že popkornová ruka Hollywoodu dopadla až moc tvrdě. Někde se tlačí na pilu tak urputně, že není tak těžké najít spoustu zmatků, nesrovnalostí a blábolů, že by se Imotep osypal. Jak ale někdo zmiňoval na CSFD - na sobotní večer je to dobré :D. Z původních 4 bodů srážím na 3. ()

kikuka

..exotické prostredie, ešte exotickejšia doba..a hrdina, ktorý je vystavený výzve v podobe potreby prekaziť plány jedného zláka, oslobodiť krásne dievča a zachrániť svet..šarmantné, svižné, so zmyslom pre humor a aj ten sebareflektujúci.. ()

fannah

Takhle by měl dobrodružný film vypadat... Perfektní scénář, rozpočet 80 milionů, vynikající ale ne extrémně slavné obsazení a pak 100% úspěch. Bohužel to dnes už nikdo neumí ()

Paxxx.cz

První mumie byla zaručeně nejlepší ze všech tří dílů. Neohrožený pistolník Rick O'Connel alias Brendan Fraser a krásná Evelyn hraná krásnou Rachel Weisz. Prostě skvělá sestava herců v jednom z nejlepších dobrodružných filmů, jaké znám - z názvu člověk očekával horor, ale dostal velmi zábavnou akční jízdu, kde vše dohromady velmi dobře funguje...9/10. ()

Jillen

Celkem slušná akční jízda se skvělými vizuálními triky, ale jinak nic moc. Atmosférám filmů o Indiana Jonesovi se to ani nepřiblíží. Dávám 50% ()

Popluh

Sommers ještě celkem na uzdě, i proto se dá první Mumie brát jako solidní dobrodružný film ve stylu Indyho fungující i normálně, ne jen jako Guilty pleasure. Na svou dobu navíc nabídl i hodně slušné efekty, takže se dá říct, že do vod "dostal jsem 150+ mil. dolarů a stejně bych na to všechno potřeboval dvakrát tolik" sklouznul až v posledních letech. Herecké duo Fraser & Weitz je navíc jednou z nejsympatičtějších filmových dvojic posledních deseti let. 75 % ()

Laxik

Kdopak by se Imhotepa bál... zvlášť, kdy se po podlaze s šustěním krovek a divným pištěním řítí masožraví skarabové. Dobrodružná hororová komedie pro celou rodinu, ve které si každou postavu zamilujete. ()

Vojcl

Čistokrevná popcornová zábava.. Nepostrádá to rozsáhlé akční scény ani nějaký ten humor, jako oddechovka to funguje, ale nic víc od tohohle snímku nečekejte... Sommers je spíše druhořadý režisér a Mumie nijak nevybočuje z jeho tvorby... Jednou se pobavit a zapomenout! ()

buldock

Nejpovedenější "hitovka" tohohle Amerického režiséra , která je nádherná jak po vizuální stránce , tak i po stránce trikové , také příběh je vystavěn velmi zajímavě a nelze zapomenout hlavně na skvělého záporáka Imhotepa , kterého velmi dobře ztvárnil charismatický Arnold Vosloo , neohroženého a po uši zamilovaného Ricka a objekt jeho "lásky na první pohled" jménem Evelyn a upřímně řečeno se celkově casting na jednotlivé postavy vyvedl. Jedná se o komediálně laděný dobrodružný film , který podle mého i snese srovnání s legendárním Indiana Jonesem , zcela určitě vás příjemně pobaví a nebude dlouho trvat a podíváte se na tento kousek znovu. Zcela určitě a právem patří do mé Top 20. Film: 85% , OST: Jerry Goldsmith - 92% ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014