poster

Koralína a svět za tajnými dveřmi

 • Česko

  Koralína a svět za tajemnými dveřmi

 • USA

  Coraline

 • Slovensko

  Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  ****

  fujj to bylo ale strašidelne. Ale takový styl pohádky sem ještě neviděl, i když tento rok ještě jednu takovou asi uvidím, jak se tak divam na trailery 9. Proste nice dangerous pohádka. a i když sem se po prvních ukázkách bál, jak tam bude sedet ta "zastarala" grafika, nakonec to snad coraline prospelo. Hudba perfektní 8/10(27.5.2009)

 • Webb
  ****

  Po delší době zase parádní temně děsivý chytlavý animák, který brnká přesně na mojí notu. Zdál se mi v detailech docela propracovaný, děj záživný, příběh zajímavý a o něco lepší než Up ze stejného roku. Vůbec jsem se nepřistihl že bych se nudil a za to mu skládám poklonu. [7,5/10](17.7.2009)

 • Faustka
  *****

  Oáza snění ve středobodu pohádkového světa. S evokující fantazií si pohrávající Henry Selick. Růžovým palácem zaplnil prázdné místo nesplněných přání duše dospělých. Iluzionismus prostoupený laškující hravostí, rozvernou bizarností, ale i vše obepínající uzavřeností a narůstající vtíravou temnotou, které nelze tak lehce uniknout. Anime s příslibem, alespoň na okamžik pootevřít dvířka…úniku z reality a nechat se ukolébávat bezelstnou blažeností.(9.3.2010)

 • Bluntman
  ****

  Svět, který nechci obývat, film, ke kterému se nebudu tolik vracet jako k jiným selickovsko-burtonovským počinům. Znepokojivé a bizarně gilliamovské, promyšlené a důsledné, bezútěsné a depresivní, založené na dětských "straších" a fantaziích. Dobrá zpráva: Henry Selick se konečně osamostatnil a přístě k tomu snad nebude potřebovat ani vzájemně propojenou a "vychytralou" síť odkazů a sebereferenčních prvků. 9/10 P.S.: I když se to tak nezdá, předchozí řádky jsou pochvalou.(25.5.2009)

 • juta
  ****

  Strašidelná pohádka, ve které se Karolína, pardon, Koralína dostane do paralelního prostoru, ve kterém je všechno boží a mnohem lepší, než ve světě, ve kterém Koralína žije, jenže to je jen zdání a postupem času se odkrývá pravda a v tom případě začíná jít o život. Pěkný animák, který mám rád, ale na plný počet to už není.(18.7.2018)

 • - Sníh byl vytvořen z lepidla a jedlé sody. (venus)

 • - Koralína navrhuje druhé mámě hru na schovávanou, což je název thrilleru z roku 2005, ve kterém Dakota Fanning hraje holčičku přesvědčenou o existenci imaginárního přítele (za výkon v něm získala MTV Movie Award). (Rob Robinson)

 • - Mezi původním literárním dílem a filmem lze najít několik rozdílů. V knižní předloze se například postava Hubíka vůbec neobjevuje. (mynonka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace