Reklama

Reklama

Yellowjackets

(seriál)
  • Kanada Yellowjackets (více)
Trailer 1
Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, (2021–2023), 18 h 32 min (Minutáž: 57–60 min)

Hrají:

Melanie Lynskey, Juliette Lewis, Christina Ricci, Tawny Cypress, Jasmin Savoy Brown, Pearl Amanda Dickson, Courtney Eaton, Samantha Hanratty (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(19)

Dívky z předního středoškolského fotbalového týmu přežijí leteckou havárii hluboko v divočině na severu, ale to nejhorší je teprve čeká. 25 let poté se přeživší snaží přizpůsobit novému životu, ale divočina v nich stále zůstává. (SkyShowtime)

Videa (17)

Trailer 1

Recenze (43)

Omnibus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Břicho se mi třese, jak se chechtám... v lese.“ Njn. Místo krvavé flákoty přežvykuji jen nechtěnou komedii. Otráveně. Ha! Že by Misty? Příroda drsná jako lesy okolo Plzně, šelmy dávají zpovykaným scenáristům pac a dívenky zvlčilé, bohužel ne hladem zvířecím, jen krotkým, seriálovým. Odfláknuto bez invence, podle mustru pro influencerskou generaci, nadšeně hýkající u nekonečných řad Survivor, „drsných a reálných“ reality show. Zpraseno i otravnými prostřihy do budoucnosti. Od začátku tedy víme, které maso přežilo a které ne. Spoilerům zdar! A co na to známý gurmán, doktor Hannibal Lecter? „Chci vrátit vstupné! Dívčí fotbal nesahá chlapskému ragby ani po kotníky, natož po brzlík.“ Posuďte sami. Jezero, velká chata, puška a nekonečná zásoba nábojů, chlast, hudba, mejdany, sex... a všeobecně veselá nálada. Špica letní tábor, kde si to všichni užívají a tak trvá 7 epizod (!), než husičky zakejhají: „Jde nám o kejhák!“ a vyrazí po svých, po turistické značce, hledat civilizaci. KANIBALLSKÉ OKÉNKO: Nejvíc mě rozsekalo to: ѬMedvěde, lehni!“ aneb starého medvěda novým kouskům naučíš. ѬTy moje sladká...,“ něžně šeptal otravné brýlaté pizdě gay Beznožka. Velmi věrohodné. ѬHoří, má vosičko![][] Na sedadle kopilota medvídek plyšový vzplanul. Nehasit ho, nevyhazovat ven! Jen koulet očima a ukázněně se dusit, dokud... Závěrem hádanka. Bude lesní muž Omnibus ztrácet čas s druhou sérií umělohmotné, 50% opičárny, jen kvůli famózní Juliette Lewis? Asi ne. Není fanouškem FCKing Yellowjackets. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Tak jsem konečně dokoukal všechny dosud vydané díly (2 série, celkem 19 dílů). To, co bych rád nazval mixem Lord of the Flies a LOST v převážně ženskodívčím (děj sleduje postavy provázaně v mládí a zároveň o 25 let později) podání se semtam nějakým tím hororovým prvkem, občas podkopávají klasické vztahové drámo a fakt, že jsou tam trochu až neuvěřitelné věci - tím nemyslím věci nadpřirozené, tím myslím nelogičnost a hloupost postav (občas to hraničilo až s komedií). Odmávnul bych to, ale na to kolik toho je bych na odmávnutí potřeboval aspoň tolik rukou jako měl Goro z Mortal Kombat. Naštěstí to zachraňuje dějová linka v divočině, kdy si seriál nebere servítky ukázat občas něco násilně realistického. Casting se povedl na jedničku, postavy jako by z oka vypadly svým mladším/starším já. Plusové body za Christina Ricci a Lauren Ambrose, ale také i za hlavní postavu, která hrála mimo jiné i jednu z hlavních postav v Over the Garden Wall (kde ostatně byl i Elijah Wood). Co se týče postav bych rád vypíchnul svůj komentář k Santa Clarita Diet, konkrétně větu "Já osobně bych chtěl vidět snark bitvu mezi Claire Fisher a Abby Hammond", která se mi svým způsobem v YJ splnila, navzdory tomu, že komentář jsem psal rok před vydáním první série YJ, respektive tři roky před vydáním druhé série, kde se objeví právě i Lauren Ambrose. Byla to každopádně jízda na horské dráze emocí čekat na její zjevení, zvlášť po incidentu s vlky. Je stále fajn číst si teorie lidí ohledně nezodpovězených otázek. někdy se seriálu také podaří napodobit takový ten příjemný styl, co mají Heilung/Hellblade: Senua's Sacrifice. Bezvýznamné plus za to, že jsem to sledoval během probíhajícího světového šampionátu ve fotbalu žen. ()

Reklama

gumolit 

všechny recenze uživatele

Upozornenie: Spoilery        :     Dievčenský školský futbalový tím havaruje lietadlom v divočine, niektorí prežijú, no úplne odrezaní od normálneho sveta a byť tam 18 mesiacov to može viesť len k zlým až neľudským veciam čo je vlastne hneď jasné.. Skvelý soundtrack to fakt no a.... Prvá sezóna sa mi naozaj páčila a prial by som si, aby aj tak skončila lenže to asi nepôjde pretože príbeh nebol ukončený. O tejto relácii som ešte nepočul, pozrel som si ju len náhodou. Je to dobré! Herecké výkony sú celkom dobré (až na niektoré výnimky) a príbeh je celkom pútavý. Flashbacky sú zaujímavejšie ako moderný príbeh. Partitúra a najmä hudobné vsuvky kapiel 90. rokov sú vynikajúce. Scenár však zanechávajú veľa problémov.. Nanešťastie sa seriál dostane do pasce záhad, keď sa súčasné postavy navzájom rozprávajú a hovoria niečo v zmysle „kvôli tomu, čo sme tam urobili“, čo sa stáva mnohokrát. Rozumiem, prečo sa autor rozhodol formulovať to týmto spôsobom, pretože chcú, aby to bolo záhadou. Problém je v tom, že nemá zmysel, aby sa postavy rozprávali týmto spôsobom, keď sa rozprávajú len medzi sebou, je to len pre divákov. Mám tajné podozrenie, že tejto relácii by prospelo, keby išlo o jednu sezónnu šou so správnym koncom, pretože sa to už začína trochu vliecť. No nakoniec je tu aj druhá sezóna. A ukázalo sa, že moje podozrenie bolo presné. Tempo sa ešte viac spomalí. Ach, ako neznášam momentálne smiešny výstrelok „pomalého naťahovania“, ktorý je na rovnakej úrovni ako výstrelok roztrasených seriálov zo začiatku 20. storočia. Len preto, že sa niečo pohybuje ľadovcovým tempom, nemusí sa to nevyhnutne robiť stále a hlbšie. Prichádzajú ďalšie záhady a žiadna nie je vyriešená. Tiež nové postavy, dokonca aj tie, ktoré údajne mali haváriu lietadla prežiť no v prvej sezóne sme to netušili. Herecké výkony sú celkovo lepšie aj horšie. Melanie Lynskey (Rose z Dva a pol chlapa) hrá čo môže, ale moc jej to nejde, je v podstate nudná. Show sa aj vďaka nej čiastočne zmenilo na frašku. Vedľajšia zápletka s policajným vyšetrovaním je trapas, najmä kvôli výkonu nového policajta a postava Elijaha Wooda je už cez čiaru. Aspoň trochu poteší najmä trochu zostarnutá Juliette Lewis a fajná Christina Ricci. a je skoro isté že ich mladšie verzie sú lepšie. Škoda už ale jednotlivých dielov z druhej série. Jediná časť, ktorá sa mi zdala najzaujímavejšia, boli scény medzi Shaunou a mŕtvou Jackie. A nepríjemne na mňa pôsobil určite posledný diel, kde dievčatá za hudby Cranberries - Zombie sa pripravujú na baštu na jedného z partie. Čakáť že to bude ukončené nejako urýchlene som asi chcel veľa. Finále je síce drsné, no zbytočné scény s nejakou sektou celou sériou mi prišli zbytočné. Čiže aj kedˇ je seriál ku konci dosť hnusne psycho a nepríjemný je zbytočne naťahovaný a tretia séria bude isto podľa toho čo už predvídam dopredu asi brutálnejšia, no už zbytočná. PS: Úvodná znelka seriálu je fakt skvelá neustále mi hrá v hlave to je jeden z veľkých plusov – hudba. Hodnotenie: 7/10 ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Silný rozjezd a binge-watching potenciál. Jenže holky uvízly v divočině na více jak devatenáct měsíců, takže z toho SHOWTIME vydojí dalších pět sezón. Oči v sloup! Nejvíc mě tak děsí to, jak linka dospělých hrdinek hodně rychle ztrácí na atraktivitě a zpomaluje příběh jejich teen verzí. Závěrečná snaha dohnat tenhle rozjetý vlak kupou cliffhangerů je tak celkem úsměvná a hlavně neuspokojivá. Christina Ricci si nicméně ukradla celý seriál pro sebe. Ještě, že s ní tvůrci šetří. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

První dvě epizody mě zaháčkovaly a navnadily v očekávání velkých věcí, ale postupem času jde dojem vinou extrémního natahování silně dolů. Linka s přežíváním v divočině sice naťukává zajímavé věci, dění v současnosti, jemuž je věnováno více prostoru, ale víc a víc vyznívá do ztracena, tam se první skutečně zajímavá věc stane snad až v posledních sekundách poslední epizody. Jednoznačná pochvala jde nicméně za Christinou Ricci, její psychopaticky andělská Misty je jasným tahounem seriálu. Závěrem sezóny mě sice stále zajímá, jak to tam holky v lese s těmi kanibalistickými hrátkami rozjedou, ale druhou sezónu už si pustím asi hlavně podle ohlasů. ()

Galerie (1 251)

Související novinky

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Reklama

Reklama