Hrdinou filmu režiséra Bořivoje Zemana je nejoblíbenější postava českých pohádek Honza, který se vydá do světa za štěstím. Ovšem není to hloupý Honza, nýbrž chytrý a veselý mládenec, který má rád lidi a nesnáší nespravedlnost, ať už se děje lidem nebo zvířatům. Netouží po království, ani po princezně, ale usiluje o prosté lidské štěstí, které se dobývá rozumem a prací. Honza nebojuje s nadpřirozenými vlastnostmi, ale s lidskou zlobou, závistí, lakotou a omezeností. (Česká televize)

Dexx

Velmi povedená pohádka s překvapivě výborným Jiřím Kornem (ještě s vlasy!:-)) a taky se skvělým bubeníkem Josefa Kemra. ()

Rodin

Něco tak strašně blbého snad ani nemohl natočit Bořivoj Zeman. A k dovršení všeho neštěstí Jirku Korna daboval jinak zcela vynikající herec a skvělý člověk Michal Pavlata. Pokládám tento kus za jednu z nejhroznějších filmových banalit možná nejen předlistopadové éry. I na Pyšné princezně jsem byl konsternován (v tom nejhorším slova smyslu) těmi revolučně socialisticky laděnými zpěvánkami, ale tam jsem to připisoval kontextu doby, omluvitelné krásným příběhem, výbornou režií a kamerou, slušnou hudbou a vynikajícími hereckými výkony. Naproti tomu zde to byl opravdový humus na entou, korunovaný absencí pořádné dějové linky a naprosto zmateným až stupidním režijním vedením. O kameře,střihu a výpravě ani není třeba se zmiňovat. To by bylo opakování výše uvedeného jinými (nebo skoro stejnými slovy). Shrnutí? Prasopsovina. ()

Knor

Jedna z klasických českých pohádek s nezapomenutelnými scénami např. vaření sekyrkový polívky :-D ()

topi80

Tak tohle se všem tvůrcům hodně povedlo. V Jiřím Kornovi přichází na obrazovky typický český Honza, přesně takový, jakého ho známe ze všech ilustrací. A s ním i všechno, co dělá Honzu Honzou nejenom vizáží, ale i po všech dalších stránkách. Neuvěřitelně se povedlo ukázat, proč si lidé mohou myslet, že je Honza hloupý (těch hovadin se i ve filmu nadělal dost), ale i to, že se zdravým rozumem a veselou myslí lze přechytračit všechny ostatní. A to takovým způsobem, že si stále budou myslet, že je ten Honza vlastně hloupý. Značnou část pozornosti si zde pro sebe ukradl i lakomý sedlák Petr Nárožný a samozřejmě jako vždy nepřehlédnutelný (jak to s tím svým úsporným herectvím jenom dělal?) bubeník Josef Kemr. ()

vox_populi

Zeman bleibt Zeman! Korn a Konvalinková boli výborní. No, na rozprávku S čerty nejsou žerty sa to nechytá, ale pohľad na mladučkú a štíhlu bábi Konvalinkovú mi vyrazil dekel a prirazil jednu hviezdičku navrch ()

Clark_Kent

Honza je vtipnej, zábavnej a hlavně to umí se ženskejma. Vím o čem mluvím. Krásný hlášky. Pamatuju dobře: Ty zajdi, kmotro nedobrá! ()

Stejšn

Jednu věc nechápu - spoustu let se vůbec nevysílala, já jí snad poprvé viděl až někdy v 90. letech a teď je v bedně několikrát do roka, až se z toho člověku zvedá žaludek. Proč si vždycky televize vyberou nějaký film, který musejí člověku zhnusit? (viz třeba trilogie Slunce, Seno). Pohádka sama o sobě je dobrá, jenže já když slyším "svítí svítí slunce nad hlavou" tak na mě jdou mrákoty. ()

rob_troy

V boji mezi Jířím Kornem a skupinou Korn vyhrává KORN. Na český poměry celkem slušná pohádka, která vystačí a vzhledem k době vzniku je to celkem jasný. Dnešní doba nám poskytuje už jen kopie z kopie kopie. ()

RigorMortis

Jedna z mojich obľúbených, už len kvôli tej dávke optimizmu. Len škoda, že takéto rozprávky asi veľa mladých nepozná a namiesto starej československej klasiky majú deti hlavne rôzne Disney Channel rozprávky na jedno kopyto. ()

Boudyy

Tuhle pohádku jsem zprvu moc nemusel, ale po opakovaných shlédnutích se dostala mezi moje top. Skvělí herci (Korn je sympatický a vůbec není hloupý, je to takový Švejk 16. století, Nárožný rulez jako vždy, Konvalinková je pohledná a ajn, Kemr jako bubeník nemá chybu, smrtka Kaplanová je docela temná stránka filmu, např. scéna v hospodě + mnoho dalších fajn roliček třeba Lohniského, Kostelky ebo krále Filipovského). Soundtrack je chytlavý a svým způsobem i kultovní, kostýmy a výprava taky fajn. Je vidět, že se do toho vrhnul skvělý režisér Zeman. P.S.:Jorga Kotrbová :-****. ()