maseer2

vyvážený mix komedie a sci-fi, ze kterého krystalizuje příjemná a zábavná podívaná o cestování v čase.. těším se na další dva díly ! :) ()

BoPo

Ubehlo viac než 25 rokov, než som sa k tomuto filmu dostal. Musím však uznať, že počas sledovania mi to ani neprišlo. Len na tom samotnom príbehu z dnešného pohľadu nevidím nič extra. Dobrá oddychovka, ktorej nostalgia fanúšikov pomohla k tak vysokému hodnoteniu. ()

Tommassi3

"Proč mi pořád říkáš Calvine ??" - "Přece se tak jmenuješ !! Máš to napsané tady na prádle.. Calvin Klein !!" ;) ()

Dale

Cestovanie v čase ma odjakživa fascinovalo, ale aj napriek tomu (alebo práve preto) bývam k filmom, ktoré o tejto téme pojednávajú veľmi kritický. Ešte som nevidel žiadny film, s ktorým by som bol, čo sa týka samotného cestovania v čase, spokojný. V každom býva množstvo prešľapov proti logike a tento nie je výnimkou. Mohol by som tu vymenovať množstvo vecí, ktoré nedávajú zmysel, alebo sú nedotiahnuté, no to by som spoileroval. Bez ohľadu na to, film samotný je veľmi zaujímavý a zábavný a Fox, Lloyd a Lea Thompson zahrali veľmi dobre. Určite jeden z najlepších filmov o cestovaní v čase. ()

Mononoke.

Vidět film tak před deseti lety...nebo možná před pěti, no prostě ne v mých dvaceti, asi by moje hodnocení bylo vyšší. Jenže teď mě už zkrátka kašírovanej knightrider ani středoškolský ples nebo honičky na skateu nedostanou. Pěkně mě štve, že jsem tam ale nenašla žádnou logickou chybu...takže když v hrůze překousnu celý 80.tkový future štýlo tak je to pro mě tak 70% (slabší 4!) ()

Terva

Podařené spojení akce, dobrodružství, vtipu a cestování časem z dílny Roberta Zemeckise. Kytarové sólo je nezapomenutelné. ()

moviesfan

První díl kvalitně velmi vyrovnané trilogie. Zábavný, napínavý, dobrodružný snímek, který šlape jako hodinky. Hodnocení: 80% ()

JohnCZ

Výborná dobrodružná klasika, která je i po těch letech stále neskutečně zábavná. Je to akční, inteligentní, ale hlavně velmi vtipná sci-fi jízda. Atmosféra 50. let přímo sálá z obrazovky. Také i díky výborně vybranému soundtracku. Role Martyho McFlye v podání M. J. Foxe je nezapomenutelná, stejně tak geniální Silvestriho hudba. ()

svik

JEDINECNY OPRIBEH PLNY NAPETI A NA TU DOBU PREKVAPUJICI JAK EFEKTY TAK I PRIBEHEM JO JDE TO DO SEBE.Na tento film se dá dívat pořád a pořád baví mě i po tolika letech je to jedinečný příběh jak už sem říkal. Herecké výkoný sou úžasné a na tu dobu to muselo být něco bombovýho . ()

Pegas1632

Jedna z nejlepších sci-fi komedií všech dob. Aneb co se může stát, když potkáte šíleného profesora, co vás pošle do minulosti, zamiluje se do vás vaše vlastní matka a vám hrozní že se nikdy nenarodíte? Rozhodně stojí za to :D ()

Marek1991

Cestovanie časom ľudí vždy fascinovalo a stalo sa to jednou z najzaujímavejších a najnemožnejších tém vedeckej fantastiky. Kto by sa nechcel pozrieť na svoju budúcnosť, aby ju mohol zmeniť, či zariadiť sa aby mu to prinieslo prospech alebo aby niečomu zabránil, či urobil. No najmä, kto by nechcel napraviť nejakú svoju chybu v minulosti, či zabrániť napríklad vzniku svetových vojen, holokaustu, ochoreniu blízkych, nešťastiam, či prvotnému hriechu alebo sa rovno pozrieť pred stvorenie sveta? No a tu už zisťujete, že by to bola radikálna hlúposť, pretože každá zmena milisekundy a priestoru by narušila celkový priebeh, stačilo by, že nejaká mucha inde alebo o čosi neskôr dosadne a mohlo by to zmeniť všetko a preto sú aj takéto filmy nezmyslom. Či by to bolo možné neviem, čas a priestor sú zvláštne veličiny, ktoré neovládame a či je to tak dobre neviem, no hrať sa na niečo viac by sme nezvládli, sme nedokonalé bytosti a navyše to vie len najvyšší. Ten film bola poriadna jazda, už inak chápem čím sa inšpiroval tretí diel Harryho Pottera a tretí diel Mužom v čiernom, či môj obľúbený film Stroj času, ktorý nebol prevratný, no jednoduchšou formou v sebe obsiahol túto tému, nebol originálny ako tento film Návrat do budúcnosti, no je pre mňa niečím viac, proste inak spracovaný film. Na tomto filme sa mi okrem vedeckým podivností a hlúpostí nepáči najmä to, že chlap si úctu a život si zmenil tým, že niekoho udrel, tiež sa mi nepáčil ten materialistický koniec, to radšej nemali zmeniť nič, bolo to trocha povrchné so pseudošťastím. Tiež tu bolo veľa zábavy v štýle zamotaného deja, adrenalínu, no aj keď ste tušili, že to dobre dopadne, tak ste svojmu hrdinovi proste palce držali. 80. roky ako si ich v tom dobrom predstavujem ja. Škoda, mohol to byť pre mňa kultový trhák. ()

liquido26

Skvělá komedie, která vtáhne do děje a ani chvilku nenudí. Přestože tušíte, jak všechno sleduje, stále s napětím sledujete, jestli dá Marty dohromady svoje rodiče, jestli profesor na věži spojí kabely včas atd. U scény, kdy Marvin Berry volá svému bratranci Chuckovi, zrovna když Marty hraje Johny B. Goode jsem málem umřel smíchy:-) Jdu si pustit dvojku. Doufám, že bude stejně dobrá. ()

corpsy

Pravdepodobne ( a možno aj určite ) najlepšia sci-fi komédia všetkých čias. Nostalgická spomienka na doby dávno minulé, odetá do spielbergovského hávu a v tom najlepšom štýle magických 80tych rokov. A som rád, že Eric Stoltz po pár týždňoch nakrúcania vypadol. Bez Michaela J. Foxa ako Martyho McFlya by to nebolo ono. ()

F.man

Naprosto klasický Zemeckis v nejlepším slova smyslu. Skvělá rodiná záležitost, bez jakýchkoliv chyb - vše do sebe mistrně pasuje. Michael J.Fox, Christopher Lloyd, režije Zemeckise, produkce (viditelná) Spielberga... ()

Astaroth12

Tento film je vynikajúci hlavne kvôli hereckému duetu M.J.Fox- Ch. Lloyd, ktorý boli bravúrny a každá scéna s nimi bola neopakovateľná.Neskutočne prepracovaný príbeh, so zábavnými a ničím neuražajúcimi vsuvkami, dokonaním scenárom a bravúrne hrajúcimi hercami. Je to jednoduchý príbeh, nájde sa tu aj ľahká akčná jazda a nejaké to napätie sa tu tiež nájde. Aj po rokoch preveliká zábava.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

ConanVJ

Parádní sci-fi klasika, kterou mám opravdu rád. Má skvělý nápad a povedené provedení. Efekty jsou i na dnešní dobu pěkné. Obsazení je taky bezhchybné. Za mě 100% :) ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi