Reklama

Reklama

Milostný příběh s prvky komedie, který vznikl v roce 1994 a je přesně tím, čím se zdá být: Nenáročnou melodramatickou historkou o osudové lásce, ve které nechybí žádný s obvyklých prvků, ať už je to moudrá stařenka, nebo neštěstí, které jednoho z milenců upoutá na lůžko. Také je to ovšem nový, v pořadí již druhý remake stejnojmenného filmu z roku 1939. Tehdy film natočil režisér Leo McCarey, který ho v roce 1957 natočil ještě jednou s Cary Grantem a Deborah Kerrovou. Tentokrát je v hlavní roli Warren Beatty, který je současně také producentem a spoluscénáristou... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jestli existuje žánr, který „moc nemusím“, je to romantická komedie. Jestli kdy byl herec, kterého mám rád všude, je to Warren. Dohromady sečteno, Beatty je silnější a Love Affaire je dobrý film. Ještě je v plánu původní zpracování z třicátých let, uvidíme potom srovnání.__ Rozhodně potěší, že tvůrci se velmi často pokouší vyprávět příběh beze slov,a ještě k tomu se vyhýbají otrockému vysvětlování pomocí kamery (jak to někdy ve filmech vidíme, že sice není něco řečeno, ale záběr je i pro blbce, aby i ten pochopil). Zajímavostí by mohlo být zjištění, co přesně ve scénáři prosadil Beatty, když se na něm podílel. Snímek odkazuje na film Zachraňte Willyho!, je tu i vtípek na prezidenta Clintona (Beatty je známý demokrat). Vůbec nejsrandovněji působí fórek s napálením paparazziho – „princezna Diana je na Bora-Bora se Sly Stallonem“. Film také obsahuje MNOHO kýčovitých záběrů, oko romantika potěší a vlhký kapesníček zaručí epizodka s tetičkou - K. Hepburne. Pro romantiky skoro povinnost, „neromantici“ ať zhlédnutí dobře zváží.___ Oh, Chernobyl cloud__ Chernobyl cloud__ What did you do?__ Yesterday I had one head__ Today I have two. ()

josieaddms 

všechny recenze uživatele

Nic pro mě. Únavné, předvídatelné a kýčovité. Dřív mě hodně bavilo, sledovat romantické filmy. Snila jsem si u nich, představovala si v hlavních ženských úlohách sama sebe, jak potkám svou lásku. Bavilo mě sledovat takzvané jiskření mezi páry, bavilo mě s nimi prožívat jejich milostná vzplanutí a láskyplné příběhy. Jenže to mě nějak omrzelo. Přejedla jsem se toho a už to nechci ani vidět. Nebo jsem možná trochu chytřejší, těžko říct. Ale teď už je to pro mě něco úplně jiného. Přijde mi to často trapné, slabé, nezáživné. Strašně umělé, bezcílné. Bez jakékoli myšlenky. A tenhle zvlášť, prvoplánová speudoromantika, zapadající slunce, svíčky, hromada sentimentu, završené vánočním klišé, blé. Nuda bez nápadu. Nebavila mě ani Annette, ani Warren. Nebyla jsem dojatá, ani překvapená. Jenom znuděná, a znechucená Hollywoodskou nevynalézavostí. A Remake je podle mě sama od sebe zbytečná věc. Zvlášť na už jednou společností uznané filmy. Celé tohle byla čistá zbytečnost. ()

Reklama

ferika 

všechny recenze uživatele

Anette Benning je typ zien, ktorym by som odpustil i vrazdu (pokial by som sam nebol cielovy objekt :) Tato uloha jej sadla a mna napada porovnanie s Audrey Hepburn (dalsia z mojich srdcoviek) vo filme "Odpolední láska / Ariane". Aj vekovy rozdiel protagonistov je velmi priblizne porovnatelny. Milucke! ()

femme fatale 

všechny recenze uživatele

Nenápadně jsem se s tímto filmem přenesla do starých časů, kde opravdová láska překoná vše, říkalo se to tak, že? Ani si nejsem jistá proč, možná tu iuzi vytvořila Katharine Hepburn...Možná Warren Beatty, který v kombinaci s Anette Bening tuto iluzi dokonale završil. Je mi líto, že nemůžu dát vyšší hodnocení, ale úžasní herci taky nezachrání vše. Každopádně ve mně tento film vyvoval velmi zvláštní pocit a to hlavně jde,ne? Zasáhnout diváka. ()

KarKulA 

všechny recenze uživatele

Ač se této sortě filmů vyhýbám jak čert křízi, v tomto případě můj odpor prolomilo obsazení stařičké Katharine Hepburn, na kterou jsem byla zvědavá, a také Annete Bening, jejíž herecký projev mám docela ráda. Mužský protějšek Annette, Warren Beatty, na mě bohužel působil tak odpudivě a necharismaticky (problém mnoha týpků z 80l.), že bych ho nevzala na milost ani kdyby se stavěl na hlavu a podával oskarový herecký výkon - s ohledem na slátaný sladkobolný příběh jsem to pak už ale ani neřešila, protože se v něm Warren stejně ztratil. Až na hezky natočený závěr, ve kterém je cíti takové zvláštní napětí - i když člověk samozřejmě tuší jak to celé dopadne, mě film příliš nebavil. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama