Davidaxik

Věznice nefungují. Ty americké stokrát tak. Přestože je to román, ukazuje to odraz reality. Je načase změnit systém věznic.  Ani u nás to není nápravné zařízení, ale jen choroba populace. ()

kolly13

Náčrt změny obyčejného borce v gangstera, za tlaku okolí a svých schopností. Místy prostřihy (odchod z první vraždy ve vězení, aj.) mne hodně potěšily. Film si nehraje na pecku století a jen spíše nahazuje jednotlivé framy, nechť si divák vybere. A přesto to jako celek dává smysl a bavilo mě to. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený film z väzeňského prostredia, v ktorom sa na pár mesiacov ocitne Jacob kvôli autonehode, ktorú spôsobil. Lenže väzenie má svoje vlastné pravidlá. Buď si ovca alebo vlk. A Jacob nechce byť ovca, ale aj to má svoju cenu, lebo kto chce s vlkmi žiť, musí s vlkmi vyť. To najdôležitejšie je však rodina, ktorú musí pred vlkmi chrániť. Konečne vidieť Nikolaj Costera-Waldaua v inej významnejšej roli okrem Hry o tróny a ide mu to dobre. Perfektná produkcia a veľmi slušná atmosféra. ()

Tibern

Skvělé drama, skvělý Nikolaj a ještě chvíli po dokoukání se nemohu zbavit tísnivého pocitu z toho, jak se všechno může člověku zvrtnout díky jedné nepozornosti. Za mě 9 z 10. ()

Wez

No nic moc,teda-podle zdejších recenzí jsem čekal kdoví co to nebude-jednou podívat se na to dá-v případě,že v sobotu večer dávají už milionkrát omýlanýho radu prcátka nebo velký pitaval z malého města..O co jde-o pravdu "neuvěřitelný" příběh,kdy se bankovní ůředníček kvůli dopravní nehodě ocitne mezi těmi největšími vrahy a násilníky-když pominu nesmysl,že se kvůli jednomu napadení černouška ocitne(a po jednom vysrání) i stane pomalu špičkou obávaného gangu Arian brotherhoods(kteří znají symboly nacizmu tak leda z obrázků a nerozpakujících se paktovat s negry,asiaty nebo hispánci-což je u nich pravda a vypovídá to o celé té americké póze),aby nakonec kvůli banálnímu vyhrožování jeho rodině sejmul i jejich největšího bro-to se opravdu mohlo vylíhnout v hlavě nějakého jewish holywůd scénáristy...Dost zdlouhavý film,který za to podívání ani nestojí..A jedna výtka-plno těch "árijců" vypadali spíš jako židi a hispánci,než jako bílá rasa(jako třeba představitel Shotguna,jedné z hlavních postav)-jedna z věcí,kterou by si alespoň mohli pohlídat,když chtějí z bělochů dělat jen ty nejhorší.. ()

Motyuek

Nikolaj odložil na pár dní zlatou ruku a v mezičase, kdy nemusel nahánět nepřátele své milenko-sestry si vystřihl parádní roli chlapa, kterého jedna hloupá chyba svede na scestí, odkud už není úniku. Hlavní hrdina se vězení nezalekne, naopak si tam rychle najde kamarády a je v zájmu party ochoten dělat nejrůznější psí kusy. Hlavně teda bodat spoustu ostrých věci do jiných vězňů, za což sklízí nejenom obdiv svých nových přátel, ale i nové a vyšší tresty odnětí svobody. A když se pak po sedmnácti odkroucených letech dostane ven z lochu, zábava se posunuje na nový level. A je na co koukat. Autoři nám předsunují dvě, nebo možná i více dějových linií, kdy současně sledujeme co se stalo z bývalého makléře, který dostal od kámošů cool přezdívku Money a zároveň v prostřizích do minulosti zjišťujeme jak k tomu vlastně došlo. Film těží z nejenom z výborných hereckých výkonů, kde mi vadil snad jen přehrávající Bernthal, ale i z opravdu uchvacujícího scénáře, podpořeného kvalitní režií, kdy vcelku mistrně zvládli rozkouskovaný děj složit do jednoho velkého obrazu, bez závažnějšího útoku na logické cítění, nebo inteligenci diváka. Můžete tak vcelku věrohodně prožívat společně s hlavním hrdinou úděs, kdy zabodne kudličku do někoho poprvé až po krutou chladnokrevnost v samotném závěru filmu. ()

Yamatosan

Tak od půlky je jasné, že chystá nějakou léčku a image "vězením úplně zkaženýho drsnýho muklnácka" nevydrží... ()

zoze

Vězeňské drama, jenž se snaží odbourat všemožná žánrová klišé svým “originálním“ příběhem a nečekanými zvraty. Shot Caller nám předvedl svého hrdinu moneyho, slušného občana, kterého semlel americký nápravný systém a přetvořil ho na lidskou bestii a která i po pobodání několika spoluvězňů zůstává ctihodná a morálně ospravedlněná. Je to prostě slušný akčňák, který může vylepšit sobotní sezení u televize. Nic víc, nic míň. ()

WugWugs

Áno, je to čiastočne aj doják, vykonštruovaný až k neuvereniu. Hlavy gangov mávajú vyšší iq, ale zďaleka nie vždy (Al Capone bol jednoduchší človek), a určite to nie sú žiadni sčítaní intelektuáli. Keď však hodím za hlavu nejaký vzťah k realite, pozerá sa na film veľmi dobre - určite oveľa lepšie ako na stupídne krimi typu CSI, ktorých vzťah ku skutočnosti je oveľa pokrivenejší a naivnejší. ()

Mesmeric

Ale jo, líbilo se, líbilo. Všechny tyhle anální sondy do USA věznic mě vždycky hodně bavily, takže milý Majku a Johne, nekraďte ty lízátka ve Walmartu, jinak zahučíte jako těžcí zločinci mezi "běžnou populaci" a budete se mít co ohánět, abyste vykuchali nějaké ty mexikánce, negry nebo árijce. ()

Snakefinger

Silný příběh z vězeňského prostředí prokládáný nádivkou z civilního života. Někdy hluchý, někdy více zabavný, ale jako celek, to fungovalo docela dobře. Už vím kde si borci schovávají žiletky. V análu ()

Dumaru

Pred pozretím Trestanca som si prečítal pár komentárov a po pravde myslel som si, že pôjde zase o jeden z tých väzenských filmov, ktoré úspešne odignorujem. No našťastie som sa mýlil a Trestanec ma bavil počas celých dvoch hodín a film rýchlo odsýpal. Dej v skratke: Po tom ako Jacob po večeri spojenou s degustáciou vína v kruhu známych spôsobí dopravnú nehodu a zaviní smrť spolujazdca - ocitne sa vo väzení, v ktorom sa bude musieť od základov zmeniť ak sa neche stať obeťou. Na začiatku filmu si bude musieť divák zvyknúť na prelínanie dejovej línie z prítomnosti a minulosti, aj preto moje hodnotenie s prižmúrením oka 8/10,,, ()

RoyBatty444

Snaha o realizmus z väzenského prostredia plného násilia, gangov na pozadí osudu usporiadaného muža, bojujúceho o prežitie, ktorého prostredie nakoniec pohltí. Herecky nevystrkuje z radu ale pre potreby filmu dostačujúce. ()