HenryIvan

Úprimne nevedel som, čo mám od filmu Shot Caller čakať. Nakoniec sa z neho vykľul jeden z najlepších, ak nie najlepší film s väzeňskou tématikou, aký som kedy videl. Naozaj tomu nechýba asi nič. Najviac by som vyzdvihol kameru. Réžia, samotný príbeh a výkony hercov ( hlavne Nikolaja Coster-Waldau-a bol jednoducho skvelý ) boli na tej najvyššej úrovni. A ono to je nízko rozpočtový film, ktorý strčí do vrecka ostatné s budget-om nad 50 mega. Neviem síce presný rozpočet, no keď presahuje spomínaných 50 mega, tak to beriem späť, no rozhodne to tak nevyzeralo. Veľmi sa to podobá na Kult hákového kríža, no túto „ kultovku ” Shot Caller podľa mňa predbieha. 95 %. ()

Kingjiri

Námět v podobě dobráka, kterej se kvůli neúmyslnýmu trestnýmu činu dostane za katr a v něm se z něj stane hustej badass, mi přišel spíš přitaženej za vlasy než divácky atraktivní. Ale když už nic jinýho, tak Nikolaj Coster-Waldau zvládal obě polohy zahrát pořádně přesvědčivě, nějaký scény byly pěkně naturalistický a atmosféra nebyla místama vůbec špatná. S uvěřitelnějšim námětem, svižnějšim tempem vyprávění (občas se děj dost táhnul) a větší porcí akce moh vzniknout ještě mnohem napínavější a zajímavější biják než tenhle nikoho neurážející průměr. ()

tomik99

Zajímavý příběh, jenž mapuje, jak dokáže dopadnout tvrdě vydělávající bankéř, který má šťastnou rodinku. Stačí jedna malá chyba, která vyústí v celou řadu dalších malých chyb a změní se vám naprosto celý život. Film dobře vyobrazuje vězeňskou rutinu, a jak je těžké v ní žít, když jste na vše sám. A dost možná jediný normální mezi bandou zloduchů. Nikolaj Coster-Waldau hraje roli dost přesvědčivě, skvěle mu sekunduje Jon Bernthal, který se na takové grázly skvěle chodí. On je prostě umí hrát. Je to jeden z mála filmů, kde mi nevadilo neustálé skákání z minulosti do přítomnosti, protože zde to mělo své opodstatnění a svůj význam. Konec mi přišel trošku usekaný a doufal jsem v jinačí zakončení. Film je to ale jinak parádní. ()

Torgal

Kriminál ťa zmení, ale k horšiemu. Shot Caller na tomto tvrdení postavil celú svoju zápletku a zahnal ju do extrému. V skutočnosti zrejme zmena kravaťáka na väzenského bossa nebude tak jednoduchá ako ju prezentuje tento film, no aj vďaka veľmi presvedčivému Coster-Waldauovi som ochotný nad filmárskou licenciou prižmúriť oči (hlavne čo sa týka zachovania hrdinovho morálneho kompasu v nekompromisnom prostredí basy). 8-/10 ()

DAPDO

Když pominu, že se kravaťák a úspěšnej obchodník, kterej ani neumí hrát basket, stane v base jedním z vůdců gangu, když pominu, že jsem několikrát během filmu nepochopil, proč ta a ta postava dělá něco, co mi nedávalo moc smysl, tak to bylo místama celkem drsný. Mám rád filmy z vězenskýho prostředí, tam se taky odehrály nejlepší momenty filmu. Mimo zdi věznice už to taková hitparáda nebyla, ale pořád je Trestanec mírnej nadprůměr- 65 %. ()

dakarin

Od Rica Waugha jsem dříve viděl film Práskač. Když jsem si přečetl svůj tehdejší komentář, zjistil jsem, že by se dal použít prakticky beze změny i na tento snímek. Slušné vizuální řemeslo, ale jinak jednoduše béčko :-( ()

Ozzy2 odpad!

Už ta zápletka-bankovní makléř zaviní nehodu, tak šup s ním mezi nejdrsnější vrahouny do nejtvrdšího vězení!To jako vážně?Vidíme ho, jak ho při basketu kdekdo odhodí na zem a pak tam vymlátí celý americký Valdice.Scénárista musí bejt debil a já druhej, že jsem to dokoukal do konce ()

Rockerman

Kalsický příklad, jak vězení dokáže "převychovat" člověka. Bezúhonný muž se dostane do basy za zločin z nedbalosti, tam se dá do party s těmi nejhoršími grázly a nakonec je stejný, ne-li horší, než oni. Film se mi ale příliš nelíbil. Připadalo mi to jako "chlapský" film za každou cenu. Tuctový děj, který ozvláštňuje jen nečekaná rozhodnutí hlavního hrdiny, mě nezaujal a Nikolaj Coster-Waldau (kterého jinak má rád) se pro takovou roli nehodí. Toť asi vše, co si z toho budu pamatovat. ()

tranquill

"Tak proč zahodils celej život?" To by mě taky zajímalo. Jak se dá kvůli blbé nehodě klesnout... Ale natočeno a zahráno vskutku řemeslně a kvalitně nadstandardně. ()

Razzor_82

"Všechno co v téhle hře uděláš, má své následky." Drsné drama z vězeňského prostředí o sebeobětování kvůli své rodině. Waldau ve stylové proměně z úředníka na zabijáka. Zapletení s bratrstvem určuje na svobodě  pravidla hry. Postupně budované napětí a nečekaný závěr. Depresivní hudba a atmosféra kriminálu. 7/10 ()

LabySo69

To kurva jo!! Drsnej retrospektivní nářez, skvostně zahranej, vypointovanej, s hutnou atmosférou a můžeme klidně říct, že i s posláním. Jediná výtka, kterou mám, je, že bych klidně ještě přidal stopáž právě v tý minulosti, popř. chcete-li ve vývoji hlavního hrdiny, proč ne...jinak teda..vim, že Bernthal má svý kvality, ale toho Dána s rumunským jménem neznám, páč nesleduju GoT..ale předvedl se náramně! ()

Franc1s

Vězeňské filmy mám rád a tento bude taky patřit mezi ně. Jak se z chlápka-makléře stane zločinec a vrah, pro kterého je dělané jen jediné místo a to je vězení. Výborný vývoj/přerod hl.postavy Jacoba, bez chyby zahráno, ale i další postavy(nejen Punisher) palec hore. Pomalé vyprávění přiběhu, drsná atmosféra a trošku i té krve. Povedená kombinace 8/10 ()

markotter

Mamánčin hezounek, co miluje svojí rodinu se během pobytu ve vězení stane nejdrsnějším a nejkrutějším kápem všech dob? Ani vteřinu jsem tomu nevěřil, ne a ne. ()

pulDag

Od začátku silné a jisté si v kramflecích, ale překombinovaná finální zápletka filmu dost uškodí. 3,5* ()

mirra66

Zašpiněná atmosféra, chladnokrevně rozvážné tempo, kostýmy, prostředí a neobyčejný výběr herců jsou silnou stránkou filmu, která umožní divákovi projet jeho delší stopáž celkem svižně (pocitově). Mínusem je jeho start a další obsahové drobnosti (snad ani v USA není resocializační systém nastaven tak, aby z pachatelů nedbalostních deliktů vytvářel násilné recidivisty), které filmu ubírají na uvěřitelnosti a tím i dramatičnosti (právě u tohoto snímku mě to dost mrzí). 80% ()

Khamsin

Tak tohle bylo hodně silné. Pro mě zatím nejlepší film roku 2017, a to mám za sebou filmy, o kterých bylo za rok 2017 slyšet mnohem více (Tři bilboardy, Dunkerk, Star Wars,...). Úplně nechápu, proč je tento film zde tak nedoceněný. V komentářích čtu, že je to nelogické, nereálné, atp. atp... ani o ty svaly a testosteron, který je tu často zmiňován, v tomhle filmu podle mého názoru nejde. Ten film má jasnou pointu a syrovost jeho zpracování je až ubíjející (v dobrém slova smyslu z pohledu diváka). Žádná pohádka s dobrým koncem se zde nekoná. Dramatičnost, herecké výkony, hudba, kamera,... to všechno musím jen a jen chválit. Trochu mi je smutno z toho, že takovéhle filmy haníme a hledáme na nich bezpočet much, přičemž nadšeně tleskáme všelijakým Wolverinům, Thorům, Kapitánům Amerika a podobným zhovadilostem.... >׀ ()