Sharlis

Nikolaj Coster-Waldau totálne perfekt. Film ma tak jasne urobenú hlavu aj patu, ako malokedy vidat. Velmi sa pacilo. ()

Rian_witcher

Drsnější sonda do povahy člověka a jak by se silnější jedinci zachovali v krizové situaci ve vězení. Zjevně mají amíci zcela jiný vězeňský systém než u nás.Člověk se za "lehký" trestný čin dostane rovnou do nejdrsnějšího vězení. A zřejmě i proto se z bohatého makléře stane během chvilky drsné zvíře bojující o holý život. ()

jjjerry

Super začátek, dobrý střih. Film našlapaný akcí (přišlo mně že měl tak 3 hodiny, ne že bych se nudil, ale množství děje). Skvělé herecké obsazení nejen hlavního hrdiny. Pokulhává někdy moc náhodný a přetažený (z kravaťáka namakaný hovado, je trošku moc, to nemohl být třeba bývalý boxer aby to bylo reálnější =) Bohužel k závěru už to začne ztrácet grády, a finále je zklamání. ()

rigby

Boj o moc nad věznicí? Hodně syrový film. Volné tempo tomu moc nepřidalo. Takovéto hry na testosteronové poloněmé zabijáky opravdu nemusím a ani tento snímek mi toho moc nedal. Není to zase tak úplně špatné, ale není důvod se na to dívat podruhé a ani napoprvé to nebyl výjimečný zážitek. 2+ ()

Optical

Slušně natočená studie potravního řetězce za zdí. Shot Caller je komornější krimi-drama, kterému se nedá upřít atmosféra. Hlavní antihrdina je dobře napsaný a jeho pohnutky ke konání nepostrádají logiku. Jelikož středobodem celého dění je právě hlavní postava, tím pádem na herci stojí dojem z celého filmu. Králokat (Nikolaj Coster-Waldau) svoji roli zvládá nadmíru dobře a film s přesahem dvou hodin táhne kupředu, což pro mne osobně bylo překvapení asi největší. Filmu bych jen vytknul poněkud uspěchanější pasáž transformace charakteru hlavní postavy a místy slabší hudbu. ()

Kushina

Většinou tyhle moc vážné a promyšlené filmy nemusím, protože mi nedávají smysl, ale shot caller byl jiný. Byl mnohem lepší, drsnější, vše mělo svůj jasný účel, který se časem objasnil. Ten muž byl velký muž a připomíná mi Itachiho z Naruta. Obětoval svůj život pro lepší život těch, které miluje. A že to měl zatraceně dobře promyšlené. Jinak napětí a zvraty ve filmu byly super. Líbilo se mi mísení minulosti a přítomnosti a fakt to stálo za to vidět. 85% ()

wick

Nepříliš věrohodné drama...o proměně slušňáka v drsného zločince se bohužel opírá o děravý scénář a průměrné herecké výkony. ()

HennessyVSOP

Nikolaj se pro mě ukazuje jako jeden ze špičkových herců ala Viggo Mortensen, který umí hrát tyhle složité konfliktní postavy. Po Lovci Hlav další velké překvapení pro mě. Velmi slušně postavený příběh o dopadech socializace v komunitách vězňů. Na to aby to mělo 5 hvězd je to pořád je akční béčko, ale sakra dobrý. ()

Saxos

Vězeňská žánrovka. Slušňák se dostane do basy a nic jiného mu nezbyde, jak se připojit do jednoho z rozkastovaných gangů. Jelikož je barvy bílé, tak šup mezi pravé árijce, což znamená závazky za ochranu, kérky, bitky, s tím spojené navyšování trestu a další povinnosti k partě. Únik je vždy složitý. ()

TonoM

Víš co je nejlepsi zbraň? Mysl.... Na začátku jsem se lekl, že má film 2 hodiny, ale nakonci jsem si řekl, že to nějak rychle uteklo. Výborný drama od R.R.W a skvělý výkon N.C-W. v HR. Místy však nepravděpodobné až nereálné... Člověk poprvé trestaný a to na rok je ve vězení s vrahy co dostali 70let... 🤔 ()

gu-staff

Slušná basovka. Taková videohra, kde místo levelů postupujete hierarchií gangu, a místo jablek sbíráte vraždy. Ale bylo to takový nějaký...pravdivý (mi přišlo). Skládal jsem u toho Lego Friends, a místama jsem zapomínal na kostičky. A to je u mně úspěch. Ke konci jsem dokonce ztratil vlasy od Stephanie, a dlouze jsem je hledal. Pak jsem zjistil, že jsem je v nějakou vypjatou chvíli stisknul půlkama, a měl je celou dobu vražený ve žlábku v teplákách. Takový zajímavý dopoledne to bylo. A sežral jsem u toho dvě mrkve a vypil litr kefíru s rozmixovanejma jahodama. Dokážete si představit, jak to večer skončilo. Padla na to celá role a čtyry mokrý ubrousky. Hrozně mně pálí komínek teďka. Jelikož nemám žádnou mastičku, asi to namažu paštikou. Ještěže nemáme pudla. Ale to jsem trošku odbočil. Bylo do dobrý. ()

FireOfFilth

Já jsem velmi nadšen. Úplně jsem se vcítil do vězeňského prostředí. Ale nejlepší na tomto filmu je přerod normálního člověka v něco úplně odlišného. Pak samozřejmě celkový jeho promyšlený plán! Perfekt. A herecké výkony docela solidní Coster-Waldau působil časem správně drsně a nebezpečně. Ale samozřejmě výkon Bernthala mi přišel lepší, protože to je snad doopravdy šílenec. ()

notozjano

Na to, jak se film pomalu táhne a my sledujeme dvě, někdy i tři příběhové linie to má slušné grády a v závěru vyloženě exceluje. Během sledování jsem se vůbec nenudil a i místa, která jsou nezáživná jsem hltal plnými doušky, protože k plnému pochopení fimu jsou potřebná. Stopáž filmu je podle mého naprosto ideální. Plný počet ovšem nedám a to z toho důvodu, že film tak trochu balancuje mezi tím co je a není doopravdy možné a to se v závěru odrazí na celkovém dojmu. ()

Ronkar

Slušné kriminální drama zaměřené na vývoj protagonisty a jeho celkovou proměnu. Trestanec má poklidné tempo a dost tragický tón, ale nabízí dostatek vtahující atmosféry. Zápletka je funkční, herci fajn, kvalitní přístup k charakterům, dobře padnoucí soundtrack i sympatickou pointu. Nikolaj Coster-Waldau to odehrál dobře a emotivní okamžiky fungují přesně, jak tvůrci zamýšleli. Tedy silně. V rámci žánru nejde o nic objevného, ale sledování jsem nelitoval. Styl vyprávění mi navíc místy připomněl díla Davida Mackenzieho. A to je zatraceně dobré znamení. 75% ()

Kozlowski8

Nešťastná nehoda otočí úspěšnému obchodníkovi život o sto osmdesát stupňů... V příběhu se (velice zručně, citlivě a srozumitelně) střídají dvě časové linie, z nichž je patrná změna osobnosti hlavního hrdiny a okolnosti, které k ní vedly. Skvělá práce režiséra, který to celé perfektně zkloubil do mimořádně zdařilého celku. Napětí, absence hluchých pasáží, parádní atmosféra drsného prostředí věznice a jejích nájemníků, skvělý casting v čele s Nikolajem Coster-Waldau a perfektně padnoucí soundtrack. Tento kousek Rica Romana Waugha mě hodně bavil. 85%. ()

Tomas_PO

Až na pár hluchších miest výborný akčák z väzenského prostredia. Realistické, bez prehnaných či nereálnych scén, s akurátnou dávkou násilia, krvi a rodinnej patetickosti. Prekvapil najmä Nikolaj Coster-Waldau, ako hlavný protagonista, ktorý pôsobil autenticky a to ako v úlohe biznismana, tak aj zločinca. ()