Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

mrclTV

Vyvrcholenie celého príbehu asi ani nemohlo byť lepšie. Čaká nás zahrievacia hodinka a potom nasleduje uragán akcie. A záverečný súboj Nea so Smithom je kvalitný nielen po vizuálnej stránke, ale má aj pár silných replík. SPOILER\ Body plus za odvahu nespraviť typický happy-end. /SPOILER ()

Janek777

V tomto dílu už nedostáváme tak zásadní příliv informací a scénáristé směřují k celkovému finále. Možná také proto se jedná o nejhůře hodnocený film celé série. Ale toto vyústění je logické, protože informace, které jsme dostali v předchozích dílech a které zde už jenom "učešeme", tak musejí vést k nějakému závěru a vyvrcholení. Proto zde také dochází k závěrečné bitvě strojů s lidmi, dozvídáme se, že Vědma prakticky není schopná předpovídat budoucnost, protože šestá odchylka se od předchozích liší a tudíž ona není schopná určit, co se stane. Jedná už tedy pouze intuitivně. Díl tedy jako takový působí trochu jinak, než předchozí díly. Je to způsobeno i tím, že se více odehrává v realitě. Ovšem i zde jsou zajímavé otázky k zamyšlení, např. jak je možné, že Neo je schopný část schopností přenést z Matrixu do reality. Částečně na tuto otázku odpovídá sám film (i když zase skrytě) a částečně se o to vedou pře na fórech. Film končí tím, že Neo, díky Vědmine lsti, pochopí úplně pravidla Matrixu a dojde naplnění svého údělu Vyvoleného. I já tento film vnímám jako nejslabší, ale není to právě způsobeno tím, že by film byl udělán nějak špatně, ale tím, že zde dochází k rozuzlení, a tím pádem zase trochu odlišuje od předchozích dvou děl a už v něm není to tajemno a to čekání, kam se děj posune. Celá série je tedy skvělá nejen zpracováním, ale i tím, jak dokázala propojit svět počítačů, v programu, s tím reálným, a snad bez chyby přichází s vysvětlením na všechny nám známé jevy, které se ve filmu vyskytly. I když toto vysvětlení je někdy velmi obtížné odhalit a pochopit. ()

adamix

Opäť skvelo natočená časť Matrixu od bratov Wachowskych. Prvá hodinka má taký trochu pomalý rozbech. Ukazuje nám zopár udalostí z Matrixu a z nášho sveta. Stretávame sa zo starým nepriateľom Smithom a Merovingianom. Odhaľuje nám ďalšie skryté tajomstvá oboch svetov. No potom to už frčí, ako sa patrí. Máme tu 20-minútový útok na Zion, ktorý je dobrý, ale zaslúžil by si predĺžiť aspoň o takých 15 minút. Preto z boja nemôžem byť paf, ako pri bitke na Pellenorskom poli v LOTRovi 3. Zo strojov ide fakt strach a uznávam, že bojovať proti nim je ťažšie, ako so škratmi. Kyborgovia, ktorých majú ľudia ako obtanu, sa podobajú na tých z Avataru (že by spolu súviseli ??). No na to, že tí ľudia žili v tom podzemí asi 100 rokov, si mohli tých kyborgov vytvoriť viacej. A vôbec nezazlievam animätorom ich vynikajúcu grafiku, ktorú vidieť hlavne pri tom boji. Samozrejme sú to roboti, takže by si zaslúžili byť nasnímaný graficky. Nie ako Bitka piatich armád, kde bolo HNUSNE graficky spravené úplne všetko. Dejovo je to slabé rovnako ako Reloaded a rovnako je to aj zo scenárom. No čo už. Väčšina režisérov robí dosť veľké chyby tým, že do ich väčšinou lepších častí (ako sú väčšinou jednotky) vkladajú maximum. Hlavní herci, ktorí boli v predchádzajúcich častiach hlavní, sa tu stali vedlajšími. Mám taký pocit, že polovinu filmu vládli otravné vedlajšie postavy, ako boli obyvatelia Zionu. Takého Nea, Trinity či Morfea tu ukážu zriedka (hlavne na začiatku a od trištvrťky až po koniec ich ukazujú). Potom je tu už len zopár záberov, kde sa Niobe a Morfeus snažia vyhnúť chobotničkám a Neo a Trinity ako sa snažia dostať na zemský povrch. Toto mi najviac vadí, tí otravní Ziončania (škoda že ich mená si moc nepamätám, vymenoval by som ich jedného po druhom). Ani som si nevedel vybrať, ktorý z nich je otravnejší. No a teraz sa vrátim k final boss battle, kde bojuje Neo proti Smithovi (ešte sa vrátim k nemu - jeho tu ukazujú ešte zriedkavejšie, čo uo v jednotke ukazovali skoro stále a v dvojke trochu zriedka, tu ho ukážu možno len dvakrát (ak nerátam Banea)). Táto bitka je úžasná. Je spravádzaná úžasnými bojovými chmatmi a hlavne super hudbou. No tiež by si zaslúžil tento boj trochu predĺžiť. Veľká chyba tohto filmu je, že je tu väčšina bojových scénok len nakrátko ( boj v Zione - 20 minút, Beo vs. Smith - 8 minút). Zas nehovorím, že tu chcem mať štvorhodinového LOTRa 3, ale zaslúžil by si predĺžiť. Ale ak tu majú zas ukazovať tých primitívnych Ziončanov, tak na to tieto 2 hodinky stačia. Ale inak som spokojný. Pred rokmi som z toho bol celý bez seba, no dnes už to také pre mňa nieje. Ale aj tak sa na to skvelo pozerá. Takže ako zakončenie filmového Matrixu fakt skvelá pohodovka. U mňa 75%. ()

Berty00

Menštruózne zakončenie epickej trilógie...Pre nás ,fajnšmekrov geniálne no pre obyčajných divákov skôr nervyžrúce s zložité...Agent Smith v plnej paráde,tým pádom aj akcia...Krásne a epické zakončenie battlu so strojmi... ()

Pitryx

Soutěž o nejtrapnější postavu trilogie vyhrála vždy vědma, hlavně zde její chytrá věta, že má všechno začátek a konec byla vrcholem moudrosti. Takže pro mne je tento díl dějově naprostá blbina. Hlavně konec kdy dva supermani, jenže v černém blbnou na kvadrát. Ale zase musím poctivě uznat, že válka v podzemí byla naprosto excelentní a jen tomu dávám ** (4) a přidám něco za pár novinek i když moc jich nebylo. Tohle celé, celý Matrix měl být zpracován jinak a ne se skoropohádkovým supermanem v černém kaftanu. Není tu ani jedna sympatická postava, Ryderová je zde škaredá až hanba, prostě jen efekty stojí za to. A tady jsou opravdu na skvělé úrovni. ()

DoNotCross

Asi můj nejméně oblíbený film matrixovské trilogie, ale musím zase uznat, že ve mě pomalu zraje. Težkotonážní scífko v tom nejlepším slova smyslu. Akční orgie a zakončení, které je na rozdíl od podobných fláků hořkosladké. Holt každé vítězství má svou cenu. Nemám problém vnímat Matrixy jak sevřenou trilogii a za sebe říkám, že Revolutions představuje nejen důstojné, ale dokonce parádní, divácky uspokojivé zakončení. ()

johnny01

Slabší než dvojka, chybí tam matrix celkově i ta atmosféra, je to už dost jenom o bojování a přípravách na obranu - film se omezuje téměř pouze na chobotničky. Šlo více rozvést vědmu i architekta, škoda i málo využitého metra. ()

AndyMars

Krásna dystópia. V mnohom mi to pripomínalo Terminátora. Zase o niečo horšie ako predchádzajúci diel, ale stále oveľa lepšie ako súčasné akčné filmy. Naviac sa mi z celej série páčili scény z Matrixu, teda v mestách a chcela by som ten Reevesov kabát. Myslim, že išlo o fajn zakončenie a Matrix je jeden z tých geniálnych filmov, pri ktorých chcú fanúšikovia pokračovanie. Ak ho nedostanú, budú pindať. Ak ho dostanú, budú pindať. Že by to spravili inak, alebo to vôbec nebolo nutné. Podľa mňa to bolo slušné, aj keď prvý diel bol predsa len najlepší. ()

PlayEasy

"Sestry" Wachovské dle našeho poslední díl zvládli naprosto výborně a dokázali ustát převeliká očekávání. Boj o Sion byl nadmíru velkolepý a závěreřný fight "pana Andersona" a "pana Smitha" v poslední verzi našeho oblíbeného Matrixu. Opět se jedná o geniální film, zde ale převládá akce což se k "vrcholnému filmu" hodí, ale vrcholný film byla jednička, u které to bylo namixováno přesně na míru a herci také velmi dobří. Jedniču bereme jako (možná!) nejlepší Sci-Fi všech dob, dvojku bereme jako velmi dobrou předehru a trojku jako super vyvrcholení! 80% ()

Mkartaylas56

Pro někoho jen nelogický digibordel, každopádně pro mě naprosto uspokojující finále jedné z nejlepších filmových trilogií ever. Ačkoliv přesto je dle mého nejslabším dílem a to především proto, že není schopno stát samo o sobě a je až příliš vázané na Reloaded. Ono by to nebylo úplně na škodu, ale pokud se vám stane to samé co mě, a to že mezi shlédnutím těchto dvou filmů mi uplynulo hezkých pár měsíců, tak mi dlouho trvalo, než jsem se začal pořádně chytat příběhu a možná i pro to pro mě nebyl ten výsledný produkt tak silný. Mimo to je tu ale stejně jako v předešlých filmech fantastická akce, která v boji "rukama nohama" opět neselhává, je originální a je jen škoda, že jí tu bylo (oproti předcházejícím dílům) o něco méně, než té digitální, jenž nebyla rovněž špatná (i když sem tam ty triky lehce pokulhávají), ale Matrix jako takový si budu vždy pamatovat skrze tu nezaměnitelnou akci na blízko a ne skrze naopak zaměnitelnou digi akci. Scénář a režie jsou zde opět výborné a mě nezbývá než smeknout před tehdy ještě bratry Wachowskými, kteří si tu laťku kvality dokázali udržet napříč celou trilogií. Mě tedy nezbývá nic jiného, než zopakovat mé tvrzení ze začátku komentáře a to že Revolutions je úžasným zakončením jedné velké cesty, na kterou budu dozajista dlouho vzpomínat a nebál bych se říct, že se Matrix jako trilogie zařadí mezi mé nejmilovanější. 85% ()

AgnesDee

Rozhodně nejslabší z celé trilogie. Ale po shlédnutí čtvrtého dílu mu ze tří hvězd musím zvednout hodnocení na čtyři. ()

Cermicek

Velkolepé zakončení velkolepé série!! Nejlepší sci-fi všech dob! (s velkou úctou k SW -> Matrixu nesahají ani po Yodovu bradu). Btw až při opětovném shlédnutí jsem si uvědomil, jak Avatar vykradl scénu s robotama🤫 ()

Honzimir67

4/10 - Dámy a pánové, vítejte ve třetím dílu Matrixu, který byl vskutku dosrán. Akce, nekonečné efektní přestřelky a další podobné výmysly? Tohle už Matrix nebyl snad ani ze začátku. První díl jsem si zamiloval, a když se ten druhý povedl o něco míň, tak jsem hooooodně doufal, že mě ten třetí díl alespoň něčím příjemně překvapí. Bohužel jsem se ničeho takového nedočkal. Místo toho jsem jen viděl jak Wachovské nemají jiné nápady, než ty debilní. Pardon, ale když už se rozhodnu s pokračováním něčeho tak úspěšného, tak si tu úspěšnost snad snažím udržet i přesto, že vymýšlení nečeho nového bude obrovský oříšek. (Ale tady jde už prostě vidět, jak to bylo jenom kvůli prachům.) Je pravda, že jsme se alespoň dočkali nějakého finálního dobrého závěru. Ale nechápu, proč musel být ten příběh až tak natáhlý a zmatený. Fakt mě mrzí, že jsem se musel u tohoto filmu nudit, dost mě to mrzí. Ale já s tím prostě nic neudělám... Pokud jste tento díl neviděli, tak nebojte, přicházíte jen o dvě hodiny zklamání. ()

