Tom Berenger a Billy Zane jsou pověřeni likvidací šéfů narkomafie. Jenže jejich spolupráce na plnění úkolu zašla příliš daleko... Seržant Thomas Beckett a jeho kolega Richard Miller jsou americkou vládou pověřeni náročným "posláním" v Panamě, kde mají postupně zlikvidovat šéfy drogové mafie, rebelující generály a bývalé žoldnéře CIA. Od svých obětí se však ničím neodlišují a jejich "spolupráce" nakonec vyvrcholí tím, že obrátí zbraně proti sobě. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Průměrný akční kousek, který určitě neurazí, ale ani zrovna moc nenadchne. Některé pasáže byly super, ale našlo by se tu i dost těch zbytečně natahovaných (nudných). V dobách videopůjčoven patřil tenhle kousek k mým nejvyhledávanějším - Tom Berenger byl můj velký oblíbenec. Ani Zane si nevedl špatně, ale jeho postava mi prostě moc nesedla. Co se týká prostředí, tak to bylo pěkné, ale mohli tu džungli daleko více využít… ()

Lacike

Až dnes som videl prvý diel nekonečnej série, ktorá ma momentálne už 8 dielov a za mňa to je riadna nuda. Väčšinu filmu dvaja hlavní hrdinovia pobehujú po lese a pri kecaní sa akože zbližujú. Ale mne ani jeden z nich nesadol. Berenger ako drsný vlk samotár nemá pre mňa dostatočnú charizmu a Zane ma vyslovene sral. A tá jeho dilema, či konečne niekoho zastrelí alebo nie ma príliš nezaujímala. Chýbal mi tu adekvátny sniperský protivník na druhej strane podobne ako vo filme Enemy at the Gates. Ale to jednostranné strieľanie z diaľky do nič netušiacich terčov raz za pol hodinu nie je pre mňa. Trochu zaujímavé je len finále v ktorom sa to trochu skomplikuje, ale ani scéna s mučením nie je tak pôsobivá jak by mohla. Celkovo mi nesadol jak tento typ sniperského akčniaku s minimom normálnej akcie, tak zároveň v réžii sterilného rutinéra to postráda nejakú poriadnu atmosféru a scény s letiacou guľkou sú dnes už k smiechu. 4/10. ()

5150

Akční film, který na chvilku vykopnul Luise Llosu do první ligy, dodnes však zůstává jeho nepřekonaným a nejlepším počinem..)) ()

Andersis

Kvalitní film o sniperech? Ano. Pokud se na to nedíváte s českým dabingem který film posouvá až na dno Béčkovitosti, pokud si omyslíte ty céčkové kamery (asi k vůli ropočtu), jedná se o opravdu zdařilí snímek. ()

Turiec

Nováčik sa na to, že bol predtým v oddieli S.W.A.T. správa príliš "nováčikovsky" a je príliš nápadný. Lusknutím prsta sa z neho stáva dobrý odstreľovač. Zaujímavé sú spomalené vystrelené náboje a celé je to pozerateľné, až na tie násilné scény (mučenie). ()

kaylin

Už v roce 1993 vidět zpomalené záběry na kulku? Tak to je přece jen něco, co neuvidíte každý den. A ono to těm bláznům docela funguje. Ten příběh z džungle o odstřelovači, je celkem tuctový, ale celkové pojetí a snaha přijít s něčím novým, mě zaujaly. Proto dávám vyšší hodnocení, Třeba si toho někdo všimne a bude se mnou souhlasit. ()

YURAyura

5/10 Lepsi akcni kousek, se kterym to de s privzvajicimi minutami z kopce. Hlavni predstavitele jsou oba sympataci, ale to je na hodku a pul malo. Priroda pekna a one shoot one kill taky. V porovnani s nasledujicimi dily bozske ;]] ()

dyfur

....hodne naivné...pomalé-aj na mňa....v podstate bez akcie .....ani v čase vzniku to nebol zázrak a rok výroby sa tu hooodne podpísal..... ()

Martin741

Dobry drsny akcny film od rezisera Luis Llosu /Specialista, Anakonda/. Akcie dostatok a film sice trochu vykrada Ramba s istym panom Stallonem, ale to nevadi, tolerancia musi byt. 65 % ()

O´Neill

Největším mínusem je asi nepříliš povedený začátek, kde hlavně všichni aktéři snad ani nepředvádějí něco, co by se dalo nazvat hereckým výkonem. V hlavní dějové linii v čele s Berengerem, který svou úlohu zvládá bezchybně, a Billy Zane jde v jeho šlápějích. Slušná hudba, dobrá atmosféra. Plný počet tomu nedám, ale čtyři si to rozhodně zaslouží. ()

Rodriguez

Jeden z těch lepších akčních béčkových snímků devadesátek. Tom a Billy se snaží jako střelecké duo zníčit šéfy mafie. Jenže pravá podstata této hry spočívá v něčem jiném. 75% ()

bourec

Po dlouhé době znovu viděno,a musim uznat,že nemít ve Spacialistovi Llosa Sylvestera,tak nenatočil vlastně nic.50%. ()

Phos4rus

Je to jen takova "pohadka"...To asi jako vsechny filmy s vojenskym podtextem, ale tady je tech scen, ktery jsou nesmyslny, uplna hromada! ()

zette

Urcite napeti a budovani atmosfery ve filmu je. Vyborna hudba a zvuk. Herecke vykony dvou hlavnich postav spatne, presto ma Odstrelovac neco do sebe. Asi nejlepsi Llosyho film. ()

Indian666

Sakra ty dialogy se nedali poslouchat, scénarista si asi pro tenhle film vzal nechtěný volno. Na druhou stranu tu jsou pěkné záběry na letící kulky a nádherná příroda Panamy. Jasně bečkový film, ale koukat se na to po většinu času dalo. :) ()

otík

Velmi povedený a nápaditý odstřelovačský film, dobré scény z džungle, slušný herecký projev i fajn scény. Oproti dvojce zlato. ()

kosta73

Chudák Berenger je asi doživotně odsouzen hrát v hlavních rolích podobné charaktery. I když se občas zadaří, ve většině případů to dopadne příšerně, důkazem čehož je tento násilně poslepovaný škvár. Musím však zdůraznit, že nejsem fanoušek tohoto typu filmů a Billy Zane patří k mým nejméně oblíbeným hercům. Již z těchto důvodů není moje hodnocení dozajista objektivní. ()

Mylouch

Poučná filmová škola, čím vším se odlišit od áčkové produkce. První polovina filmu nefunguje. "Ještě nikdy tě nevysadili v džungli ? ... Ale přežít chceš ?" ()