Poněkud prostoduchý Forrest Gump, vyzbrojen užitečnými radami své matky, se vydává na pouť životem, který mu připraví nejedno překvapení. Mnoho hořkých, ale také nádherných chvil... Mladý muž jménem Forrest Gump sedí na zastávce autobusu a každému, kdo si přisedne, vypráví o svém životě. Poněkud jednoduchý chlapec se narodil v Alabamě, kde žil jen s matkou, která mu dala mnoho dobrých rad do života. Především tu, aby si nikdy nenechal od nikoho namluvit, že je jiný než ostatní. Dostala ho dokonce i do normální školy, přestože jí doporučovali zvláštní, vzhledem k jeho nízkému IQ. Forrest, terč zlomyslných vtípků a krutých žertů svých kamarádů, si tam najde přítelkyni na celý život: Jenny je půvabná blonďatá holčička, kterou zneužívá otec, a tak ji dají do výchovy babičce. Oba se stanou nerozlučnými přáteli. Jenny Forrestovi dá další cennou radu do života: když budeš mít problém, utíkej. A tak Forrest proutíká školou, pak i střední školou a nakonec vysokou, kde se osvědčí jako nejrychlejší hráč amerického fotbalu. Po svém prožívá i velké události v amerických dějinách, třeba přijetí dvou prvních černých studentů na univerzitu nebo setkání s prezidentem Kennedym... Forrest se na vše dívá svýma naivníma očima, aniž by věci zvažoval do důsledků. Řídí se upřímným citem, jako když stále a opakovaně „zachraňuje“ Jenny, jakmile se mu zdá, že jí někdo ubližuje. Když získá diplom, dá se naverbovat do armády. Doslechne se, že Jenny vyhodili ze školy kvůli nestoudným fotkám a že se pokouší v Memphisu prosadit jako zpěvačka. Navštíví ji a znovu nešikovně „zachraňuje“. Pak je poslán do Vietnamu. Ani hrůzy války tak docela nechápe, i když se při jednom útoku projde dokonalým peklem. Je zabit jeho zatím jediný přítel, černoch Bubba. Forrest, kterého chtěl Bubba přibrat jako partnera do své firmy, je zdrcený. Přesto zachrání několik dalších vojáků včetně poručíka Dana Taylora, který mu ale není pranic vděčný: jakožto člen rodiny, v níž celé generace mužů umíraly ve válkách, si přeje zemřít po boku svých mužů. A on navíc přijde o obě nohy. Zraněn je ale i Forrest a vrací se domů. Ještě ve Vietnamu v nemocnici se mu vrátí dopisy, které pravidelně psal Jenny a jejichž adresátka nebyla zastižena... Po návratu domů mu prezident Johnson udělí medaili a při prohlídce Washingtonu se přimíchá do davu protestujících proti válce. Je vyzván, aby pohovořil o Vietnamu, nejde ale zvuk. Přesto ho tisícihlavý dav zdraví jako hrdinu. Mezi přihlížejícími je i Jenny, nyní horlivá aktivistka protiválečného hnutí Černí panteři. Shledání Forresta s jeho velkou a jedinou láskou je dojemné. Prochodí spolu celou noc a povídají si. Forrest nechce, aby Jenny opět odjela, ale ta se chystá do Kalifornie. Forrest zůstává zase sám... (TV Prima)

Jardatekk

Takové snímky se mi líbí asi nejvíc, ikdyž předem dávají tušit , že konec nebude úplně nešťastnější, jakoby ty Vás to celé vtáhlo do děje a doba strávená sledováním Vás naplnila energií do dalších dní. Rozhodně jeden z nejlepších filmů vůbec :) ()

Gluminator

Jeden z nejlepších filmů všech dob, bez ohledu na žánr. Tohle je klasika klasik a vynikající Tom Hanks v jeho životní roli. Můžete se na tento snímek dívat pořád dokola a nic vás na něm neomrzí, jeden z mála filmů, který mě donutil k slzám. Celý film završuje výborná hudba Alana Silvestriho. Máma mámy jeho mámy vařila krevety a každý kdo se na tento film podíval, by nechtěl jiné krevety než právě Bubba Gump, a to je asi tak všecko. 100% ()

BretaKiller

"Jmenuji se Forrest Gump a říkají mi Forrest Gump." Úžasný film, jenž maximálně vyzdvihuje povahu Američanů. Zasloužených 6 Oscarů (a to byl ročník 1994 bohatý na kvalitní filmy). Patří mezi mé nejoblíbenější filmy. ()

Lady Marcy

Životní role Toma Hankse. Naprosto zaslouženě vysoce hodnocené dílo, které dá divákovi dvě a půl hodiny skvělých zážitků. A jinak život je jako bonboniéra, tlustým lidem nevydrží moc dlouho :D:D ()

sousenk

Tak tenhle film absolutně nemá smysl komentovat a musí se vidět - kdo neviděl tak okamžitě zaplánovat do kalendáře filmový večer s Forrestem jinak je u mě filmový barbar, mrtvý Homolka o) ()

Ariella

Není to rozhodně špatný film a herecké výkony jsou na výbornou. Ovšem samotný příběh mi nepřipadá až zas tak origninální, připomíná mi jakousi americou verzi nějaké pohádky o hloupém Honzovi. I když obsahuje řekněme jakési americké kulturní dědictví. Rozhodně bych jej neklasifikovala jako komedii, pro mě je to především drama. Zkrátka mě prostota druhýchmoc nerozesměje. Ty "brilantní humorné scény" o kterých se píše výše, mi nějak unikly. Délka filmu je také na mě moc. Neříkám, že nemám ráda dlouhé filmy, ale jen ty, které mají spád. U Forst Gump to moc spád nemá, spíš se to vleče. Připomíná mi to starou hlášku z Televariete: „O půlnoci jsem se podíval na hodinky a ono bylo půl devátý“. ()

R.E.M.

Film nepobavil, nedojal. Směs propagandy, zesměšnování, hlouposti a nudy nepřebil ani můj oblíbený herec a neudržel mě u TV obrazovky ani do 3/4 filmu. ()

kodwin

Nepochybně skvost. Každopádně moje nadšení malinko klesá po opakovaných shlédnutích. Našel jsem pár hluchých místeček, což by film aspirující na nejlepší biják všech dob asi mít neměl. Na druhou stranu Nobody is perfect. Dokonalé přestává být krásné. Forrest je legenda a tak to zůstane. ()

Vaudevillain

Vzhľadom k obrovskej popularite tohto filmu je vidieť, že posolstvo podľa ktorého hlúposť znamená vykúpenie, je to čo chce väčšina ľudí počuť: ()

lola10

Unikátní snímek, který Vás fascinuje od začátku do konce. Příběh Forresta Gumpa je jedinečný, dojemný a jen při myšlence na něj se mi hrnou slzy do očí. Tom Hanks byl skvělý a do role Forresta se hodil perfektně. ()

Mukade

čistokrvná rozprávka pre dospelých. Ale nemal by byť na 2. mieste rebríčku ako najlepší film, na to to je príliš jednoduché. Ale asi práve preto... ()

adako

no neviem, vyzerá to celkom dobre, aj hra s emóciami je tu menej nápadná a inteligentnejšia ako v Shawshanku (ak teda predpokladám že tá scéna pod Washington Memorialom bola ironicky myslená paródia), aj vtip sa sem tam vydaril, aj Robin Wright celkom dávala, aj... Väčšinu času som ale iba pozeral a nič sa so mnou nedialo, až som sa, prepytujem, nudil. Aj o predlohu ide, v porovnaní s takým storočným starčekom (ktorý vyskočil z okna a zmizol) je to oveľa menej vtipné. Aj natočené je to tak nejak priemerne, ani raz som nezbadal nejak emociálne/esteticky výraznejší záber. Takže Forrest Gump je pre mňa len jemne nadpriemerný film. PS: Ten Hanks mal fakt príšerný prízvuk ()

Michalsafr

Nevím, co k tomuhle filmu dodat. Alegorie životní cesty každého z nás, správná porce melodramatu. Sundání růžových brýlí, i naděje v beznaději. Jedním slovem - luxus. ()

slamic5

Další z nesmrtelných klasik. Poprvé jsem ho viděl tak v 4 letech a od té doby už snad tisíckrát. Tom Hanksa z devadesátých mám hodně rád. Hudba taky kvalitní. Jak Alan Silvestri, tak výběr rockových pecek. Časem jsem se dostal i ke knižní předloze, ale pouze filmový Forrest je pro mě ten pravý. Nemá cenu dál psát je to prostě moje srdcovka mezi filmy. 14.12.22 ()

Monellito

Krásné shrnutí života. Dojemný a zábavný film, výborný Hanks. Z tohodle filmu jsem si odnesl dvě věci: Život je jako bonboniéra a Utíkej Forreste!! ()

avalonek

Kdo neviděl,jako by nežil.Snad nejlepší film,jakej sem kdy viděla.Tom ze sebe vydal snad vše.Na tomhle filmu se nedá nic vytknout.A už podle hodnocení všech,je jasný,že za to opravdu,ale opravdu stojí!!!! ()

DavidDizzer

Film, který si zaslouží opravdu 5 hvězdiček. Proč? Tento film nemá být ani tak zábavný, ale uvědomující se. Byl natočen za nějakým záměrem a účel byl splněn. Herecký výkon Toma Hankse je v tomto filmu úchvatný, myšlenka filmu velice dobrá. Také se mi líbí, že film je natočen v tehdejší době... Nechybí plno emotivních scén, a to ať smutku, lásky či strachu. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije