Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Ve své době jsem ten film hrubě nedocenil, či spíše přecenil. Hledal jsem za ním víc než jen dokonalou pokulturní encyklopedii, obžerně zahlcenou významy a inspiracemi, narcistně zahleděnou do své vizuální krásy. To byla chyba. Matrix Reloaded si lze užít jen pokud ho akceptujete v téhle lehce namachrované a přitom dětsky upřímné poloze. Po letech jsem viděl film, který jakoby v sobě obsáhl všechnu krásu (narativní, myšlenkovou, vizuální) všech velkolepých epických děl fantastiky. Je to skutečná imaginativní nálož, nespoutaná jakoukoli sebekritikou, vedená jen láskou k popkultuře jako celku a také výtečným nápadem, který z jedničky dělá pohádkové omalovánky. Realoded je odrostlejší, ale o nic méně stimulující zážitek. To, co bylo pro generace předchozí zakódováno ve Star Wars, nabízejí Wachovští ve filmové řeči nového tisíciletí. Upřímně lituji těch, kteří to nedocení – slastně spiklenecký pocit člověka, který se v nazelenalém světě cítí jako doma.(25.1.2004)

 • RHK
  *****

  Vynikající pokračování kultovního sci-fi thrilleru - Matrix Reloaded se mi líbí nyní ještě více než původní Matrix. Konečně jsem pochopil nuance scénáře, nehledám souvislosti, ale naplno si můžu vychutnávat neskutečné trikové scény i logiku děje. Např. akční trikový souboj na dálnici nebo bitku Nea s namnoženými agenty Smithy (po odchodu vědmy) snad nelze překonat. A k tomu mi zůstává perfektní svět prvního Matrixu. Chcete vidět víc? Trailer : http://www.youtube.com/watch?v=acmbihkmeVg(5.2.2009)

 • novoten
  ***

  Po zhlédnutí Revolutions už Reloaded ztrácí veškerou hodnotu a nádech vcelku vydařeného pokračování. Zbývají pouze rozpaky nad nadhozenými myšlenkovými pseudotématy a nadšení nad patřičně chladnou a technicky precizní akcí. Nepamatuji, kdy mi naposledy bylo tak líto dávat nízké hodnocení. A myslím, že kdyby cesta ke zdroji dopadla tak, jak měla, všechno mohlo dopadnout uceleně a k radosti všech, protože by tak příběh udržel směr daný prvním dílem. Nicméně pokračování jedinečného by vznikat neměla. A už vůbec ne dvě najednou.(13.7.2005)

 • DaViD´82
  ****

  Typický průběh filmu: Neo příjde za Vědmou požádá ji o radu, následuje myšlenkově "hluboký", ale nudný dialog s potenciálním filosofickým přesahem. Vědma odejde a v téže scéně přijde stovka Smithů a následuje zbytečná scénářem nepodložená zdlouhavá na efekt perfektní podívaná... A tak to pokračuje až do úplného konce. Přesto všechno jde stále o kvalitní akční sci-fi podívanou - tentokrát však po hříchu nic více. ♫ Hodnocení písničkového OST: 3/5(20.11.2003)

 • POMO
  ***

  Úplne iný film, ktorý akoby ani nenatočili Wachowski, ale James Cameron v spolupráci s Paulom Andersonom. Camerona pripomína samoúčelnosť bombastickej výpravy v Zione, Andersona niektoré príliš CGI vizuálne efekty (Neova tvár v súboji so Smithmi je snad zlý vtip). Obsah nulový - tam, kde predošlé dialógy čerpali zo svojho pozadia, sa tieto akurát pseudointelektuálne zahrávajú so slovíčkami. Veľmi elegantné sú pästné súboje v kombinácii s exotickým techno-soundtrackom a fantastická je celá akcia na dialnici. A posledné pozitívum - krásne kostýmy. Ale ináč film je rovnako syntetickou formálnou hračkou a ultra-fashion-komerciou, akou bola napríklad M:I-2. A tým jediným, čo ho drží nad hladinou, je humorný nadhľad (Bellucciovej Francúz a jeho vagínoskopia), s ktorým na nás Wachowski pomrkávajú: “No tak sa na nás nehnevajte. Je to strašne veľký business, tiež by ste to urobili. Koniec koncov sme ten film vlastne ani netočili my. Refuckovali ho počítače.”(20.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace