Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko

Koralína a svět za tajemnými dveřmi

Coraline

Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

fujj to bylo ale strašidelne. Ale takový styl pohádky sem ještě neviděl, i když tento rok ještě jednu takovou asi uvidím, jak se tak divam na trailery 9. Proste nice dangerous pohádka. a i když sem se po prvních ukázkách bál, jak tam bude sedet ta "zastarala" grafika, nakonec to snad coraline prospelo. Hudba perfektní 8/10(27.5.2009)

Čo sa týka animácie, asi najväčšia pecka, akú som vôbec kedy videl. Kam sa na toto hrabú digitálne umeliny. Príbeh tiež výborný - Gaiman je Gaiman. Jediný problém mám s prostrednou tretinou, kde film trochu stráca tempo. Našťastie potom naplno presiakne na povrch temnejšia stránka príbehu a záver je skutočne napínavý. Skrátiť to o 10 minút, aby to bolo hutnejšie, pridať trochu viac nahľadu a vtipu a bolo by to absolútne dokonalé.(25.5.2009)

Atmosférické, napínavé, ponuré a strašidelné. Některé pasáže mě opravdu slušně vyděsily a měla jsem pocit, že jestli mě, diváka vcelku odolného, toto vyděsí, tak pokud se na Koralínu dívá nějaký malý špuntík, z některých scén nejspíše pláče hrůzou a po dlouhé večery se možná bude i po tmě bát. Čarodějnice a ty její knoflíky byly vskutku opravdu velmi děsivé. Hodně povedený snímek, ale netroufla bych si říci, že v něm naleznou pohlazení a klid v duši i ti (nej)menší.(23.10.2010)

Líbilo se mi to přesně do okamžiku druhého konce, který tam rozhodně nemusel být a mohl se nějak spojit s tím předcházejícím, tohle natahování nesnáším. Jinak animace a stylizace moc hezká, neokoukaná a zajímavá, hudba výborná a zápletka přinejmenším zábavná, navíc minimum moralizování. Postavám (snad až vyjma hlavní hrdinky a kocoura) ale chybělo kouzlo a celá ta pohádka a její konec na mě působil dost chladně. Ale palec nahoru za všechny ty krásný hororový scénky "pro děti."(9.4.2011)

Je Noční můra před vánoci víc mistrovským dílem díky Burtonově vlivu, nebo díky nebetyčného umu Henry Selicka? Koralína dokazuje, že to první je pravdou - Selick sice dokáže krotit loutky vskutku oko uchvacujícím způsobem, neb vizuálně je to takřka dokonalý skvost stylově s klidem překonávající digitální uměliny od Pixaru, jenže příběh z pera Gaimana se mu pod tou krásou trochu ztrácí. A tak až na mírný vliv Gaimana a jeho temné poetiky nejde o nic jiného, než standartně pěknou pohádku o holčičce která musí přejít do mírně bizarní země za zrcadlem (pardon, dveřmi), aby pochopila že doma s rodiči je stejně nejépe. O nějaký zázrak, jak by se mohlo zdát z okolních komentářů, tedy skutečně nejde... nicméně mezi klasickými "temně-fantaskními" pohádkami se také Koralína nikterak neztrácí. 7/10(23.9.2009)

• - Loutka Koralíny existuje ve 28 různých verzích. V příběhu měla 9 různých kostýmů, z nichž každý byl vyrobený alespoň v 6 kopiích. Hlavní loutka měřila okolo 25 cm. (venus)

• - Všechny loutky jsou vyrobeny ze silikonu a pěnového latexu, uvnitř jsou ze železa. (venus)

• - Coraline je prvním pookénkově animovaným filmem, který byl snímám dvěma kamerami najednou za účelem 3D projekce. (Pumiiix)