Hrdinou filmu režiséra Bořivoje Zemana je nejoblíbenější postava českých pohádek Honza, který se vydá do světa za štěstím. Ovšem není to hloupý Honza, nýbrž chytrý a veselý mládenec, který má rád lidi a nesnáší nespravedlnost, ať už se děje lidem nebo zvířatům. Netouží po království, ani po princezně, ale usiluje o prosté lidské štěstí, které se dobývá rozumem a prací. Honza nebojuje s nadpřirozenými vlastnostmi, ale s lidskou zlobou, závistí, lakotou a omezeností. (Česká televize)

Pitryx

Já pana Korna nemusím, a jako herce už vůbec ne. V této pohádce není výjimka. Ale jsou zde jiní, jako perfektní pan Nárožný a pan Kemr. Taktéž to má dobrý scénář, nebojící se legrácek a vtípků. I režie je svěží, herci mají kvalitní vedení a je to znát. Nelíbila se mi postava Honzy, jednou blbý jak tři dni starý pes a pak zas chvíli mazaný jak liška. No, je to pohádka, tak co. Ne, že bych si ji pouštěl každý rok, ale občas rád znovu mrknu. ()

ostravak30

Jedna z mých vůbec nejoblíbenějších pohádek. Pohádka, aby byla úspěšná, musí totiž mít dvě základní věci. Prvně musí být skutečně pohádkou ve své podstatě a za druhé musí být vtipná. Skvělé písničky či hudba jako taková je pak už jen příjemný bonus, který rozhodně pomáhá. A tady to ladí všechno. Od vynikající hudby, přes humor, kterému se opakovaně a rádi zasmějí i dospělí. Pošli, došli, zašli...je nezapomenutelné a takových hlášek je zde víc. Pohádka, která se mě osobně rozhodně neomrzí. ()

Fajt

Sice J. Korn byl nadabován jiným hercem, ale když zpívá, tak jeho mečivý hlas o to více vyniká. Nemělo se to nechat na půl, ale buď vše předabovat, nebo nechat původní hlas J. Korna. ()

Tominni

Vydařená česká pohádka o Honzovi, který ale rozhodně nebyl hloupý a který si umí poradit. Ať už to je služba na statku nebo rozmluvení němé princezny, k tomu ještě prima písničky jako bonus navíc. Jedna z těch povedenějších pohádek. ()

KateVonTee

Je v mojí top 3 a mám pocit že Jirka Korn a Naďa Konvalinková by mě jinde srali (pardon nejde říct jinak) tak tady vůbec!Pohádka na asi nejklasičtější téma a velmi zpěvnou úvodní melodií ()

harycek

Velmi zábavná pohádka kde se Jiří Korn asi pěkně "vyblbnul" a Naďa Konvalinková byla krásně štíhlá holčina!? ()

MP17

Takové hrozně roztahané, klidně se to mohlo smrsknout na jednu hodinu a bylo by to ok. Jinak docela fajn příběh, mladá Konvalinková byla moc hezká, klidně by mi stačily jen ty její polo-oblečené scény. ()

Gig

Poslední a nejslabší pohádka Bořivoje Zemana. Co musím vyzdvihnout je baba Jaga tedy Smrtka, král nebo zlý sedlák se selkou či lakomá Růžičková. Konvalinková mi tu neseděla. Hlavně ta mrzutá nálada ala Viktorka a ta její otravná písnička. ()

Horác

Šarmantní Korn a krásná Konvalinková v pohádce, která mě znovu a znovu dovede rozesmát i dojmout. Jedna z mých nejoblíbenějších. ()

Nebe007

Jedna z mých oblíbenějších pohádek a to nejen díky ústřední melodii. Jirka Korn jako hlavní hrdina se mi v této roli zamlouvá a jeho herní projev je celkem zdařilý. Sekyrková polévka je pro mě už legendární stejně jako návrácení řeči princezně pomocí výprasku. Na tuto pohádku se rád podívám nejen během vánoc. ()