M.i.k.e

celkem povedený příběh o tom jak obyčejného člověka dokáže semlít systém.Ric Roman Waugh v tomhle případě kombinuje oba svoje předchozí filmy - Zločince a Práskače,které pracovali s podobným tématem,Coster-Waldau solidně uvěřitelný,Škoda,že jde jen o jednohubku...60% ()

Figu

I přes to, že mě rok 2017 nabídl Johna Wicka 2ku, Logana, Život či třeba Úkryt v zoo, můj strop je jednoznačně Trestanec! V podstatě nemám slov! Tenhle biják by se měl vidět. Mě pohltil, mě děsil, mě šokoval, mě dostal do ouzkejch! Nikolaj si tímto řekl zřejmě o větší pozornost a zájem publika - byl famózní, nekompromisní a s přibývajícím časem i suverénní. Prolínání děje filmu skvostný! Závěr mrazivej, zároveň úchvatnej a největší síla je v tom sebeobětování! Má nakročeno do mé topky! Pět tučných hvězd a 100% ()

Martin741

Fakt nechapem 5 hviezdickarov, asi boli zase namako z chlapa v snehobielych trenkach, ako priklad takeho uzivatela uvediem Zadek99, teda pardon Radek99. A keby Coster Waldau ukazal i prdel a polky, taxom si isty, ze poniektori su tu schopni vyletiet na 6 a moznoze i na 7 hviezd a taky Radek99 by si aj pocas sledovania pomahal pravackou. To je podla mna uchylne, teda na picu - teda ludovo panske zadky proste nepovazujem za pritazlive, ne, ne. Napisal, ze " Přehlídka fyzického herectví a řeči těla" - co ja viem, rec tela viem co je ale to fyzicke herectvi sa mi zda u dotycneho ze bol proste fascinovany fyzickou krasou Coster- Waldaua, taxi to aspon ja vysvetlujem. Zadek99, teda Radek99 zas je uneseny z udajneho skvele vymysleneho a napisaneho scenara - ten som zase ja jaxi nenasiel, sak tam o nic nejde, len ze chlap je v chladku, potom akesi obchody s mexickym kartelom... preco zrovna mexickym kartelom, a nie povedzme obavanymi Medellin kartel a Cali kartelom? Ani slovo vysvetlenia, nic len v strede vatovo plane dialogy, fakt tak priserne rozhovory som nepocul uz setsakra dlho. Zaver bol spackany, nudny. Akcia ziadna, kulisy plane ...... dalsi nudny priemer 58 % ()

Wiikii

Kolem tohoto filmu jsem už dlouho chodil jako kolem horké kaše, něčím mě lákal, ale vždy jsem si vybral ke zhlédnutí jiný snímek. Teď už jsem se na něj podíval a nezklamal mě. .. Byť bych vytknul, že hlavní postava se tak razantně přetvořila, leč na to ke konci filmu odkazuje i kniha The Human Animal, leč poukazuje na naší zvířecí přirozenost, ale i přesto je to zarážející. ... Vše však zahání závěr snímku, který povyšuje celek na kvalitní čtyři hvězdy. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

bourec

Nebudu absolutně hodnotit jak to režisér natočil,Ric je ale průměrák jako prase,a nemít v Práskačovi The Rocka,tak i ten zapadne v prachu.Aniž bych znal podmínky vězeńskýho systému za louží,nechce se mi věřit ,že by učastník dopravní nehody s umrtím šel mezi takový hovada,se svastikama na krku.Takže v popisku chybí zřejmě scifi.Ale vlastně by to ani nevadilo,kdyby ten film měl příběh,byl drnej(smekám před Vincem Vaughnem,to byl drsoň),a bavil.Navíc mě Nikola Šuhaj sral,přece takovou sračku,která nechá plavat syna i ženu,nebudu oslavovat.A ani ten přerod sem mu nevěřil.Prostě celý to vyznělo podobně jako film Inhale s Mulroneym,taky úplně mimo realitu.30%. ()

C0r0ner

Jedna vteřina a život je v prdeli, aneb jak se může člověk dostat z vrcholu na dno. Režijně to mělo parádní koncepci, která nám ukazuje vždy jen kousek a až na konci teprve pochopíme motivy hlavní postavy, přičemž konec jako takový, herci a scénář jsou na maximální výši. 90% ()

Juto

Taká premarnená šanca natočiť niečo úchvatné.Film je dobrý, ale po týždni si na neho nespomeniem o čom to presne bolo. Scény z väzenia má bavili viac ako,keď bol na slobode. Mohli to viac rozvinúť ako presne si urobil reputáciu. A jeho plán ako zachrániť svoju rodinu ma vôbec nebavil lebo tam je veľa scenaristických chýb. Ale stále je to nadpriemerný film. 7/10 ()

PROCESOR

Spořádaná kancelářská krysa zaviní dopravní nehodu, při které zahyne jeho přítel. A protože byl pod vlivem alkoholu a jel na červenou, moc šancí nemá. Systém ho spravedlivě odsoudí k trestu vězení. Pak jsou, ale všechna další rozhodnutí, jenom na něm. A jestli se rozhodl správně ukáže čas. Z úředníčka Systém vychová dalšího zabijáka. Bratrstvo, které se o něj mělo postarat, tak naplno ukazuje svou sílu, teprve tehdy, když jde ven na podmínku. V této hře mu už moc tahů nezbývá, a tak dělá to, co je zásadní, aby ochránil rodinu. Snímek se mi líbil budovaným napětím a překvapivým závěrem. ()

Pajky3

Vězeňská dramata jsou obyčejně mojí oblíbenou záležitostí, ale tentokrát mi to nesedlo. Možná proto, že jsem hned od začátku věděl, jak hlavní hrdina dopadne. Jinak to ale nebylo vysloveně špatný, fajn bylo "seriálové" obsazení, kde hraje prim nejen Jaime Lannister ale hlavně Punisher. ()

campix

Reparát z vězeňského prostředí pro Ric Romana Waugha dopadl o poznání lépe. Což o to storyline je stejně prostoduchá a mísy hodně naivní, ale Shot Caller je zaobalen do luxusního kabátu. Nenudil jsem se ani minutu a bez dechu sledoval cestu Jacoba z vrcholu společenského žebříčku až na dno společností, které je místy hodně naturalistická, ale to alespoň přiková k obrazovce. Přeměnu hlavního hrdiny perfektně ustál Nikolaj Coster-Waldau, na kterém vše stojí a on s tím nemá absolutní problém. Sedl mi i skvělý instrumentální doprovod Dana Gonzalese. Trošku mě ovšem zklamalo finále, nic to nemění na tom, že Waugh umí udělat hodně solidní popcorn. ()

Deyw

Zivotni role pro Nikolaje - got nepocitam. Skvele natoceno..napeti..bezmoc..surovost..prekvapeni jako prase..hereckej koncert..vsechno slape a drti divaka..necekal sem nic..dostal sem mnoho..davam plnou palbu! kurva ten konec! ()

Radiq

Pořád jsem čekal, že se z něj vyklube správňák nebo aspoň že tam bude na tajňačku se schválením národních autorit. Ale ta jeho motivace je snad ještě silnější, protože nikdo by se neměl srát do jeho rodiny, že. Oholenej je to typickej hrotrůňáckej Nikolaj Coster-Waldau, s plnovousem ale vypadá jak správnej drsňák a škoda, že se pak oholil do kníraté podoby, že byl jak pan Otrok ze South Parku. Ale jebat vzhled, tady byl hlavně docela chytlavej děj v zajímavém vězeňském prostředí a můžu říct, že mě to celou dobu bavilo. Jasně že to není kdovíco, ale zas to byla docela dobrá jednohubka, která neurazí žádného krvežíznivého filmového fandu. (Možná bych se přiklonil i ke 4 hvězdám, ale dnes mám náladu být držgrešle) ()

chelseaman22

Vzhledem k aktuálnímu hodnocení filmu si většina zdejších uživatelů libuje v náhodně generované zápletce, která má tomu odpovídající vyvrcholení. I přes jisté sympatie, které Nikolajovi Šuhajovi projevuji během GoT, tak zdejší texaský vous je i na mě přespřílišným soustem ke konzumaci. 30% ()

Tosi

Tichou silou utáhl Nikolaj Coster-Waldau tohle nekompromisní a intenzivní drama o chlápkovi, kterýho nasál život a vyplivl špatným směrem. Shot Caller je promyšlený film stojící za pozornost a jelikož je to v tomhle žánru letos to nejlepší, bez zbytečného babrání dávám plnej počet. ()

Lachtaan

Jsem opravdu rád, že jsem ani nečekal vyloženě vězeňský film (popis jsem si nečetl, přiznávám). Waldau je borec, kromě kritických Gods of Egypt mu jde tvorba po nášlapu díky GOT doopravdy od ruky a Bernthala se také v poslední době nemůžu nabažit. Hezky vykreslené flashbacky byly na celém Trestanci to nejlepší, co nám nabídl. Mnoho pasáží v první polovině mě dokonce přesvědčovalo o tom, zda neudělím plných 5 hvězd, současný příběh ale už tahal za nouzové nitky a konec byl více než nezáživný. Musím přiznat, že jsem asi byl také dosti ovlivněný nedávným zhlédnutím Cely 211, která je ve vězeňské tématice o vícero úrovní výš. ()

Johnny.ARN

Trestanec síce ponúka druhotreidny scenár a ani pohnútkam fúzatého árijca nie je ľahké porozumieť, ale sledovať jeho cestu z dola hore zaliatu hektolitrami krvi je vskutku pútavé. Neni to prvoplánový výplach, neni to jazda na Oskara, ale dokáže to ponúknuť niečo, čo vás donúti dosledovať a pretrpieť tú prestrelenú minutáž až do konca. Hlavne tie väzenské flasbacky sú fajn. 3 z 5 ()

Sfinkter

Sugestivní podívaná, které dominují dvě hlavní témata - přerod ve zločince a ztráta rodiny. A obě jsou znázorněna velmi věrohodně, s důrazem na psychiku hlavního "hrdiny". ()

DragonnCZ

9/10. - Sakra tenhle film se tak nehorázně povedl. Žeru na tom snad vše. Příběh a spletitá výprava tu je na hlavním místě o kterou tu hlavně jde, z jednoho pohledu vidíme Nikolaje v krimu a v druhým na svobodě a ke konci to zaklapne v jeden velký příběh s přerodem hlavního hrdiny. Surové drama s perfektním obsazením a příběhem, kde stačí fakt málo aby se vše posralo a domrvil si celý život. Nikolaj tu hraje fakt bezkonkurenčně a jeho životní role mimo roli Jammieho Lannistera z GoT, ve vedlejší roli můj Jon Bernthal tu hraje opravdu fenomenálně. Suprově napsaný, zrežírovaný a v neposlední řadě ta hudba je mistrkus! Tady není co dál dodat. ()