• Jezinka.Jezinka
  *****

  Jedna věc je princeznu si zasloužit a jiná věc je rozhodnout se, jestli si jí opravdu zasloužíte. A Honza se rozhodl tak, jak se rozhodl, protože Honza, navzdory zažitému klišé, není hloupý. Sekyrkovou polévku vnímám jako předchůdkyni homeopatické holubí polévky. Ta se vaří tak, že vezmete hrnec, na který padl stín holuba ....(29.10.2010)

 • Radek99
  ****

  Klasik československé filmové pohádky Bořivoj Zeman (Pyšná princezna, Šíleně smutná princezna, Byl jednou jeden král...) uhlídal neherectví Jiřího Korna (typově přesného a věrohodného), nechal ho předabovat a vznikla pohádka, která vysoce (v rámci československé filmově-pohádkové školy) rozvíjí neokázalou poetičnost a zvláštní laskavý humor, kterým se sama definovala. Přibyla muzikálová intermezza (jako v Šíleně smutné princezně) a ubylo výpravnosti - vznikla lidová pohádka (v intencích normalizačních sedmdesátých let), což opisuje už sám název - Honza málem králem ...(22.6.2007)

 • salahadin
  ****

  Zlatovláska si přebarvila vlasy na černo, Konvalinková byla pěkná baba loupežníkům řemeslo nekvete. To nevíte, že princezny se nelíbají, ale má se jim naložit, co se do nich vejde? To by si pak rozmyslely všechny ty svoje nafilmované únosy draky, staleté spánky po píchnutí trnem apod. Chudáci chlapi, jak k tomu přijdou, aby pořád zachraňovali simulantky :-) Kaplanová si aspoň pořádně zatancovala, zapařila a najedla. Snad přibrala aspoň půl deka. A o Kornově polívce se Babicovi zdá každé ráno na WC.... a za princeznu pořádnou kobylu! :-)(5.7.2012)

 • VenomSK
  ****

  Príjemná a neopozeraná rozprávka, možno aj preto, že ju nereprízujú tak často ako iné...najviac sa mi páčili scény, v ktorých elegantne a vtipne prechytračil Honza rôznych lenivcov, lakomcov a mudrlatnov. Z toho best asi sekerková polievka + ťažba dreva a výprask, hľadanie "pokladu" na ceste a zaběhlí velbloudi..."No tak kolik? No tak morde kolik jich ten podroužek vlastně měl? " :D(20.9.2015)

 • kulyk
  ****

  Imbecilní Jeník vychovává z dětí Muromce bez prdu sebezáchovy. Což zní na první poslech pěkně, neboť pak brzy uhynou při střetu s realitou a Vám odpadne vyživovací povinnost, ovšem pozor! Ta je oboustranná. Na stará kolena budete za nějaké ty palice, krabicák či sáček koksu svým plodům ještě vděční.(31.3.2013)

 • - Scéna, kdy je princezna (Jorga Kotrbová) vyplácena, aby promluvila, byla natočena na Křivoklátě. (rakovnik)

 • - Režisér Bořivoj Zeman svojej dcére Zuzane, ktorá mu vtedy asistovala, povedal: "Holka, není to ono. Končím. Je to o cihlu vedle." a v skutočnosti režisér už do svojej smrti nič nenatočil. (Raccoon.city)

 • - Původně měl roli Honzy hrát Luděk Sobota. Ten měl ale v té době zakázáno vystupovat. (artcha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace