Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Kaucuk

Přednosti tohohle filmu zrají v originálním příběhu a zpracování. Kouzelná pohádka o holčičce, která objeví tajemné dveře do světa, na první pohled stejného jako je její vlastní učaruje spíše dospělým. Pro děti je to dle mého mínění chaotický a drobet strašidelný. Úžasně vymyšlené postavy kouzelníka, kocoura a (ne)pravého otce jsou pomyslnou špetkou koření, který tenhleten filmový koláč potřebuje k dokonalosti. Bohužel je jedna jeho část v závěru ukousnuta zrychleným a chaotickým zakončením. Ale jinak parádní pohádka (spíše) pro dospělé. ()

FeiNike

Iné svety skryté za tajomnými dverami, skriňami, závesmi [ prípadne ďalšími interiérovými časťami rodinných domov ] čakajúce na objavenie síce nie sú tou najoriginálnejšou ingredienciou filmových fantasy príbehov, v prípade Koralíny však od tohto faktu úspešne odvádza pozornosť úchvatná animácia, kúzelná hudba a smršť geniálnych tvorivých nápadov, ktoré mi v tých najbizarnejších a najkomickejších scénach filmu od úžasu rozšírili oči na dva veľké gombíky. ()

ZackSawyer

Jedna modrovlasá holčička, jedno oranžové pyžámko, skvělá animace a jedno velké, skvělé dobrodružství jedné šikovné nebojácné dívenky, která zkoumá zákoutí a taje jednoho starého domečku. K tomu spousta různých profilů osobitých lidí. Pěkné a skvěle nadabované Dakotou Fanning. Perkekt. ()

chemicquei

Hodně jsem se na to těšil. A? No stálo to za to ;-) Měli jste na začátku závěrečných titulků vidět můj obličej, jakou jsem z toho měl radost. Opravdu se mi to líbilo, jako zatim žádnej jinej animák podobnýho typu. Mimo jiný, hodně na tom udělal i dabing. Dakota prostě umí tu atmosféru skvěle naladit, jako by to hrála živě. Dál mě vzal mluvící kočka, kterej má opravdu velký oči, a taky skvělý dimenze, kdy třeba prostě odejdou z prostředí do absolutního ničeho :-D Neuvěřitelný, o hafu věcí ve filmu by mě nikdy nenapadlo ani uvažovat. Jsem dočista unešen! ()

arnecht

Někde tady tu někdo napsal:" Kam se hrabe terminátor" a měl sakra pravdu. Já bych ještě dodal, kam se hrabe půlka dnešních filmů, co jsou v kinech. ()

wertcha

Selick nám představuje naprosto úžasnou vizuální podívanou. Za poslední dobu jeden z nejlepších animovaných filmů. Animace filmu je excelentní! Příběh je velice originální, zajímavý a dosti temný. Je to takový animovaný thrillerek pro dospělé, který ve vás vyvolá spostu napětí a všelijakých emocí. ()

Al44...

Jednoduchý příběh podaný moc pěknou formou, která je plná krásného vizuálu a fantazie. Skutečně je na tom vidět, že se s tím tvůrci opravdu "vymazlili". Dle mého je to opravdu kvalitní podívaná pro děti i dospělé, nesmí zde samozřejmě chybět i nějaké to (výchovné) poselství. Na druhou stranu začátek je trošku nudnější a vizuál filmu taky nemusí sedět každému. ()

Luisis

"Jako malý kluk sedával Henry Selick v kuchyni v New Jersey.Maloval a vyprávěl svojí mamince tak barvité příběhy až mu je i věřila." Pokud tohle budeš Henry někdy číst tak bych ti chtěl jen poděkovat za úžasných 100 minut ve tvém světě.Asi nejlepší animovaný film co jsem kdy viděl.Ta tajemnost a originalita z téhle NU- pohádky jen číší.Viděl jsem i v 3D a orgzamus nebral konce - 98% ()

Haide

Milé děti, koukejte si dávat pozor na to, co si přejete. No... To bude k příběhu naprosto vše. Neoriginální a překombinované. Když jsem se měla bát, nebála jsem se, kdy jsem se měla smát, nesmála jsem se. Nicméně musím dodat, že po vizuální stránce je to dokonalé. ()

VerenaLord

Prvních patnáct, možná dvacet minut mě nebavilo, nenašla jsem v tom nic záživného, jen zklamání malé holčičky, které si rodiče zrovna moc nevšímají. Ale potom - kouzelné dveře do ,,šťastného" světa, splněné touhy a nakonec procitnutí do reality. Krásné nejen pro děti, ale i dospělé. ()

odmocnina

Dobrý nápad urobiť hororovo-fantasy-animák. Mám rada takéto filmy, typom sa mi podobá na film V tom dome straší, a ten som v dobe vydania strašne žrala. ()

miawallacova

trošku Burtonovsky zpracované (realita šedivá a snový svět krásně barevný) film se zajímavou atmosférou, krásnou angličtinou a však bych jej nedoporučila nikomu kdo trpí koumpounofobií!!! ()

jsemzuzu

Vtipné, rozpustilé, ke konci už skoro hororové :) ale musím říct, že velmi Burtonovské a tudíž pro mě dokonalé :) ()

wejaxinka

Rozprávky sú proste rozprávky. Majú svoju štruktúru, svojich hrdinov, škodcov a pomocníkov, nezvyknú prekvapiť. Prekvapiť môže najmä vizuálna zložka a nápady ktoré prinesie tvorca. Malú modrovlasú Coralinu si proste nemožno nezamilovať. Každý človek si totiž raz prešiel obdobím keď mal pocit že ho nikto na svete nepočúva. Coralina zosmutnie, nikto ju neberie vážne a svet ktorý sa jej objaví sa v konečnom dôsledku javí ako nutnosť aby si začala viac vážiť svoj svet v realite. Nezvyknem sa pri rozprávkach báť, no pri tejto rozprávke s prvkami hororu s Burtonovským temným nádychom som sa naozaj bála a prežívala to čo malá Coralina. Film otvára široké pole fantázie, prináša skvelé animátorské nápady a veľmi peknú vizuálnu stránku. ()

superwinky

Za všechno se platí. Aneb skrytý podtext celého filmu. Napovídá jak dětem, tak 'dospělákům', aby si vážili toho, co mají. Ne úplně typická pohádka, která udělá dojem snad na každého, kdo má v sobě aspoň kousek citu. Děj je neustále něčím zajímavý a zpracování je naprosto famózní. Nejvíc mne snad zaujmul kocour, který 'cestoval' mezi 'paralelním' a normálním světem naprosto nez problému. Konec filmu je velmi napínavý a sama jsem se cítila jako 10-tileté dítě, které žmoulá polštář v náručí a modlí se, aby Koralína dorazila v pořádku domů. 100%. ()

phoenixer

Naprostá vykrádačka Burtonova stylu. Rádoby hororová pohádka s muzikálovými prvky. Celou dobu jsem si říkal ať už je prosím konec. Tu hvězdičku dávám za černou kočku, která mi jediná byla sympatická a vhodně zvolená. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)