Kokos

Takže, kde začít. Poslední díl mě zaujal o trochu více, než druhý(dal jsem mu tři hvězdičky) z několika důvodů. Film se nezabývá zbytečně vedlejšími postavami- v reloaded nám jich předhodili hned několik a všimnul jsem si, že v revolution už tyhle postavy byly skoro křoví(role monicy belluciové- Persephona v revolution seděla, čuměla a měla hluboký výstřih-neřekla ani slovo). Proč nám je tedy v reloaded tlačili do chřtánu, nevím. Za druhé, rádobyhluboké kecy v reloaded byly značně omezeny, nebo skutečně prohloubeny, za třetí film nekončí uslzeným happy endem(jen napůl), což mě potěšilo. Na druhou stranu sem trochu neuvěřil, jak v pohodě bral Neo svoje dost vážné zranění. Taky se mi nelíbí, že atmosféra původního matrixe je fuč. Zkrátka: Tyto dva díly mě nepřesvědčily, že jsou nezbytně nutné k pochopení celého matrixu a jsou nezbytnou součástí původního matrixe. Tudíž tady dávám čtyři(matrixu jsem dal pět). ()

seba

Ať mi všichni fanoušci odpustí, ale Matrix 3 mě prostě nedostal. Ani bitva strojů, ani zápas Nea s Smithem (to je možná dáno sledováním v TV) a závěr, ten nemohl potěšit žádného diváka a podle mně i popírá geniální díl 1. Je to jednoduché. Z pohledu diváka mělo zůstat pouze u prvního dílu. Z pohledu producentů ........................... ()

Milivoj

Pokračování hitu, který se mi moc líbil přesto, že žánr sci-fi zrovna nemiluji. Pokračování mnohem bombastičtější, technicky dokonalejší, akčnější... buď jsem ale něco nepochopil, nebo se někam vytratil příběh a původní originální nápad mi přijde hodně naředěný. Varování o zkázonosném směřování lidstva a morality obecně se už servírují na stříbrném podnose, místo občasných náznaků z "jedničky". Obávám se, že obrovský hype kult neudrží (vytvořit ho ovšem dokáže, jak je vidět) a teprve až čas ukáže, co se skrývá pod dechberoucími akčními scénami a oslnivými efekty: Tři hvězdičky, které sice neublíží, ale taky nijak extra neoslní ()

Napoleon-B

vše už bylo řečeno... Ale bitva strojů byla brutální a sobooj Nea e Smithem Taktéž... mínus jedna * za to co už bylo řečeno.. :-) ()

Baudelaire

Velkolepé dílo. Sice se nevyrovnalo prvnímu Matrixu, ani nemohlo, ale přesto je to naprosto úžasná podívaná. Vizuální stránka filmu je opět dotažená na samou hranici možností. Soundtrack je velice přiléhavý. Herci to jakž takž zvládli. A příběh měl novou sílu v tom, že to byl závěr, všechno prostě musí jednou skončit, i když vlastně ne :-) - - - Ale bohužel se Revolutions stejně jako Reloaded vzpouzí mým představám. Nelíbí se mi tam spousta věcí a nechápu, jak je možné, že inteligentní lidé s neskutečným množstvím prostředků nejsou schopni udělat lepší film. Viděl jsem tam spoustu prázdných dialogů, několik klišoidních scén, několik gigantických logických nesmyslů - jasně, je to scifi, ale já říkám: každé scifi si na začátku stanoví určitá pravidla, která jsou v rozporu s naším, doufám reálným, světem. Pak by se ale měla řídit logikou všude tam, kde je to jen možné. Matrix Reloaded a Revolutions to nedělají. (Když jsem viděl, jak stroje dobývají Sión, jak chobotničky krouží ve vzduchu v co nejsevřenějších hejnech, aby šly dobře všechny najednou trefit, měl jsem pocit, že mají AI asi jako vojáčci ve Starcraftu řízení mym Athlonem 64. Nebo Trinity s ocelovejma trubkama skrz tělo, která se bez jakéhokoliv náznaku bolesti klišoidně vykecává s Neem.....). Ale přesto přeze všechno to byl neuvěřitelný filmový zážitek. Matrix je pro mě nezapomenutelná trilogie, jejíž konec možná započal něco nového (jak se tak říká:-) ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)