S plukovníkem Serlingem se poprvé setkáváme v poušti Al Bathra, kde byl jedním z velících důstojníků americké armády během války v Perském zálivu. Ani ten nejlepší úmysl však nemusí být zárukou, že bude vydán ten správný rozkaz. Viditelnost je minimální a tank se pod jeho velením rozjíždí proti nepříteli. Radost ze zásahu se však brzy mění v hrůzu - Serling zjišťuje, že stříleli do vlastních řad a že tak poslal na smrt svého nejlepšího přítele kapitána Boyera.O pár měsíců později je ze Serlinga řadový úředník z oddělení pro odměňování statečných vojáků a před sebou má první "případ". Na Medaili za statečnost je totiž navržena pilotka Karen, která přišla o život během mise v Perském zálivu. Serling se tedy snaží zjistit všechny okolnosti její smrti, ale je zaskočen líčením bojových situací a rozporuplnými postoji jednotlivých členů posádky. Díky Karenině osudu tak odkrývá neznámé skutečnosti, má možnost porovnat své vlastní vzpomínky s obsahem velkých a zprofanovaných pojmů, vyrovnat se se svým svědomím a nalézt vlastní důstojnost... (TV Prima)

Juto

Koniec filmu pochopiteľne spočíva trocha na emóciách, ale dovtedy bol film fascinujúcou emotívnou a logistickou hádankou. 7/10 ()

majo25

Možno áčková produkcia a obsadenie, ale inak prepadák. Celý príbeh sa točí iba okolo vyšetrovania jedinej situácie uprostred vojny. Je síce fajn, že spočiatku počujeme od rôznych vojakoch rôzne verzie príbehu, ale spája ich to, že sa točia okolo kapitánky - ženy vojačky. To vážne? Žena vo vojne? Žena ako kapitánka helikoptéry? To vážne? Žena rozkazujúca chlapom? Áno, v americkej armáde sa (bohužiaľ) nachádzajú aj nežné svorenia, ale že by velili jednotke je prinajmenšom k smiechu. O vytvorení si autority u mužov ani nehovoriac. Chlapi niekoľko mesiacov bez žien, no neviem, čo by tam s ňou porobili...vlastne viem....poriadne by ju... Ona má dokonca aj dieťa, vykreslená je ako vzorná matka. Vojačka. To vážne? A ten neprimeraný pátos, len aby vojačka vyzerala v najlepšom svetle, hlavne že v akcii všetkým svojim podriadeným nadáva do debilov. Totálnym lapsusom je, že tá hypotetická postava nie je obsadená nejakou mužatkou, ale herečkou známou z romantických komédií. To vážne? Nie, toto ja neberiem ani ako vtip. Nechýba tradičné klišé s hlavnou postavou a jej problémami v práci, v rodine, aj s alkoholom. Len kvôli áčkovej produkcii a z úcty k ostatným hercom na čele s Washingtonom to nie je podpriemer, aj keď by to bolo možno namieste. ()

otík

Edward Zwick netočí žádné akční šílenosti typu Tony Scotta, proto se někdo nemůže divit rozvláčnému tempu o dvou velkých vojenských omylech, jednom velkém vyšetřování a mnoha hrdinských i zbabělých činech. Vynikající Washington udrží pozornost i v okamžicích poněkud slabších, velmi kvalitně natočené válečné scény zase nabídnou něco pro fandy válečných filmů. Navíc Hornerova hudba je výborná, samozřejmě především v citově vypjatých situacích. Závěrečný skorohappyend není křečovitý a ačkoli je typicky americký, nic proti němu nenamítám. Výborný film. Hudba: James Horner ()

Magneto

Príjemne strávený čas...Vyšetrovanie vojenskej tragédie, okorenené skvelými hereckými výkonmi. Oplatí sa vidieť vtedy ešte herecké "ucho" Matta Damon :-) ()

ivan_drago

Celkem slušný válečný film, který doplácí na, podle mě, řidčí scénář a nevýraznou Meg Ryan. I atmosféra trochu pokulhává a místy se film nepříjemně táhne. Jeho klady bych naopak viděl v Denzelu Washingtonovi. Jelikož mám velmi rád válečné filmy, dávám deset procent navíc. ()

lennyd

Denzel Washington vyšetřuje událostí jedné noci během operace Pouštní bouře v Iráku. Film je koncipován jako vyprávění jednotlivých účastníků incidentu - v kterém se jeden od druhého liší. Ale kde je pravda ... ? Navíc Denzelovi komplikují vyšetřování jeho vlastní vzpomínky na válku... ()

VanTom

Jelikož výpovědi při vojenském vyšetřování (u návrhu udělení Medaile cti v boji první ženě v historii) nesedí a protiřečí si, nahlédneme na pád vrtulníku, bezesnou noc jeho osádky a smrt kapitána Karen Waldenové v několika rozporů plných verzích. Pro vlastním válečným traumatem sužovaného plukovníka Serlinga je však pravda důležitější, než politika nebo čistý štít armády. Netriviální drama tak nenabízí pouze velkou úvodní tankovou bitvu, ale také silné odhalení a snesitelnou dávku patosu při složitém definování pojmů hrdinství, statečnosti či zodpovědnosti. ()

