Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  *

  Takto sa vraždí kult. Okrem Monicy a Merovigniana o ničom. Prečo preboha musia byť v každom mainstreame plačúce a špinavé deti ?(21.1.2005)

 • Lima
  ***

  "Hele, Larry, byl za mnou Joel Silver." - Jo? A co chtěl ten starej lišák?" - "Ale, říkal, že má pro nás třista melounů, jestli bychom si prej nechtěli střihnout další dva díly." - "No super člověče. Tak něco sesumírujem. Nápadů máme mraky, nakopeme to na jednu hromadu, ono se z toho něco vyvrbí." - "Dobrý, takže tady bude tohle, sem zase dáme tohle, sem kopnem tu dlouhou dialogovou scénu, je to sice samá slovní vata, ale nevadí, voni to přežijou a hlavně to má deset minut a člověče, destiminutovka k desetiminutovce a jsou z toho čtyři hodiny, dva celý filmy!!" - "Jo, jo, máš recht. A sem bychom mohli šoupnout nějakou sekvenci laděnou do anime, Japonci na tohle uslyší a jsou druhej největší filmovej trh na světě, tím nic nezkazíme." - "Jo a taky nějakou love-story." - "Hele, Andy a taky hrdinský momenty by nebyly marný a ......" ....A DOST IRONIE!!!! Teď budu mluvit smrtelně vážně, budu tak vážný, jako jsou hrdinové Matrixu. Tak vážní a vznešení, že div samou vznešeností, slovy Amadea ze stejnomenného filmu, neserou mramor.....Jednou z možností, jak uchopit Matrix, je hledat a pídit se po smyslu. Hledat klíč k pravdě. Jenže je to něco podobného, jako kdyby mi spadl klíč, tentokrát od baráku, do kaluže. Já ten klíč najít musím, protože bych se nedostal do bytu, ale po pravdě řečeno, hrabat se v kaluži není příliš "interesantní" zábava. Stejně tak prohrabávat se kupou slovního balastu a trpět při vážně míněných patetických dialozích, které postrádají aspoň špetičku nadhledu. Já bych tak hrozně rád hledal a nacházel, ale Wachovští mi to díky formě svého vyprávění nedovolí. A přitom MATRIX REVOLUTIONS mohl být velkým filmem. Scéna ze stanice metra, z "mezičlánku", byla vtipná a parádní. Stejně tak samotný konec, nebojím se říci, byl ÚCHVATNÝ!!! Ale to mezi tím - strašné!! Patetické bojové scény jak vystřižené ze sovětského filmu Osvobození. Wachovští dokázali, že jsem si vzpomněl na svá dětská léta, kdy jsem zadarmo v rámci FFP chodil na sračkovité sovětské válečné filmy, plné patosu toho nejhrubšího zrna. "Kolik ti je, chlapče?" - "Osmnáct." - "Kdyby jsi řekl šestnáct, tomu bych věřil." - Tak dobře, šestnáct." - "Jsi příliš mladý na to, být vojákem." - "Vždyť je to jedno, kolik mi je, stroje mně stejně zabijou."....Toto nebyla ukázka ze sovětského JURKA, SYN VELITELE, ale z Matrixu. Americký "Jurka" chtěl bojovat a nakonec dokázal velkou věc. Ne, opravdu některé vzorce se ani po padesáti letech nemění a nezáleží ani na zemi původu...."Dokázal jsi to." - "Ne. my jsme to dokázali!"....Mimo tyhle excesy není Matrix hloupý film.. I když některé jeho výklady jsou úsměvné. Např. změna podoby Vědmy se u zastánců Matrixu vysvětluje jako Merovingianův trest, ale skutečnost je mnohem prozaičtější. Představitelka Vědmy ,Gloria Foster, během natáčení zemřela a tak si Wachovští pomohli takovouto ubohou kličkou. Proti myšlence Matrixu nic nemám, ale ta forma, přátelé, ta forma........(11.11.2003)

 • Hal_Moore
  ***

  Ono to nebylo zas tak špatné. Tím nejvýstižnějším slovem bude - zbytečné. Jednička se po zásluze stala jedním z nejlepších akčních filmů všech dob a prakticky žánr redefinovala, dvojka nabídla adrenalinovou řežbu s perfektními bitkami a bezchybnou honičkou na dálnici, ve trojce je bitka jen jedna. Poslední pokračování se zaměřuje na obranu Zionu a to celé tři pětiny filmu, tzn. že jsem se tři pětiny filmu téměř nudil. To je největší a asi i jediný zápor, vše co se odehrávalo před bitvou (nádraží) i po bitvě (závěrečný souboj) stálo za to. Wachowští se snažili posunout hranici akčního zážitku ještě dále, což se jim s Reloaded podařilo, s Revolutions však zabředli do šedivého průměru popcornových šíleností s přeplácanými efekty a nudnou příběhovou linií. Snad si sourozenci Wachowští svým příštím filmem reputaci napraví.(12.11.2007)

 • zelvopyr
  *

  Proč tak nízké hodnocení? Jednoduché -- a musel jsem se přemáhat, aby to nebylo o hvězdičku méně. Pokud autoři vytvoří svět s jistými pravidly, musí svět podle těch pravidel fungovat (a do toho patří i to, že Neo může pravidla porušovat). Změnit pravidla uprostřed hry je podvod. -- Pokud se na začátku něco kategoricky tvrdí (the truth: as long as the Matrix exists, humans can never be free), tak nelze tuto maximu rozmělnit. -- (První) Matrix se mi hodně líbil a znám ho skoro nazpaměť (i když i tam byla nesmyslná pseudofilosofie, třeba že prý savec žije v rovnováze s přírodou a nespotřebuje všechny zdroje -- nikoli, jakýkoli život expanzivně spotřebuje všechny zdroje ve své nice a POTOM žije v rovnováze s přírodou, protože už nemůže expandovat). -- Matrix Revolutions je šarlatánská břečka a nedovede to zvrátit líbivá vizuální stránka. A docela se mi líbilo i tohle shrnutí: http://www.youtube.com/watch?v=_XEa-3eeedI&NR(12.9.2006)

 • Tom Hardy
  *****

  Za největší chybu považuji rozhodnutí rozdělit film na dvě části. Největší nedostatky dvojky se však s příchodem trojky rozplynuly (krom počítačového ksichtíku a pomalejší první půlhodiny) a trojka dala všemu řád a smysl. Již dlouho jsem necítil v kině takové uspokojení z nějakého uzavření příběhu. Po skončení celé téhle story o spasiteli jsem si připadal, jako bych právě prošel obtížnou školou obtěžkán o nové zážitky a vědomosti. Věřím a jsem tomu rád, že jsem byl svědkem něčeho úžasného, co hodně ovlivní filmové dějiny (myšleno k celé trilogii)..(30.10.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace