Reklama

Reklama

Milostný příběh s prvky komedie, který vznikl v roce 1994 a je přesně tím, čím se zdá být: Nenáročnou melodramatickou historkou o osudové lásce, ve které nechybí žádný s obvyklých prvků, ať už je to moudrá stařenka, nebo neštěstí, které jednoho z milenců upoutá na lůžko. Také je to ovšem nový, v pořadí již druhý remake stejnojmenného filmu z roku 1939. Tehdy film natočil režisér Leo McCarey, který ho v roce 1957 natočil ještě jednou s Cary Grantem a Deborah Kerrovou. Tentokrát je v hlavní roli Warren Beatty, který je současně také producentem a spoluscénáristou... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Romantický film o přenesení vyznání skutečné lásky na plátno. Moc to oběma manželům sluší, je vidět jak si osudové setkání užívali, snad jim to pořád stejně krásně klape. Jinak slaďárna až k rozpuštění. Moc se mi líbila závěrečná scéna, čekala jsem jak se Warren scénaristicky popasuje s klišovitým shledáním. A popasoval, moc hezky se nenápadně dobral vysvětlení a pravdy přes zdánlivě nepodstatný obraz... ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch příběhů, které vám mohou učarovat ... skoro by se chtělo věřit, že na každého někde čeká ta jediná, velká a opravdová láska. Ale abych nebyla zbytečně sentimentální: Děj mohl být o něco propracovanější - v závěru vyjdou najevo skutečnosti, které by si zasloužily, aby byly nějak šikovně včleněny do děje ... a ne aby se o nich jenom MLUVILO. Ale ve světě filmu jde v první řadě o pocity a emoce - až potom o dokonalou kompozici, takže si své 4* v pohodě obhájím. P.S.: Prozatím jsem neviděla originál zvaný "Milostný románek" z roku 1939 ani v pořadí první remake "Nezapomenutelná láska" z roku 1957 (oba dva má na svědomí americký režisér, scénárista a producent Thomas Leo McCarey). "Milostná aféra" mi tak může připomínat jenom "Samotáře v Seatlu" z roku 1993 (vznikl v režii Nory Ephron). ----- Zdá se, že Empire State Building je neodolatelně přitažlivý nejenom pro King Konga, ale i pro zamilované. ()

Reklama

Caelos 

všechny recenze uživatele

Hezký film, avšak vadilo mi to, že Warren Beatty by mohl dělat Annette Bening otce, přecijen je mezi nimi v reálu rozdíl přes dvacet let. Takže jemu táhlo při natáčení na šedesátku, zatímco jí bylo kolem pětatřiceti, to je dosti markantní rozdíl, byť pan Beatty vypadal dobře. Ale co, přebíjí to úžasná Annette Bening, která se krásně směje a výborně hraje. Dokonce jsem se zasmál jeho "klidu" v letadle:) Přičtěte k tomu výbornou hudbu, krásné záběry ostrova a výsledek je 8/10 ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jestli existuje žánr, který „moc nemusím“, je to romantická komedie. Jestli kdy byl herec, kterého mám rád všude, je to Warren. Dohromady sečteno, Beatty je silnější a Love Affaire je dobrý film. Ještě je v plánu původní zpracování z třicátých let, uvidíme potom srovnání.__ Rozhodně potěší, že tvůrci se velmi často pokouší vyprávět příběh beze slov,a ještě k tomu se vyhýbají otrockému vysvětlování pomocí kamery (jak to někdy ve filmech vidíme, že sice není něco řečeno, ale záběr je i pro blbce, aby i ten pochopil). Zajímavostí by mohlo být zjištění, co přesně ve scénáři prosadil Beatty, když se na něm podílel. Snímek odkazuje na film Zachraňte Willyho!, je tu i vtípek na prezidenta Clintona (Beatty je známý demokrat). Vůbec nejsrandovněji působí fórek s napálením paparazziho – „princezna Diana je na Bora-Bora se Sly Stallonem“. Film také obsahuje MNOHO kýčovitých záběrů, oko romantika potěší a vlhký kapesníček zaručí epizodka s tetičkou - K. Hepburne. Pro romantiky skoro povinnost, „neromantici“ ať zhlédnutí dobře zváží.___ Oh, Chernobyl cloud__ Chernobyl cloud__ What did you do?__ Yesterday I had one head__ Today I have two. ()

Beagle 

všechny recenze uživatele

Neviděla jsem ani jeden z filmů, podle nichž byla Milostná aféra natočena (a budu to muset napravit), tudíž nemohu srovnávat. Ale jako "originál" na mě tahle verze s Annette, Warrenem a jedinečnou Katharine Hepburn zapůsobila. Těžká romantika, sympatičtí hrdinové a skvělá hudba (mimo jiné i Louis Armstrong nebo Ray Charles osobně). Velmi dobré. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama