Indiana Jones a Chrám zkázy

• USA Indiana Jones and the Temple of Doom (více)

Indiana Jones se svým dětským společníkem Quanem prchají před čínským zločineckým gangem v doprovodu americké zpěvačky ze Šanghaje. K útěku použijí omylem letadlo, které patří právě šéfovi gangu, což se Indianovi a jeho společníkům nevyplatí. Piloti ze stroje vyskočí na padácích, když předtím vypustili z letadla všechno palivo. Hrozí katastrofa v podobě nárazu stroje do okolních hor. Indiana si však poradí. Společně se svými průvodci vyskočí z letadla v gumovém nafukovacím člunu, který je nejenom úspěšně dopraví na zem, ale díky tomu, že dopadne do řeky, je dopraví i do Indie. Indiana by nejraději pokračoval do Dillí a pak domů do Ameriky. Místní vesničané ho však požádají o pomoc v podobě záchrany vesnice. Vyznavači zla z nedalekého paláce ukradli totiž vesnici její kouzelný kámen, který vesničanům poskytoval ochranu a úrodu. Indiana se se svými průvodci do chrámu vypraví a zde brzy zjistí, že se ocitl přímo v hlavním sídle sekty Thuggů. Ti zde nejenom uctívají bohyni smrti Kálí, ale také zde v jakémsi tajném dole hledají poslední kouzelný kámen, který má dát jejich bohyni moc ovládnout celý svět. Indiana se zprvu snaží najít jak kámen nešťastné vesnice, tak zachránit dětské otroky, které Thuggové nutí v dolech rozbíjet kameny a hledat poslední kouzelný kámen. Velmi brzy jsou však Indiana i jeho průvodci Thuggy zajati a ti se z nich snaží udělat oběti své krvelačné bohyni... (TV Prima)

CrashHP

Steven Spielberg dokázať vytvoriť skvelú dvojku po skvelej jednotke. Fantázia. Skvelý film s výborným dejom, spracovaním a vynikajúci herci dodali filmu veľa šťavy. ()

adooo

Najslabší, ale rozhodne nie slabý...a rozhodne zaujimavý...musim povedať že prostredie je zaujimavé herci sú tiež skvelý, len oproti 1 a 3 je scénar slabší...ale i napriek tomu sú Indiana Jonesovia tí klasickí skvelé dobrodužstvo a zábava ()

kostra96

Potemělé pro mě méně zábavné než díly další a mě se nějak takto pojetí boje v chrámu a úniku, či záchrana vesnice a dětí jako výsledek méně pozdávaly ale jo to stále dobrý film. 4* ()

Trepak

Malý Jackie Chan v šiltovke by podľa svojich hmatov hravo rozkopal aj mňa. Indi má smolu na uvrešťané a nesympatické spoločníčky (môže závidieť kolegovi 007). ()

jakoubek69

Návrat k béčkovým tématům, odvrácení se od západní religiozity k té východní, více nepřístupné scény. Pro mě na stejné úrovni jako první díl. Odebral se patos, přidalo na infantilním humoru, který ztělesňuje otravný čong. To nic nemění na tom, že Spielberg byl na vrcholu sil a stále platí za mistra baviče, za spolehlivého řemeslníka s velkým srdcem. ()

A.ZziK

Výrazně slabší než první díl, hlavně díky ne tolik zábavný akci a uječený bábě. Pořád je to špička, ale prostě dvojka. ()

brixner

Už dávno filmová klasika! Tento díl jsem viděl poprvé asi jako šestnáctiletý, kupodivu dříve, než "Dobyvatele ztracené archy" a více se mi i líbil. V tehdejších dobách bylo u nás těchto filmů jako šafránu, mnohokráte "dřené" VHS kazety sice ušly, ale vidět takový film v kině, na velikém plátně, s dobrým ozvučením-to byl tenkrát zážitek! Moc se mi líbil příběh, bylo to poutavé dobrodružství, skvěle vybrané exteriéry a jako zjevením na mě působil Harrison Ford-prostě chlap každým coulem, čímž se pro mě stal klukovským hrdinou i vzorem! Jen mě trochu rozčilovalo to blonďaté "Indýýý...Indýýý" Celá tahle sága o Indianu Jonesovi je už možná trošku pokrytá prachem minulosti, přesto si myslím, že pokusy o "náhražky" typu "Flynn Carsen" Indymu nesahají ani po ramena! Film ty starší asi už ničím neohromí, mladší diváky si snad nachází dodnes. ()

mufy001

Většina filmu se odehrává kdesi hluboko v podzemí, což byla docela nuda... Chyběli mi tam chamtiví nacisti :-) O drobet horší než Dobyvatelé ztracené archy. 8/10 ()

zimi

Můj syn tento film miluje a já též! Nemá cenu srovnávat, který díl je lepší!!!!! Jsou nejlepší a každý díl za 5* To nejde jinak, vrcholy dobrodružných filmů!!!! ()

Scorpik87

těšil jsem se i na druhé pokračování stejně jako vždy. Klasicky Indiana Jones - bič, pistol, brašna a jeho kloubouk kde ho nikdy nenechá ()

wooblood

Když srovnám první tři díly (nepočítám čtvrtý díl), tak je asi nejslabší, ale toto slovo berte opravdu s velkou rezervou. Opět fascinující podívaná, možná méně výpravná, chvílemi zdlouhavá, ale pořád skvělá. ()

Elmont

První díl byl lepší, ale tohle mě taky moc bavilo! Jednu hvězdičku srážím snad jen proto, že už to není jako ten prví díl, ale tak to většinou bývá. ()

mpet

Výborné pokračování série. Je sice trochu slabší, co se týče děje, ale vynahrazuje to lepší akcí a také je to výrazně humornější než Dobyvatelé ztracené archy. Proto si myslím, že si zaslouží stejné hodnocení. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (více)