Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Velká Británie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

Hellknight12

Dnešná premiéra. Ďalší skvelý spomienkový dokument. Máme tu zopakované všetky filmy. Sú tu tiež aj režiséri od prvého filmu po posledný. Takmer všetci hlavný herci. Nie sú tu len tí čo zomreli. Celý dokument je založený na dialógoch, spomínaní, zábermi z filmou, zábermi zo zákulisí. Viac k tomu netreba asi ani hovoriť. Dokument môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. 10% dole za dĺžku, ktorá je 98min a mohlo to mať kľudne aj 120 min ale to je len taký malý detail. ()

Flory14

Fajn návrat do světa HP ale víceméně se člověk nedozvěděl nic nového. Na to že má projekt přes 90minut jsem čekal více. Jede to hodně na nostalgii, takže záběry z bradavic, hudba atd. dokáže člověka opravdu vtáhnout zpět do let kdy miloval Pottera. Nicméně se potom už jen opakovalo " byla to sranda, mělo to velký vlivl na generaci dětí a příběh o lásce a přátelství".  Super fanoušci z toho asi budou nadšení, já sice svět HP mám také moc rád ale potřeboval bych více. Solidní tři hvězdy. PS: Watson byla úžasná už jako malá a z těch tří suverénně nejtalentovanější ()

Evii.B

Milé, silné, oči otevírající, nostalgické.  Ač jsem o pár let mladší než samotní herci, tak jsem na filmech vyrůstala a tento dokumet mi v mnoha ohledech otevřel oči. Vždy jsem se soustředila čistě na dějovou linku a svět Harryho Pottera bylo pouze to strhující dobrodružství. Až díky tomuto filmu jsem si uvědomila, jak složité muselo být ukočírovat "děti" na place během prvních filmů, jak je to pro hlavní trojici celý život a že se vlastně učili hrát, nebo jak se měnilo jejich vnímání starších hereckých kolegů. Zároveň jsem moc ráda, jak krásně dokument zobrazoval osobnosti jednotlivých režisérů, každý byl naprosto jiný a dal jednotlivým filmům, to co potřebovaly! Dokument má skvělou strukturu, krásně se prolínají rozhovory s herci a scény s filmu. To je opravdu mistrovská práce! Ve chvíli kdy Emma zmiňuje jména zesnulých herců, ihned jsem najela na internet a hledala o kom to mluví, a kdybych vydržela na další scénu, tak si ušetřím práci, prože se opravdu decentně vzpomíná a uctívá jejich památka. Je úžasné podívat se na známá místa a vidět emoce a nadšení herců a zjistit, co všech se za těmi filmy skrývá. ()

Jan.Cada1

Bylo vidět, že povídání od všech bylo velmi upřímné, místy vtipné, místy zajímavé a místy dojemné. Ze snímku bylo krásně poznat, jak herci začínali a jejich herecký vývoj. Hlavně mě potěšilo, že člověk mohl poznat režiséry a producenty, na kterých to celé stálo. Speciálně Chris Columbus musel být opravdu borec. Taky jsem rád, že Rowlingové a tomu jejímu neustálému PR a honění se za slávou patřilo jen pár větiček, takže na to její tlachání člověk rychle zapomněl. Ostatně stejně jako na Emmy feministické okénko... Divák krásně při sledování pochopí, jak hluboké pouto mezi sebou herci mají, přeci jen 10 let je 10 let. Pohled do zákulisí natáčení opravdu stojí za zhlédnutí a doporučuju všem, kteří na sérii HP vyrůstali. ()

papilon395

Silně emotivní setkání režisérů a herců hlavních rolí z celé ságy. S potěšením zhlédnou všichni čtenáři i filmoví diváci. Působí mile a nenuceně. S dojemnou vzpomínkou na všechny aktéry, kteří už nejsou mezi námi a se stejně dojemným závěrem. ()

neo250

Mám rád Harryho Pottera, no myslím si, že ak by Priatelia s tým nezačali, tak toto nevznikne. Snažilo sa to ísť do citov, no po čase som mal chuť si dať pauzu a prejsť na iný štýl. Možno skalného fanúšika to poteší, lebo bolo tam fakt pár zaujímavých veci, no skôr šlo o spomienku a priateľstvo medzi hercami ako zo zaujímavosťami ohľadom celej ságy. Určite sa to oplatí pozrieť, no nevystrelilo mi dekel ked som to dopozeral. ()

GameboyNES

rozhodně příjemné nostalgické vzpomínání.. Na rozdíl od přátelé reunion. Tohle zahřálo u srdíčka a vyloudilo i nějakou slzičku. A včil si jdu pustit fšechny díly HP ()

tharros

|| Suché víno 13,75% x 4 = Suchý dokument 55% || Neřadím se mezi hardcore fanoušky Radcliffovské ságy o bleskurychlém dospívání mezi čárymáryfukama, ale určitě ji nepohrdám a jednou za pár let si ten maraton (společně s Potterem a Hagridovým dortem) sfouknu. Chápu proč tyhle "návraty" vznikají. Vzpomínání na staré časy, znovuzažehnutí vášně pro danou věc, připomenutí si že i fiktivní svět, může působit skutečně. Ale doprčic, když už mám po tolika letech možnost a prostor, vzít oblíbené téma opět do rukou a naservírovat divákům "nostalgický výlet", proč do toho nevložit aspoň trošku srdíčka? V tomhle dokumentu nepůsobí snad jediná věc přirozeně. Je to vykonstruované, debilně sestříhané (kromě chronologie samotných dílů, to je zoufalý mišmaš monologů a dialogů) a na konci uměle přeslazené jak čokoládový dort s roztomilým mudlem..eh..pudlem... || Dodatek na závěr: Absence Rowlingové, podrthuje moji rozhořčenost z celého projektu! ()

SONY_

Pro fanouška a milovníka této kouzelné ságy byl tento speciál jakýmsi skvostem pro pondělí večer. Jsem o trochu mladší, než první díl Harryho, to ale neznamená, že bych k tomu neměl nějaké citové pouto. Už jako dítě jsem to s nadšením sledoval v televizi a bavilo mě hrát si s kouzelnickou hůlkou či vyslovovat zaklínadla. Když na mě tedy vyskočila zpráva o tom, že se chystá tento speciál, začal jsem se těšit. A určitě to stálo za to. Podívat se do známých filmových kulis, dozvědět se nějaké zajímavosti a samozřejmě vidět hlavní i nehlavní hrdiny, bez kterých by tento speciál byl o ničem. Líbila se mi také vzpomínka na bohužel zesnulé herce. Co mě trochu mrzí je absence některých důležitých lidí, jako autorka předlohy J. K. Rowling nebo Maggie Smith jako profesorka McGonagallová. To jsou ale jen detaily, zkrátka to bylo moc a moc pěkné. /95%/ ()

Cooller odpad!

na harry potterovy jsem vyrustal, je to skvělý přiběh, ale fakt že na setkani po 20 letech nepozvali jedinou osobu, bez které by nic z tohohle nevzniklo je minimalně zvlaštni, ale stačí mi to k tomu abych tomu dal odpad, nedovedu si moc představit jak projevit víc neucty autorovi. ()

hrumsrt

Moje dětství je jedno z těch, které je spojeno s Harry Potterem, ale už asi trošku jinak než ty první "české dětičky". Než jsem se tady trošku rozkoukal, tak Harry měl již čtyři filmy... V mnoha ohledech neexistuje podobná série, která dospívá s vámi.. Tohle není ten úplně ryzí fans service, který by mohl logicky s HP přijít. Všechno je to tak barevné a zatraceně to těží z těch současných pocitů herců. Je to celé takové magické hravé a hodně si to dává záležet, aby to z diváka vymáčklo slzu nad tím, kolik tomu už bude, co sledoval tuhle legendární ságu.. Jenže není tam toho moc navíc, nějakých nových informací a to setkávání herců po letech je takové svázané, není to vůbec spontánní. Ale dostali tam snad všechny a když mluví všichni ti režiséři - Columbus, Cuarón, Newell a Yates - tak tomu dávají i něco navíc, než jen citové ždímání. Oni čtyři jsou na tom určitě to nejlepší! V podstatě Vás to asi donutí okamžitě si pustit ty filmy... 70% ()

