Šerif Will Kane si právě vzal za manželku mladou a krásnou Amy, a jelikož šerifovi právě končí smlouva, chystají se z městečka odjet. Jejich štěstí je však zmařeno telegrafní zprávou, že se do města vrací propuštěný násilník a vrah Frank Miller. Přednosta místní stanice informuje představené města, že na stanici už na Millera čekají jeho tři kumpáni. Miller v minulosti městečko doslova terorizoval a byl to právě Kane, který dokázal Millera zatknout a předat spravedlnosti. Soud však Millerovi prominul zbytek trestu a teď se Miller vrací. Všem je jasné, že městečko čekají zlé chvíle a že se Miller bude chtít Kaneovi pomstít. Řada představených města začne Kanea přemlouvat, ať urychleně z města odjede. Kane skutečně v první chvíli nasedne na vůz se svou ženou a z městečka odjíždějí. Jenže Kane si cestou uvědomí, že nechce utíkat, otočí vůz a do města se i přes nesouhlas Amy vrátí. Kane se začne připravovat na střetnutí s Millerem a jeho lidmi. Snaží se mezi místními najít dobrovolníky, kteří by mu pomohli banditům se postavit. Snaha je to však marná, lidé se nechtějí nechat do budoucího boje zatáhnout a Kane zjišťuje, že jeho blízcí přátelé až tak přáteli nebyli. Ke všemu Amy oznámí Kaneovi, že pokud on v městečku zůstane, ona odjede tím samým vlakem, kterým má Miller přijet. Kane však nehodlá utíkat a stále zoufale hledá pomoc. Tu mu odmítne i jeho předchůdce ve funkci šerifa. Jedinými lidmi, kdo se nebojí Kaneovi pomoci, jsou čtrnáctiletý chlapec a poloslepý muž. Tuto pomoc však Kane odmítne. V místním hotelu, kde Amy čeká na příjezd vlaku, bydlí i Helen Ramírezová. Tato mexická žena byla kdysi Millerovou milenkou a poté, co Kane Millera zatknul, se stala na krátkou dobou i Kaneovou přítelkyní. Nakonec se však rozešli. Dnes se tedy v hotelu Helen potkává s Amy a dohodnou se, že společně z města odjedou. Helen však Amy tvrdí, že být ona na jejím místě, Kanea by neopustila. Ve chvíli, kdy vlak dorazí, jednou stranou z vlaku vystupuje Frank Miller a druhou do vlaku nastupují Helen s Amy. Když se však v dáli ozvou výstřely, Amy z vlaku vyběhne. To už Kane bojuje s Millerem a jeho lidmi... (TV Prima)

Aqualung

Viděl jsem tenhle skvostný film někdy v 60.letech jako dítko školou povinné.A dojem ve mně zůstal dodnes.A je velice silný.Vedle Sedmi statečných a Tenkrát na západě je to taktéž naprosto klasické dílo, které se kvalitou uvedeným filmům vyrovná.Nemá smysl se obírat fabulí.Je prostá.Boj dobra se zlem.Je jen kořeněno americkým náhledem na řešení mezních situací.Jedinec je schopen se vzepřít přesile a v prostředí, kdy ostatní selhávají z různých důvodů.Parádní film.Hodnotím vysoko.Velice vysoko.Právě to běží na čt 2 a já vzpomínám..... ()

ArdathBay

Bezchybně obsazeno, špičkově zahráno a výtečně natočeno. Čas tu hraje opravdu významnou roli (výborně houstne atmosféra). Šerif Kane je opravdu Chlap s velkým Ch, který má nejen charizma na rozdávání, ale i čest a odpovědnost k lidem, kteří si ji sice zaslouží, ale... Western je to nadčasový a dle mého patří mezi nejlepších 5 westernů od amerických režisérů, co jsem kdy viděl. 56 !!! let starý a ani chvíli jsem se nenudil. A konec s odepnutím šerifské hvězdy a následnou akcí je naprostý opak,s odepnutím a manipulací na začátku. Stejně jako dvě ženy v Kaneově životě. Je to Jin a Jang. ()

Arkanoid

Posledný hrdina kráča mestom krýs a márne hľadá niekoho, kto by dokázal vzdorovať banditom spolu s ním. Dej sa dá označiť jedným slovom - čakanie. Rozhodujúci okamih nastáva v 12. hodinu, kedy sa šerif musí postaviť čelom k možnej smrti. Scenár síce jednoduchý, zato myšlienka večná. ()

MurielRezek

Ani po více jak 70 letech není pro mě tenhle film zdaleka jen tou nejlepší variací klasického westernu. Je to citlivý příběh o muži, který oddaluje nevyhnutelný průšvih a zjišťuje, co je to odvaha, loajalita, víra a láska. High Noon přináší povznášející poselství i do dnešní doby. ()

klúčik

V prvom rade sami páči hudba z filmu. Film je klasický western. Niekto má rád tento žáner a niekto nie. Ja mám rád film všeobecne a tento patrí ku klasike. 65%. ()

KoRner

Vynikajúci gradačný a napínavý film v reálnom čase, ktorý na svoj vek vyniká predovšetkým prepracovanými charaktermi postáv. Celý western by som ohodnotil maximálne keby bol trochu tragickejší záver, ktorý by mu slušal viac, keďže film staval na bezútešnosti bezvýchodiskovej situácie. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... POZOR - MOŽNOST PRPOZRAZENÍ DĚJE!!! další nafouknutá bublinka a mýtus padnul. Alespoň pro mě je V pravé poledne celkem průměrný western, s rutinní režijí. A co hůř! Nudí... Šerif (ne dvakrát sympatický ani příliž zajímavý Cooper) chodí víc než hodinu po městečku aby nacházel jen jednoho zbabělce za druhým, zatímco na nádraží čekají tři zlí hoši na na svého šéfa, vracejícího se z vězení, který je celý film líčen jako největší démon století, takže když se konečně v posledních deseti minutách filmu objeví, musí přijít zákonitě zklamání, protože by ho musel hrát nevím kdo, aby se tak nestalo. No navíc ani v těch svých deseti minutách nemá pak moc příležitost dokázat nám, jaký že je to tedy krutý padouch, protože pronese za celou dobu sotva dvě věty. Slavná Grace Kelly je přesně ten typ nudné bloncky, který mě nikdy nic neříkaly, a tak jediná zajímavá postava je alespoň femme fatale - mexická šerifova bývalka. Konec je pak samozřejmě naprostým zklamáním, protože když vás režisér víc než hodinu nudí přípravou na GRAND FINÁLE, které se pak odehraje během tří minut naprosto rutinní střílečkou, bez napětí a jediného nápadu, a hlavně bez záporáka který by měl fakt kvalitní koule, tak to už je vrchol... ()

Zagros

Western staré školy, žádné rychlé střihy, žádná zběsilá akce a efekty. Film ubíhá v reálném čase a pomalu si plyne ke svému očekávanému finále. Přesto jsem se vůbec nenudil, i když je děj předvídatelný a šablona jasná. Pokud tvůrci udrží moji pozornost celý film a ke konci ještě dokáží stupňovat napětí, po právu si zaslouží vysoké hodnocení. ()

Han22

Do Not Forsake Me Oh My Darling... První opravdu legendární western, který zná a viděl skoro každý. I já si ho nenechal ujít v televizi někde kolem roku 2000. A tak jsem znovu zkouknul příběh posledního poctivého šerifa, který čeká na polední vlak s gaunerem, co se mu chce pomstít. Při shánění pomoci naráží ne nejrůznější formy zbabělosti, vychytralosti, "dobře" míněných rad i nepokrytému fandění soupeřům. Ani vlastní žena, zapřísáhlá odpůrkyně násilí ho nechápe. A tak šerifa čeká beznadějný boj s přesilou 4 chlapů a nikdo mu nepomůže. Je to sice dost pomalé a od začátku do konce jasné, ale přesto skvělé. Reálný čas, drsňácký Cooper, jemná psychologie, prostřihy na hodiny či koleje a především nesmrtelná titulní skladba High Noon. Western roku 1952. ()

Loki_Six

"You're a good-looking boy: you've big, broad shoulders. But he's a man. And it takes more than big, broad shoulders to make a man." ()

B4TM4N

"To, že máš mužná ramena, ještě neznamená, že jsi muž." Klasicky až nevkusně idealistický western ze staré školy, se kterým každý morální clověk nemůže než souhlasit. Není tedy divu, že se v současnosti tento žánr těší masové neoblibě (navíc ten slavný západ se poněkud změnil). Člověku se po tomhle filmu nepříjemně nabízí otázka, kolik že to má vlastně přátel? ()

1860

Pro mě neskutečný zážitek, prostě jsem se nemohl dočkat, až ten vlak v pravé poledne dorazí... pro mě kultovní western.. ()

Slimak

"Frank Miller přijede dneska poledním vlakem...hledám dobrovolníky!"...klasika kterou pamatuju ještě černobílou a podle mě bylo to barvení nesmysl...jako malej jsem to hrozně prožíval a všichni ti poserové kromě šerifa byli tak dobře zašpérovaný že jsem si fakt myslel že město je zcela prázdné a někam odjeli....je to jeden z "čistejch" westernů co opravdu stojí za to.. ()

Reckon

Toto že je legenda mezi westerny? Vždyť tám nějakej děda dvě hodiny hledá pomocníky po městě kvůli pár chlápkům, který stejnak pak sám postřílí. Kdyby tam hrál Clint Eastwood, tak by ten film trval minutu a to by ještě 40 vteřin stál u rohu saloonu a kouřil cigáro. (3/10) ()

Scevola

Ak niekto caka klasicky western tak bude sklamany: vela nudnych rozhovor a na konci jedna lepsia strielacka. Ak nebude cakat typicky western tak vas mozno milo prekvapi premyslene vykreslenie postav, stupnovanie napatia ako sa blizila 12ta hodina, realny pohlad na to ako ludia v zivote racionalne kalkuluju a skvela ustredna piesen. Mne sa na tom pacilo to ze tam bola krasne vykreslena ludska pohava ze kazdy si v prvom rade hladi vlastnych zaujmov i ked mozno vie ze ked sa nic nespravi tak v buducnosti sa budu mat vsetci horsie. 8/10 ()

kolemjdouc

Film který se ztratí v záplavě braku.Je to škoda protože má svoji nenapodobytelnou atmosféru a je poplatný době kdy byl vyroben.A není o něj už dnes takový zájem protože působí jako vyčpělý sprej ()

DocBrown

Tak konečně, téměř po 70. letech, další položka splněna a už se blíží moment, kdy budu moct zemřít. Není to sice žádný skvost, ale ve svém žánru je to možná ten nejlepší (nepočítám spageti-western, zejména Leoneho). Do určité míry se vymyká zažitým westernovým klišé a jsem opravdu rád, že tu chybí tradiční tasení na povel tváří v tvář. Gary Cooper sice už působí poněkud staře, ale o to vyzrálejší herecký výkon. A Grace Kelly, tu mohl opravdu získat jen nějaký monarcha. Jen škoda, že Lee Van Cleef toho nestihl moc říct, toho ještě čeká velká westernová role. ()

J.F.B.

"People gotta talk themselves into law and order before they do anything about it. Maybe because down deep they don't care." Jistě jedna z nejklasičtějších klasik westernového žánru, které ani 68 let nijak výrazně neublížilo. Možná je to v prostotě tohoto příběhu jednoho horkého dopoledne (a samozřejmě i poledne), který zrovna neoplývá akcí, lepších přestřelek by se našlo jistě dost, ale tady to problém nepředstavuje. Je tu vše pěkně vyrovnané, poskládané dohromady. Charisma Garyho Coopera, neutuchající horko, pach potu a koní, rozvířený prach, tikající hodiny, štiplavý kouř lokomotivy, rachot kol bryček, opět horko, chladná krása Grace Kelly, suchá tráva, mladý Lee Van Cleef, výborná titulní píseň, vůně střelného prachu, whiskey, lesk šerifské hvězdy, nerozhodnost, konflikt, projevy o důležitosti pokroku, odmítnutí, všemožné figurky známé z mnoha a mnoha westernů tvořící stafáž městečka. Má to dobrou hudbu i kameru, má to spád, nenudí to. Já jsem spokojen. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (více)

Tak co dál, Arnolde?

Tak co dál, Arnolde?

12.04.2011

Z „velkého překvapení“, které Schwarzenegger koncem března sliboval, se nakonec vyklubala blbůstka The Governator, která se kromě kresleného seriálu dočká i komiksového cyklu (za vším stojí Stan Lee)… (více)