poster

Koralína a svět za tajnými dveřmi

 • Česko

  Koralína a svět za tajemnými dveřmi

 • USA

  Coraline

 • Slovensko

  Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  ****

  fujj to bylo ale strašidelne. Ale takový styl pohádky sem ještě neviděl, i když tento rok ještě jednu takovou asi uvidím, jak se tak divam na trailery 9. Proste nice dangerous pohádka. a i když sem se po prvních ukázkách bál, jak tam bude sedet ta "zastarala" grafika, nakonec to snad coraline prospelo. Hudba perfektní 8/10(27.5.2009)

 • Cervenak
  ****

  Čo sa týka animácie, asi najväčšia pecka, akú som vôbec kedy videl. Kam sa na toto hrabú digitálne umeliny. Príbeh tiež výborný - Gaiman je Gaiman. Jediný problém mám s prostrednou tretinou, kde film trochu stráca tempo. Našťastie potom naplno presiakne na povrch temnejšia stránka príbehu a záver je skutočne napínavý. Skrátiť to o 10 minút, aby to bolo hutnejšie, pridať trochu viac nahľadu a vtipu a bolo by to absolútne dokonalé.(25.5.2009)

 • Aluska88
  ****

  Atmosférické, napínavé, ponuré a strašidelné. Některé pasáže mě opravdu slušně vyděsily a měla jsem pocit, že jestli mě, diváka vcelku odolného, toto vyděsí, tak pokud se na Koralínu dívá nějaký malý špuntík, z některých scén nejspíše pláče hrůzou a po dlouhé večery se možná bude i po tmě bát. Čarodějnice a ty její knoflíky byly vskutku opravdu velmi děsivé. Hodně povedený snímek, ale netroufla bych si říci, že v něm naleznou pohlazení a klid v duši i ti (nej)menší.(23.10.2010)

 • akisha
  ****

  Líbilo se mi to přesně do okamžiku druhého konce, který tam rozhodně nemusel být a mohl se nějak spojit s tím předcházejícím, tohle natahování nesnáším. Jinak animace a stylizace moc hezká, neokoukaná a zajímavá, hudba výborná a zápletka přinejmenším zábavná, navíc minimum moralizování. Postavám (snad až vyjma hlavní hrdinky a kocoura) ale chybělo kouzlo a celá ta pohádka a její konec na mě působil dost chladně. Ale palec nahoru za všechny ty krásný hororový scénky "pro děti."(9.4.2011)

 • HAL
  ****

  Je Noční můra před vánoci víc mistrovským dílem díky Burtonově vlivu, nebo díky nebetyčného umu Henry Selicka? Koralína dokazuje, že to první je pravdou - Selick sice dokáže krotit loutky vskutku oko uchvacujícím způsobem, neb vizuálně je to takřka dokonalý skvost stylově s klidem překonávající digitální uměliny od Pixaru, jenže příběh z pera Gaimana se mu pod tou krásou trochu ztrácí. A tak až na mírný vliv Gaimana a jeho temné poetiky nejde o nic jiného, než standartně pěknou pohádku o holčičce která musí přejít do mírně bizarní země za zrcadlem (pardon, dveřmi), aby pochopila že doma s rodiči je stejně nejépe. O nějaký zázrak, jak by se mohlo zdát z okolních komentářů, tedy skutečně nejde... nicméně mezi klasickými "temně-fantaskními" pohádkami se také Koralína nikterak neztrácí. 7/10(23.9.2009)

 • - Loutka Koralíny existuje ve 28 různých verzích. V příběhu měla 9 různých kostýmů, z nichž každý byl vyrobený alespoň v 6 kopiích. Hlavní loutka měřila okolo 25 cm. (venus)

 • - Všechny loutky jsou vyrobeny ze silikonu a pěnového latexu, uvnitř jsou ze železa. (venus)

 • - Coraline je prvním pookénkově animovaným filmem, který byl snímám dvěma kamerami najednou za účelem 3D projekce. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace