Indiana Jones a Chrám zkázy

• USA Indiana Jones and the Temple of Doom (více)

Indiana Jones se svým dětským společníkem Quanem prchají před čínským zločineckým gangem v doprovodu americké zpěvačky ze Šanghaje. K útěku použijí omylem letadlo, které patří právě šéfovi gangu, což se Indianovi a jeho společníkům nevyplatí. Piloti ze stroje vyskočí na padácích, když předtím vypustili z letadla všechno palivo. Hrozí katastrofa v podobě nárazu stroje do okolních hor. Indiana si však poradí. Společně se svými průvodci vyskočí z letadla v gumovém nafukovacím člunu, který je nejenom úspěšně dopraví na zem, ale díky tomu, že dopadne do řeky, je dopraví i do Indie. Indiana by nejraději pokračoval do Dillí a pak domů do Ameriky. Místní vesničané ho však požádají o pomoc v podobě záchrany vesnice. Vyznavači zla z nedalekého paláce ukradli totiž vesnici její kouzelný kámen, který vesničanům poskytoval ochranu a úrodu. Indiana se se svými průvodci do chrámu vypraví a zde brzy zjistí, že se ocitl přímo v hlavním sídle sekty Thuggů. Ti zde nejenom uctívají bohyni smrti Kálí, ale také zde v jakémsi tajném dole hledají poslední kouzelný kámen, který má dát jejich bohyni moc ovládnout celý svět. Indiana se zprvu snaží najít jak kámen nešťastné vesnice, tak zachránit dětské otroky, které Thuggové nutí v dolech rozbíjet kameny a hledat poslední kouzelný kámen. Velmi brzy jsou však Indiana i jeho průvodci Thuggy zajati a ti se z nich snaží udělat oběti své krvelačné bohyni... (TV Prima)

Sadova302b50

Film má několik skvělých scén, ta s vozíky je doslova kultovní, ale to nemůže nahradit onen magický příběh prvního dílu, jehož atmosféru jsem nasávala jako vyschlá kytka vodu z misky pod květináčem. Tady to podle mě neskutečně odflákli. 68% ()

honza.g

Podle mne je to parodie na akční filmy, je tam příliš bláznivých momentů a tlačí na pilu i pokud jde o humor. ()

godal

Asi nejhorší Indiana.Po shlédnutí Kříšťálové lebky...Tohle se prostě nepovedlo,navzdory tokání hlavní představitelky se Stevem.Prostě to nemá pro mě ten správný švuňk,něco chybí...Nácci,rychlost děje-nevím...Ale po Poslední křížové výpravě a dokonce i po Křišťálové lebce,je tohle nejslabší článek řetězu... ()

clep

V dětství můj nejoblíbenější díl, který jsem hltal hodně často a nikdy mě neomrzel. Skvělé herecké výkony, akce, triky. Paráda! Bohužel před x lety, začala jedna nejmenovaná televizní stanice vysílat Indyho s hnusným, nepůvodním dabingem. Vím, že pan Štěpnička je Fordův dvorní dabér, nicméně původní dabing je původní dabing a to platí pro všechny díly trilogie. ()

Nag0

Zle, zle a ešte raz zle. Po stratenej arche ktorá ma dosť sklamala, som očakával niečo obdobné, no zvrhlo sa to do niečoho naozaj prízemného. Neviem či bol tento film točený pre detské alebo dospelé publikum. Pre deti príliš krvavé s bijúcim srdcom v ruke šamana, pre dospelé publikum príliš detské s 30 kilovým chlapcom porážajúcim troch dospelých mužov. Všetko je to tak infantilne naivné, od konania postáv, cez akčné sekvencie až po neatraktívne zasadený dej do polystyrénového chrámu skazy. Tento kult naozaj nie je moja šálka kávy. ()

Bruce0659

Druhé voľné pokračovanie o slávnom archeológovi som videl už ako malý. Vtedy som sa hrozne bál. Prvá polovica je dobrodružná, no v tej druhej sa film mení takmer na horor, na boj o prežitie a záchranu, čo je pre diváka len plus. Vytknúť sa ani nič nedá. Spielbergove dielo dokáže na dve hodiny upútať pozornosť a to aj po tridsiatich rokoch! 95% ()

mamabubo

Evidentně nejslabší díl celé série - otravné dítě, uvřeštěná ženština, to nemůže v takovém žánru fungovat. Jsou to rušivé prvky, film kvůli nim ztrácí spád a není místo pro zajímavější postavy a děj. S odstupem času ne dvě, nýbrž tři hvězdy dolů... (5/10) ()

darius1706

Člověk se až diví, že na to před mnoha lety koukal s otevřenou hubou :-), dneska by hodnotil už asi odpadově, ale doba byla jiná. ()

andydufrsn

Další dobrodružství neohroženého archeologa je víc komedie než dobrodružství a Spielberg zde naplno popustil uzdu své vášni pro triky. Nejlepší na filmu je to, že proti jedničce vůbec nezaostává a má výborný grády a šmrnc ()

mistr97

Indiana Jones opět nezklamal. Harrison Ford v roli dobrodružného učitele snad zklamat ani nemůže. Znovu je připraveno plno akce a rvaček na jedinečných místech. Oproti Dobyvatelům ztracené archy je však Chrám zkázy o trochu slabší, především první půlka není tak záživná, o závěru už se to naštěstí říci rozhodně nedá. ()

pankito

Tohle že je ten dokonalý Indy? Po brilantním prvním dílu se producenti uchýlili k co nejstereotypnejsimu zobrazování cizích kultur a z indické kultury udělaly nechutné požírače vsech chlupatých potvor. Říkal jsem si, že už zbývá jen voo-doo a za chvilku just vytáhl desetiletý mahárádža panenku a píchal to do ní ostosest... Méně kýče a amerického náhledu na svět, pokud to má být celosvětový bestseller! ()

Johny203

Druhý Indiana Jones je všeobecne považovaný za slabé miesto Indyho trilógie ale nie je to tak. Skvelý Bondovský úvod a parádne atmosferický Chrám skazy. ()

topol999

tohle voodoo z Indie mě strašně moc zklamalo, tím spíš, že Dobyvatelé a Křížová výprava byly skvělé filmy. Tohle byl prostě těžký průměr a dost často se dostavila nuda. ()

Tomas129

Nakonec jsem dal jen 3*, protože mi vadilo, že už ani normální fyzika nefunguje. Kouzla beru, to prostě k filmu patřilo, ale ty vozíky na těch kolejích... Ehhh. To jsem těžce rozdýchával. Navíc na jednom záběru jeli pomalu a hned na dalším záběru, který však časově hned navazoval, zas rychle.. Toto podle mě nebylo moc zvládnuto. Pak jak stáli u té díry a voda stříkala ven, tak postavy byly modré. To si taky mohli herdek pohlídat a víc se vynasnažit s modelováním. A ke konci indičtí střelci. Borcovi se zasekne zbraň, lomcuje s ní, ale režisérovi to nevadí. Kdyby měl ostré, tak se mu to v reálu moc nestane. Střela (kulka) totiž navede náboj krásně do komory, aniž by se sekl. Ovšem když je to slepák, tak je kratší a často se sekne. No... Sorry za mou urýpanost, ale na tyto základní věci si prostě potrpím, protože mě to pak vytrhává z děje a uvědomuju si, že je to jen film. Jinak super příběh. Ale tento díl mám z Jonsů asi nejméně v oblibě. Možná teda hned po 4 dílu. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (více)