Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko

Koralína a svět za tajemnými dveřmi

Coraline

Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

• lesumir

Koralína a NUDA za tajnými dveřmi! ___Hraje si to na Mrtvou nevěstu, ale mrtvá nevěsta to není. Tak co to je? Chce to být vtipné, nenáročné a pro všechny generace, jenže není. Co to je? Chce malinko asociovat Alenku v říši divů na tajemný způsob, jenže se ji to nedaří. Co to je? Jo, přesně, Nudná KOralína, které pořád někdo říká KArolína a ona je z toho tak v prdeli, že dokáže na xichtě "vykouzlit" tisícpětsetpadesátčtyřiapůl" grimas a z toho máme právě my padnout na zem.(21.6.2009)

No, tak myslím, že po tomto filme môžme jednohlasne odpustiť Henrymu Selickovi sprostosť, akou bol film 'Monkeybone' a jednou vetou dodať odporučenie, že nech radšej zostane pri animovanom filme. Skvelá animácia, skvelý príbeh. Horrorovo detský, dospelo rozprávkový, plný predstavivosti, rozkošných farieb a vizuálnej stránky, podporený zaujímavou audio vložkou. Malé štrbinky by sa našli len v trošku predvídateľnom scenári, ktorý je v svojej podstate len lepším štandardom, no mrazivé a takmer horrorové momenty dávajú divákovi pocit inovácie a zaujímavej kombinácie žánrov. 'Coraline' je ďalším prírastkom v rade dospievajúcich animákov, pri ktorých sa pomer obecenstva v kine bude určite postupne prikláňať k vyšším vekovým skupinám a rozpaky z kúpy lístka na animované predstavenie budú musieť ísť bokom aj pri odrastených svalnatých borcoch, ktorí mali doteraz pri výraze animák pred očami Mickey Mousea. Len tak ďalej. 85%.(12.6.2009)

Aké úžasné a duchaplné... roll. Pevne verím, že to bolo písane od srdca, ale popravde čo také má Coraline čo mnohé podobné snímky nie? Skvelé vizuálne prevedenie... nádcherny príbeh, tajomný, mystery? (:krútim očami:) Pretiahnutá stopáž, klišé, chaotické prelínanie a celkové prevedenie mne osobne vôbec nesadlo... 5/10(25.5.2009)

Jeden z nejzajímavějších animáků poslední doby, který stojí hlavně na kvalitní knižní předloze Neila Gaimana coby momentálně asi nejzajímavějšího tvůrce alternativních světů. Koralína může uspokojit jak děti, snad s výjimkou těch nejmenších, protože obsahuje temné motivy a strašidelné scény, tak i dospělé, protože přináší opravdu chytrý příběh se zajímavými postavami a s nosnou myšlenkou, je natočená dynamicky, s citem pro výtvarnou stránku a k pěti hvězdičkám jí vlastně moc neschází. Paradoxně v mých očích jí ubližuje to, na čem je postavená současná animovaná blockbusterová tvorba, tzn. typická počítačová grafika, díky které jí schází určitá výlučnost charakteristická pro klasickou kresbu a animaci. Celkový dojem: 85 %.(30.4.2010)

Námět z Alenky, scénář maximálně na kraťas a do toho výstřední Sellickovo fantazírování, které po půlhodině prostě už ničím nezaujme a víc a víc tlačí k zoufalému volání „Ať už se začne něco dít, proboha!“. Co mě na tom bavilo nejvíc, tak byla paradoxně Dakota, která výborně intonuje a v hlasových polohách protivného spratka, vyděšeného děvčátka i odvážné holky doslova ‚hraje‘. Zbytek k uzoufání a nemusel tomu ani asistovat Tim Burton.(31.12.2009)

• - Více jak 20 lidí z různých částí USA i z celého světa přestěhovalo do Portlandu, aby mohli na tomto filmu pracovat. (Pavlínka9)

• - Stejně jako ve druhém celovečerním filmu podle předlohy Neila Gaimana - ve filmu Hvězdný prach (2007) - zde zazní slavný kankánový úryvek z Offenbachova "Orfea v podsvětí". (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Loutka Koralíny existuje ve 28 různých verzích. V příběhu měla 9 různých kostýmů, z nichž každý byl vyrobený alespoň v 6 kopiích. Hlavní loutka měřila okolo 25 cm. (venus)