Je pravda, že Al Pacino sa v role coacha rochnil, hral to tak, akoby už mal za sebou aspoň 4 sezóny v NFL .... Strih, kamera i hudba boli brilantné, avšak mierny chaos, ktorý mám z amerického futbalu ma oberal o to, čo dávalo tomuto filmu vyššiu pridanú hodnotu ....(31.12.2007)

Naturalisticky vypiplaná podívaná o jednom obrovském byznysu a lidech, kteří se v něm točí. Sport je zde po většinu doby prezentován jako penězi zkažená špína, pohled je podáván komplexně z mnoha úhlů, skoro každý aspekt mozaiky působí věrohodně. Hlavním tématem je střet generací, stárnoucí zkušený hráč versus mladá talentovaná hvězda; majitelka klubu versus její rezignovaná, věčně opilá matka; starý zkorumpovaný doktor versus mladý naivní doktůrek; a konečně ta nejdůležitější osoba: osamělý kouč v parádním podání Al Pacina versus úplně všichni. Tým se trenérovi rozpadá, jemu je (interně i mediálně) připisována vina, protože se nedokáže přizpůsobit době, zmodernizovat postupy. Nejpodstatnější složkou děje jsou trenérovy neshody s arogantním šoumenem Willym Beamenem, tradiční hodnoty jsou konfrontovány s touhou vyhrát za každou cenu (což je samozřejmě podporováno vedením a majitelkou klubu). Pokud jste někdy měli iluze o čistotě sportu, tohle drama vám je spolehlivě sebere; jediné výhrady mám k příliš patetickému závěru, který z mého hodnocení sebral hvězdičku. Jinak nezbývá než chválit: scénář napsaný samotným životem, geniální režie, zajímavá kamera (především záběry ze hry byly jednoduše efektní), dynamický střih, vše oživeno hudebními fláky, co se nemusí každému líbit, ale do filmu skvěle zapadly... a nesmím zapomenout na hvězdné herecké obsazení - nebudu vypisovat všechny herce, všichni totiž předvedli bezvadný výkon, ikdyž nejvíce prostoru samozřejmě dostali Al Pacino a Jamie Foxx. Vážně škoda toho idealizovaného, patetického konce. 89%(8.6.2009)

Pro mě nejvěrohodnější sportovní film všech dob. A troufnu si tvrdit, že tohle je nejlepší Stone vůbec! Al Pacino se nadechl k výkonu, za který nechápu proč, nedostal Oscara. "V životě stejně jako ve sportu jde o centimentry a vyhraje nebo prohraje ten, kdo jich udělá více nebo méně."(11.6.2013)

Zápasy samotné sice mají tu správnou šťávu, herci jsou dobří, Stone to celé kočíruje suveréně, ale tak nějak tomu chybí něco co by Vás strhlo... Takto jsou Vítězové a poražení pouze zajímavým příspěvkem do nekonečných řad sportovních dramat.(15.8.2007)

Tenhle film má téměř všechno, co správný film mít má: vynikající herecké výkony, skvělou režii i skvělé zpracování. Úžasné je především originální prolínání záběrů. Ale bohužel mě moc nevzalo téma. Holt americkýmu fotbalu nehovím:o((17.8.2003)