JohnSmith

Mám trauma z toho,že jsem zabil kamaráda v boji,tak budu vyšetřovat jednoho padlýho hrdinu.Jejda,ona je to žena a má dostat medaily cti.Hmm a kde jsou svědci,proč mi každý říká něco jinýho. Nakonec se k pravdě nějak doberu. Popravdě celkem to bylo zajímavý,jen si nedovedu představit pilota vrtulníku se 40 kg čistý váhy ()

zigíš

V poměrně krátkém sledu druhý snímek v Rašomonském stylu. A líbil se mi stejně jako The Last Duel (2021). Taky to bude tím, že mám pro Zwicka slabost. Ve scénáři jde hodně po emocích -ten americký patos mi za mák nevadí- a většinou spolupracuje s Deakinsem, takže je na co koukat. Herci přesní, všichni (včetně Meg Ryan). ()

manonfire

Jak už bývá jeho dobrým Zwickem, tlačí místy režisér na pilu armenikanismu a patosu všeobecně tolik, že by z toho nejeden cynik blil, ale když patetickou větu hřímá Denzel se svýma obvykle zatnutýma zubama, kterými hrozí a zároveň bojuje s pláčem, prostě to funguje. Relativně netuctový námět o vyšetřování oprávněnosti udělení medaile, se zvrhne ve složitý kaleidoscop vzpomínek jednotlivých akterů, z nichž každý sám o sobě reprezentuje zajímavou filmovou předlohu. Nejlepší moment filmu má ale na triku excelentní Lou Diamond Phillips a jeho scéna v autě "Jsem dobrej voják" je pro mě naprosto kultovní. 90% ()

Yeosol

Není obvyklý, aby byl válečný film vyprávěný způsobem, kdy se prošetřují výpovědi jednotlivých vojaků posádky helikoptéry a nešťastný události, která se jim stala na jedný z jejich akcí. Původně jsem se toho trochu bál, ale i přes můj počáteční strach a malinkou nedůvěru, jsem věřil, že by snad mohlo jít o poctivý a kvalitně odvyprávěný film. Díky bohu za to, že jsem se nespletl. Výpovědi jednotlivých protagonistů se liší v maličkostech a o to působivější je pak to, když Denzel Washington usilovně zjisťuje pravdu a tím si vlastně zajišťuje pro sebe pozici pravdomluvnýho a svědomityho vojáka. Je taky moc fajn vidět například začínající hvězdu Matta Damona jako mlaďoučkýho kluka. Líbil se mi rozdíl mezi tím, když byl v civilu a když měl na sobě uniformu a byl ostříhaný. V civilu vypadal dost pohuble, kdežto v uniformě drsněji a připomínal mi jeho pozdější roli v Zachraňte vojína Ryana. Dále bych vyzdvihl překvapivě křehoučkou Meg Ryan a pochválil jí za její roli kapitánky, kterou zahrála velice přesvědčivě. No a jako poslední se mi pochopitelně líbil sám Denzel Washington a jeho úloha vyšetřujícího důstojníka. Na jeho herecký výkon si nikdy nemůžu stěžovat. Hudební složka, až na závěr film, nebyla příliš výrazná a chvilkama mi to připomnělo hudbu z později natočenýho Titanicu. To je asi tak všechno, film se mi moc líbil a rozhodně bych ho doporučil těm, kdo chce občas trošku zpomalit . ;-) ()

iXtr3m3

Videné svojho času v kine ako teenager, vtedy ma zaujala len vojenská časť. Po pár rokoch sa k tomu pridal záujem aj o politickú časť tohoto trileru a vo výsledku máme krásne štyri hviezdy. ()

Romario odpad!

Jen jednou jedinkrát se mi stalo,že jsem odešel z kina před koncem filmu, a to u tohoto "skvostu"! Pokud někdo miluje americký národní patos a při pohledu na americkou vlajku,která se třepotá ve větru, je celý rozechvělý,pak si tu opravdu užije. K tomu trapné válečné scény a hrůzný film je na světě.Vřele nedoporučuji. ()

duddek

Nedokážu si představit nudnější zápletku než nejasnosti kolem předávání vyznamenání... A nezachraňuje to ani Ryanová, která je na plátně všehovšudy tak pět minut. ()

Paity

Nepříliš zajímavé, ne-dechberoucí s romantičkou Meg Ryan v jedné z hlavních rolí. To prostě nemůže fungovat a taky nefunguje, alespoň ne na mě. Čekal bych od toho víc, ale to podle hodnocení i ostatní uživatelé ČSFD. ()

MacGyver

Prirodzené zaškatuľkovanie Meg Ryanovej ako romantickej dievčiny obvykle sa pohybujúcej v úplne inom žánri zvýraznilo kontrast medzi na prvý pohľad fyzicky jemnou až slabou ženou a krutou vojnovou realitou. Kontrast, ktorý sa prelínal celým dejom a ktorý človek zviazaný vojenskými tradíciami (Denzel Washington) nikdy nemohol pochopiť. Ambiciózny film - síce nie bez chýb, ale určite stojí za pozornosť. ()