Matrix Reloaded je o něco slabší než film původní. Moment překvapení už je prostě nenávratně pryč, příběh docela stejný a rozdíl mezi realitou/nerealitou už není prakticky žádný.Především zapomeňte na všechny ty recenze a názory, které jste slyšeli před vlastní projekcí, film prostě překoná vaše očekávání. Akce zůstala v přijatelných mezích - omračující bojové scény, Neo má uvnitř Matrixu ještě lepší schopnosti. Každý herecký výkon je o poznání kvalitnější, logika příběhu více pochopitelná. Každopádně budete chtít film vidět ještě jednou, protože jde o neskutečnou jízdu horskou dráhou. Neodhalím žádné detaily příběhu, protože - řekněme si to na rovinu - zápletka byla vyzrazena už v prvním díle a Reloaded je přirozené pokračování děje (mne jen zajímalo, kde si obyvatelé podzemí shánějí jídlo a vodu). Jedná se o vizuální svátek, kde neplatí fyzikální zákony. S Matrixem bratři Wachowští nasadili laťku pekelně vysoko a překonat ji se jim nepodařilo.(29.9.2005)

Ani zdaleka ne tak špatné, jako jsem po záplavě rozporuplných názorů čekal. Je pravda, že oproti jedničce přibylo triků na úkor příběhu, ale přesto se nejedná o typickou "nastavovanou kaši". Zajimavý byl souboj Nea s namnoženými Smithy. Taky jsem si nevšiml nějakých vyloženě nepovedených triků, ale to může být i mou vrozenou slepotou. :)(10.5.2004)

Je to celkom dobrý akčný sci- film, ktorý je pokračovaním vynikajúcej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa dlhší čas po udalostiach predchádzajúceho dielu, Neo je už plnohodnotným členom posledných síl odporu v Zione, poslednom ľudskom meste, ale o jeho významnosti pre budúcnosť ľudstva stále množstvo ľudí pochybuje. No strojom sa mesto podarilo nájsť a postupne sa k nemu prekopávajú, aby mohli odpor definitívne zničiť a tak Neo a jeho skupina musia urobiť všetko preto, aby celú situáciu zachránili, na čo ale potrebujú získať aj tajomného kľúčiara schopného otvoriť všetky dvere v Matrixe. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Tu som sa hlavne väčšinu času nevedel zbaviť výrazného pocitu zbytočnosti, všetko, o čom sa v pôvodnom filme len rozprávalo a bez problémov to stačilo je už tu zobrazené naplno a ani jeden z nových dejových prvkov už nepôsobí až tak zaujímavo, takže tu nič nedokáže výraznejšie strhnúť. Dej je rozdelený na dve línie, tá zo skutočného sveta v meste Zion ma aj celkom bavila, atmosféra pred obávaným útokom strojov je podaná dobre, len mohol mať väčší priestor význam vyvoleného pre ostatných, toto mi prišlo dosť v úzadí. Ale línia v Matrixe mi až tak moc nesadla, síce nemôžem povedať, že by som sa nudil, pozerať sa na to dá, keďže vyslovene nudná fáza sa tu nenájde a občas to aj slušne zabaví, ale to jej smerovanie mi prišlo také vlažné, úplne bez náboja, ale zase chválim rozhovor s architektom, jediná sekvencia z celého filmu, ktorá k univerzu série povie niečo nové. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. Oproti predchádzajúcemu dielu jej výrazne pribudlo, až som mal pocit, že toto pokračovanie vzniklo len kvôli nej. Stále je perfektne natočená, slušne rozmanitá a aj nápaditá, nájde sa tu dosť súbojov, ktorých choreografia a prevedenie je na vyššej úrovni, za čo môže aj zapojenie niekoľkých skutočných bojovníkov do výrazných postáv, ale opäť mi skôr sadli tie veľkolepejšie akcie, v ktorých sa viac využívajú dopravné prostriedky a strelné zbrane. Najviac sa mi páči rozhodne celá akcia na diaľnici, ktorá obsahuje nespočet nezabudnuteľných momentov, je vrcholom filmu a jedna z najlepších naháňačiek, aké som vôbec videl, už len kvôli nej sa tento film oplatí pozrieť. Ale až na súboj s množstvom agentov Smithov, ktorý ma kvôli svojej prehnanosti a pritom zbytočnosti pre dej vôbec nebavil sa dobre pozerá na všetku akciu. S hereckým obsadením som dosť spokojný, hlavné trio Keanu Reeves, Laurence Fishburne a Carrie-Anne Moss je stále skvelé, tentoraz ma ale vôbec nebavil Hugo Weaving ako agent Smith, no na zápornej strane to vynahradzuje Daniel Bernhardt a dvojčatá. Ale z vedľajčích postáv si ma už získal iba Collin Chou ako pomocník veštkyne, zvyšok ma už vôbec nezaujímal. Réžia a technická stránka sú stále výborné, hlavne po vizuálnej stránke, ktorá má stále čo ponúknuť. A nesklame ani hudba. Takže neľutujem, že tento film vznikol, stále je to dostatočne štýlové a tá diaľničná naháňačka je jednoducho úžasná, ale na pôvodný film to jednoducho ani trochu nemá, to je úplne iná úroveň. 65%(24.1.2015)

Ze začátku jsem se přímo kousal nudou. Tak po 40minutách se to konečně rozjelo, ale snímek vysoké očekávání nesplnil. Bitka se stovkou agentů Smithů byla neskutečně trapná, ty ostatní byli ale dobré (např. Neo vs. Seraph). Překvapivě za nejlepší scénu filmu nepovažuji žádnou akci, ale návštěvu u Architekta - hodně silné kavčo: "Už vidím tu chemickou reakci, co vytváří emoci..." 3.5/5(15.6.2003)

Neviděl jsem to od premiéry v kinech a musím říct, že v době Tronů je to vlastně hodně nadprůměrný film - byť scény Neo vs. Smithové, případně žvanění Architekta mě pořád neberou. 80%(28.5.2011)

• - Myšlenka zrození všech programů ze Zdroje, entity čistého světla, a jejich navrácení po splnění účelu, je filozofií z indického Brahmanu (Brahman je neměnná, nekonečná a neprojevená realita božské podstaty bytí, hmoty, energie, času a prostoru v tomto vesmíru). Tato „realita“ stvořila vše a je osudem člověka navrátit se do Brahmanu po splnění svého účelu. (HellFire)

• - Když Architekt mluví o nemožnosti ideálního světa, ukáží se po sobě israelský premiér Ariel Sharon, Adolf Hitler, výbuch atomové bomby, Saddam Hussein, George W. Bush, a další významný politik USA, Donald Rumsfeld. (Elisebah)

• - Na place se přihodilo několik zranění: Carrie-Anne Moss si zlomila nohu, Laurence Fishburne rameno a Hugo Weaving si namohl krční páteř. (HellFire)