Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Velká Británie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

Mrsina

Filmy/dokumenty tohoto typu mám rád, ale tohle byla neúprosná nuda. Navíc ty nesmyslné kecy, co ze sebe valili? Přehrané, nepřirozené a na konci ty oči namalované jakože brečí? Vrchol trapnosti ()

Tr0nic

Chémia medzi hercami funguje úžasne, je to ako keby si zašli na kávu. Po dokumente sa ale zamyslíte a poviete si že vlastne ste sa skoro nič nedozvedeli, navyše u mňa ani nezafungovala nostalgia. Pre fanúšikov HP povinnosť. ()

KuceraJohny

Jasně dal jsem pět hvězdiček. Co byste čekali od člověka, který Potterem žil jak v kině na v knihách. Myslím si, že se nám tu objevuje doba, kdy budeme čím dál více vídat tyto srazy po několika letech, už jsme to mohli vidět u Přátel a teď i tady. Můj dojem ze srazu kouzelníků je naprosto dokonale příjemný i přesto, že mám spoustu výtek. Mě toho prostě přišlo strašně málo, ale je mi jasné, že do hodiny a půl dlouhého speciálu se toho tolik nevejde, ale že tam nebyla Rowlingová "na živo" mě skutečně zklamalo. Hlavní trojice však byla perfektní a i ostatní herci a režiséři mě bavili. Nejvíc mě asi mile překvapil Robbie Coltrane jak hezky dokázal o Hagridovi mluvit. Prostě abych to shrnul bylo to ohromně příjemné sledování, ale přál bych si těch speciálů tak sedm. ()

Little_Sawy

Čakala jdem že to bude totálna srabárna plná keců o tom jak kdo byl úžasný a jak trojka byla že všeho nějlepší, jak by ne. Trochu mě sklamalo že se 90% Harryho točila před zeleným plátnem a více méně vše z Harryho tvořili kulisi, jakožto doopravdy v lese a nebo u Hagrydově chýši. Ale musím vzdát hold palec hore pro Harryho a Bell, jelikož tam bylo vidět jak jim to spolu perféktně pasuje a dokonale jse dobírají jeden druhého i když tam byl větčí věkový rozdíl, což se podepsal i malej Harry v milostném dopisu pro Bell. Já jsem si to celkom užila proto mé sračkocení bude také mňamózne. I když jsem čakala že bude ďalší díl Harryho, to byl trochu prudes. ()

Gamine

Velmi milé a emotivní ohlédnutí za jednou životní érou, s pravou Potterovskou vánoční atmosférou. Na konci jsem to nevydržela a taky se rozbrečela. Krásně a s citem zpracované, doplněné dobře známým soundtrackem. ()

UncleMorty

I přes to že jsem byl vlastníkem knižní předlohy, tak jsem její fanda nebyl. V podstatě jsem si ji dokonce přečetl z nudy až někdy v době kdy v kinech běžel Ohnivý Pohár a i tak mi zpracování od té věčně uřvané Rowlingové kdo ví jak zásadně skvělé nepřišlo. Nadruhou stranu se musí filmové sérii nechat jedno, po celou dobu si držela svůj určitý druh kvality a kolikrát se i zlepšila. Jestli Harry Potter přinesl do světa něco krom bláznivých děcek s hůlkama tak je to skutečnost, že kvalitní fantasy se natočit dá rentabilně a hned několikrát opakovaně. Hodinu a půl dlouhá nostalgie s herci o tom jak celých deset let probíhala výroba kouzelnické ságy je celkem příjemným návratem do Bradavic, nicméně chvilkami se člověk neubrání pocitu, že na nějaký "making of" je relativně ještě brzo. I přes všechny ty srdceryvné citáty a vzpomínky na herecké legendy má člověk občas pocit, že se jedná jen o nutný pokus udržet kouzelnické universum stále v povědomí v době kdy se několikrát neustále odkládá třetí díl Fantastických zvířat. ()

DK197

Když čtu ty nadšené komentáře, tak si říkám, jestli jsem se koukala na stejný pořad... Vždyť to bylo značně nabubřelé, okázalé, dojemné, ale obsahově strašně obecné. Těch konkrétních zážitků - na které jsem se těšila nejvíc - tam bylo strašně málo: např. umělý fénix. A spousta z nich byla taky celkem známá - jako třeba, že Emma spadla při natáčení 4 ze schodů. Zbytek bylo samé: bylo to úžasné, všichni nám pomáhali, moc jsme se toho naučili... To jsem jediná, komu to zní jako obecná strojená odpověď na kameru? Kde je upřímnost? Konkrétní historky? Čekala jsem o dost víc. ()

Feacher

Těsně před uvedením dokumentu jsem ségru zasvětil do světa HP, takže jsem vše měl v živé paměti a myslím, že o to to bylo silnější. Přišlo mi to daleko lepší než Reunion Přátel a všechny pocity, které na mě měly přeskočit, tak přeskočily. Příjemný dokument na hranici 4*/5*, ale jelikož mám rád Harryho Pottera zanechám hvězd pět! ()

VALL.I

Zajímavé ohlédnutí za ságou Harryho Pottra. Z rozhovorů například s Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem nebo také s Emmou Watson zjistíte vtipné a někdy i smutné příběhy jak z natáčení, ale také z životů samotných herců ze kterých se za tu dobu staly ikony filmového průmyslu. Mimo to je také v dokumentu ukázáno, jak náročné bylo natáčení některých pasáží filmu kvůli použití různých složitých efektů. ()

Wojdas

Pro mě je to srdcová záležitost a už po dvou minutách jsem začala natahovat, takže můj názor je trochu neobjektivní. Ale pojali to velmi nostalgicky. Logické zpracované od prvního až po poslední díl. Určitě to stojí za shlédnutí. Škoda, že se tam neobjevilo více hlavních hrdinů a ani samotná J. K. Rowling. Btw. poslední scéna mě úplně rozsekala. ()

NikiVai

Dokumenty, které se ohlížejí za nějakým filmem, který mě baví, skutečně zbožňuji. Ráda nahlédnu pod pokličku natáčení, ráda se dozvím pocity lidí, kteří se skrývají za hrdiny mého dětství. Tohle bylo moc fajn. ()

TondaCer

Jedním slovem nádhera! Můžete namítnout že se tam jen hodinu a půl chvástali, jak skvěle to udělali, jenže oni to udělali skvěle a dobrou práci odvedli i při tvorbě tohoto dokumentu. Mělo to nápad i tempo. Při sledování jsem měl pocit že jsem zpátky v Bradavicích a to je prostě krásné, vlastně to působilo kouzelněji než celá série Fantastických zvířat. 85% ()

Brvis odpad!

Nemohu si pomoct, ale pro člověka, který se na minulé díly díval jen kvůli parádnímu příběhu je tenhle rozhovor naprosto vyčerpávající. Jako ať se na mě nikdo nezlobí, ale nedokázal jsem se na to dívat v kuse 5 minut, natož tak celých 98 minut. Po pul hodině jsem si začal připravovat číslo na linku bezpečí. Nezábavné, nudné a k ničemu. Ale rozumím, že pro naprosté fandy Harryho Posery je to zajisté báječná podívaná. ()

Holly_Molly

Je znát, že na tenhle "napůl film napůl dokument" padlo nemálo úsilí i financí. Parádní emoční ždímačka plná zákulisních informací i rozhovorů se všema (!) režisérama i spoustou herců..i na tu Rowlingovou retrospektivně a v omezený míře nakonec došlo i přes úsilí LGBTQ+ píčusoidních-aktivistů 🙃 Tady bude srdce každýho fandy HP světa plesat. ❤️⚡ ()