Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

kornflakeska

Viděno v přepočtu asi tak padesátkrát a jednu dobu jsem uměla všechny repliky postav nazpaměť. Vynikající animace a děj je dokonce dynamičtější než v knižní předloze (nehledě na to, že Gaiman je naprostý génius). Perfektní stylizace postav, prostředí, navíc je vše doplněno adekvátním humorem. Selick bez Burtona mě dokázal velice příjemně překvapit. ()

dinsdale

Po první půli jsem usnula. Když jsem pustila drhou část, zjistila jsem, že přesně tam to začalo být zajímavé a akční. Animace mi sedla. ()

Pecival

Naprosté vizuální hody, prostě nádhera. Celej film jsem měl ale pocit, že tohle všechno už jsem někde viděl.... ()

Ludivitto

Vizuálně hodně působivé, co se ale vypravěčství týče bohužel mírně zploštělé. Pro děti moc depresivní až děsivé, pro dospělé zbytečně dětsky doslovné. ()

HomeAlone

Animacia pouzita v Koraline a jej predchodcoch predvianocnej nocnej more a mrtvej neveste je uchvatna a je mi 100 krat blizsia ako tie dnesne bezne pocitacove animaky . Koralina ma hlavne potesila , ze sa ani nevidala inou cestou ale klasickou pre Selicka a Burtona , takou jemne bizarne hororovou . Velmi pekna rozpravka , ktora urcite potesi aj väcsich ()

jenik71

Po technické a výtvarné stránce není absolutně co vytýkat. Na pohled je to hodně působivé a perfektní vizuální zpracování velmi připomíná "Mrtvou nevěstu" od Tima Burtona. Co je to ale platné, když mě až tolik nezasáhl příběh. Opravdu velká škoda, rád bych dal celkovému dojmu víc než 60%. ()

ImNotThere

Další brilantní pohádka, která si mě získala. Úžasná animace alá Burton, skvělá kamera, temná atmosféra (přesto pohádková) podbarvená vynikající hudbou Coulaise. ()

Beer Ceps

Čistých pět to určitě není ale nevím proč, nějak jsem si tohle modrovlasé děvče, které touží po lepším světě oblíbil. Též napomáhá nečekaný zvrat příběhu s hororovým podtextem doprovázený krásným vizuálním zpracováním. Jednoznačně lepší, než Ukradené Vánoce. ()

tommmy89

Veľmi príjemná / relaxačná / sympatická a odveká rozprávka na akú nie sme celkom zvyknutí. Už na screenshotoch si isto všimnete, že i grafické spracovanie je trochu iné. Časom ale zisťujete, že práve toto retro pohľadenie po duši dáva príbehu onú slasť a pôžitok pre diváka. Inak je animák dosť zaujímavý, pohlcuje pomerne dosť rýchlo do deja, myseľ opantáva zaujímavý scenár, hororovo-dobrodružná atmosféra a konečné prevedenie animáku so všetkým, čo k tomu patrí. Dejová línia je veľmi pružná, nedrží sa kriviek, ktoré má klasický film a to je pozitívum. Osobne hodnotím tento kúsok veľmi kladne. 4* ()

zsn

Ještě, ještě, ještě!!!! Taková krása! Po Burtonovkách a Mary a Maxovi má nová nejoblíbenější 🖤 Tvl a já to vidím prvně až o 10 let později?!!!! ()

Chise

Film s poněkud pomalejším a nudnějším rozjezdem...kdyby se scénáristovi povedlo lépe se s úvodem pomazlit a udělat ho atraktivnější, tak by na snímku nebyla jediná chybička. Animace je naprosto dokonalá a fascinující a ve doprovází výjimečná okouzlující hudba. Rozhodně se ale nejedná o záležitost pro malé děti, Koralína se totiž vyžívá v dětských nočních můrách (i já jsem si zavzpomínala a nechala se trochu vyděsit), takže bych ji doporučila tak od osmi let výše. ()

KR4T4S

Nebylo to tak dechberoucí jako Noční můra, ale hltal jsem každou minutu. Tahle "nedokonalá" animace dokázala pro mě vytvořit opravdovější a skutečnější postavičky, než třeba ta "dokonalá" a "realistická" animace v případě všech Shreků, Madagaskarů a bůhví čeho ještě. Více takovýchto ne za každou cenu vtipných a temnějších animáků! 90% ()

Soweek

Prostě paráda! Kam se hrabe Tim Burton se svými animáky, Coraline má v sobě všechno co potřebuje. Silně znepokojující animák s horovými prvky, které nejsou zanedbatelné, a především nádherně promyšleným světem s odpovídající animací je pastva pro vaše oči po celou dobu stopáže. Guillermo, Burton a další tvůrci pohádkovo-hororových světů mohou jen tiše závidět. ()

made1

Patrně nějakou zvláštní shodou náhod mě minulo všeobecné nadšení, ale krom nezpochybnitelné autorovy fantazie a velice dobrého dabingu Dakoty Fanning mě příběh nijak zvlášť neoslovil. Srovnám-li to se stejně bizarním Igor-em, který však opomíjí vše dětské, nebyla jsem absolutně nijak ohromena. ()

NALBERTik

Moc pěkně se na to koukalo. Krásná animace a fajn příběh, není co řešit, klidně si to dám za čas znovu :) Vidět todle ale jako malé dítě, tak mám noční můry...dnešní "pohádky" jsou strašidelnější jak Predátor ! :D ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)