Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Ti, kteří jsou stejně jako já v oblasti amerického fotbalu úplnými ignoranty (ani do poslední vteřiny poslední čtvrtiny posledního zápasu mi nebylo jasné, co jsou to ty strike-downy), si můžou alespoň vychutnat výtečné obsazení. Jamie Foxx již tady v roli trochu „jednoznačného“ amerického hrdiny naplno předváděl svůj neobvyklý talent. Cameron Diaz zde pro změnu předvádí více než svůdné natřásání zadkem. A jde jí to překvapivě dobře (možná zbytečně moc emocí, ale fajn). Zato Al Pacino je spíš zklamáním. Kolikrát jsme jej v poslední době už mohli vidět v roli unaveného veterána, jenž má nejlepší dny za sebou a pouze chce důstojně zakončit svou kariéru? Tady již nemá čím překvapit. Nejedná se o převratný film, jenže ten jsem od Stonea – na rozdíl od jiných – nikdy ani neočekával, tudíž vám jej coby neamerický nefotbalista s čistým svědomím doporučuji. 80% Zajímavé komentáře: Faye, Renton, francis, Fr, TotalFilm(10.8.2005)

 • Pohrobek
  ****

  Na první pohled forma vítězí nad obsahem. Celým filmem spirálovitě prolínající hudba, která je rovnocenným protihráčem dynamicky nádherných zápasů sportu, jenž jednoznačně patří k těm nejtvrdším a svým smyslem nejzákladnějším, utvrzuje dojem životnosti, energie, pohybu a síly. Do zákulisí amerického fotbalu samozřejmě příliš nevidím, a proto nemohu říci, na kolik procent mám všemu věřit, ale stejně mně připadá, že se jedná o jeden z mála kolektivně-sportovních filmů, jenž se snaží fenomén sportu nahlížet v celé jeho komplexnosti, nejednoznačnosti a rozporuplnosti. I to závěrečné rozuzlení, ač tolik podobné všem těm dnes již zoufale okoukaným patetickým sportovním finále, v sobě nese notnou dávku ironie a sarkastického nadhledu.(15.3.2005)

 • Boss321
  *****

  Vynikající snímek z prostředí amerického fotbalu, který jasně poukazuje na to, že nezáleží na jednotlivci, ale na celém týmu. Oliver Stone umí udělat opravdický zážitek snad ze všeho. Al Pacino zahrál na výbornou jako vždy. Jamie Foxx potvrzuje pověst jednoho z nejtalentovanějších herců současnosti a Al Pacinovi sekunduje skvěle. Bohužel Cameron Diaz podle mě nebyl moc dobrý tah a na jejím místě si umím předstat sto jiných a vhodnějších hereček. Fotbalové zápasy jsou natočeny naprosto fantasticky a při závěrečném jsem snad ani nedýchal i přesto, že jsem vědel kam snímek směřuje. Váhám mezi čtyrmi nebo pěti hvězdičkami, protože stopáž mi připadala hodně přepálená, ale za mého oblíbence Pacina dávám pět........(14.3.2008)

 • AngelAngie
  *****

  Nejsem kdoví jak velký sportovní nadšenec, ale tohle je opravdu úžasné dílo! Je to nejlepší film svého druhu, který jsem kdy viděla a tím pro mě také zůstane. A ta hudba .. uauuuu!(23.5.2008)

 • Superpero
  *****

  O americkym fotbalu vim hovno ale tenhle film mě stejně dostal. Prostě skvělá podívaná jak už je u Olivera Stonea zvykem, všichni herci hrají bezvadně a skoro nevím koho vyzdvihnout. Možná to není film na úplných 100% ale některé naprosto skvělé herecké momenty Ala Pacina mě přesvědčily, a Jamie Foxx haje jak kdyby šlo o život. A nějak sem měl furt šoky z těch scén z Ben Hura a z role Charletona Hestona.(31.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace