Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko

Koralína a svět za tajemnými dveřmi

Coraline

Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

• Viktooorka

Coralina stále nevrlá mladičká slečinka, která se musela s rodiči přestěhovat kvůli vydání jejich zahradnického katalogu. Samá práce a na dcerunku není čas. Samozřejmě, že holčička v pubertě jentak neposedí, tak prozkoumává barák, kde najde dveře do světa, který je pravý opak. Rodiče jsou zábavní a dávají ji přesně to, co chce. Ale všechno není takové, jak se zdá... Vypadá to jako zajímavý animák, jenže jenom vypadá.. Než Coralina najde dveře, tak jsem se nudila, taková příjemná pohádka pro dětičky předškolního věku.. Poté co dveře konečně našla a dostala se na druhou stranu, to byla pastva pro oči.. ale to se rázem změní v děsivý thriller.. Chudáci děti z toho musí mít pěkných pár nočních můr (Nejedny rodiče odešli v předstihu se svými ratolestmi) !! Já měla problém držet dolní čelist u horní..Děkuji za hlas Dakoty Fanning, pár vtipných scének, kocoura, který mě "děsil" ale zároveň bavil a skvělou animaci. Bohužel první animák, který si mě bohužel nezískal :( a to vypadal tak slibně.. Doufám, že po druhé projekci se můj názor změní...(12.6.2009)

Koralínou se mi konečně trefil Henry Selick do mého gusta. Ukradené vánoce mě moc nebraly a mé očekávání tedy nebylo nikterak raději vysoké. Ale dostatečně pohádkový příběh, který svou atmosférou nemá daleko k hororu mě nutí uznale pokývat hlavou. Pokud se týče animace, již těžko lze něčím překvapit, co se týče originalitou a nápady, tady místo určitě je a Henry Selick jej opět slušně zaplnil.(2.11.2009)

Burtonovský feeling se nezapře a Koralína to rozjíždí jak se patří. Už začátek, kdy pavoučí žena svými tenkými pařátky spřádá panenku, kterou sleduje nebohá dítka, je vrcholem současné animace. Navíc příběh nepostrádá vtip ani napětí a nudit se prostě nebudete. Animovaný film má co nabídnout právě ve filmech, jako je tento. HUDBA: Bruno Coulais, They Might Be Giants - bohužel, komentář píši po nějaké době, co jsem viděl film, takže z hudby si nevybavuji jediný motiv :-) ale mám pocit, že se to dalo poslouchat.(17.7.2009)

Atmosférické, napínavé, ponuré a strašidelné. Některé pasáže mě opravdu slušně vyděsily a měla jsem pocit, že jestli mě, diváka vcelku odolného, toto vyděsí, tak pokud se na Koralínu dívá nějaký malý špuntík, z některých scén nejspíše pláče hrůzou a po dlouhé večery se možná bude i po tmě bát. Čarodějnice a ty její knoflíky byly vskutku opravdu velmi děsivé. Hodně povedený snímek, ale netroufla bych si říci, že v něm naleznou pohlazení a klid v duši i ti (nej)menší.(23.10.2010)

Strašná nuda, která mě jen utvrdila v tom, že mi Selickův styl nesedí. Animace je kouzelná a dobrých deset minut i baví, ale jako vše ostatní se časem okouká a zůstane jen vyčpělý příběh opsaný odjinud, doplněný úděsně nezábavnými scénkami, které na podobně mělký animák jen natahují neúměrnou stopáž. Ke všemu je samotná Koralína dost nesympatický fracek, a to s tím nemá nic dělat skutečnost, že ji v originále dabuje Dakota Fanning. I v dabingu jsem jí chtěl dát v devíti z deseti případů po tlamě. A ten půlhodinový závěr jak z průměrného RPG měl být jako co?(30.5.2009)

• - Více jak 20 lidí z různých částí USA i z celého světa přestěhovalo do Portlandu, aby mohli na tomto filmu pracovat. (Pavlínka9)

• - Zvuk, který je slyšet ve scéně, kdy Koralínina matka dopadne do pavučiny, odpovídá zvukovému efektu lámajícího se ledovce z filmu Doba ledová 2: Obleva (2006). (t.mon)

• - V traileru je vidět odkaz na další film Henryho Selicka Opoparchant (2001). Otec Koralíny má logo snímku na trenkách. (Aknah)