Daertelon

Místy zbytečný přehršel líbivého patosu, který se snaží vytáhnout epiku až odněkud z paty, ale veskrze to funguje. Je to velmi milé a důstojné ohlédnutí za významnou érou, převážně pocitový výklad zákulisí význačného kinematografického milníku. Ostatně, bylo to taky třeba, protože dokumentů a filmů o filmu v souvislosti s Harry Potterem tu bylo ažaž, tečný, osobní a intimní náhled do srdcí hlavních protagonistů je příjemným zpestřením. Jedna hvězda dolu jde za to, že je to prostě až příliš růžové - ví se, že natáčení mělo mnohé, poměrně zásadní nedostatky a "horší dny", ale tenhle snímek to dokumentuje jen mezi řádky, vykresluje to veskrze jako deset let štěstí, radosti a duhových jednorožců, což zkrátka nebylo. Nicméně, asi je třeba to vynechat, aby to nespadlo do bulvárnosti. A kdyby se tam mělo hovořit o negativech, Daniel by jako původce spousty z nich asi pozvání nepřijal. Navzdory tomu velmi velmi hezké! ()

Grondal

Po natáčaní si museli všetci zobrať voľno, aby si vyliečili bolesti chrbta od toľkého vzájomného potľapkávania. Ale teraz vážne. Bolo to príjemné ohliadnutie za fenoménom svojej doby. Tento ma síce minul iba o zopár rokov, ale tomu, kto najprv okúsil Pána prsteňov (knižnú sériu ofc.) už Harry Potter nemôže celkom stačiť (no offence). V každom prípade, dokument prináša príjemné spomienky a snaží sa akcentovať silné momenty celej série a je rozumne rozdelený po jednotlivých filmoch. Ako som naznačil, tých superlatívov, ktoré na seba jednotlivý aktéri vŕšili bolo na môj vkus trocha priveľa, ale hlavne som dúfal predsalen vo viac záberov/informácií zo zákulisia natáčania, viac „historiek“ (ala škrečok Emmy Watson), ktoré by okrem iného podopreli to spomínané puto medzi jednotlivými predstaviteľmi a tvorcami. V každom prípade pre fanúšika Harryho Pottera povinnosť a pre ostatných príjemný návrat do minulosti... tých čo sériu nevideli môžeme zanedbať. P.S. Pri ospevovaní toho, do akých detailov J.K. Rowling prepracovala svet H.P., to so mnou šilo, ale to by bolo na dlhšie. ()

kubilov

Nejsem žádný bezmezný uctívač Harryho Pottera, ale knihy i filmy jsem měl ve věku pro to určeném rád. Kromě hrozného milkování emocí v poslední půlhodině je to hrozně fajn dokument. Rozhodně jsem nevěděl, že je Rupert Grint tak vtipnej. Slabší 4* ()

adamix

Tí, ktorí vyrastali s touto obrovskou partiou a ktorí si cenia nevyhnutnosť filmovej, tak i knižnej ságy, nebudú viacej váhať. Škoda, že neprišiel Gambon a viacero ďalších unikátnych tvárí. Pochopím aj nižšie hodnotenia, ale každý musí vytušiť, že toto je reunion dokument určený tak ako pre hercov a filmárov, ktorí sa na tom podieľali, tak predovšetkým pre fanúšikov, medzi ktorých s hrdosťou patrím. ()