Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

molotov

Vím, že pět hvězdiček je asi moc, a že by tato komedie asi nemohla konkurovat jiným pětihvězdičkovým filmům, ale nemůžu si pomoct. Šel jsem se do kina jen pobavit, nic extra jsem neočekával. Vlastně očekával, že Elisha bude skutečně sexbomba. No, nesklamala. A kupodivu mě nesklamal ani hlavní hrdina, tyhle mladý hrdinové romantických komedií jsou většinou tak trochu nereálný a křečovitě se snaží být sympatický, ale jsem mu fakt fandil. Navíc bych se na ten film dokázal dívat i kdyby tam hrála jenom Elisha sama. Docela často jsem se smál, i když jako jediný v kině. Byli jsme tam čtyři. Prostě příjemný překvapení. ()

maxi6

Elisha je opravdu nádherná, perfektní a sexy. Na to si ale stačí otevřít kdejaký časopis. Zde to je jen nudná, klišovitá komedie pro kluky z 9.A, kteří se nemohou dočkat, až uvidí svoji modlu zcela odhalenou........... ()

StarsFan

Sama bych od sebe nečekala tak vysoké hodnocení. Dlouho jsem předpokládala, že film s podobným názvem a námětem musí být kravina, a velkým obloukem jsem se mu vyhýbala. A pak jsem na něj jednoho dne narazila úplnou náhodou a sakra... on je skutečně dobrý! Má to spád, má to styl, má to vlastní zajímavý scénář, který si jede svou cestou, a, co mě osobně překvapilo nejvíc: nechybí tomu ani inteligentní humor. Veškeré ostatní teenagerovské komedie, které jsem kdy viděla, tahle vysoce převyšuje. Můžu jen doporučit dál. ()

betelgeuse

Na jednu stranu sympatický filmeček, který až do konce vytrvává ve svém předsevzetí nemoralizovat a oprostit se od sentimentu, jenomže tak chabou narativní stavbu jsem už dlouho neviděl. (1) Už tak nepřesvědčivá romantická linie se po půl hodině (ona = pornoherečka) rozpadá, postava Elishy se z aktivního hybatele děje stává pasivním talismanem, co občas zavrtí zadečkem, řekne několik vět a z děje párkrát doslova vypadne. (2) Namísto komplexnějšího proplétání několika linií v rámci celku se děj rozpadá do víceméně monotematických a primitivně strukturovaných mini-dějů točících se okolo jednoho či dvou z četných motivů filmu (lůzr, sexbomba, láska, porno průmysl, soupeřící producenti, boj o stipendium, peníze pro Asiata, maturitní ples, natáčení filmu, morální verdikt). (3) Motivy a komediálními atrakcemi přehuštěné vyprávění má za důsledek nedostatečně definované postavy, kterým často chybí jakýkoli osobitý rys (charakterový nebo komický); existují jenom proto, aby ději v daném momentu posloužily (a zase zmizely). Jedno se ale filmu upřít nedá: je jedním z mála, který dokáže otevřeně docenit pornografii a nestydí se za to:) ()

Hitman_47

Tahle komedie by měla být označena jako "bláznivá"...ač se to nezdá je to opravdu tak. Tolik utopie jako tady sem našel snad pouze u Bláznivých výstřelů 2....a ta svině s tím obrovským "náčiním": "Pomozte mi z toho ven" ()

hellstruck

Obávám se toho, že u hodnocení většina pánů myslela..rozhodně ne hlavou! Ale tak komedie je to určitě jedna z těch lepších, jenže žádnou nadprůměrnost jsem v ní nenašla. Trochu "jiná"romantika obalená pár lehkými fórky. Bez klišé se to samozřejmě neobešlo-střední škola, rozdělení studentů na elitu a loosery, hlavní hrdina panic.. Každopádně jsem se dobře bavila, nijak mě to nezklamalo, ani výrazně nenadchlo..A Emile Hirsch mi v hlavní roli teda vůbec neseděl.. ()

NinadeL

Sice je to žánrově neukotvené a celkem zbytečně to také inklinuje k rodinné komedii, ale naštěstí celku dominuje dobrá bláznivá komedie pro ty, kteří nemají problém s akceptací porno průmyslu jako další formy zábavy. Nicméně Elisha mě neočarovala a don corleone a imro se laskavě domluví na tom, jak to bylo s (ne)účastní Brianny a Jenny, jinak ty zajímavosti můžeme smazat plošně, že. ()

Kaka

Tenhle film má styl, šmrnc a hlavně solidní dávku inteligence a právě ta poslední ingredience snímek povyšuje o stupeň výš než ostatní filmy podobného ražení. ()

Spiker01

Nechápu, jak mi takový klenot mohl roky unikat. Elisha Cuthbert je bohyně, neskutečný coming of age nářez, který s lety jen zraje. ()

castor

Po American Pie přišla řada rádoby vtipných snímků, které snad nemohly uspokojit ani příznivce všelijakých tělních "tekutin". Sexbombě od vedle ale vévodí nevtíravý humor, cit pro detail, snesitelný sentiment. Tolikrát viděná story o "nesmělém" a "dominantní" sice nejednou škobrtne a netvrdím, že jsem se nějak královsky bavil (spíš hodně uculoval), ale když přišla chvíle na nějakou humornou situaci, tak stála za to. Stejně tak se nikdo nemůže babrat v tom, že bývalá úspěšná pornostar zničehonic hledá upřímnou lásku s naivním školákem. Vedle příjemného Hirshe pak herecky pohladí bezesporu Elisha Cuthbert, která dostává konečně náležitý prostor a očividně neokouzlila pouze mě. Ať si každý myslí cokoli, ale snad NIKDY NIKOMU to v teenagerovské komedii tak neslušelo. Z vedlejších postav pak zaujme kamarád/pornofanoušek Eli a ďábelský pornoproducent Timothy Olyphant, který nechá vzpomenout na své kreace ze Scream 2. Nedokážu popsat proč, ale všechno si dokonale sedlo. Že by svědomitou režií? Závěr sice působí již mírně nesourodě, ale komu to vadí, když k tomu hrají precizně vybrané hity a u vysněného Georgetownu na vás (tedy na Matthewa) denně čeká pohledná blondýnka? ()

ripo

Že je Elisha sexy, nemusel dávať distribútor do dementného prekladu názvu filmu .... Že tínejdžrovky sú proste tínejdžrojky ja takisto každému jasné. Že tento štýl v žiadnom prípade nebude ašpirovať na Oscara, takisto .... Ale očakávať of filmu, ktorý je na CSFD v červených číslach, že bude o ničom ?!? To by ma ani vo sne nenapadlo .... ()

freddy

To byl takhle jednou jeden šprt (ovšem docela atraktivní šprt), kterého zajímalo jen učení, který se kamarádil jen se dvěma dalšími šprty, a který nikdy nepřekročil hranice špatnosti a choval se morálně a čestně. A bylo by to tak nejspíš i nadále, kdyby se do sousedství nepřistěhovala atraktivní mladá blondýnka, kterou čirou náhodou měl možnost sledovat při převlékání. A tak se stalo, že se nám tenhle šprt zamiloval a zažil nejdivočější dny a týdny svého života. Tahle teenage komedie není typickou teenage komedií, ale o to je právě zajímavější a atraktivnější. Zapomeňte na fekální humor, zapomeňte na všechny následovníky Prciček i na Prcičky samotné, tohle je jiný druh komedie, která jde svou vlastní cestou a to je to, co z ní v mých očích dělá tolik okouzlující a tolik atraktivní teenage komedii. Zkrátka jsem jejímu kouzlu podlehl a ač jsem tuto komedii viděl již podruhé, tak jsem si ji užil stejně jako při prvním zhlédnutí. Ale svůj podíl na mém nadšení mají zajisté také herecké výkony, Emile Hirsch a Elisha Cuthbert byli vynikající pár a Timothy Olyphant tomu už jen dodal pomyslný lesk. Tohle je zkrátka úžasné dílko, do kterého jsem se zamiloval a které zřejmě ještě hodně dlouho milovat budu. Nemám nad čím váhat, filmu velice rád uděluji pět hvězdiček. ()

Spooner

Vynikající komedie, která je ještě lepší než jsem čekal.Konečně nějaká teen komedie, která se obejde bez fekálního humoru a podobných trapáren a je vážně vtipná a nestydím se říct, že také i inteligentní. Celé je to velmi svižně natočené a také zahrané. Nad Elishou se snad ani moc rozepisovat nemusím, protože je prostě k nakousnutí :-). Emile Hirsch se do této role také perfektně hodí a zahrál do dobře. Za zmínku stojí také Timothy Olyphant, který si svého grázla docela užil. Prostě tato komedie se povedla na 100% a vřele ji doporučuji. ()

Xmilden

19letý Emile Hirsch vcelku suveréně táhne tuhle Hollywoodskou limonádu, která s blížícím se koncem přecejen prokáže kvality. Filmu nejvíce dominuje povedený soundtrack. Timothy nepřehlédnutelný. Škoda že Elisha neprokázala více svlékací odvahy. Překvapení na závěr. Asi to tak nějak celé prostě mělo být. 70% ()

Real Tom Hardy

Cuthbertin pohľad reže do duše od úplného počiatku až po koniec. A je to prakticky ona, kvôli ktorej má zmysel počin sledovať opakovane. Greenfieldova celovečerná druhotina sa v úvodnej polhodine javí ako zvyčajná univerzitná sex-teen komédia, akých vzniklo na začiatku nového milénia až príliš veľa. Zároveň sa hlási k tomu lepšiemu súdku, respektíve sa aspoň objavuje na zozname väčšiny z nich, pričom ale univerzitu a kampus používa minimálne a v rámci tradícií nekonvenčne, len ako backdrop k niekoľkým samostatným príbehom, ktoré so školou a koľajovým životom ako takým nemajú nič spoločné. Jeden z ústrednej trojice mladíkov dostane za susedku, ako názov napovedá, sexbombu od vedľa – splnený sen – aby následne zistil, že je vlastne pornoherečka a väčšiu časť filmu strávil tým, aby sa ju snažil dostať späť na "správnu cestu." Zvyšné duo mladých junákov sa pokúša zrealizovať vysnívanú profesiu zahŕňajúcu produkciu a režírovanie pornofilmov. Tieto dve linky sa vzájomne prepájajú a sú prelínané desiatkou ďalších menších príbehov, ktoré dávajú nárok povedať, že The Girl Next Door je rozvinutejší a košatejší (aj scenáristicky inteligentnejší) ako jeho kolegovia a pozornosť si viac-menej zaslúži aj u odporcov snímok dokumentujúcich život amerických tínedžerov typu American Pie, čo ako kompliment neznie vôbec najhoršie, práve naopak... ♪♫ (x / x) (2010) (2017) (31.7.2018) (7.9.2021) (10.10.2022) (11.11.2022) ()

lesumir

Zabavna komedie pro mladistve, kde mi nevadi ani ty teen trapnosti, tady totiz vladne velice originalni pribeh! Videl jsem to cestou v autobuse, kdyz se pripravovala prakticka maturita, takze jsem to 100% nevnimal, ale docela se mi to libilo. Emile Hirsch ma pred sebou docela slibnou karieru a Cuthbert, co by pornohezda byla dost okouzlujici. Nedavno mi dockvaklo, ze ona je ta mala Elisha, ktera provazela popularni mechanikou pro deti. 6/10 ()

Hrabka

Je to mírně nadprůměrná teen komedie s jednou hodně nadprůměrnou kočkou. Elisha je opravdu moc pěkná, ale jen o ní ten film přeci není ne? Každý druhý je z ní totálně udělaný a to se odráží i na hodnocení. Komedie je to slušná, zajímavé rozuzlení taky dobré, ale že by to bylo něco extra, co by si zasloužilo tak vysoké hodnocení? Ani náhodou. Kdyby v tom nehrála Elisha, tak by to bylo tak o 15% horší a to by také odpovídalo. Trochu objektivnosti prosím, Elishu si můžete vynést na trůn krásy v jejím fanklubu. 60% ()

juta

Tak Sexbomba je film, který je osobitý, odlišující se od podobných žánrovek. Díky tomu dokáže mile zaujmout a někoho dokáže i příjemně překvapit průběhem a aby toho nebylo málo, tak konec musí překvapit snad každého, pokud víte jak to myslím. ()

Shakers

Určite nie som sám čo si hovorí, že: boha, prečo ja nemám také šťastie na takú susedku ? :-) Ale k filmu. Emile Hirsch hraje rolu truľa, ktorých fakt neznášam, ale nie je to taká tragédia, dá sa to vydržať. Stredobodom pozornosti je tu predsa mega sexi Elisha Cuthbert a nie príbeh ako si niektorý mysleli, alebo pri rozhodovaní a čítaní tohoto komentáru myslia. Slušná miestami až pikantná zábava, ktorá vás zabaví, ale čakal som trošku viac vtipných momentov. 70% - 3* ()