poster

Koralína a svět za tajnými dveřmi

 • Česko

  Koralína a svět za tajemnými dveřmi

 • USA

  Coraline

 • Slovensko

  Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vodnářka
  ****

  Gaimanovo dílo plné fantazie skrývající se zejména ve změti geniálně plynoucích slov na stránkách knih při každém přenosu do konkrétních obrazů ztratí část svého kouzla, ať už se jedná o film nebo komiks P. Russela. Zkušený režisér animovaných filmů Henry Sellick však jakési napojení na Gaimanovu představivost stejně jako schopnost vyprávět příběh zajímavý pro dětského i dospělého diváka předvedl výborně. Odvaha, tvrdohlavost a síla jít si za svým neupadají v případě Koraliny do žádných pro dětské filmy typických klišé, sousedé zůstávají stejně kouzelně bláznivými a záhadnými, že si je divák prostě musí oblíbit a svět za zavřenými dveřmi působí i přes svá lákadla odporně podle a zákeřně. Myslím, že Neil Gaiman i všichni jeho fanoušci mohou být stoprocentně spokojeni.(5.2.2011)

 • gudaulin
  ****

  Jeden z nejzajímavějších animáků poslední doby, který stojí hlavně na kvalitní knižní předloze Neila Gaimana coby momentálně asi nejzajímavějšího tvůrce alternativních světů. Koralína může uspokojit jak děti, snad s výjimkou těch nejmenších, protože obsahuje temné motivy a strašidelné scény, tak i dospělé, protože přináší opravdu chytrý příběh se zajímavými postavami a s nosnou myšlenkou, je natočená dynamicky, s citem pro výtvarnou stránku a k pěti hvězdičkám jí vlastně moc neschází. Paradoxně v mých očích jí ubližuje to, na čem je postavená současná animovaná blockbusterová tvorba, tzn. typická počítačová grafika, díky které jí schází určitá výlučnost charakteristická pro klasickou kresbu a animaci. Celkový dojem: 85 %.(30.4.2010)

 • Skejpr
  ***

  Po mimické a vůbec animační stránce samozřejmě naprostá špička, jinak ale nesahá Mrtvé nevěstě nebo Ukradeným Vánocům (těm hlavně) ani po kotníky. Hororové a strašidelné prvky působí naroubovaně za každou cenu, od půlky začne být děj strašně natahovaný a energie a tempo se z něho v podstatě vytratí (a už se neobjeví). Bohužel, ani hudební veterán Coulais se nezmohl na víc než jen pár zajímavých hudebních momentů. Hudba paradoxně funguje lépe samotná než s filmem... Selickovi každopádně chybí nápady a Burtonův dohled, který by Koralíně zajistil elegantnější průběh, žánrovou čistotu a dostatečné fantazijní zázemí. A taky lepší tah na branku...(17.7.2009)

 • Aluska88
  ****

  Atmosférické, napínavé, ponuré a strašidelné. Některé pasáže mě opravdu slušně vyděsily a měla jsem pocit, že jestli mě, diváka vcelku odolného, toto vyděsí, tak pokud se na Koralínu dívá nějaký malý špuntík, z některých scén nejspíše pláče hrůzou a po dlouhé večery se možná bude i po tmě bát. Čarodějnice a ty její knoflíky byly vskutku opravdu velmi děsivé. Hodně povedený snímek, ale netroufla bych si říci, že v něm naleznou pohlazení a klid v duši i ti (nej)menší.(23.10.2010)

 • Fr
  ****

  Je rozkošná jak knoflíček, na očích všech tvářiček. Kdokoli jednou spatří Koralínku….. ,,Krásné“ prostředí a dům starý 150 let dává vzpomenout na kousky T. Burtona, nebo právě na Ukradené vánoce. Stejně jako příběh, kde se pod závojem noci probouzí neuvěřitelná dětská fantasie. A vyloudí i kapku úsměvu. Jsou sny nebezpečné? A co když je to skutečnost? Faunův labyrint pro děti? (!) Děti se budou bát! Třeba toho, jestli je babizna také nenaláká na poklady! PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *** P.S.: jste li dítě, odeberte jednu * od humoru a přidejte ji k napětí.(17.6.2009)

 • - Když Wybie utíká před Coraline, Coraline po něm hází obě své boty. Avšak v další scéně po něm hodí také svou botou, i když by správně už žádnou mít neměla. (Sayko)

 • - Dollar Bill má tvář režiséra Henryho Selicka. (Aknah)

 • - Shodou okolností byla pro soundtrack k filmu do dívčího sboru jako hlavní hlas vybrána dívka, která se také jmenuje Coraline. (Bounded)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace