Série(1) / Epizody(10)

Dívky z talentovaného středoškolského fotbalového týmu se stanou nešťastnými přeživšími letecké havárie hluboko v divočině Ontaria. Roky po jejich záchraně skupina doufá, že udrží děsivou minulost v tajnosti, ale jejich činy se začnou vracet na světlo. (Shr1nK)

Trailer 2

Vančura

Námět mi přišel slibný a první epizody se mi líbily, od druhé půlky se mi tam ale začala vkrádat nuda (především kvůli dosti nezáživné lince ze současnosti, ve které se povětšinou jen nezáživně žvaní), a konec mě vyloženě otrávil - namísto abych dostal odpovědi na otázky, které vyvstaly během předchozích epizod, závěrečný zvrat je ponechal povětšinou nezodpovězené, a namísto nich zůstal jen bezmocný vztek a zmatek, jak to teda bylo, nota bene při vědomí toho, když si člověk uvědomí, že úvodní scéna první epizody zobrazuje něco, co se v celé první sérii už nikdy neobjeví (je to pravděpodobně scéna, která dějově následuje až po celé první sérii, takže člověk celou dobu jak debil čeká, kdy se tam konečně začnou navzájem požírat, a místo toho dostane v poslední epizodě jen vágní příslib, že se to možná dozví v další sérii - a na to už osobně fakt nemám náladu, protože mě nebaví tahle produkce, která si bere diváka za rukojmí na bůhvíkolik let dopředu, a která vzniká za pochodu podle toho, jak se tvůrci zrovna vyspí, protože co jsem si tak lehce zjišťoval, tak by to mělo mít celkem 5 sérií, a zatím je hotová jen ta první, a scénáře těch dalších se teprve musí napsat, a to mě fakt nebaví tenhle styl. Což je škoda, protože herecky je to hodně dobré (Christina Ricci!), má to skvělý soundtrack, a kdyby se to celé odehrávalo jen v minulosti, asi by mi to přišlo zajímavější, a nemuselo by to být tak protivně roztahané. Celkově čím víc času uteklo od chvíle, co jsem to viděl, tím jsem z toho otrávenější, protože kromě toho otevřeného konce se to taky vyznačuje celkem početným výskytem klišé, a v některých momentech je to docela dějově předvídatelné, takže celkově za mě spíš rozporuplný dojem. ()

Botič

Silný rozjezd a binge-watching potenciál. Jenže holky uvízly v divočině na více jak devatenáct měsíců, takže z toho SHOWTIME vydojí dalších pět sezón. Oči v sloup! Nejvíc mě tak děsí to, jak linka dospělých hrdinek hodně rychle ztrácí na atraktivitě a zpomaluje příběh jejich teen verzí. Závěrečná snaha dohnat tenhle rozjetý vlak kupou cliffhangerů je tak celkem úsměvná a hlavně neuspokojivá. Christina Ricci si nicméně ukradla celý seriál pro sebe. Ještě, že s ní tvůrci šetří. ()

kleopatra

První díly těžce namlsaj, ale pak to jde do zelí, jak ta Nanynka, a vydržet se dívat na ukňouranou a vyžranou Melanii Lynskey, to je fakt jen pro otrlé zvrhlíky. Kde jsou ty časy, kdy hrála neviňoučkou psychopatku ve Dva a půl chlapa, na to asi někdo sázel, na ten kontrast, ale já jí tady přála rychlou smrt, tedy její postavě. Že jí sbalí pěknej chlap, to zavánělo postranním motivem, protože v přírodě to tak pro nic za nic nefunguje, aby něco tak přitažlivýho vlezlo na takovou ropuchu. Juliette Lewis je sice taky omšelá, ale tak jako sexy a umí sakramentsky hrát, ta mi to chválabohu bohatě kompenzovala. ()

Marceloo

Dievčatá z futbalového tímu Wiskayok Yellowjackets sa stanú šampiónkami a chystajú sa na najväčší turnaj svojho života. Otec jednej z nich objedná súkromné lietadlo, ktoré sa počas letu zrúti, a tí, ktorí prežili, skončia uprostred divočiny. Celý tím čaká zúfalý boj o prežitie v nehostinných podmienkach. - Je to úplne niečo iné, než som čakal, to ale neznamená, že je to zlé. Casting sa vydaril na 100%, prostredie je perfektné a kombinácia flashbackov medzi 1996 a 2021 funguje úplne ideálne. Yellowjackets má v mojich očiach len jednu slabinu, a tou je to, že ide skôr o drámu, pričom hororové elementy sú tu prítomné, ale sú využívané len v malej miere. Záver toho vela nenapovie, pretože je asi tak mätúci, ako to, ktorá z herečiek používa aké zámená, ale druhej série sa už teraz nemôžem dočkať. ()

J*A*S*M

První dvě epizody mě zaháčkovaly a navnadily v očekávání velkých věcí, ale postupem času jde dojem vinou extrémního natahování silně dolů. Linka s přežíváním v divočině sice naťukává zajímavé věci, dění v současnosti, jemuž je věnováno více prostoru, ale víc a víc vyznívá do ztracena, tam se první skutečně zajímavá věc stane snad až v posledních sekundách poslední epizody. Jednoznačná pochvala jde nicméně za Christinou Ricci, její psychopaticky andělská Misty je jasným tahounem seriálu. Závěrem sezóny mě sice stále zajímá, jak to tam holky v lese s těmi kanibalistickými hrátkami rozjedou, ale druhou sezónu už si pustím asi hlavně podle ohlasů. ()