• r007

Na poprvé hezký film, ale jen do té doby, než jsem viděla stejný příběh s Cary Grantem. Ne že by Warren Beatty nebyl ten typ, do kterého se snadno zamilujete, ale proč proboha točit něco, co už kdysi někdo natočil a bylo to naprosto dokonalé ? A ještě ke všemu s téměř identickými dialogy ? Že by si ten někdo myslel, že na staré filmy se už nikdo dívat nebude? To se teda šeredně spletl...A mít ambice srovnávat se s Cary Grantem...to je teda sebevědomí ! .Mám ráda Warrena i Annette a moc jim to spolu slušelo, ale příště bych prosila jiný příběh....(10.2.2018)

Nenápadně jsem se s tímto filmem přenesla do starých časů, kde opravdová láska překoná vše, říkalo se to tak, že? Ani si nejsem jistá proč, možná tu iuzi vytvořila Katharine Hepburn...Možná Warren Beatty, který v kombinaci s Anette Bening tuto iluzi dokonale završil. Je mi líto, že nemůžu dát vyšší hodnocení, ale úžasní herci taky nezachrání vše. Každopádně ve mně tento film vyvoval velmi zvláštní pocit a to hlavně jde,ne? Zasáhnout diváka.(4.2.2010)

• josieaddms

Nic pro mě. Únavné, předvídatelné a kýčovité. Dřív mě hodně bavilo, sledovat romantické filmy. Snila jsem si u nich, představovala si v hlavních ženských úlohách sama sebe, jak potkám svou lásku. Bavilo mě sledovat takzvané jiskření mezi páry, bavilo mě s nimi prožívat jejich milostná vzplanutí a láskyplné příběhy. Jenže to mě nějak omrzelo. Přejedla jsem se toho a už to nechci ani vidět. Nebo jsem možná trochu chytřejší, těžko říct. Ale teď už je to pro mě něco úplně jiného. Přijde mi to často trapné, slabé, nezáživné. Strašně umělé, bezcílné. Bez jakékoli myšlenky. A tenhle zvlášť, prvoplánová speudoromantika, zapadající slunce, svíčky, hromada sentimentu, završené vánočním klišé, blé. Nuda bez nápadu. Nebavila mě ani Annette, ani Warren. Nebyla jsem dojatá, ani překvapená. Jenom znuděná, a znechucená Hollywoodskou nevynalézavostí. A Remake je podle mě sama od sebe zbytečná věc. Zvlášť na už jednou společností uznané filmy. Celé tohle byla čistá zbytečnost.(10.9.2012)

Zasekla jsem se u filmu, když jsem náhodně přepla a nebyla si jistá, zda ta stará dáma je opravdu Katharine Hepburn. Pak jsem si všimla Annette Bening a když se objevil ještě Warren Beatty, tak už jsem to musela dokoukat. Třešničkou je ještě mužně sexy Pierce Brosnan. Při přistání nad New Yorkem a zjevením Empire State Building jsem pojala podezření, že by mi ten příběh měl něco připomínat - znám Samotáře v Seattlu, ale nikoli originál, ze kterého čerpá. Takže ani tento remake s ním nemohu porovnávat. Milostná aféra má působivé reálie, osudové melodie i velmi kvalitní herecké obsazení, ale nějak mi vadila celková přeslazená naivita příběhu, kterou bych asi lépe tolerovala u staré černobílé verze. K čemu jsou remaky starších fungujících filmů jsem nikdy úplně nepochopila. Vždycky je to stejně zbytečné - typickým příkladem je podobná Sabrina.(13.3.2012)

Jestli existuje žánr, který „moc nemusím“, je to romantická komedie. Jestli kdy byl herec, kterého mám rád všude, je to Warren. Dohromady sečteno, Beatty je silnější a Love Affaire je dobrý film. Ještě je v plánu původní zpracování z třicátých let, uvidíme potom srovnání.__ Rozhodně potěší, že tvůrci se velmi často pokouší vyprávět příběh beze slov,a ještě k tomu se vyhýbají otrockému vysvětlování pomocí kamery (jak to někdy ve filmech vidíme, že sice není něco řečeno, ale záběr je i pro blbce, aby i ten pochopil). Zajímavostí by mohlo být zjištění, co přesně ve scénáři prosadil Beatty, když se na něm podílel. Snímek odkazuje na film Zachraňte Willyho!, je tu i vtípek na prezidenta Clintona (Beatty je známý demokrat). Vůbec nejsrandovněji působí fórek s napálením paparazziho – „princezna Diana je na Bora-Bora se Sly Stallonem“. Film také obsahuje MNOHO kýčovitých záběrů, oko romantika potěší a vlhký kapesníček zaručí epizodka s tetičkou - K. Hepburne. Pro romantiky skoro povinnost, „neromantici“ ať zhlédnutí dobře zváží.___ Oh, Chernobyl cloud__ Chernobyl cloud__ What did you do?__ Yesterday I had one head__ Today I have two.(19.8.2009)