Jirka Korn je ve své roli neskutečně příjemný a nedokáži si nikoho jiného v té roli představit. Nadě Konvalinkové to za mlada velice slušelo a z vychrtlé Valérie Kaplanové jde opravdu strach. Bořivoj Zeman se k pohádce po letech vrátil a předvedl nám opět v čem byl tolik dobrý. Škoda jen té neuvěřitelné ospalosti v polovině. 85%.(5.1.2007)

Jedna věc je princeznu si zasloužit a jiná věc je rozhodnout se, jestli si jí opravdu zasloužíte. A Honza se rozhodl tak, jak se rozhodl, protože Honza, navzdory zažitému klišé, není hloupý. Sekyrkovou polévku vnímám jako předchůdkyni homeopatické holubí polévky. Ta se vaří tak, že vezmete hrnec, na který padl stín holuba ....(29.10.2010)

Jedny s nejlepších dialogů a mouder se vždy oběvují jen v pohádkách,pročpak tou tak je ? Uvítal bych je i v třeba v parlamentu,kdyby zaznělo-jsme-li s rozumem v koncích,začněmě tam kde to začalo u...,ale tam znaj pohádky zase jiné,nicméně,tato pohádka je jimy přeplněna a jako jedna z mých nej dostává ode mě maximum,protože přeci-má pravdu ;-)(22.3.2013)

Pohádka, která se řadí do popředí naší pohádkové scény. Neni to taková ta naivní slátanina, co si myslí, že čím víc moderních efektů a různých rádoby vtipných scén, herců přilákala do kin přes jeden milion diváků. Bořivoj Zeman je dvakrát lepší než komerčně úspěšnější Zdeněk Troška, který při nedostatku inspirace se vrací k předešlím dílum(27.2.2003)

Zlatovláska si přebarvila vlasy na černo, Konvalinková byla pěkná baba loupežníkům řemeslo nekvete. To nevíte, že princezny se nelíbají, ale má se jim naložit, co se do nich vejde? To by si pak rozmyslely všechny ty svoje nafilmované únosy draky, staleté spánky po píchnutí trnem apod. Chudáci chlapi, jak k tomu přijdou, aby pořád zachraňovali simulantky :-) Kaplanová si aspoň pořádně zatancovala, zapařila a najedla. Snad přibrala aspoň půl deka. A o Kornově polívce se Babicovi zdá každé ráno na WC.... a za princeznu pořádnou kobylu! :-)(5.7.2012)

• - Film bol natáčaný vo Vysokom Chlumci u Sedlčan a Borotíne. (dyfur)

• - Púvodně byla pro roli princezny (kterou ztvárnila Jorga Kotrbová) vybrána zpěvačka Hana Zagorová, která ale účinkovat ve filmu odmítla. (Willy Kufalt)

• - Film si do kín prišlo pozrieť niečo cez milión divákov, čo sa v tej dobe považovalo za veľký úspech. (Raccoon.city)