Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

troxor

Jay and Silent Bob je film, plný všech možných narážek na ostatní Smithovy filmy a zhuleneckých hlášek. Ani to nestačilo k tomu abych se pořádně bavil, film byl IMHO moc dlouhý. Film je navíc plný poněkud ubohého pubertálního humoru. To, že slovo fuck je použito 228x zase tak nevadí, studenti angličtiny se přiučí mnoho nových frází, kde se toto pro agličtinu nezbytné sloveso vyskytuje - výstavní příklad je např:"Go fuck yourself you fucking fucker! Fuck you!." Horší je ale naprosto pubertální humor. Ten je na úrovni třináctiletých. Vím, že Jay moc intelektuální hlášky mít nemůže a Silent Bob nemluví, ale i přesto jsem doufal, že to co jim z té huby vyhulené vypadne bude alespoň zatraceně vtipné. Nebylo. Vůbec... Zatím to nejhorší, co jsem od Smithe viděl. Doufám, že mi za tohle hodnocení Jay s Bobem nepřiletí rozbít držku. ()

P.J.2

Trapná,nekorektní,bez rozumného příběhu a přesto geniální komedie. Od začátku do konce jsem se nepřestal smát. ()

Napospas

Ze začátku jsem byl trochu rozpačitý, i když tam jsou občas fakt nehorázné štěky, celé to působí trochu slabším dojmem...co mě ale odrovnalo byly závěrečné titulky; vy jste poznali Luka a Leyu?! Když mi se zpožděním docvakly tyto momenty, líbilo se mi to najednou o hodně víc, třeba tam po druhém shlédnutí ještě jednu hvězdu přidám.. ()

Vakomlok

Skvělá komedie o putování dvou naprostých idiotů za, pro normálního člověka, naprosto neodůvodnitelným cílem. Spousta hlášek, spousta pop-kulturních odkazů a na závěr Mark Hamill v roli comicsového záporáka. ()

TETŘEF

Smith je jako marihuana, kterou tak rád prokládá svoje snímky. Skvělá, ale ne od začátku a přinutí vás k návratu do jeho universa častěji než nějákou půlnoční tv premiérou v rámci alternativního klubu. Skvělá camea Afflecka (OMG, BESTOF!), prcičkářů a hlavně Dawsona! Neuvěřitelné gagy a pomrknutí. Nemůžu být ani neuctivý, protože pak by přijel Kevin Smith a rozbil mě. Checkuje přeci internet.... :) ()

Hapretor odpad!

Po shlédnutí neuvěřitelné blbosti "Klub sráčů" jsem nevěřil, že je možné, aby natočil někdo něco podobného. Něvěřil jsem, že by někdo byl tak ujetý a debilní. Mýlil jsem se. Ruku na srdce a palec dolů, Kevine Smithe! Tohle natočí opravdu málokdo. Naštěstí pro diváky - a hlavně pro mě. Pokud to má být parodie na několik filmů, tak prosim, ale je to tak stupidní, že se ani nezmůžu přijít na jaký filmy. A to žádný z parodovaných filmů nemám rád. Scary movie je podle mě taky sračka, ale tohle ji předčí. U ne/filmu "Bullshit" mám taky na kahánku, ale aspoň se párkrát zasměju. Tady jen čumim a nevěřícně kroutim hlavou. ()

sadlokan

Hm.A to mam v oblibě camea i šťouchy z jinejch filmů.Ale nějak tam neni nic jinýho zábavnýho,tajný spolek Clitoris mi nějak k popukání nepřišel a ta dvojka nehrajících neherců mě nebere.Ledaže by to byli geniální herci a já úplně blbej!Přemejšlim,jak je složitý přemluvit pár českejch známejch tváří aby mi řekli tři věty na kameru a napsat je do titulků,pomuže to dílu,ne? ()

Lyžař

Kdyby si skrze celých 104 minut nedělali všichni herci srandu sami ze sebe, byl by tenhle film poloviční. Ze všech bych snad vyzvedl Bena Afflecka a úžasně vizuálně ztvárněnýho S.W.Scotta - ten prostě nemá chybu. ()

Kum0r

Film má spoustu silných momentů, ale hravní protagonista byl prostě na facku... Zhulené trosky se dají dělat i sympatické (třeba Ali G). ()

GOREGASM

Smrtící destilát pro všechny Smithovce. Ultra vtipné koření každé Smithovky, tedy Jay and Silent Bob, to tady rozbalí v celovečerním vydání a ještě teď si vzpomínám, když jsme se s klukama lámali v pase při sledování DVD ripu na Silvestrovské chatě 2001 ani už nevím kde. Kevin tady jednoduše kombinuje ty nejšílenější a nejujetější fóry ze svého šuplíku, které kombinuje s brilantními narážkami, ať už na sebe sama, filmový showbiznis, na své filmové, režisérské a všelijaké kamarády a kolegy, přičemž spoustu z nich si tady střihá nejen své role (že Bene Afflecku). Z filmu je strašně moc cítit, jak se u něj všichni bavili a tentokrát to funguje i směrem k divákovi. Dfacto jde o neskutečně crazy road movie s rekordním počtem cameo rolí v historii kinematografie, kdy každý host má svou památnou a hlavně supervtipnou scénu, že Seane Williame Scotte, Wille Ferrelle, Jasone Lee, Carrie Fisher, Tracy Morgane, Gus Van Sante, Bene Afflecku, Matte Damone, Chrisi Rocku, Jamie Kennedy, Wesi Cravene, Marku Hamille, Jamesi van der Beeku, Jasone Biggsi, Georgi Carline, Judde Nelsone... Ústřední dvojka samozřejmě válí taky a pokud ve vás stejně jako ve mně zbyla trošku vtipně perverzního studenta, tak se budete válet smíchy i v pětatřiceti. Btw Shannon Elizabeth is so fucking hot. 100% ()

Rathalos odpad!

Dalsia hovadina od Kevina Smitha,ze vraj komedia,dovolim sa zasmiat hahaha,to sa neda ani len dopozerat,nie to sa smiat,jasny odpad...:-) ()

BOURQUE

Samostatný film pre „fun postáv“ z filmov Clerks I/II. Na môj vkus však toto dielo K. Smitha je priveľa. Tie (občas choré) vtipy u mňa nefungovali dobre a zo samotného príbehu taktiež postrácam fantáziu. K.S. má na viac. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

helloween93

Kevin Smith si po svém střílí z hollywoodského světa touto crazy komedií o dvou zhulencích, kde se ve vedlejších rolích mihne poměrně hodně známých tváří. Nejvíc se mi asi líbily narážky na Miramax a na jejich svého času největší hvězdy - Damona a Afflecka a natáčení Dobrý Will Hunting 2 :D . Jinak je tu pár dobrých, ale i dost sušších hlášek. Kdybych to viděl v pubertě, asi bych se hodně vařil. Will Ferrell v typické roli úplného trotla taky nezklamal. 3* ()

Fifipek

Nez si tento film pustite, musite byt zasvecenym Smithologem, jinak vas divacky zazitek bude tretinovy! Je zde premira narazek na Smithovy filmy, vystridala se zde spousta hercu, kteri hrali v jinych Smithovych filmech. Kazdy kdo se zde mihne hodi nejakou zatracene dobrou hlasku - Chris Rock a jeho strach z bubaku v kafi, nebo Shannen Doherty a její fu**ing Miramax, Will Ferrel coby federalni agent je zatracene cool a predevsim Jay a Silent Bob - chodici a hlaskujici! Celkove 4 a pul*! ()

plagjoklas

Najslabší smithov film. Aj keď je to stále dosť dobré čakal som viac. Tu sa venuje najmä huleniu trávy aj keď nepopieram činnosť je to príjemná no na celý film mi jednoducho nestačí. Ešteže to zachraňujú scénky paradujúce star wars a vlastne všetko. :) ()

dokktor

musím přiznat, že to nebylo vůbec tak hrozné, jak se to na mně rok tvářilo z adresáře, kde má bratr filmy. nicméně to postrádalo něco, kvůli čemu bych se svíjel smíchy, což u takových filmů očekávám, a samotný vtipný feeling opravdu nestačí. i když zase u některých pasáží jsem nesatčil zírat, co je možné skolážovat do sebe, ale ... no zkrátka zlatá střední a 50% to jistí. ()

Xatrix

Nejsem zrovna smithofil, ale tuhle jizdu jsem si poradne uzil. Snimek si dela legraci ze sebe, z hercu, kteri v nem hraji i z divaku samotnych. Pokud clovek pristoupi na more nadsazky bude se u Jaye a Mlcivyho Boba kralovsky bavit. Odkazy na kultovni filmy, znamy herci, Allanis Morrisete jako buh, tady si nekdo uzival nataceni. A tak po smithovsku: Fuck you peolple, napiste mi tenhle film do guilty pleasures!!8/10 ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2